Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Ogloszenia

Kancelaria WMC


		
		
		
		ul. Wierzbowa 15		
50-056 Wrocław
Wrocław
dolnośląskie Zobacz na mapie google
Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
http://wmc.com.pl/
Osoba Kontaktowa: Jolanta Wolska
Telefon: 535579288
Dodano: 2017-09-24 23:48:09
Odsłon: 66

Kancelaria Prawna WMC specjalizuje się w udzielaniu pomocy prawnej w sprawach rozwodowych.

Co trzeba wiedzieć o sprawie rozwodowej

 

Rozkład pożycia między małżonkami to dla wielu osób moment, w którym dochodzi do przedsięwzięcia roztropnej decyzji na temat rozwodu. Bardzo często sytuacja jest na tyle trudna, że tylko jeden współmałżonek pragnie rozwiązania małżeństwa i w takiej sytuacji wnosi do sądu pozew o sprawę rozwodową. Niezależnie od tego, jaki jest powód chęci zdobycia rozwodu, najistotniejsze w tym przypadku jest zdecydowanie się na fachowe usługi, jakie proponuje prawnik.

 

W jaki sposób wytypować adwokata?

 

Wybór dobrego adwokata nie powinien być mocno skomplikowany, dlatego że współcześnie wyszukać można wiele kancelarii prawnych, które oferują pomoc w prowadzeniu czynności, którą jest sprawa rozwodowa. Typując danego prawnika można wobec tego kierować się cennikiem, choć jeżeli rozwód wydaje się bardzo skomplikowany i będzie podczas niego dochodziło na przykład do rozdzielenia niemałego majątku, w takiej sytuacji warto wybrać naprawdę solidnego prawnika, za jakiego trzeba będzie zapłacić zdecydowanie więcej. Konkretny prawnik poprowadzi klientów przez wszystkie procedury, które wiążą się z rozwodem.

 

Koszty związane ze sprawą rozwodową

 

To jak duże koszta trzeba będzie ponieść zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób będzie przebiegał rozwód. Niezmienną opłatą jest opłata sądowa, jaką wnosi osoba która składa pozew o sprawę rozwodową. Podczas rozprawy w sądzie, sąd określa czy do rozpadu małżeństwa dochodzi w następstwie winy, czy też jest on przyznawany bez orzekania o winie. W drugim przypadku osobie wnoszącej opłatę sądową zwracana jest połowa kosztów. Jeśli podczas sprawy rozwodowej będzie dzielony majątek, wówczas za taką usługę musimy wpłacić dodatkową zapłatę w sądzie. Jeżeli majątek będzie rozdzielany bez żadnych żądań i kłótni - opłata sądowa to jedynie 300 zł. Jeżeli jednakże mąż i żona będą toczyć kłótnie o podział majątku i nie mają wobec tego identycznego zdania, wówczas do sądu trzeba wnieść opłatę w wysokości tysiąca złotych.

 

Podczas rozwodu warto liczyć nie jedynie na pomoc prawnika w zakresie prawa, ale ponadto na pomoc najbliższych osób, które pomogą mentalnie poradzić sobie z tą trudną sytuacją.

 

To jak spore koszty konieczne będą do poniesienia uzależnione jest w głównej mierze od tego, jak będzie przeprowadzany rozwód. Niezmienną opłatą jest opłata sądowa, którą wnosi osoba składająca pozew o sprawę rozwodową. Podczas rozprawy sądowej, sąd stwierdza czy do rozwodu dochodzi w następstwie winy, czy też jest on zasądzany bez orzekania o winie. W drugiej sytuacji osobie wnoszącej opłatę sądową zwracana jest połowa opłat. Jeśli w trakcie sprawy o rozwód będzie dzielony majątek, w takiej sytuacji za taką usługę trzeba wpłacić dodatkową opłatę sądową. Jeżeli majątek będzie rozdzielany bez żadnych żądań i różnic zdań - opłata sądowa wynosi jedynie 300 zł. Jeśli jednak mąż i żona będą toczyć wojny o podział majątku i nie mają wobec tego jednakowego zdania, w takiej sytuacji do sądu należy wnieść opłatę w ilości tysiąca złotych.

 

Rozwód to nie tylko wieloaspektowy proces związany z przepisami prawa, który wymaga odpowiedniego wsparcia prawnika, to również duży stres, przy którym wymaga się wsparcia najbliższych.