Krzysztof Dośla: Usługi komunalne stały się polem oddziaływania » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... K. Płażyński: Woda gdańska i zyski gdańskie » Sprzedaż wody w Gdańsku, przy braku konkurencji – to wydawałoby się działalność najprostsza z możliw... Milionerzy prezydenta - hojność gdańska » Kolejny dobry rok w portfelach urzędników miejskich z bezpośredniego otoczenia prezydenta Gdańska. D... Radna Wirska pyta prezydenta o awarię w Przepompowni Ścieków Ołowianka » Anna Wirska, radna PiS w Radzie Miasta Gdańska, złożyła do prezydenta Pawła Adamowicza interpelację ... Rejs Niepodległości „Daru Młodzieży” » Legendarny żaglowiec „Dar Młodzieży” rozpoczął rejs dookoła świata dla uczczenia setnej rocznicy odz... Dwa zawiadomienia do prokuratury w związku ze sprawą działki radnego Z... » W związku ze sprawą bezprzetargowej transakcji pomiędzy Miastem Gdańskiem, a radnym Platformy Obywat... Mirosław Zdanowicz zrzekł się mandatu radnego, ale jednak to rozważy » Po nagłośnieniu sprawy prowadzenia przez Mirosława Zdanowicza działalności gospodarczej na działce n... IV Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II » IV Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II odbyła się w sobotę 19 maja w budynku Gimnaz... Zabawa i nauka podczas Nocy Muzeów w Muzeum II Wojny Światowej » Tysiące osób w nocy z 19 na 20 maja podczas Europejskiej Nocy Muzeów skorzystało z zaproszenia i odw... Skandal w Sali BHP: dwa wrogie obozy » Sala BHP, symbol porozumienia i dogadania się "jak Polak z Polakiem", była świadkiem gorszących scen...
Reklama
Milionerzy prezydenta - hojność gdańska
środa, 23 maja 2018 19:25
Milionerzy prezydenta - hojność gdańska
Kolejny dobry rok w portfelach urzędników miejskich z bezpośrednieg ...
Finał Ligi Europy 2020 na Stadionie Energa!
czwartek, 24 maja 2018 15:50
Finał Ligi Europy 2020 na Stadionie Energa!
Po meczach mistrzostw Europy i kadry Polski kolejne wielkie wydarzenie ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Andrzej Piwarski kończy 80 lat
wtorek, 24 kwietnia 2018 09:08
Andrzej Piwarski kończy 80 lat
Związek Polskich Artystów Plastyków w Gdańsku zorganizował wystaw ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

altW pierwszym historycznym meczu Młodej Ligi Kobiet PGE Atom Trefl pokonał PTPS SAF Holland Piła 3:0 (25:20, 25:16, 25:21).


PGE Atom Trefl Sopot - PTPS SAF Holland Piła 3:0 (25:20, 25:16, 25:21)

PGE Atom Trefl Sopot: Mras, Damaske, Piotrowska, Zemlik, Mikołajewska, J. Łukasik, Kulig (libero) oraz Szczyrba, M. Łukasik, Piepiórka, Urbanowicz, Grzmocińska

PTPS SAF-Holland Piła: M. Nowicka, Urban, Ł. Nowicka, Zaczkowska, Bukowiecka, Zając, Błoch (libero) oraz Kukulska, Warczygłowa, Zapaśnik

MVP: Dominika Mikołajewska


Młoda drużyna PGE Atomu Trefl udanie rozpoczęła zmagania w Młodej Lidze Kobiet. Zespół złożony z zawodniczek Gedanii, UKS Orzeł Malbork i APS Rumia w pierwszym meczu inauguracyjnym Młodej Ligi Kobiet pokonały zespół z Piły. Podopieczne Piotra Mateli pewnie pokonały rywalki. Pilanki największy opór stawiały w pierwszej partii. Pierwszy punkt zdobył zespół z Piły i wyrównana walka toczyła się do stanu 7:7. Potem młode "Atomówki" dość wypracowały sobie kilka punktów przewagi, która w pewnym momencie wynosiła nawet 7 "oczek". Pilanki w końcówce wykorzystały rozprężenie sopocianek i zmniejszyły straty.


W drugim secie od początku przeważały młode "Atomówki". Pilanki miały problem z zagrywką, kilka z rzędu piłek posyłając w aut. Drugi set pewnie wygrały sopocianki.


Wyrównana walka punkt za punkt toczyła się na początku trzeciej odsłony. Nieco lepiej partię zaczęły pilanki, które prowadziły 2:0, 4:3. Po chwili było 7:4 dla "Atomówek". Podopieczne Piotra Mateli kontrolowały grę. W końcówce młode pilanki ponownie wykorzystały chwilowy przestój sopocianek i nieco odrobiły straty.


Kolejny mecz w ramach Młodej Ligi Kobiet PGE Atom Trefl zagra w sali Zespołu Szkół Energetycznych w niedzielę 26 października z Chemikiem Police.


alt

W górnym rzędzie od lewej: Joanna Grzmocińska, Katarzyna Urbanowicz, Martyna Łukasik, Julia Piotrowska, Justyna Zemlik, Magdalena Damaske, Oliwia Grzelczak, Piotr Matela (trener)
Dolny rząd od lewej: Klaudia Kulig, Agata Nowak, Dominika Mikołajewska, Magdalena Piepiórka, Daria Szczyrba, Angelika Wilczyńska, Marta Tucholska, Dominika Mras


- Na pewno nie był to łatwy mecz - ocenił Piotr Matela, trener PGE Atom Trefl. - Przede wszystkim wiele emocji na początku i dużo nerwów. Wiele błędów przez to. Niepotrzebnie potraciliśmy sporo punktów. Ale dziewczyny konsekwentnie trzymały się założeń, tego co miały grać. Skupiliśmy się przede wszystkim na swojej grze. Konsekwencja i skupienie się dziewczyn na grze dało pozytywny efekt. Okazję do gry miały wszystkie dziewczyny. Dziś była ku temu możliwość. Nie zawsze taka sytuacja będzie, że każda będzie miała szansę gry. Tak naprawdę to wszystko zależy od ich postawy. Jeśli będzie dobra gra to będzie szansa ma okazję do gry dla większej liczby dziewczyn. W naszej grze tak naprawdę każdy element można poprawiać i nad każdym trzeba pracować. Jesteśmy na początku swojej pracy. Wiele rzeczy jest poprawnie, dobrze, ale nie jeszcze tak jak byśmy chcieli.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież