Zwycięska inauguracja Młodej Ligi Kobiet PGE Atomu Trefl - Wybrzeze24.pl
Fundacja I See You podsumowała 7 miesięcy działania » W piątek 3 sierpnia odbyło się spotkanie Podopiecznych i Sympatyków Fundacji I See You. Miejscem spo... Niemcy nie sprzedadzą udziałów w GPEC nawet za 800 mln zł » 185 milionów euro zaproponowane przez Polską Grupę Energetyczną za niemieckie większościowe udziały ... Rozpad PO w Gdańsku » Paweł Adamowicz konsekwentnie demoluje gdańską PO, swoją macierzystą partię, której był do czasu pow... Piotr Czauderna: Czas odbić Gdańsk z rąk aroganckiej władzy » Z prof. dr hab. nauk med. Piotrem Czauderną, chirurgiem dziecięcym, radnym Miasta Gdańska, członkiem... Radna Wirska apeluje do Adamowicza » Radna Anna Wirska wystosowała apel do prezydenta Pawła Adamowicza. Szanowny Panie Prezydencie,apeluj... Taxi z urzędu » Jaśnie państwo z gdańskiego magistratu. Samochody służbowe traktują jak taksówki na telefon. Każą si... Wskaźniki rozwoju Energi w górę! » Grupa Energa odnotowała w pierwszym półroczu tego roku wzrost zysku netto do 557 mln zł oraz wzrost ... Ultimatum „Solidarności” » „Solidarność” stawia rządowi PiS i sojuszników ultimatum do 29 sierpnia br. Dotychczas obóz dobrej z... Związkowcy tracą cierpliwość. Spec-spotkanie „Solidarności” z premiere... » Nadzwyczajne spotkanie Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” z premierem Mateuszem Morawieckim odbędzi... Dwie role wicewojewody - w aurze lobbysty? » Michał Owczarczak, b. wicewojewoda pomorski z PO, przez kilka miesięcy był jednocześnie przewodniczą...
Reklama
Niemcy nie sprzedadzą udziałów w GPEC nawet za 800 mln zł
sobota, 11 sierpnia 2018 13:53
Niemcy nie sprzedadzą udziałów w GPEC nawet za 800 mln zł
185 milionów euro zaproponowane przez Polską Grupę Energetyczną za ...
Speed Car Motor - Zdunek Wybrzeże 42:48 89:91
niedziela, 12 sierpnia 2018 04:32
Speed Car Motor - Zdunek Wybrzeże 42:48 89:91
O godz. 14.30 w Lublinie rozpocznie się mecz Speed Car Motoru ze Zdun ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Czerwone maki” pani Rosvity z Sopotu
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 09:28
„Czerwone maki” pani Rosvity z Sopotu
W sopockiej Państwowej Galerii Sztuki dobiegła końca wystawa malars ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

altW pierwszym historycznym meczu Młodej Ligi Kobiet PGE Atom Trefl pokonał PTPS SAF Holland Piła 3:0 (25:20, 25:16, 25:21).


PGE Atom Trefl Sopot - PTPS SAF Holland Piła 3:0 (25:20, 25:16, 25:21)

PGE Atom Trefl Sopot: Mras, Damaske, Piotrowska, Zemlik, Mikołajewska, J. Łukasik, Kulig (libero) oraz Szczyrba, M. Łukasik, Piepiórka, Urbanowicz, Grzmocińska

PTPS SAF-Holland Piła: M. Nowicka, Urban, Ł. Nowicka, Zaczkowska, Bukowiecka, Zając, Błoch (libero) oraz Kukulska, Warczygłowa, Zapaśnik

MVP: Dominika Mikołajewska


Młoda drużyna PGE Atomu Trefl udanie rozpoczęła zmagania w Młodej Lidze Kobiet. Zespół złożony z zawodniczek Gedanii, UKS Orzeł Malbork i APS Rumia w pierwszym meczu inauguracyjnym Młodej Ligi Kobiet pokonały zespół z Piły. Podopieczne Piotra Mateli pewnie pokonały rywalki. Pilanki największy opór stawiały w pierwszej partii. Pierwszy punkt zdobył zespół z Piły i wyrównana walka toczyła się do stanu 7:7. Potem młode "Atomówki" dość wypracowały sobie kilka punktów przewagi, która w pewnym momencie wynosiła nawet 7 "oczek". Pilanki w końcówce wykorzystały rozprężenie sopocianek i zmniejszyły straty.


W drugim secie od początku przeważały młode "Atomówki". Pilanki miały problem z zagrywką, kilka z rzędu piłek posyłając w aut. Drugi set pewnie wygrały sopocianki.


Wyrównana walka punkt za punkt toczyła się na początku trzeciej odsłony. Nieco lepiej partię zaczęły pilanki, które prowadziły 2:0, 4:3. Po chwili było 7:4 dla "Atomówek". Podopieczne Piotra Mateli kontrolowały grę. W końcówce młode pilanki ponownie wykorzystały chwilowy przestój sopocianek i nieco odrobiły straty.


Kolejny mecz w ramach Młodej Ligi Kobiet PGE Atom Trefl zagra w sali Zespołu Szkół Energetycznych w niedzielę 26 października z Chemikiem Police.


alt

W górnym rzędzie od lewej: Joanna Grzmocińska, Katarzyna Urbanowicz, Martyna Łukasik, Julia Piotrowska, Justyna Zemlik, Magdalena Damaske, Oliwia Grzelczak, Piotr Matela (trener)
Dolny rząd od lewej: Klaudia Kulig, Agata Nowak, Dominika Mikołajewska, Magdalena Piepiórka, Daria Szczyrba, Angelika Wilczyńska, Marta Tucholska, Dominika Mras


- Na pewno nie był to łatwy mecz - ocenił Piotr Matela, trener PGE Atom Trefl. - Przede wszystkim wiele emocji na początku i dużo nerwów. Wiele błędów przez to. Niepotrzebnie potraciliśmy sporo punktów. Ale dziewczyny konsekwentnie trzymały się założeń, tego co miały grać. Skupiliśmy się przede wszystkim na swojej grze. Konsekwencja i skupienie się dziewczyn na grze dało pozytywny efekt. Okazję do gry miały wszystkie dziewczyny. Dziś była ku temu możliwość. Nie zawsze taka sytuacja będzie, że każda będzie miała szansę gry. Tak naprawdę to wszystko zależy od ich postawy. Jeśli będzie dobra gra to będzie szansa ma okazję do gry dla większej liczby dziewczyn. W naszej grze tak naprawdę każdy element można poprawiać i nad każdym trzeba pracować. Jesteśmy na początku swojej pracy. Wiele rzeczy jest poprawnie, dobrze, ale nie jeszcze tak jak byśmy chcieli.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież