Rachunek za nowe kodeksy pracy: skręt ku liberalizmowi? » Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy do 15 marca br. zakończy przygotowanie projektów kodeksów indywidu... Mównica bezpłatna - rzecznik na służbie » Służbowy samochód, służbowy rzecznik, mównica w foyer Europejskiego Centrum Solidarności. Obywatel P... Sławomir Neumann: Adamowicz miał swoje powody by kandydować » Z posłem Sławomirem Neumannem, liderem Platformy Obywatelskiej na Pomorzu rozmawia Artur S. Górski- ... Grzegorz Strzelczyk: Miasto nie jest biznesmenem » Z Grzegorzem Strzelczykiem, radnym PiS rozmawia Artur S. Górski- Czy dzieciom i młodzieży z Gdańska ... Ponad 8 mln złotych na reklamy Gdańska - prof. Czauderna pyta prezyden... » Dobra propaganda, to propaganda skuteczna. Liczona ilością odsłon stron i podstron, materiałów zamie... Bunt gdańskiego barona - Adamowicz sam(o)rządzi » Oskarżony o składanie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych i podejrzewany o oszustwa podatkowe,pozb... Beton na boiskach AWFiS » Maklerzy umysłów czy Parceli Dziwna sytuacja w oliwskiej AWFiS. Na wniosek uczelni procedowany j... Oświadczenie Piotra Dudy » Koleżanki i Koledzy, Członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność", cora... J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! » Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezydenta Sopotu. -W programie na ż... Co ustali prokurator? - Grunwaldzka 597 » Sprzedaż przy ul. Grunwaldzkiej 597 w Oliwie jest badana przez prokuraturę. Sprawdzana jest sama tra...
Reklama

altW pierwszym historycznym meczu Młodej Ligi Kobiet PGE Atom Trefl pokonał PTPS SAF Holland Piła 3:0 (25:20, 25:16, 25:21).


PGE Atom Trefl Sopot - PTPS SAF Holland Piła 3:0 (25:20, 25:16, 25:21)

PGE Atom Trefl Sopot: Mras, Damaske, Piotrowska, Zemlik, Mikołajewska, J. Łukasik, Kulig (libero) oraz Szczyrba, M. Łukasik, Piepiórka, Urbanowicz, Grzmocińska

PTPS SAF-Holland Piła: M. Nowicka, Urban, Ł. Nowicka, Zaczkowska, Bukowiecka, Zając, Błoch (libero) oraz Kukulska, Warczygłowa, Zapaśnik

MVP: Dominika Mikołajewska


Młoda drużyna PGE Atomu Trefl udanie rozpoczęła zmagania w Młodej Lidze Kobiet. Zespół złożony z zawodniczek Gedanii, UKS Orzeł Malbork i APS Rumia w pierwszym meczu inauguracyjnym Młodej Ligi Kobiet pokonały zespół z Piły. Podopieczne Piotra Mateli pewnie pokonały rywalki. Pilanki największy opór stawiały w pierwszej partii. Pierwszy punkt zdobył zespół z Piły i wyrównana walka toczyła się do stanu 7:7. Potem młode "Atomówki" dość wypracowały sobie kilka punktów przewagi, która w pewnym momencie wynosiła nawet 7 "oczek". Pilanki w końcówce wykorzystały rozprężenie sopocianek i zmniejszyły straty.


W drugim secie od początku przeważały młode "Atomówki". Pilanki miały problem z zagrywką, kilka z rzędu piłek posyłając w aut. Drugi set pewnie wygrały sopocianki.


Wyrównana walka punkt za punkt toczyła się na początku trzeciej odsłony. Nieco lepiej partię zaczęły pilanki, które prowadziły 2:0, 4:3. Po chwili było 7:4 dla "Atomówek". Podopieczne Piotra Mateli kontrolowały grę. W końcówce młode pilanki ponownie wykorzystały chwilowy przestój sopocianek i nieco odrobiły straty.


Kolejny mecz w ramach Młodej Ligi Kobiet PGE Atom Trefl zagra w sali Zespołu Szkół Energetycznych w niedzielę 26 października z Chemikiem Police.


alt

W górnym rzędzie od lewej: Joanna Grzmocińska, Katarzyna Urbanowicz, Martyna Łukasik, Julia Piotrowska, Justyna Zemlik, Magdalena Damaske, Oliwia Grzelczak, Piotr Matela (trener)
Dolny rząd od lewej: Klaudia Kulig, Agata Nowak, Dominika Mikołajewska, Magdalena Piepiórka, Daria Szczyrba, Angelika Wilczyńska, Marta Tucholska, Dominika Mras


- Na pewno nie był to łatwy mecz - ocenił Piotr Matela, trener PGE Atom Trefl. - Przede wszystkim wiele emocji na początku i dużo nerwów. Wiele błędów przez to. Niepotrzebnie potraciliśmy sporo punktów. Ale dziewczyny konsekwentnie trzymały się założeń, tego co miały grać. Skupiliśmy się przede wszystkim na swojej grze. Konsekwencja i skupienie się dziewczyn na grze dało pozytywny efekt. Okazję do gry miały wszystkie dziewczyny. Dziś była ku temu możliwość. Nie zawsze taka sytuacja będzie, że każda będzie miała szansę gry. Tak naprawdę to wszystko zależy od ich postawy. Jeśli będzie dobra gra to będzie szansa ma okazję do gry dla większej liczby dziewczyn. W naszej grze tak naprawdę każdy element można poprawiać i nad każdym trzeba pracować. Jesteśmy na początku swojej pracy. Wiele rzeczy jest poprawnie, dobrze, ale nie jeszcze tak jak byśmy chcieli.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezy ...
J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Prezydenci ministrów Prezydenci ministrów
Mateusz Morawiecki został 16 - a właściwie 17, bo M.F. Rakowski, kt ...
Prezydenci ministrów
Jagiellonia rozbiła bezbarwną Lechię - wynik Jagiellonia rozbiła bezbarwną Lechię - wynik
Kolejny słaby mecz zagrali piłkarze Lechii. Biało-zieloni przegrali ...
Jagiellonia rozbiła bezbarwną Lechię - wynik

Galeria Sztuki Gdańskiej

Rosvita Stern: Kocham Sopot Rosvita Stern: Kocham Sopot
Tragiczne wspomnienia pani Rosvity wywołują olbrzymie emocje i nie p ...
Rosvita Stern: Kocham Sopot

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...
Odkrywanie tajemnic spod ogona

Sport w szkole

Program ferii z GZSiSS Program ferii z GZSiSS
Od 29 stycznia do 9 lutego w województwie pomorskim dzieci i młodzie ...
Program ferii z GZSiSS
Młody jazz 3-miasta Młody jazz 3-miasta
21 lipca w Ogrodzie Muzeum Miasta Sopotu wystąpi Tomasz Chyła Quinte ...
Młody jazz 3-miasta
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II 30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam