Pożegnalna uroczysta sesja Rady Miasta w Dworze Artusa ponad podziałam... » Radni trzech dzisiejszych klubów w Radzie Miasta Gdańska oraz radni, którzy w niej zasiadali od 1990... Apel Straży Miejskiej w związku z uroczystościami pogrzebowymi prezyde... » W związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Miasta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, które odbęd... Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza » W sobotę o godz. 12.00 w bazylice Mariackiej odbędzie się msza pogrzebowa prezydenta Pawła Adamowicz... Wstrząs krwotoczny przyczyną zgonu prezydenta Adamowicza » Bezpośrednią przyczyną zgonu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny - wynika ze ... Aleksandra Dulkiewicz zostanie komisarzem miasta » Aleksandra Dulkiewicz, pierwsza zastępczyni prezydenta Pawła Adamowicza otrzymała od premiera Mateus... Gdańszczanie uczcili pamięć prezydenta Pawła Adamowicza » Tysiące gdańszczan pojawiło się na Długim Targu, aby wziąć udział w Wiecu Przeciwko Nienawiści i Prz... Paweł Adamowicz nie żyje » Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska miał 54 lata. Został ugodzony przez bandytę nożem podcza... Solidarni z walczącym o życie Pawłem Adamowiczem » Ks. kanonik Ludwik Kowalski, proboszcz Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku zachęca do przybycia do Bazyli... Prezydent Paweł Adamowicz zaatakowany ostrym narzędziem na finale WOŚP » Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany ostrym narzędziem podczas finału WOŚP w Gdańsku... Pożegnanie Waldemara Bartelika » Rodzina, przyjaciele, koledzy z siatkarskiego parkietu i współpracownicy z Energi pożegnali w minion...
Reklama
Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza
środa, 16 stycznia 2019 13:16
Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza
W sobotę o godz. 12.00 w bazylice Mariackiej odbędzie się msza pogr ...
Żużlowy terminarz sezonu 2019
czwartek, 17 stycznia 2019 14:36
Żużlowy terminarz sezonu 2019
W czwartek 17 stycznia poznaliśmy terminarz NICE 1. Ligi Żużlowej. ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
środa, 02 stycznia 2019 11:28
Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
Oliwski Ratusz Kultury przedstawi niebawem interesującą kolekcję ma ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
czwartek, 20 grudnia 2018 21:07
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
W nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Rumi 14 grudnia br. n ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Zwycięska inauguracja Młodej Ligi Kobiet PGE Atomu Trefl

altW pierwszym historycznym meczu Młodej Ligi Kobiet PGE Atom Trefl pokonał PTPS SAF Holland Piła 3:0 (25:20, 25:16, 25:21).


PGE Atom Trefl Sopot - PTPS SAF Holland Piła 3:0 (25:20, 25:16, 25:21)

PGE Atom Trefl Sopot: Mras, Damaske, Piotrowska, Zemlik, Mikołajewska, J. Łukasik, Kulig (libero) oraz Szczyrba, M. Łukasik, Piepiórka, Urbanowicz, Grzmocińska

PTPS SAF-Holland Piła: M. Nowicka, Urban, Ł. Nowicka, Zaczkowska, Bukowiecka, Zając, Błoch (libero) oraz Kukulska, Warczygłowa, Zapaśnik

MVP: Dominika Mikołajewska


Młoda drużyna PGE Atomu Trefl udanie rozpoczęła zmagania w Młodej Lidze Kobiet. Zespół złożony z zawodniczek Gedanii, UKS Orzeł Malbork i APS Rumia w pierwszym meczu inauguracyjnym Młodej Ligi Kobiet pokonały zespół z Piły. Podopieczne Piotra Mateli pewnie pokonały rywalki. Pilanki największy opór stawiały w pierwszej partii. Pierwszy punkt zdobył zespół z Piły i wyrównana walka toczyła się do stanu 7:7. Potem młode "Atomówki" dość wypracowały sobie kilka punktów przewagi, która w pewnym momencie wynosiła nawet 7 "oczek". Pilanki w końcówce wykorzystały rozprężenie sopocianek i zmniejszyły straty.


W drugim secie od początku przeważały młode "Atomówki". Pilanki miały problem z zagrywką, kilka z rzędu piłek posyłając w aut. Drugi set pewnie wygrały sopocianki.


Wyrównana walka punkt za punkt toczyła się na początku trzeciej odsłony. Nieco lepiej partię zaczęły pilanki, które prowadziły 2:0, 4:3. Po chwili było 7:4 dla "Atomówek". Podopieczne Piotra Mateli kontrolowały grę. W końcówce młode pilanki ponownie wykorzystały chwilowy przestój sopocianek i nieco odrobiły straty.


Kolejny mecz w ramach Młodej Ligi Kobiet PGE Atom Trefl zagra w sali Zespołu Szkół Energetycznych w niedzielę 26 października z Chemikiem Police.


alt

W górnym rzędzie od lewej: Joanna Grzmocińska, Katarzyna Urbanowicz, Martyna Łukasik, Julia Piotrowska, Justyna Zemlik, Magdalena Damaske, Oliwia Grzelczak, Piotr Matela (trener)
Dolny rząd od lewej: Klaudia Kulig, Agata Nowak, Dominika Mikołajewska, Magdalena Piepiórka, Daria Szczyrba, Angelika Wilczyńska, Marta Tucholska, Dominika Mras


- Na pewno nie był to łatwy mecz - ocenił Piotr Matela, trener PGE Atom Trefl. - Przede wszystkim wiele emocji na początku i dużo nerwów. Wiele błędów przez to. Niepotrzebnie potraciliśmy sporo punktów. Ale dziewczyny konsekwentnie trzymały się założeń, tego co miały grać. Skupiliśmy się przede wszystkim na swojej grze. Konsekwencja i skupienie się dziewczyn na grze dało pozytywny efekt. Okazję do gry miały wszystkie dziewczyny. Dziś była ku temu możliwość. Nie zawsze taka sytuacja będzie, że każda będzie miała szansę gry. Tak naprawdę to wszystko zależy od ich postawy. Jeśli będzie dobra gra to będzie szansa ma okazję do gry dla większej liczby dziewczyn. W naszej grze tak naprawdę każdy element można poprawiać i nad każdym trzeba pracować. Jesteśmy na początku swojej pracy. Wiele rzeczy jest poprawnie, dobrze, ale nie jeszcze tak jak byśmy chcieli.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież