Nie "Wszystko dla Gdańska" - grosik dla fundacji radnego » Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja Stelmasiewicza, fundacja "Wspólnota Gdańska... Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt...
Reklama
Nie
czwartek, 22 kwietnia 2021 18:07
Nie
Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prezydent Karnowski pozywa - w ostatniej chwili

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 11 lipca 2011 15:17

altPrezydent Sopotu Jacek Karnowski rusza do kontrataku i rzutem na taśmę, tuż przed upływem terminu przedawnienia, czyli trzy lata po upublicznieniu tzw. afery sopockiej złożył pozew przeciwko dziennikarzom. Od redaktora naczelnego dziennika "Rzeczpospolita" Pawła Lisickiego i autora tekstu Piotra Kubiaka prezydent Karnowski żąda pół miliona złotych odszkodowania.


- W tej sprawie pan Karnowski korzysta ze swoich praw i tyle mam na tym etapie do powiedzenia - skomentował krótko naczelny "Rzeczpospolitej".
Karnowski zarzuca też niedopełnienie obowiązków prokuraturze i Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu. Karnowski wytoczył wobec tych instytucji zarzut niszczenia dowodów.
- Dziś mijają trzy lata od momentu, kiedy zostałem pomówiony i publicznie skazany na łamach "Rzeczpospolitej", a następnie przez CBA i prokuraturę krajową w Sopocie - pisze Karnowski w przesłanym nam oświadczeniu.
- Wydano na mnie zaoczny wyrok, bez sądu, wyrok przypominający czasy sądów kapturowych - żali się sopocki włodarz.


To po publikacji "Rzeczpospolitej" z 11 lipca 2008 r. w której sopocki przedsiębiorca Sławomir Julke stwierdził, że Karnowski złożył mu propozycję korupcyjną. W poniedziałek w rozmowie z nami Julke nie chciał komentować kroków podjętych przez Karnowskiego. Poprzestał na stwierdzeniu, że m.in. w wyniku publikacji sprawą zajęła się prokuratura i został sporządzony akt oskarżenia Karnowskiego. Prezydentowi Sopotu prokuratorzy postawili sześć zarzutów. Jednak dwukrotnie akt oskarżenia sąd zwracał prokuraturze do uzupełnienia. Na sporządzenie aktu oskarżenia gdańska Prokuratura Apelacyjna ma czas do września. To przedłużające się postępowanie przygotowawcze wykorzystał Karnowski i nie czekając na przedawnienie się zarzutu naruszenia dobrego imienia złożył pozwy.

- Przez te trzy lata CBA i prokuratura krajowa w Sopocie wprowadzając w błąd najważniejsze osoby w państwie rozpoczęła wobec mnie kilkadziesiąt śledztw. Przy okazji wszystkich działań służb, jakby mimochodem próbowano zastawić sidła na premiera RP Donalda Tuska - stwierdza Karnowski i z troską ujmuje się za wymiarem sprawiedliwości i jego budżetem

- Mimo obietnicy prokuratury krajowej w Sopocie szybkiego zakończenia sprawy ciągnie się ona już trzy lata! Przesłuchano setki świadków, zgromadzono ponad 100 tomów akt, zlecono 20 kosztownych ekspertyz. I to wszystko tylko w jednym śledztwie, w którym dowodem ma być zmanipulowana kopia kopi nagrania! Po tych trzech latach pozostaje ogromny żal, że zmarnowano tyle czasu i tyle publicznych pieniędzy na nieobiektywne śledztwo, żal, że tyle osób moich bliskich i współpracowników narażono na niepotrzebny stres i nerwy - argumentuje Karnowski.

Czego chce prezydent Sopotu?

- Moja wiara w obiektywne śledztwo legła w gruzach. Czuję się jak w "Procesie" Kafki.

Dlatego, po tych trzech latach publicznego skazywania i oczerniania zdecydowałem się złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa lub niedopełnienia obowiązku przez prokuraturę krajową w Sopocie i CBA w sprawie niszczenia dowodu. Jednocześnie złożyłem do Sądu Okręgowego w Gdańsku pozew przeciwko redakcji "Rzeczpospolitej", redaktorowi naczelnemu Pawłowi Lisickiemu oraz red. Piotrowi Kubiakowi o ochronę dóbr osobistych - wyłuszcza swoje żądania Karnowski i dodaje, że nie stać go na opłatę sądową występuje więc tylko o... 500 tys. złotych zadośćuczynienia. Pozwy Karnowskiego o ochronę dóbr osobistych trafiły do Sądu Okręgowego w Gdańsku. Adwokat Karnowskiego żąda też w jego imieniu opublikowania w mediach przepraszającego oświadczenia przez Pawła Lisickiego, redaktora naczelnego dziennika "Rzeczpospolita" i Piotra Kubiaka.

ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież