Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Stoczniowiec rozbity w końcówce
niedziela, 24 stycznia 2021 20:25
Stoczniowiec rozbity w końcówce
Hokeiści Stoczniowca w Nowym Targu trzymali przyzwoity wynik do 54
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dulkiewicz koryguje po raz drugi...

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
niedziela, 01 listopada 2020 22:08

Aleksandra Dulkiewicz złożyła pod koniec października korektę do oświadczenia majątkowego za rok 2019, które złożyła 5 miesięcy wcześniej. To druga już korekta składana przez prezydent Gdańska w tym roku.


Po P. Adamowiczu, M. Struku, B. Borusewiczu, K. Kleinie, to kolejna ważna postać ze środowiska pomorskiej Platformy Obywatelskiej, którą zawodzi pamięć przy wypełnianiu standardowego dokumentu.


Pierwsza korekta A. Dulkiewicz miała znaczenie marginalne - dotyczyła różnicy w kwocie limitu zadłużenie w jednym z banków i opiewała na... 500 złotych. Druga korekta ma już poważniejszy charakter. Podobnie jak wcześniej Mieczysław Struk czy Bogdan Borusewicz - wicemarszałek zapomniał też o lokacie na 400 tys. zł!? - prezydent Gdańska przeoczyła, że od połowy 2019 roku zasiada w radzie Fundacji Centrum Solidarności prowadzącej działalność gospodarczą. W punkcie VII oświadczenia wpisała 28 maja 2020 "Nie dotyczy", choć, jak się okazało pod koniec października, dotyczy jak najbardziej - od 19 czerwca 2019 zasiada bowiem w radzie Europejskiego Centrum Solidarności. Nie ma przy tym znaczenia brak finansowego kontekstu tego zajęcia.


Popełniający jakościowo podobny błąd marszałek pomorski M. Struk, gdy jego oświadczeniami zainteresowało się CBA, tłumaczył się publicznie, że zeznania majątkowe są skomplikowane i absolwentowi AWF we Wrocławiu przysparzają intelektualnej mitręgi. Błąd ten, wraz z innymi, wytknęła politykowi PO prokuratura, a jego wagę oceni sąd.


A. Dulkiewicz swój błąd naprawiła dyskretnie, choć wypada zauważyć, że podobne problemy z pracą w organach dwóch instytucji miał też jej poprzednik. Równie zręcznie swój błąd skorygowała posłanka PO, Małgorzata Chmiel, która przez lata nie informowała, że pracuje w radzie cieszącej się olbrzymią sympatią magistratu fundacji Andrzeja Stelmasiewicza "Wspólnota Gdańska". Faktu tego nie ujawniała jako radna PO z okręgu, w którym fundacja działała, ani też jako parlamentarzystka. Też wpisywała "nie dotyczy", ale korekty nie składała - wpisała funkcję w najnowszym oświadczeniu majątkowym tak jakby wydarzyło się to w roku, którego ono dotyczyło.


Przy kwotach, które pominęli w dokumentach B. Borusewicz i K. Kleina, niefrasobliwy przypadek Dulkiewicz, czy sprytny manewr Chmiel, to administracyjna drobnica. Budzi jednak niepokój, bo prezydent Gdańska jest też organem administracji skarbowej i może karać obywateli za byle przewinę nie świecąc osobiście najlepszym przykładem.

(gag)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież