Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gorąca dyskusja na Komisji Zdrowia

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 25 lipca 2011 19:40

altW poniedziałek podczas posiedzenia Sejmiku Wojewódzkiego miała być głosowana sprawa połączenia Wojewódzkiej Przychodni Sportowo-Lekarskiej ze szpitalem na Zaspie. Ostatecznie wycofano tą sprawę z porządku obrad. Przed wycofaniem uchwała była omawiana na Komisji Zdrowia.


Gdy na początku obrad sejmiku wicemarszałek Hanna Cisoń-Zych złożyła wniosek o wprowadzenie uchwały o połączeniu Wojewódzkiej Przychodni Sportowo-Lekarskiej ze szpitalem na Zaspie radny Jrzy Barzowski złożył wniosek, aby przed głosowaniem odbyło się spotkanie Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Rodziny.


Podczas spotkania przedstawiciele Departamentu Zdrowia przedstawili powody dla których obie placówki miałyby zostać połączone. Są nimi m.in.: pogarszający się stan budynków, w których mieści się przychodnia, co miałoby według departamentu być powodem nieotrzymania w najbliższym czasie kontraktu z NFZ; pogarszająca się sytuacja finansowa (zysk w 2009 roku, 3 tys. zł straty w ubiegłym roku i 42 tysiące złotych straty po pięciu miesiącach 2011 roku).


Sporo pytań miał Przemysław Marchlewicz. - Czy wszyscy pracownicy przychodni zostaną zatrudnieni w szpitalu na Zaspie - pytał radny. - Co ze środkami, które zostaną uzyskane ze sprzedaży terenu po przychodni? Czy zostaną przekazane szpitalowi? Czy można uzyskać taką deklarację zarządu województwa? O co chodzi z tym przeniesieniem przychodni na 15 metrów kwadratowych? Dla mnie ta informacja brzmi zatrważająco, bo nie do końca rozumiem przeniesienie z 675 na 15 metrów. Na ile realnie oceniana jest sprawa zagrożenia kontraktu, bo to jest nowa sprawa.


- Chciałbym wyrazić swoje oburzenie i niezadowolenie z trybu w jakim ta uchwała została przygotowana - powiedział Jerzy Barzowski. - Nie ma żadnych powodów, aby tą uchwałę na gwałt wprowadzać. Wprowadzanie takiej uchwały bez konsultacji społecznych, bez wysłuchania środowiska przychodni jest niedopuszczalne. Z opinii, które dało się usłyszeć nie ma żadnego zagrożenia kontraktu. Co z uchwałą z ubiegłego roku, która zakładała sprzedanie teo terenu i wybudowanie w tym samym miejscu nowoczesnej przychodni o tym samych funkcjach spełniającej europejskie wymagania?


- Dyrektor Grzenia zaplanowała remont tej części szpitala, w której miałaby mieścić się przychodnia i dlatego też chciałaby wiedzieć czy ma dokonać zmian w jego planach przed rozpoczęciem prac - wyjaśniła tempo przygotowania uchwały wicemarszałek Cisoń-Zych.


Radny Jerzy Barzowski zapowiadał zaskarżenie ustawy. - Zaskarżę ustawę z dwóch powodów - mówił radny PiS. - Po pierwsze z przyczyn formalnych - brakuje opinii związku, konkretnie nie znamy stanowiska Solidarności. Drugim powodem zaskarżenia jest niezgodność tej uchwały z uchwałą z 24 maja, która zawierała kierunki działań sejmiku. Był w niej punkt odnośnie Wojewódzkiej Przychodni Sportowo-Lekarskiej, która dopuszczał jej połączenie z inną placówką w wypadku gdyby zostały przyjęte odpowiednie akty . Takich aktów nie przyjęte. Więc przyjęcie tej ustawy byłoby działaniem wbrew wcześniejszej ustawie, a więc działaniem bezprawnym.


W głosowaniu za pozytywną opinią dla uchwały było troje członków Komisji (Bartnicki, Bonna, Czarnobaj), troje (Barzowski, Falkowski, Marchlewicz) było przeciw, a radny Pruś wstrzymał się od głosu.


Gdy radni wrócili na obrady sejmiku pomysłodawcy uchwały zdecydowali, że ze względu na brak opinii związkowej wycofują ją z głosowania.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież