W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rowery miejskie przed wakacjami - bez szans

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 08 kwietnia 2011 10:44

Rower miejski nie trafi na Gdańskie ulice w czerwcu, a co najmniej dwa miesiące później. Winne trzęsienie ziemi w Japonii, ale też niepotrzebne rewelacje medialne.

- Nigdy nie twierdziliśmy, że rowery będą na ulicach już w czerwcu – tłumaczy Arkadiusz Pytyński, prezes spółki Trójmiejski Rower Miejski. - Mówiliśmy tylko, że bardzo chcielibyśmy by ruszyły jeszcze przed wakacjami. To dziennikarze i miasto informowali o czerwcowym terminie.

- Są drobne opóźnienia – przyznaje jednak Pytyński. Tłumaczy, że kłopoty wynikają z nowatorstwa projektu: - Nie kupujemy żadnej licencji, sami zaprojektowaliśmy prawie każdy element. To nasze pieniądze, a nie budżet miasta, dlatego zależy nam, żeby nie stworzyć bubli. Większości firm w tej branży nie robi różnicy, czy wkrótce po oddaniu do użytku, serwisu nie będzie wymagało 100 czy 1000 rowerów, taki serwis to dla nich pieniądze. My chcemy, żeby rowery były możliwie niezawodne, a mieszkańcy zadowoleni – przekonuje Pytyński. Dodaje, że na opóźnienia wpłynęła też katastrofa w Japonii, skąd pochodzą niektóre części rowerów.

- Oficjalnie nic do nas nie dotarło – tłumaczy Michał Piotrowski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego - Jeśli rzeczywiście będzie taka sytuacja to liczymy, że może uda uruchomić się rowery jeszcze w wakacje. - Piotrowski. Jest na to szansa, bo Pytyński szacuje, że opóźnienie może wynieść około czterech tygodni: - Może nie uda się to z początkiem lipca, ale na przykład w sierpniu – dodaje.

Jacek Wierciński
jacek.wiercinski@wybrzeze24.pl


 

Komentarze  

 
0 #2 xoxo 2011-04-08 15:32
To było do przewidzenia. Szczerze wątpię, że te rowery się w ogóle pojawią. Brawo Budyń Bob i jego wesoła ekipa z Lisickim na czele...
Cytować
 
 
0 #1 arno 2011-04-08 15:03
szkoda!!!!!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież