Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Były przewodniczący Solidarności liderem gdyńsko-słupskiego PiS

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 26 marca 2012 09:36

altJanusz Śniadek, inżynier stoczniowiec, do jesieni 2010 r. lider NSZZ „Solidarność”, poseł PiS został przewodniczącym Prawa i Sprawiedliwości w okręgu gdyńsko-słupskim.To na jego osobę, jako faworyta wskazał prezes partii Jarosław Kaczyński. Głosowało na Śniadka 121  ze 183 delegatów na zjazd okręgowy partii, który odbył się w Słupsku. 50 delegatów było przeciwko jego kandydaturze. Janusz Śniadek został wybrany na dwuletnią kadencję. Zastąpił na tym stanowisku posłankę Jolantę Szczypińską, której notowania spadły m.in. po plotkach o jej bliskich relacjach z prezesem Kaczyńskim, które ten ostatni delikatnie dementował oraz po publikacjach tabloidów, które zaprezentowały posłankę spacerującą po Warszawie z różą i w towarzystwie przystojnego kapłana, proboszcza jednej z parafii z okolic Kołobrzegu i jej przyjaciela sprzed wielu lat. Tym razem Szczypińska nie startowała w wyborach. Janusz Śniadek ma za sobą poparcie związkowców. Zadaniem Śniadka jest zwiększenie liczby członków partii i poprowadzenie dyskusji programowej przed kongresem PiS.


Śniadek po przegranej rywalizacji o fotel szefa Krajówki „Solidarności” z Piotrem Dudą nie został „zagospodarowany” przez związek. Nie poszedł więc w ślady Mariana Krzaklewskiego, który bryluje w Brukseli jako związkowy ekspert. Janusz Śniadek, zwolennik solidarnego państwa i dobry znajomy tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wybrał więc polityczną drogę i znalazł się w Sejmie, wybrany ze świetnym wynikiem, z listy PiS. Jego domeną jest przede wszystkim polityka społeczna i sprawy pracownicze. Śniadek jest też nadal popularny wśród związkowców, szczególnie Regionu Gdańskiego „S”.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież