W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dulkiewicz koryguje po raz drugi...

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
niedziela, 01 listopada 2020 22:08

Aleksandra Dulkiewicz złożyła pod koniec października korektę do oświadczenia majątkowego za rok 2019, które złożyła 5 miesięcy wcześniej. To druga już korekta składana przez prezydent Gdańska w tym roku.


Po P. Adamowiczu, M. Struku, B. Borusewiczu, K. Kleinie, to kolejna ważna postać ze środowiska pomorskiej Platformy Obywatelskiej, którą zawodzi pamięć przy wypełnianiu standardowego dokumentu.


Pierwsza korekta A. Dulkiewicz miała znaczenie marginalne - dotyczyła różnicy w kwocie limitu zadłużenie w jednym z banków i opiewała na... 500 złotych. Druga korekta ma już poważniejszy charakter. Podobnie jak wcześniej Mieczysław Struk czy Bogdan Borusewicz - wicemarszałek zapomniał też o lokacie na 400 tys. zł!? - prezydent Gdańska przeoczyła, że od połowy 2019 roku zasiada w radzie Fundacji Centrum Solidarności prowadzącej działalność gospodarczą. W punkcie VII oświadczenia wpisała 28 maja 2020 "Nie dotyczy", choć, jak się okazało pod koniec października, dotyczy jak najbardziej - od 19 czerwca 2019 zasiada bowiem w radzie Europejskiego Centrum Solidarności. Nie ma przy tym znaczenia brak finansowego kontekstu tego zajęcia.


Popełniający jakościowo podobny błąd marszałek pomorski M. Struk, gdy jego oświadczeniami zainteresowało się CBA, tłumaczył się publicznie, że zeznania majątkowe są skomplikowane i absolwentowi AWF we Wrocławiu przysparzają intelektualnej mitręgi. Błąd ten, wraz z innymi, wytknęła politykowi PO prokuratura, a jego wagę oceni sąd.


A. Dulkiewicz swój błąd naprawiła dyskretnie, choć wypada zauważyć, że podobne problemy z pracą w organach dwóch instytucji miał też jej poprzednik. Równie zręcznie swój błąd skorygowała posłanka PO, Małgorzata Chmiel, która przez lata nie informowała, że pracuje w radzie cieszącej się olbrzymią sympatią magistratu fundacji Andrzeja Stelmasiewicza "Wspólnota Gdańska". Faktu tego nie ujawniała jako radna PO z okręgu, w którym fundacja działała, ani też jako parlamentarzystka. Też wpisywała "nie dotyczy", ale korekty nie składała - wpisała funkcję w najnowszym oświadczeniu majątkowym tak jakby wydarzyło się to w roku, którego ono dotyczyło.


Przy kwotach, które pominęli w dokumentach B. Borusewicz i K. Kleina, niefrasobliwy przypadek Dulkiewicz, czy sprytny manewr Chmiel, to administracyjna drobnica. Budzi jednak niepokój, bo prezydent Gdańska jest też organem administracji skarbowej i może karać obywateli za byle przewinę nie świecąc osobiście najlepszym przykładem.

(gag)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież