Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Cięcia płac zawodników i problemy kadrowe Lechii

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 29 marca 2020 12:39

altZagrożenie pandemiczne daje się mocno we znaki wszystkim ekstraklasowym zespołom. Kluby muszą szukać rozwiązań, lecz zawodnicy nie chcą iść na ustępstwa i zgodzić się na obniżkę wynagrodzenia.Tak jest również w Lechii.


W obliczu sytuacji związanej z epidemią koronawirusa w Polsce i przerwaniu rozgrywek piłkarskich, ekstraklasowe zespoły wnioskowały do Rady Nadzorczej Ekstraklasy o możliwość obniżenia płac zawodnikom w tym ciężkim dla nich okresie. W ciągu tygodnia wniosek był rozpatrywany przez władze ligi, a w piątek została przyjęta uchwała dotycząca pozwolenia klubom na cięcie płac ale jedynie za obupólną zgodą.


„Kluby są uprawione do obniżenia wynagrodzenia piłkarzy o 50 procent jednak do kwot nie niższych niż 10 tysięcy złotych brutto w przypadku umów o pracę lub umów cywilnoprawnych dla zawodników nieprowadzących działalności gospodarczej oraz do 10 tysięcy złotych netto dla piłkarzy rozliczających się z klubami na podstawie faktury VAT. Obniżki wynagrodzeń piłkarzy mają obowiązywać od 14 marca br. do minimum pierwszego meczu ligowego w Ekstraklasie rozgrywanego jako impreza masowa z udziałem publiczności.” – głosi treść uchwały.


Na biało-zielonym podwórku gorącą dyskusję wywołał Błażej Augustyn, który zareagował na Twitterze na decyzję Rady Nadzorczej Ekstraklasy wobec ogólnej sytuacji finansowej w gdańskim klubie: „Przykro mi jeśli nie spełniam waszych oczekiwań, ale moje są dla mnie ważniejsze”. Oliwy do ognia dolał także były zawodnik Lechii Gdańsk, Jakub Wawrzyniak: "Zapomniałem wspomnieć: ostatnie wynagrodzenia w Lechii za 12/2019, brak premii za PP 2019, superpuchar i 3 miejsce sezonu 18/19. I jeszcze wielkie oburzenie jak Oni mogą się upominać o swoje, traktują klub jak bankomat itp."


Błażej Augustyn kilka tygodni temu złożył wniosek o rozwiązanie kontraktu z Lechią Gdańsk z winy klubu. Powodem miały być właśnie zaległości finansowe klubu wobec stopera. Wcześniej w podobnej sytuacji znaleźli się również Rafał Wolski, który rozwiązał kontrakt na początku marca, oraz Sławomir Peszko, który uczynił to w czwartek za zgodą PZPN. „Peszkin” formalnie zostaje zawodnikiem Lechii do końca tego sezonu.


Karol Drzewicki


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: