Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k... Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
czwartek, 04 marca 2021 11:49
III Memoriał Henryka Żyto zainauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
Przed startem rozgrywek eWinner 1. Ligi, na stadionie im. Zbigniewa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wpłaty na kampanię wyborczą w PO

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
sobota, 13 lipca 2019 12:27

Blisko 100 tys. zł wpłaciła na kampanię prezydencką rodzina Jarosława Wałęsy, ujawnia na podstawie sprawozdania partyjnego złożonego w PKW "Gazeta Wyborcza". Na niefortunny gdański występ b. europosła PO złożyli się m.in. rodzice, którzy przekazali 60 tys. zł, siostra Magda - 10 tys zł, szwagier 10 tys. zł, sam Jarosław wpłacił na fundusz wyborczy 15 tys., dwukrotnie więcej wniosła jego asystentka Małgorzata Gielo-Politewicz. Szczodrze zainwestował też w kandydata jego prawnik Arkadiusz Rozpędowski - cegiełka warta 20 tys. zł. Z polityków pomorskiej PO na Wałęsę postawili m.in. Michał Owczarczak i Łukasz Zaręba przelewając na rachunek kandydata odpowiednio 15 i 14 tys. zł.

Tylko 1400 złotych wpłacił na fundusz wyborczy debiutujący w radzie miasta Gdańska pracownik biura Agnieszki Pomaskiej, Jan Perucki, którego kampania miała charakter bardziej społeczny niż komercyjny - i dała mandat! Inwestując dwa razy więcej nie przekonali do siebie ani radna Żaneta Geryk, ani jeden z ciekawszych ówczesnych liderów "Nowoczesnej", dziś już poza partią, Dominik Kwiatkowski. Dwaj polityczni weterani PO, uprzednio AWS, Marek Bumblis i Bogdan Oleszek, przelali na fundusz wyborczy po 4 500 złotych, ale wyborcy zaufali tylko wieloletniemu przewodniczącemu rady miasta, dziś już poza PO. Ponad 5 tys. zł na  kampanię samorządową przekazali Agnieszka Owczarczak, Adam Nieroda, Cezary Śpiewak Dowbor i Łukasz Bejm, rekordzista w gronie PO, który wniósł 7 tys. złotych. To, podobnie jak Perucki, pracownik biura posłanki A. Pomaskiej, który u deputowanej zarobił 25 tys.zł netto w ub. roku,a w zarządzie dzielnicy 6 tys. zł.

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież