Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ... Stanowcze stanowisko Solidarności w sprawie szkoły w Kokoszkach » Stanowisko Prezydium Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” ws... Korzystny wyrok dla MIIWŚ w sprawie zmian na wystawie głównej » 15 października 2020 r. zapadł wyrok w sprawie wprowadzonych zmian i uzupełnień na wystawie głównej ...
Reklama
Gdańsk w strefie czerwonej
piątek, 16 października 2020 15:17
Gdańsk w strefie czerwonej
Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Najlepszy styczeń gdańskiego lotniska

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 11 lutego 2012 10:34
Ponad 170 tys. pasażerów odprawionych zostało w styczniu 2012 roku w porcie lotniczym Gdańsk Rębiechowo. Nastąpił zatem dziesięcioprocentowy wzrost odprawionych pasażerów w porównaniu do stycznia 2011 roku. Miniony miesiąc, to najlepszy styczeń w historii gdańskiego lotniska.


- Kolejne świetne wyniki świadczą o doskonałej kondycji pomorskiego rynku przewozów lotniczych. W obecnym sezonie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również kierunki narciarskie. Wychodząc na przeciw wysokiemu popytowi, przewoźnik Eurolot.com zwiększył częstotliwość lotów do Popradu. Świetnie sprzedają się także pakiety narciarskie oferowane w oparciu o przeloty liniami Wizzair do Barcelony i Bergamo. W kontekście ukończonych inwestycji infrastrukturalnych oraz nieustannego rozwoju siatki połączeń, jak i organizowanych w Gdańsku czerwcowych rozgrywek UEFA EURO 2012, jestem przekonany, że zarówno jako lotnisko, tak i region pomorza, skazani jesteśmy na sukces - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
W tym roku zapowiada się zacięta rywalizacja między Gdańskiem, a portem lotniczym Katowice Pyrzowice, a to z tego względu, ponieważ z każdym kolejny rokiem maleje różnica w liczbie odprawionych pasażerów. W 2008 roku wynosiła ona pół miliona, a w zeszłym roku już zaledwie 80 tysięcy.
Przypomnijmy, iż w całym 2011 roku Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Rębiechowie obsłużył prawie 2,5 mln pasażerów. Było to o 50 tys. pasażerów więcej w stosunku do zakładanego planu.
Tylko w grudniu 2011 roku obsłużono 179,5 tys. pasażerów, czyli o 18 proc. więcej niż w grudniu 2010 roku. Ta rosnąca z każdym rokiem dynamika wzrostu przewozu pasażerów mile nas zaskakuje, powiedział nam Adam Skonieczny, kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu gdańskiego portu lotniczego. Bo choćby w porównaniu z 2010 rokiem ogólna liczba pasażerów w 2011 roku wzrosła o 10 proc. Podobnie już jest w styczniu tego roku. Oznacza to, że gdańskie lotnisko ma jedną z najwyższych w Europie dynamik wzrostu liczby obsługiwanych pasażerów.

Wła-49


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież