Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Opozycja obchodziła 15 sierpnia w Bazylice Mariackiej

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 16 sierpnia 2011 10:11

Opozycja świętowała triumf nad Armią Czerwoną z 1920 r. w gdańskiej Bazylice mariackiej.


Anna Fotyga, była szefowa dyplomacji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego w rozmowie z portalem wybrzeze24.pl zapowiada ofensywę przedwyborczą zaraz po konwencji programowej PiS. Dzień Wojska Polskiego i rocznica zwycięstwa nad bolszewikami pod Warszawą w 1920 roku był dobrą okazją do spotkania w gdańskiej Bazylice Mariackiej luminarzy opozycji.


Tuż po mszy świętej Anna Fotyga, liderka listy PiS w okręgu gdańskim i była szefowa dyplomacji oraz Maciej Łopiński, minister w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego przyklęknęli na chwilę modlitwy przy sarkofagu Macieja Płażyńskiego i pomniku ofiar tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Podczas spotkania na gościnnej mariackiej parafii u ks. infułata Stanisława Bogdanowicza w niedzielne popołudnie prezydencki minister Łopiński był bardzo oszczędny w słowach. Chętnie dzielił się ogólnymi opiniami z gronem zwolenników, ale unikał wszelkich komentarzy na temat bieżącej sytuacji kraju. Z kolei Anna Fotyga zapowiedziała w rozmowie z nami, że niemrawa dotychczas kampania PiS nabierze tempa wraz  z końcem wakacji.  


- Poczekajmy do konwencji wyborczej planowanej na weekend. Pokażemy pazur, a kampania nabierze tempa. Sama Platforma dostarcza nam argumentów do skutecznej rywalizacji – zapewnia Fotyga, która nie kryła też satysfakcji z faktu, że to Andrzej Gwiazda startuje z poparciem PiS  w okręgu gdańskim do Senatu. Fotyga zadeklarowała też swoje wsparcie w kampanii PiS w sąsiednim gdyńsko-słupskim okręgu.


Wśród gości mariackiej plebanii byli też członkowie Stowarzyszenia Godność m.in. jego prezes Czesław Nowak i Stowarzyszenia Solidarni 2010, kombatanci oraz wdowa po marszałku Macieju Płażyńskim sędzia Elżbieta Płażyńska wraz z dziećmi Jakubem, Katarzyną i Kacprem. Jakub Płażyński opowiadał o perypetiach związanych z obywatelskim projektem ustawy o powrocie do Rzeczypospolitej Polskiej osób pochodzenia polskiego deportowanych i zesłanych przez władze ZSRR.  


W tym towarzystwie nieco zagubiony czuł się tczewski poseł PO Jan Kulas, wolał więc pogawędki o ochronie zabytków niż tematy tyczące rządu Donalda Tuska.


Tym razem na gdańskich obchodach wojskowego święta i Wniebowzięcia NMP zabrakło metropolity gdańskiego ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia.  Duchowny, który dwa dni wcześniej obchodził urodziny, a w niedzielę tuż przed meczem Lechii i Cracovii poświęcił gdański stadion, przebywał bowiem w swojej rodzinnej parafii w Bobrówce na Podlasiu. 
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież