W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zainteresowanie rynkiem mieszkaniowym nie maleje - GALERIA

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 14 września 2015 15:06

W Amber Expo odbyła się 17. edycja Targów Mieszkań i Domów w Gdańsku. Przez dwa dni stoiska deweloperów, ekspertów finansowych, agencji nieruchomości i architektów wnętrz odwiedziło ponad 6100 osób.


GALERIA


W Amber Expo swoją ofertę zaprezentowało kilkudziesięciu wystawców. Poszukujący nowego mieszkania mieli z czego wybierać. Najnowsze oferty przedstawili między innymi: Osiedle Alfa, Polservice, Domo, Przedsiębiorstwo Budowlane Górski, Robyg i Siódme Niebo. Istotną grupę wystawców stanowili eksperci finansowi – banki i doradcy kredytowi – oraz agencje nieruchomości i architekci wnętrz.


altaltJak się okazuje odwiedzający targi przychodzili nie tylko szukając mieszkania.
- Mieszkanie już mamy - wyznał Jerzy Furman. - Na tragi przyszedłem szukać firmy wykończeniowej.


altaltNiektórzy z odwiedzających szukali mieszkania, ale nie dla siebie.
- Ja mieszkania nie szukam, bo mam. Córka nie ma - powiedział Jerzy Galenc. - Przyszedłem zobaczyć co się dzieje na rynku mieszkaniowym. Rozglądam się za mieszkaniem dla córki. Młode małżeństwo z dzieckiem. Na pewno ważnym kryterium jest cena i lokalizacja. Mieszkam w Brzeźnie i szukam mieszkania w pobliżu.


altalt- Możliwości finansowe to główne kryterium, którym się kieruję szukając mieszkania - powiedział pan Maciej. - Drugim kryterium jest lokalizacja. Interesuje mnie coś blisko centrum - Wrzeszcz, albo Oliwa. W tej potrzebuję małego mieszkania, do dwóch pokoi, nie dużego metrażu.


alt
- Zakończoną właśnie 17. edycję Targów Mieszkań i Domów w Gdańsku odwiedziło ponad 6100 osób. To podobna frekwencja, jak podczas edycji wiosennej, co pokazuje, że zainteresowanie mieszkaniowymi zakupami wśród mieszkańców Trójmiasta nie maleje - powiedział Andrzej Łuczyszyn, dyrektor zarządzający w firmie Nowy Adres S.A.. - Ma na to wpływ kilka czynników - oprocentowanie kredytów hipotecznych pozostaje na rekordowo niskich poziomach, deweloperzy utrzymują w sprzedaży dużą ofertę mieszkań, dodatkowym impulsem pozostaje fakt, że bardzo dużo lokali na tutejszym rynku kwalifikuje się do zakupu za kredyt hipoteczny w programie "Mieszkanie dla młodych". Zarówno deweloperzy, jak i agencje nieruchomości, banki oferujące kredyty hipoteczne oraz pośrednicy finansowi chcą wykorzystać tę koniunkturę i chętnie korzystają z takich wyspecjalizowanych kanałów sprzedażowych, jakimi są m. in. nasze targi. W porównaniu do poprzednich edycji, zakończone właśnie Targi Mieszkań i Domów miały bardziej rozbudowany program - po raz pierwszy zwiedzający mogli skorzystać z dwóch osobnych sektorów porad i seminariów targowych - Strefa Finansów oraz Strefa Najmu i Zakupu - i wziąć udział licznych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Wielu deweloperów w porozumieniu z nami będzie organizować dni otwarte na swoich inwestycjach już w przyszły weekend - odwiedzający targi mogli od razu zgłosić swoje uczestnictwo i umożliwić deweloperom należyte przygotowanie się do takiego spotkania. Nowa, odświeżona formuła targów spotkała się z ciepłym przyjęciem zarówno wśród wystawców, jak i odwiedzających i na pewno będziemy ją rozbudowywać podczas kolejnych imprez.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież