Jerzy Barzowski: Jak Struk sprawdzi Bonnę? » Z Jerzym Barzowskim, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, członkiem Komisji Zdrowia, Polityki Spo... Polska Gedania » Rozmowa z paniami Barbarą Janczukowicz i Rosvitą Stern rwie się, temat gorący, pasjonujący, zarazem ... Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał » Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Europejskiej, nie zwalnia Magdalen... Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni...
Reklama
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
środa, 22 stycznia 2020 15:55
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Euro ...
Słaby mecz gdańskich hokeistów
piątek, 24 stycznia 2020 21:34
Słaby mecz gdańskich hokeistów
Po słabym meczu hokeiści LOTOS PKH przegrali w hali Olivia z Comarch ...
Przemeblowanie w Lechii
czwartek, 23 stycznia 2020 19:29
Przemeblowanie w Lechii
Dobry rok 2019 Lechia zakończyła niespodziewanie źle. Bilans dwóch ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Nie będą kruszyć kopii

altZ mapy Przymorza zniknie kolejna szkoła. Rada miasta na ostatnim posiedzeniu zatwierdziła likwidację kilku szkół, w tym Technikum nr 17 działające w Zespole Szkół Zawodowych nr 2. 


Obecnie w skład Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 wchodzi 5 szkół: XXI Sportowe Liceum Ogólnokształcące, Liceum Profilowane, Liceum Techniczne, Technikum 4-letnie i Technikum Mechaniczno-Elektryczne dla dorosłych.


Sportowe Liceum Ogólnokształcące kształci  młodzież uzdolnioną sportowo w takich dyscyplinach jak: piłka nożna, hokej na lodzie,  łyżwiarstwo figurowe, piłka siatkowa, zapasy i tenis stołowy. Liceum Profilowane przygotowuje młodzież w następujących profilach: kształtowanie środowiska, elektroniczny, socjalny, mechatroniczny. Technikum młodzieżowe i technikum dla dorosłych umożliwia uzyskanie tytułu technik mechanik o  kierunku samochodowym.


 - Aż łza się w oku kręci. Kiedyś młodzi ludzie do technikum samochodowego walili drzwiami i oknami - mówią  niektórzy pracownicy szkoły.
- Od kilku lat praktycznie nabór do technikum ustał. Likwidacja szkoły to  czysta formalność. Technikum istniało tylko na papierze. Nie będziemy  w obronie szkoły kruszyć kopii. W ubiegłym roku też prowadziliśmy nabór, ale też nikt się nie zgłosił - mówi Krystyna Turnowiecka, dyrektor szkoły. 


Mieszkańcy Przymorza, nie są zadowoleni ze zmian. - Nie wszystkie dzieci są jednakowo zdolne. Potrzebujemy nie tylko absolwentów liceów, ale i wykwalifikowanych fachowców. Miasto jakby o tym zapomniało, a na rynku  brakuje rąk do pracy. Widać to w codziennym życiu, kiedy chcemy naprawić auto. Gdzie tu sens i logika? - pyta Mariusz Szczepański, jeden z mieszkańców Przymorza.


 - To nie wina miasta, że młodzież nie chce się uczyć w technikum. Dla nas jest ważne, czy szkoła ma wystarczającą liczbę uczniów, czy też funkcjonuje tylko na papierze - mówi Regina Białousów, dyrektor Wydziału Edukacji. 


O losie szkół przeznaczonych do likwidacji w ubiegłym tygodniu zadecydowali radni na  czwartkowej sesji.
Szkoły przeznaczone do likwidacji: Technikum nr 17 przy ul. Kołobrzeskiej, XI Liceum Profilowane przy ul. Seredyńskiego, Technikum Uzupełniające nr 8 przy ul. Smoleńskiej, Technikum Uzupełniające nr 9 przy ul Dąbrowszczaków i Technikum Uzupełniające nr 12 przy ul. Elbląskiej.
Anna Czajkowskaalt


W Technikum nr 17 pogodzono się z likwidacją placówki   Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież