Elżbieta Strzelczyk: Będę reprezentować problemy i kłopoty mieszkańców... » Rozmowa z Elżbietą Strzelczyk, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na radną Gdańska z okręgu nr 5 obe... Spotkanie z książką dzieci z Przedszkola nr 77 i Przedszkola nr 81 » W Bibliotece Manhattan odbyło się spotkanie z książką, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola N... 65-lecie Koła PZW nr 4 Gdańsk-Portowa » 12 października w siedzibie Zarządu Okręgu PZW odbyło się spotkanie okolicznościowe z okazji 65 rocz... 100#WOLNOŚĆ z okazji stulecia odzyskania niepodległości i 60-lecia TVP... » W sobotę 13 października br. wieczorem w Gdańsku na placu przed Muzeum II Wojny Światowej zorganizow... Fotograficzna pasja Marii Kamenskiej » W piątek 12 października w Stacji Orunia GAK odbył się wernisaż wystawy fotografii Marii Kamenskiej.... W kadrach Adamowicza - "Zasłużony działacz ORMO" » Andrzej Schulz, członek ORMO od 1 maja 1974 do 1989 roku, od lipca 1983 dyrektor gabinetu wojewody g... Gdańska woda napędza młyny w Île-de-France » Kolejny rok przyniósł wysoki zysk 13,5 mln zł dla Saur Neptun Gdańsk, przedsiębiorstwa zajmującego s... Kacper Płażyński przedstawił swoje propozycje dla Przeróbki, Stogów, K... » W ramach cyklu spotkań "Lepiej w dzielnicy" we wtorek, 9 października, Kacper Płażyński, kandydat Zj... K. Płażyński i prezes Portu Gdańsk o plaży na Stogach » Kacper Płażyński, kandydat na prezydenta Gdańska, i Łukasz Greinke, prezes Portu Gdańsk, zapewnili, ... GPEC grzeje Lipsk » Coraz cieplej mieszkańcom Lipska, dopieszczanym przez Stadtwerke GPEC. Rok 2017 był dla saksońskiego...
Reklama
Elżbieta Strzelczyk: Będę reprezentować problemy i kłopoty mieszkańców Zaspy i Przymorza
wtorek, 16 października 2018 21:27
Elżbieta Strzelczyk: Będę reprezentować problemy i kłopoty mieszkańców Zaspy i Przymorza
Rozmowa z Elżbietą Strzelczyk, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości ...
MH Automatyka rozstrzelała kadrę U23
wtorek, 16 października 2018 21:38
MH Automatyka rozstrzelała kadrę U23
Zgodnie z oczekiwaniami MH Automatyka nie miała żadnych problemów i ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
poniedziałek, 08 października 2018 15:37
ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
Dobiega końca kolejna czteroletnia kadencja zarządu (2014-2018) Pols ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Zwycięska inauguracja Młodej Ligi Kobiet PGE Atomu Trefl

altW pierwszym historycznym meczu Młodej Ligi Kobiet PGE Atom Trefl pokonał PTPS SAF Holland Piła 3:0 (25:20, 25:16, 25:21).


PGE Atom Trefl Sopot - PTPS SAF Holland Piła 3:0 (25:20, 25:16, 25:21)

PGE Atom Trefl Sopot: Mras, Damaske, Piotrowska, Zemlik, Mikołajewska, J. Łukasik, Kulig (libero) oraz Szczyrba, M. Łukasik, Piepiórka, Urbanowicz, Grzmocińska

PTPS SAF-Holland Piła: M. Nowicka, Urban, Ł. Nowicka, Zaczkowska, Bukowiecka, Zając, Błoch (libero) oraz Kukulska, Warczygłowa, Zapaśnik

MVP: Dominika Mikołajewska


Młoda drużyna PGE Atomu Trefl udanie rozpoczęła zmagania w Młodej Lidze Kobiet. Zespół złożony z zawodniczek Gedanii, UKS Orzeł Malbork i APS Rumia w pierwszym meczu inauguracyjnym Młodej Ligi Kobiet pokonały zespół z Piły. Podopieczne Piotra Mateli pewnie pokonały rywalki. Pilanki największy opór stawiały w pierwszej partii. Pierwszy punkt zdobył zespół z Piły i wyrównana walka toczyła się do stanu 7:7. Potem młode "Atomówki" dość wypracowały sobie kilka punktów przewagi, która w pewnym momencie wynosiła nawet 7 "oczek". Pilanki w końcówce wykorzystały rozprężenie sopocianek i zmniejszyły straty.


W drugim secie od początku przeważały młode "Atomówki". Pilanki miały problem z zagrywką, kilka z rzędu piłek posyłając w aut. Drugi set pewnie wygrały sopocianki.


Wyrównana walka punkt za punkt toczyła się na początku trzeciej odsłony. Nieco lepiej partię zaczęły pilanki, które prowadziły 2:0, 4:3. Po chwili było 7:4 dla "Atomówek". Podopieczne Piotra Mateli kontrolowały grę. W końcówce młode pilanki ponownie wykorzystały chwilowy przestój sopocianek i nieco odrobiły straty.


Kolejny mecz w ramach Młodej Ligi Kobiet PGE Atom Trefl zagra w sali Zespołu Szkół Energetycznych w niedzielę 26 października z Chemikiem Police.


alt

W górnym rzędzie od lewej: Joanna Grzmocińska, Katarzyna Urbanowicz, Martyna Łukasik, Julia Piotrowska, Justyna Zemlik, Magdalena Damaske, Oliwia Grzelczak, Piotr Matela (trener)
Dolny rząd od lewej: Klaudia Kulig, Agata Nowak, Dominika Mikołajewska, Magdalena Piepiórka, Daria Szczyrba, Angelika Wilczyńska, Marta Tucholska, Dominika Mras


- Na pewno nie był to łatwy mecz - ocenił Piotr Matela, trener PGE Atom Trefl. - Przede wszystkim wiele emocji na początku i dużo nerwów. Wiele błędów przez to. Niepotrzebnie potraciliśmy sporo punktów. Ale dziewczyny konsekwentnie trzymały się założeń, tego co miały grać. Skupiliśmy się przede wszystkim na swojej grze. Konsekwencja i skupienie się dziewczyn na grze dało pozytywny efekt. Okazję do gry miały wszystkie dziewczyny. Dziś była ku temu możliwość. Nie zawsze taka sytuacja będzie, że każda będzie miała szansę gry. Tak naprawdę to wszystko zależy od ich postawy. Jeśli będzie dobra gra to będzie szansa ma okazję do gry dla większej liczby dziewczyn. W naszej grze tak naprawdę każdy element można poprawiać i nad każdym trzeba pracować. Jesteśmy na początku swojej pracy. Wiele rzeczy jest poprawnie, dobrze, ale nie jeszcze tak jak byśmy chcieli.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież