W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Frekwencja zaskoczyła organizatorów Gdańsk Biega 2012 - GALERIA

Ponad 4500 osób wzięło udział w czwartej edycji plenerowej imprezy GDAŃSK BIEGA. Jest to swoisty rekord, o sto procent większy od ubiegłorocznej frekwencji uczestników tego biegu. Ta ilość zaskoczyła organizatorów, którzy przygotowali znacznie mniej, bo tylko 2,5 tys. czerwonych koszulek z napisem GDAŃSK BIEGA 2012.

GALERIA


W wyjątkowo słoneczną niedzielę, 4 listopada na plażę w Brzeźnie przybyli licznie nie tylko gdańszczanie. Razem z nimi pojawiły się osoby z różnych miast z całej Polski. Rejestrując się poprzez Internet trzeba było podać swoje dane, wraz z datą urodzenia i miejscem zamieszkania. I dzięki temu organizatorzy dokładnie wiedzą, że na GDAŃSK BIEGA 2012 przyjechali także uczestnicy z: Elbląga, Inowrocławia, Konstancina Jeziornej, Krosna Odrzańskiego, Lublina, Ogrodników, Szklarskiej Poręby, Świnoujścia, Tarnobrzega, Torunia, Warszawy, Wągrowca, Włocławka, Zielonej Góry, Złotowa. Obecność zamanifestowali również biegacze z tak odleglejszych miejsc, jak kanadyjskie Vancouver czy Armenia. Bieg poprzedziła solidna rozgrzewka.


altGDAŃSK BIEGA, impreza organizowana przez Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańska oraz MOSiR w Gdańsku, to wydarzenie wyjątkowe. Mimo, że nie ma tu klasyfikacji, pomiaru czasu, medali na mecie to chętnych na wspólne pokonanie 3 lub 6 kilometrów nie brakuje. Co więcej, każdego roku stale ich przybywa. Progres frekwencji w porównaniu do ubiegłorocznej – 2345 osób – jest znaczny i pokazuje, że większość społeczeństwa lubi biegać, szczególnie w tak wspaniałej, nadmorskiej scenerii.


altBiegli i młodsi, i starsi, całe rodziny, grupki znajomych, z dziećmi w wózkach czy z psami. Do stawki dołączyli też zaproszeni przez organizatorów goście: posłanka Iwona Guzowska, wioślarz Adam Korol z rodziną (na zdjęciu powyżej), Maciej „Gleba” Florek. Pojawili się także młodzi siatkarze Trefla Gdańsk. – Po meczu stwierdziliśmy, że sobie pobiegniemy w niedzielę po plaży. W sezonie przygotowawczym dużo biegamy, także tu nad
morzem. Odpoczywamy na sportowo – opowiadali po biegu zawodnicy Młodej Ligii.


altPobiegł także Tomasz Czubak, były lekkoatleta i złoty medalista w sztafecie biegowej 4x400 m z Sewilli 1999 rok. – Często i dużo biegam. Dziś postanowiłem zrobić dwa kółka, bo dotąd w GDAŃSK BIEGA zaliczałem tylko 3 km. Jak widzi się aż tylu biegaczy to usta same składają się do uśmiechu, a na mecie ten uśmiech jest jeszcze szerszy. Fantastyczna impreza!


altByła sportsmenka, obecnie poseł Iwona Guzowska również podkreślała wspaniałą atmosferę i fantastyczną pogodę, do której impreza ma wyjątkowe szczęście.


alt


Na mecie każdy uczestnik wrzucał do specjalnej skrzynki kupon, który następnie brał udział w losowaniu atrakcyjnych nagród: rowerów, tabletów, nawigacji samochodowych, bonów zakupowych, rejsów do Szwecji, karnetów do rodzinnego centrum rozrywki, biletów na mecze siatkówki, kart członkowskich do fitness clubu. Ich łączna pula wyniosła przeszło 20 tys. zł.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież