"Fot. Kosycarz" pozostanie z Gdańskiem... » Na cmentarzu w Oliwie w gronie najbliższej rodziny pożegnano w miniony wtorek Macieja Kosycarza, fo... Koronawirus na Pomorzu: 153 chorych, 1 osoba zmarła » Liczba zarażonych Covid-19 w województwie pomorskim wciąż rośnie. Według danych na 9 kwietnia na Pom... Piotr Czauderna: Pandemia uczy pokory i leczy z grzechu pychy » Z prof. nauk med. Piotrem Czauderną, chirurgiem dziecięcym, b. prezesem Agencji Badań Medycznych, cz... Donald Tusk: "Autonomia dla Pomorza" » "Autonomia dla Pomorza" to tekst własny - i zgrabnie napisany - który wiosną 1990 roku, przed wybora... Tajemnica podróży marszałka Struka » Wyzdrowiał zakażony koronawirusem marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Wrócił w środę... Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej, będące odpowiedzią na informacje zawarte w tekście Estery Fl... Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?! » Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu European Jamboree, które się... nie odb... 3. urodziny Muzeum II Wojny Światowej » 6 kwietnia 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętuje swoje 3. Urodziny.Z tej okazji Muzeu... W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn...
Reklama
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:12
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu Eur ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:20
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
Arkadiusz Bruliński, który ostatnio był szefem Biura PR i Nowych Me ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
niedziela, 29 marca 2020 13:52
XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
Malarska sztuka XIX wieku wstrząsnęła posadami Europy. Stare poglą ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Albertowicz: Doskonały pokaz jedności

Ocena użytkowników: / 30
SłabyŚwietny 
środa, 04 maja 2011 09:39
alt

W czasie wtorkowego finału Pucharu Polski w Bydgoszczy, kibice obu uczestniczących drużyn na pierwsze 10 minut wyszli z trybun. Solidarnie, jak jeden mąż, rozwiesili transparenty mówiące o tym, że też są ludźmi, i nagonka na nich to niesprawiedliwość.


Po tym wspaniałym pokazie jedności, rozpieprzyli stadion i kilkaset tysięcy ludzi przed telewizorami w dwóch stacjach telewizyjnych zobaczyło, kim naprawdę są nasi „kibole”. Kilkaset wyłamanych krzesełek, pobity operator TVP, strzały policji. Tacy są nasi bandyci stadionowi.


Niestety, ale próba pokazania drugiej strony kibicowskiego świata spełzła na niczym. Ci bandyci najpierw pokazali, że trzeba dać im szansę, a niecałe dwie godziny później już tą szansę zmarnowali. Za to powinna być jakaś specjalna nagroda. Mamy nagrodę Darwina za najgłupszą śmierć, może ta PR-owska śmierć środowiska kibiców piłkarskich w Polsce też na ten szczytny laur zasługuje.


Po takiej akcji nikt w Polsce nie będzie już was traktował poważnie. Powoli znikniecie, nie za rok, ale za 10 lat nie będzie już takiego kibicowania jak dziś. Zostaniecie wyeliminowani ze stadionów, a wasze miejsca zajmą nowe stowarzyszenia, które już powoli zaczynają się tworzyć. Miejsce ludzi z przekonaniami, chętnych do różnych patriotycznych i charytatywnych akcji, zajmie czytelnik tak znienawidzonej przez was „Gazety Wyborczej”, który nie będzie miał żadnej indywidualności. Znikną chóralne śpiewy, ładnie zorganizowane oprawy, a pojawią się kibice-chorągiewki, którzy dziś kibicują, dla przykładu, Arce, a jutro będą fanami Lechii, bo ta odniesie jakiś sukces i na odwrót.


Jeden ze znajomych kibiców stwierdził, że wtorkowe zajścia to „woda na wybiórczy młyn”. I rzeczywiście w najbardziej zdeterminowanym w krytykowaniu polskich kibiców medium pojawi się sporo nowych artykułów na ten temat, ale nie dlatego, że „Gazeta Wyborcza” kłamie. Wręcz odwrotnie – bo mówi w tym wypadku prawdę. Media na tym nie stracą, jedyni stratni na tej sytuacji będą sami kibice.
Filip Albertowicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież