Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ... Poseł Płażyński w sprawie redaktora Naskręta pisze do Prokuratora Kraj... » W związku z wezwaniem na policję dziennikarza Macieja Naskręta za upublicznienie nagrania z prezyden... Talenty Pokoleń 2019 » W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy miała miejsce... Red. Naskręt podejrzany - cena wódki czy demokracji? » Maciej Naskręt, obecnie dziennikarz Radia Gdańsk, który pracując jeszcze w redakcji portalu Trójmias...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Trefl rozbił Asseco Resovię
środa, 13 listopada 2019 23:00
Trefl rozbił Asseco Resovię
Po bardzo dobrej grze siatkarze Trefla rozbili w ERGO Arena Asseco Res ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Moje góry
niedziela, 03 listopada 2019 16:08
Ryszard Kowalewski – Moje góry
„Góry sobie poradzą beze mnie, ja bez gór nie bardzo. Od lat kied ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wpłaty na kampanię wyborczą w PO

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
sobota, 13 lipca 2019 12:27

Blisko 100 tys. zł wpłaciła na kampanię prezydencką rodzina Jarosława Wałęsy, ujawnia na podstawie sprawozdania partyjnego złożonego w PKW "Gazeta Wyborcza". Na niefortunny gdański występ b. europosła PO złożyli się m.in. rodzice, którzy przekazali 60 tys. zł, siostra Magda - 10 tys zł, szwagier 10 tys. zł, sam Jarosław wpłacił na fundusz wyborczy 15 tys., dwukrotnie więcej wniosła jego asystentka Małgorzata Gielo-Politewicz. Szczodrze zainwestował też w kandydata jego prawnik Arkadiusz Rozpędowski - cegiełka warta 20 tys. zł. Z polityków pomorskiej PO na Wałęsę postawili m.in. Michał Owczarczak i Łukasz Zaręba przelewając na rachunek kandydata odpowiednio 15 i 14 tys. zł.

Tylko 1400 złotych wpłacił na fundusz wyborczy debiutujący w radzie miasta Gdańska pracownik biura Agnieszki Pomaskiej, Jan Perucki, którego kampania miała charakter bardziej społeczny niż komercyjny - i dała mandat! Inwestując dwa razy więcej nie przekonali do siebie ani radna Żaneta Geryk, ani jeden z ciekawszych ówczesnych liderów "Nowoczesnej", dziś już poza partią, Dominik Kwiatkowski. Dwaj polityczni weterani PO, uprzednio AWS, Marek Bumblis i Bogdan Oleszek, przelali na fundusz wyborczy po 4 500 złotych, ale wyborcy zaufali tylko wieloletniemu przewodniczącemu rady miasta, dziś już poza PO. Ponad 5 tys. zł na  kampanię samorządową przekazali Agnieszka Owczarczak, Adam Nieroda, Cezary Śpiewak Dowbor i Łukasz Bejm, rekordzista w gronie PO, który wniósł 7 tys. złotych. To, podobnie jak Perucki, pracownik biura posłanki A. Pomaskiej, który u deputowanej zarobił 25 tys.zł netto w ub. roku,a w zarządzie dzielnicy 6 tys. zł.

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież