Centrum Gdyni zmieniło się w tor Formuły 1 » W Gdyni powstał tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem zorganizowano pokazy gru... Kampania „Razem ścigamy się z cukrzycą” » W ramach kolejnej edycji kampanii „Razem ścigamy się z cukrzycą” Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ zap... Dwa tygodnie do "Jesieni w ogrodzie" » Około stu Wystawców weźmie udział w dziewiątej edycji kiermaszu ogrodniczego „Jesień w ogrodzie”, kt... Projekt uchwały radnych PiS w sprawie 80. rocznicy wybuchu II Światowe... » W czwartek radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli do Biura Rady Miasta Gdańska projekt uchwały w spra... O złowrogim pakcie Ribbentrop – Mołotow w Muzeum II Wojny Światowej » 23 i 24 sierpnia 2019 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się konferencja naukowa przy... Gdańscy radni PiS nie zgadzają się na fałszowanie historii przez Rosję » - Nie ma naszej zgody na fałszowanie historii - powiedział Kacper Płażyński, przewodniczący klubu ra... Instytut Solidarności: co dalej z ECS? » 31 sierpnia br. zostanie w Gdańsku podpisana umowa o powołaniu Instytutu Dziedzictwa Solidarności. D... Gdańska demokracja w Fundacji Gdańskiej » Skarbnik Gdańska, Teresa Blacharska, nie podaje w swoim oświadczeniu majątkowym, że jest członkiem r... Prawie 13 mln złotych więcej na leczenie na Pomorzu » Dodatkowe prawie 13 mln zł na leczenie pacjentów przeznaczy Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ na przeł... Pomorska drużyna PiS » Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do Sejmu...
Reklama
Pomorska drużyna PiS
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 16:28
Pomorska drużyna PiS
Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość ...
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
sobota, 10 sierpnia 2019 12:10
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
Będzie tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem ...
Lechia z liderem na remis
sobota, 24 sierpnia 2019 18:27
Lechia z liderem na remis
Trzeci mecz na Stadionie Energa i trzeci remis Lechii. Biało-zieloni ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
sobota, 17 sierpnia 2019 11:36
Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
Odszedł na zawsze z naszego grona Krzysztof Kamiński…Był jedną z ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Nie będą kruszyć kopii

altZ mapy Przymorza zniknie kolejna szkoła. Rada miasta na ostatnim posiedzeniu zatwierdziła likwidację kilku szkół, w tym Technikum nr 17 działające w Zespole Szkół Zawodowych nr 2. 


Obecnie w skład Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 wchodzi 5 szkół: XXI Sportowe Liceum Ogólnokształcące, Liceum Profilowane, Liceum Techniczne, Technikum 4-letnie i Technikum Mechaniczno-Elektryczne dla dorosłych.


Sportowe Liceum Ogólnokształcące kształci  młodzież uzdolnioną sportowo w takich dyscyplinach jak: piłka nożna, hokej na lodzie,  łyżwiarstwo figurowe, piłka siatkowa, zapasy i tenis stołowy. Liceum Profilowane przygotowuje młodzież w następujących profilach: kształtowanie środowiska, elektroniczny, socjalny, mechatroniczny. Technikum młodzieżowe i technikum dla dorosłych umożliwia uzyskanie tytułu technik mechanik o  kierunku samochodowym.


 - Aż łza się w oku kręci. Kiedyś młodzi ludzie do technikum samochodowego walili drzwiami i oknami - mówią  niektórzy pracownicy szkoły.
- Od kilku lat praktycznie nabór do technikum ustał. Likwidacja szkoły to  czysta formalność. Technikum istniało tylko na papierze. Nie będziemy  w obronie szkoły kruszyć kopii. W ubiegłym roku też prowadziliśmy nabór, ale też nikt się nie zgłosił - mówi Krystyna Turnowiecka, dyrektor szkoły. 


Mieszkańcy Przymorza, nie są zadowoleni ze zmian. - Nie wszystkie dzieci są jednakowo zdolne. Potrzebujemy nie tylko absolwentów liceów, ale i wykwalifikowanych fachowców. Miasto jakby o tym zapomniało, a na rynku  brakuje rąk do pracy. Widać to w codziennym życiu, kiedy chcemy naprawić auto. Gdzie tu sens i logika? - pyta Mariusz Szczepański, jeden z mieszkańców Przymorza.


 - To nie wina miasta, że młodzież nie chce się uczyć w technikum. Dla nas jest ważne, czy szkoła ma wystarczającą liczbę uczniów, czy też funkcjonuje tylko na papierze - mówi Regina Białousów, dyrektor Wydziału Edukacji. 


O losie szkół przeznaczonych do likwidacji w ubiegłym tygodniu zadecydowali radni na  czwartkowej sesji.
Szkoły przeznaczone do likwidacji: Technikum nr 17 przy ul. Kołobrzeskiej, XI Liceum Profilowane przy ul. Seredyńskiego, Technikum Uzupełniające nr 8 przy ul. Smoleńskiej, Technikum Uzupełniające nr 9 przy ul Dąbrowszczaków i Technikum Uzupełniające nr 12 przy ul. Elbląskiej.
Anna Czajkowskaalt


W Technikum nr 17 pogodzono się z likwidacją placówki   Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież