Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Miinister Zieleniecki kandydatem PiS na prezydenta Gdańska?

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
środa, 31 maja 2017 14:20

W rozmowach z nami zarówno prominentni działacze PO jak i PiS są niemal… jednogłośni. Otóż stawiają na element zaskoczenia przy własnych kandydaturach na prezydenta Gdańska. W nadmotławskim grodzie – jak się nieoficjalnie dowiadujemy, do wyborów szykowany jest jeden z wiceministrów.Najpewniej w setną rocznicę odzyskania niepodległości 11 listopada 2018 roku wybierzemy naszych przedstawicieli do samorządu terytorialnego. W Gdańsku może dojść do ciekawego pojedynku. Tym bardziej, że ponowny start Pawła Adamowicza, włodarza nadmotławskiego grodu od 1998 roku, jest wysoce wątpliwy. Nie dlatego, że ograniczy to ordynacja wyborcza. Ograniczenie kadencyjności, czyli dwukadencyjność najpewniej wejdzie w życie od kolejnych wyborów. Gdyby jednak radca prawny Paweł Adamowicz stanął w wyborcze szranki (o ile przekona do siebie po raz kolejny choćby swoją dawną partię – PO) i w ten sposób ubiegłby Jarosława Wałęsę to może spotkać się z innym prawnikiem. I nie będzie to póki co Kacper Płażyński, syn śp. Macieja Płażyńskiego, byłego wojewody gdańskiego, współzałożyciela Platformy Obywatelskiej, marszałka Sejmu. Dal się on poznać jako sprawny działacz na poziomie dzielnic, ostro punktując poczynania obecnych władz miasta np. przy strefach płatnego parkowania, czy lokalach na Cygańskiej Górze. Na stanowisku prezydenta Gdańska widział go gdyński poseł PiS Janusz Śniadek, przewodzący tej formacji na Pomorzu. Jednak pogląd ten uległ ewolucji i jak się dowiadujemy PiS sięgnie po pracownika naukowego UG, obecnie wiceministra.


Tym kandydatem ma być dr. hab. Marcin Zieleniecki, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, z sukcesami realizujący pakiet społeczny rządzącej partii w obszarze świadczeń rodzinnych, w dziedzinie ubezpieczenia społecznego i prawa pracy, byłego eksperta Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Objął tekę wiceministra odpowiedzialnego za ubezpieczenia społeczne.  


altPrzypomnijmy, że nim prof. UG Marcin Zieleniecki trafił z Zespołu Prawnego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” do rządu w ub.r. po raz kolejny znalazł się w prestiżowym rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce, przygotowywanym przez „Dziennik Gazetę Prawną”.   Znalazł się w nim na 28 miejscu.


Stoi też na czele ważnej Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Jej celem jest m.in. wypracowanie projektów kodeksów: indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy to zespół niezależnych ekspertów.  Efekty ich pracy będą miały wpływ na miliony ludzi pracy w Polsce. Komisja zakończy pracę przed wyborami samorządowymi.


Marcin Zieleniecki jest profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Gdańskiego, Wydział Prawa i Administracji, Katedra Prawa Pracy, oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. To członek Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Ubezpieczenia Społecznego, Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego oraz Rady Ubezpieczonych przy Rzeczniku Ubezpieczonych; mediator z listy ministra właściwego do spraw pracy; były członek Komisji do Spraw Układów Zbiorowych Pracy przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej.
Kodeks wyborczy ściśle określa datę wyborów prezydentów, burmistrzów, wójtów i rad gminnych, miejskich, powiatowych oraz wojewódzkich. Premier musi wyznaczyć je w ostatnim dniu wolnym przed zakończeniem kadencji samorządów, czyli na 11 listopada 2018 roku.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież