Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ... Poseł Płażyński w sprawie redaktora Naskręta pisze do Prokuratora Kraj... » W związku z wezwaniem na policję dziennikarza Macieja Naskręta za upublicznienie nagrania z prezyden... Talenty Pokoleń 2019 » W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy miała miejsce... Red. Naskręt podejrzany - cena wódki czy demokracji? » Maciej Naskręt, obecnie dziennikarz Radia Gdańsk, który pracując jeszcze w redakcji portalu Trójmias...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Lotos PKH pokonał Cracovię po karnych
wtorek, 12 listopada 2019 22:11
Lotos PKH pokonał Cracovię po karnych
Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę meczu Lotos PKH - Comarch C ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Moje góry
niedziela, 03 listopada 2019 16:08
Ryszard Kowalewski – Moje góry
„Góry sobie poradzą beze mnie, ja bez gór nie bardzo. Od lat kied ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Ogloszenia

Kancelaria WMC


		
		
		
		ul. Wierzbowa 15		
50-056 Wrocław
Wrocław
dolnośląskie Zobacz na mapie google
Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
http://wmc.com.pl/
Osoba Kontaktowa: Jolanta Wolska
Telefon: 535579288
Dodano: 2017-09-24 23:48:09
Odsłon: 30

Kancelaria Prawna WMC specjalizuje się w udzielaniu pomocy prawnej w sprawach rozwodowych.

Co trzeba wiedzieć o sprawie rozwodowej

 

Rozkład pożycia między małżonkami to dla wielu osób moment, w którym dochodzi do przedsięwzięcia roztropnej decyzji na temat rozwodu. Bardzo często sytuacja jest na tyle trudna, że tylko jeden współmałżonek pragnie rozwiązania małżeństwa i w takiej sytuacji wnosi do sądu pozew o sprawę rozwodową. Niezależnie od tego, jaki jest powód chęci zdobycia rozwodu, najistotniejsze w tym przypadku jest zdecydowanie się na fachowe usługi, jakie proponuje prawnik.

 

W jaki sposób wytypować adwokata?

 

Wybór dobrego adwokata nie powinien być mocno skomplikowany, dlatego że współcześnie wyszukać można wiele kancelarii prawnych, które oferują pomoc w prowadzeniu czynności, którą jest sprawa rozwodowa. Typując danego prawnika można wobec tego kierować się cennikiem, choć jeżeli rozwód wydaje się bardzo skomplikowany i będzie podczas niego dochodziło na przykład do rozdzielenia niemałego majątku, w takiej sytuacji warto wybrać naprawdę solidnego prawnika, za jakiego trzeba będzie zapłacić zdecydowanie więcej. Konkretny prawnik poprowadzi klientów przez wszystkie procedury, które wiążą się z rozwodem.

 

Koszty związane ze sprawą rozwodową

 

To jak duże koszta trzeba będzie ponieść zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób będzie przebiegał rozwód. Niezmienną opłatą jest opłata sądowa, jaką wnosi osoba która składa pozew o sprawę rozwodową. Podczas rozprawy w sądzie, sąd określa czy do rozpadu małżeństwa dochodzi w następstwie winy, czy też jest on przyznawany bez orzekania o winie. W drugim przypadku osobie wnoszącej opłatę sądową zwracana jest połowa kosztów. Jeśli podczas sprawy rozwodowej będzie dzielony majątek, wówczas za taką usługę musimy wpłacić dodatkową zapłatę w sądzie. Jeżeli majątek będzie rozdzielany bez żadnych żądań i kłótni - opłata sądowa to jedynie 300 zł. Jeżeli jednakże mąż i żona będą toczyć kłótnie o podział majątku i nie mają wobec tego identycznego zdania, wówczas do sądu trzeba wnieść opłatę w wysokości tysiąca złotych.

 

Podczas rozwodu warto liczyć nie jedynie na pomoc prawnika w zakresie prawa, ale ponadto na pomoc najbliższych osób, które pomogą mentalnie poradzić sobie z tą trudną sytuacją.

 

To jak spore koszty konieczne będą do poniesienia uzależnione jest w głównej mierze od tego, jak będzie przeprowadzany rozwód. Niezmienną opłatą jest opłata sądowa, którą wnosi osoba składająca pozew o sprawę rozwodową. Podczas rozprawy sądowej, sąd stwierdza czy do rozwodu dochodzi w następstwie winy, czy też jest on zasądzany bez orzekania o winie. W drugiej sytuacji osobie wnoszącej opłatę sądową zwracana jest połowa opłat. Jeśli w trakcie sprawy o rozwód będzie dzielony majątek, w takiej sytuacji za taką usługę trzeba wpłacić dodatkową opłatę sądową. Jeżeli majątek będzie rozdzielany bez żadnych żądań i różnic zdań - opłata sądowa wynosi jedynie 300 zł. Jeśli jednak mąż i żona będą toczyć wojny o podział majątku i nie mają wobec tego jednakowego zdania, w takiej sytuacji do sądu należy wnieść opłatę w ilości tysiąca złotych.

 

Rozwód to nie tylko wieloaspektowy proces związany z przepisami prawa, który wymaga odpowiedniego wsparcia prawnika, to również duży stres, przy którym wymaga się wsparcia najbliższych.