Kacper Płażyński: Władze Gdańska nie zdały egzaminu z wrażliwości hist... » Z mec. Kacprem Płażyńskim, posłem PiS, rozmawia Artur S. Górski– Tunel pod Martwą Wisłą został oddan... Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos... Pierwsza myjnia tunelowa Grupy LOTOS » Przy ul. Kołobrzeskiej na Przymorzu Grupa LOTOS otworzyła pierwszą w swojej sieci i jedną z nieliczn... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » System TETRA, który sprawdził się w różnych sytuacjach kryzysowych, jest przydatny także do działań ... Krzysztof Piekarski: Niemrawa lewica liże rany » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, komentatorem, wykładowcą Zakładu Teorii Polityki Instytut... Ludzie prezydent Gdańska zarabiają lepiej niż... prezydent RP » Praca na rzecz gdańskiego Urzędu Miejskiego, czyli jego jednostek organizacyjnych i spółek z udziałe... 98 rocznica powstania Gedanii » Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji złożyła kwiaty i wieńce pod pomnikiem ...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Trefl wypunktował Cuprum
piątek, 25 września 2020 22:23
Trefl wypunktował Cuprum
Siatkarze Trefl źle zaczęli mecz z Cuprum, ale po porażce w
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
sobota, 19 września 2020 16:24
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
Taką Lechię kibice chcieliby oglądać częściej. Po dwóch

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
poniedziałek, 14 września 2020 11:23
Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
Pisząc o graficznych tekach poświęconych Gdańskowi nie sposób

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Miinister Zieleniecki kandydatem PiS na prezydenta Gdańska?

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
środa, 31 maja 2017 14:20

W rozmowach z nami zarówno prominentni działacze PO jak i PiS są niemal… jednogłośni. Otóż stawiają na element zaskoczenia przy własnych kandydaturach na prezydenta Gdańska. W nadmotławskim grodzie – jak się nieoficjalnie dowiadujemy, do wyborów szykowany jest jeden z wiceministrów.Najpewniej w setną rocznicę odzyskania niepodległości 11 listopada 2018 roku wybierzemy naszych przedstawicieli do samorządu terytorialnego. W Gdańsku może dojść do ciekawego pojedynku. Tym bardziej, że ponowny start Pawła Adamowicza, włodarza nadmotławskiego grodu od 1998 roku, jest wysoce wątpliwy. Nie dlatego, że ograniczy to ordynacja wyborcza. Ograniczenie kadencyjności, czyli dwukadencyjność najpewniej wejdzie w życie od kolejnych wyborów. Gdyby jednak radca prawny Paweł Adamowicz stanął w wyborcze szranki (o ile przekona do siebie po raz kolejny choćby swoją dawną partię – PO) i w ten sposób ubiegłby Jarosława Wałęsę to może spotkać się z innym prawnikiem. I nie będzie to póki co Kacper Płażyński, syn śp. Macieja Płażyńskiego, byłego wojewody gdańskiego, współzałożyciela Platformy Obywatelskiej, marszałka Sejmu. Dal się on poznać jako sprawny działacz na poziomie dzielnic, ostro punktując poczynania obecnych władz miasta np. przy strefach płatnego parkowania, czy lokalach na Cygańskiej Górze. Na stanowisku prezydenta Gdańska widział go gdyński poseł PiS Janusz Śniadek, przewodzący tej formacji na Pomorzu. Jednak pogląd ten uległ ewolucji i jak się dowiadujemy PiS sięgnie po pracownika naukowego UG, obecnie wiceministra.


Tym kandydatem ma być dr. hab. Marcin Zieleniecki, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, z sukcesami realizujący pakiet społeczny rządzącej partii w obszarze świadczeń rodzinnych, w dziedzinie ubezpieczenia społecznego i prawa pracy, byłego eksperta Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Objął tekę wiceministra odpowiedzialnego za ubezpieczenia społeczne.  


altPrzypomnijmy, że nim prof. UG Marcin Zieleniecki trafił z Zespołu Prawnego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” do rządu w ub.r. po raz kolejny znalazł się w prestiżowym rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce, przygotowywanym przez „Dziennik Gazetę Prawną”.   Znalazł się w nim na 28 miejscu.


Stoi też na czele ważnej Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Jej celem jest m.in. wypracowanie projektów kodeksów: indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy to zespół niezależnych ekspertów.  Efekty ich pracy będą miały wpływ na miliony ludzi pracy w Polsce. Komisja zakończy pracę przed wyborami samorządowymi.


Marcin Zieleniecki jest profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Gdańskiego, Wydział Prawa i Administracji, Katedra Prawa Pracy, oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. To członek Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Ubezpieczenia Społecznego, Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego oraz Rady Ubezpieczonych przy Rzeczniku Ubezpieczonych; mediator z listy ministra właściwego do spraw pracy; były członek Komisji do Spraw Układów Zbiorowych Pracy przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej.
Kodeks wyborczy ściśle określa datę wyborów prezydentów, burmistrzów, wójtów i rad gminnych, miejskich, powiatowych oraz wojewódzkich. Premier musi wyznaczyć je w ostatnim dniu wolnym przed zakończeniem kadencji samorządów, czyli na 11 listopada 2018 roku.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież