"Fot. Kosycarz" pozostanie z Gdańskiem... » Na cmentarzu w Oliwie w gronie najbliższej rodziny pożegnano w miniony wtorek Macieja Kosycarza, fo... Koronawirus na Pomorzu: 153 chorych, 1 osoba zmarła » Liczba zarażonych Covid-19 w województwie pomorskim wciąż rośnie. Według danych na 9 kwietnia na Pom... Piotr Czauderna: Pandemia uczy pokory i leczy z grzechu pychy » Z prof. nauk med. Piotrem Czauderną, chirurgiem dziecięcym, b. prezesem Agencji Badań Medycznych, cz... Donald Tusk: "Autonomia dla Pomorza" » "Autonomia dla Pomorza" to tekst własny - i zgrabnie napisany - który wiosną 1990 roku, przed wybora... Tajemnica podróży marszałka Struka » Wyzdrowiał zakażony koronawirusem marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Wrócił w środę... Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej, będące odpowiedzią na informacje zawarte w tekście Estery Fl... Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?! » Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu European Jamboree, które się... nie odb... 3. urodziny Muzeum II Wojny Światowej » 6 kwietnia 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętuje swoje 3. Urodziny.Z tej okazji Muzeu... W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn...
Reklama
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:12
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu Eur ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:20
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
Arkadiusz Bruliński, który ostatnio był szefem Biura PR i Nowych Me ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
niedziela, 29 marca 2020 13:52
XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
Malarska sztuka XIX wieku wstrząsnęła posadami Europy. Stare poglą ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Energa głównym partnerem reprezentacji Amp Futbolu

Reprezentacji Polski Amp Futbol, medaliści ostatnich mistrzostw Europy, dołącza do sportowej rodziny Grupy Energa. Gdański koncern przez 3 lata będzie wspierał kadrę piłkarzy po amputacjach jako główny partner. - Dla nas jest zaszczytem Panów wspierać - powiedział Grzegorz Ksepko, wiceprezes zarządu Energi SA do spraw korporacyjnych.Grupa Energa sponsoruje blisko pół setki drużyn i inicjatyw sportowych na terenie całego kraju. Grono podopiecznych Energi poszerzyło się o reprezentację Polski w Amp Futbolu. Energa rozpoczęła trzyletnią współpracę z oficjalną reprezentacją kraju w piłce nożnej Amp Futbol jako jej główny partner.


Amp Futbol to jedna z najbardziej widowiskowych i najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportowych dla osób niepełnosprawnych na świecie. Na świecie w Amp Futbol gra już ponad 60 krajów, w wielu z nich istnieją ampfutblowe ligi i profesjonalne kluby. Finał ostatnich mistrzostw Europy, w których Polacy zdobyli brązowe medale, na stadionie w Stambule śledziło na żywo ponad 41 tys. kibiców. W Polsce jest około 80 zawodników. W rozgrywkach ligowych bierze udział 5 klubów, z których każda jest organizatorem turnieju, w którym każdy gra z każdym.


- Od lata wspieramy sport, ale to jest spotkanie szczególne i szczególna inicjatywa - powiedział Grzegorz Ksepko, wiceprezes zarządu Energi SA do spraw korporacyjnych. - Pokazujemy w ten sposób, Panowie pokazują tak naprawdę, że można mieć niesamowity hart ducha, że fizyczność człowieka to nie wszystko, że ten duch liczy się bardziej. Dla nas jest zaszczytem Panów wspierać. Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Mam nadzieję, że razem będziemy odnosić jeszcze większe sukcesy. Jest to dla nas po prostu nobilitacja móc z Państwem współpracować. Mam nadzieję, a w zasadzie pewność, że ta współpraca będzie się dobrze układać korzyścią dla obu stron, ale też, że Panów postawa będzie wielkim świadectwem dla osób, które są dotknięte różnego rodzaju zdarzeniami w życiu. Panowie są uśmiechnięci, pełni pasji, życia. To niesamowite. Za to bardzo wam dziękujemy.


alt- W imieniu zawodników i sztabu szkoleniowego chciałbym podziękować, że możemy nawiązać współpracę - powiedział Mateusz Widłak, Prezes Stowarzyszenia Amp Futbol Polska. - Rozwijamy ten sport od sześciu lat. Zaczynaliśmy od zera. Gdy spotykaliśmy się z trenerem i chłopakami na pierwsze treningi brakowało nam piłek, a doszliśmy do tego momentu, że mamy ligę, mamy kluby, mamy akademię, która prowadzi działalność dla dzieci niepełnosprawnych. No i mamy też reprezentację Polski, która jest naszą lokomotywą, jeśli chodzi o promocję i rozwój Amp Futbolu. To świetna drużyna, która jest w czołówce światowej. Zdobyliśmy medal mistrzostw Europy i jesteśmy jednym z faworytów na mistrzostwa świata. Cieszymy się, że tak duży partner, który dużo robi w sporcie, również w piłce nożnej, chce z nami współpracować i chce z nami do tych sukcesów dążyć.


- Na pewno jest to dla nas przełom, jest to przeskoczenie na inny poziom - powiedział Adrian Stanecki, obrońca reprezentacji Polski Amp Futbolu. - To pokazuje, że jesteśmy traktowani normalnie, że jesteśmy pełnoprawną reprezentacją Polski i taka znana firma jak Energa chce w nas zainwestować i budować markę Amp Futbolu.


Grupa Energa jako partner główny pomoże reprezentacji Amp Futbol podczas przygotowań i startów w prestiżowych turniejach zarówno w Polsce, jak i zagranicą, w tym najważniejszych – w Mistrzostwach Świata 2018 w Meksyku oraz Mistrzostwach Europy w 2020 roku. Polacy już teraz zapowiadają, że będą w nich walczyć o medale.


Energa jest pierwszą tak dużą firmą, która zdecydowała się wesprzeć dyscyplinę sportu osób niepełnosprawnych. - Mam nadzieję, że nasze wsparcie dla Amp Futbolu to będzie tak iskra, która rozpali serca decydentów w firmach, nie tylko spółkach Skarbu Państwa. Rzeczywiście nie słyszałem żeby podobna inicjatywa była przez kogoś wspierana. Mam dzieję, że teraz ta lawina ruszy - powiedział Grzegorz Ksepko, wiceprezes zarządu Energi SA do spraw korporacyjnych.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież