Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ... Stanowcze stanowisko Solidarności w sprawie szkoły w Kokoszkach » Stanowisko Prezydium Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” ws...
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance

Eksperymentalny Trefl nie sprostał Skrze

altGrający w eksperymentalnym składzie Trefl dzielnie stawiał opór PGE Skrze, ale ostatecznie gdańszczanie zeszli z parkietu bez puntów. W ERGO Arena bełchatowianie pokonali Trefla 3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:15).

Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 23:25, 20:25, 15:25)

Trefl Gdańsk: Kozub, Sasak, Janikowski, Urbanowicz, Mika, Mordyl, Olenderek (libero)
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Filipiak, Katić, Huber, Piechocki (libero) - Sawicki, Petković

MVP Katić

Spotkanie Trefla z PGE Skrą mogło mieć swój wymiar historyczny i mieć specjalny smaczek. Mógł to być pierwszy oficjalny mecz ligowy Mariusza Wlazłego przeciwko Skrze. Niestety epidemia koronawirusa spowodowała, że kapitan gdańskiej drużyny nie mógł zagrać przeciwko drużynie, w której spędził całą dotychczasową karierę. Na trybunach ponownie nie mogli zasiąść kibice.

Trefl zaczął mecz bez przebywających na kwarantannie z powodu zarażeniem COVID-19 trenera Michała Winiarskiego, Mariusza Wlazłego oraz Moritza Reicherta. Zaskoczeniem była pierwsza szóstka gdańszczan, w której znaleźli się zawodnicy, którzy do tej pory spędzili na parkiecie niezbyt dużo czasu: Kozub, Sasak, Janikowski, Urbanowicz.

Spotkanie Trefl zaczął od dwóch autowych ataków i Skra objęła prowadzenie. Bełchatowianie przez długi czas kontrolowali przebieg gry momentami mając nawet 4 punkty przewagi (11:7, 15:11). Po gdańskiej stronie bardzo dobrze spisywał się Kewin Sasak. To właśnie po jego ataku rozpoczęła się punktowa seria gdańszczan, którzy ze stanu 15:19 wyszli na 21:19. Duży udział w tym odwróceniu losów seta miał Mateusz Janikowski w polu serwisowym. Gdańszczanie wyszli na prowadzenie. Goście zdołali doprowadzić do remisu (21:21), ale końcówka należała do Trefla. Seta kiwką zakończył Łukasz Kozub.

Drugi set zaczął się od małej serii zepsutych zagrywek. Po krótkim prowadzeniu Trefla (5:3, 6:5, 7:6) Skra przejęła inicjatywę i uzyskała minimalną przewagę. Tak jak w pierwszej serii Trefl zanotował serię punktową wychodząc ze stanu 10:12 na 15:12 m.in. dzięki dwóm blokom Urbanowicza. Po chwili również pięciopunktową serią odpowiedzieli bełchatowianie m.in. dwukrotnie blokując Sasaka. Gdańszczanie zdołali na moment wyjść na prowadzenie (21:20). Końcówka seta należała do Bartosza Filipiaka, który zdobył 5 ostatnich punktów dla Skry i skutecznym atakiem zakończył seta.

Początek trzeciego seta, tak jak w poprzednich partiach, dla Skry. Gdańszczanie gonili rywali skutecznym blokiem, ale psuli dużo zagrywek. Błędy graczy Trefla, atak Kozuba w siatkę i Janikowskiego w aut, pozwoliły przyjezdnym odskoczyć na 4 punkty (18:14). Kolejne błędy w ataku gdańszczan pozwoliły powiększyć gościom przewagę do 7 punktów (24:17). Dzięki trzem błędom, jeden serwis i dwa taki, Skry Trefl obronił trzy setbole, ale trzecią partię zakończył autowy serwis Sasaka.

Czwarty set zaczął się tak jak poprzednie czyli od prowadzenia gości. Gdańszczanie tak jak w poprzednich próbowali gonić rywali, ale tym razem Skra systematycznie powiększała swoją przewagę i nie pozwoliła Treflowi odrobić strat. Goście kontrolowali przebieg gry i pewnie wygrali czwartą partię, kończąc mecz atakiem Milana Katica.