Oświadczenie Piotra Dudy » Koleżanki i Koledzy, Członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność", cora... J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! » Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezydenta Sopotu. -W programie na ż... Co ustali prokurator? - Grunwaldzka 597 » Sprzedaż przy ul. Grunwaldzkiej 597 w Oliwie jest badana przez prokuraturę. Sprawdzana jest sama tra... Tlen jako opium? » ”Tlen” od czasu swojego powstania (rok 2003) przewędrował już przez wiele polskich teatrów (również ... Karol Rabenda: Mam plan dla Gdańska » Konieczny jest zwrot ku mieszkańcom, traktowanym przez włodarza jak najemcyZ Karolem Rabendą, wicepr... Impulsy płyną z Tel Awiwu - wywiad z Leszkiem Millerem » W zachowaniu Polaków wobec Żydów w czasie wojny mieliśmy wszelkie możliwe postawy. Od pięknych i her... Prezes Obajtek z Energi do Orlenu » Jak podał PKN Orlen, w związku z powołaniem od 6 lutego br. Daniela Obajtka na stanowisko prezesa za... Na wokandzie sądu w Wejherowie - "Dla Gazety Gdańskiej " : Poszkodowan... » Sprawa Hansa G., Niemca, który zapowiadał, że „chce rozstrzelać Polaków i jest hitlerowcem” pojawiła... Odpowiedź Miasta na interpelację nie satysfakcjonuje radnej Anny Wirsk... » - Ponieważ Miasto Gdańsk obecnie nie dysponuje broszurą, nie mogę udzielić Pani wyjaśnień, dotyczący... Bożena Sikorska: Wolne niedziele – wreszcie czas dla rodziny » Zbliża się moment zmiany niedzielnych przyzwyczajeń wypoczynku wielu Polaków. Dotychczasowe spędzani...
Reklama

altZaczęło się nieźle, ale skończyło wysoką porażką. Zdunek Wybrzeże przegrało w Daugavpils z Lokomotivem 28:50 co oznacza, że obie drużyny spotkają się w półfinale NICE 1. Ligi Żużlowej. Spotkanie z powodu deszczu zakończono po 13 biegu.Spotkanie w Daugavpils zaczęło się nieźle dla gdańszczan. Oskar Fajfer i Hubert Łęgowik dobrze rozegrali wejście w pierwszy wiraż i byli bliscy wyjechania na 5:1. Niestety podopieczni Mirosława Kowalika odjechali od krawężnika i na drugie miejsce wyszedł Maksim Bogdanows, który próbował atakować Fajfera i na mecie był gorszy o pół motocykla. Od wyścigu młodzieżowego na torze dominowali Łotysze. Bieg juniorski to bezproblemowe zwycięstwo pary Lokomotivu. Z dobrej strony pokazał się w biegu trzecim Anders Thomsen. Niestety punktu nie zdobył Renat Gafurow. Kolejne wyścigi to dominacja Łotyszy, którzy bezlitośnie wykorzystywali błędy podopiecznych trenera Kowalika. Gdańszczanie nawet jak dobrze wyszli ze startu to tracili pozycje na pierwszym łuku, albo byli objeżdżani na trasie. W traceniu pozycji "przodował" Troy Batchelor. Australijczyk prowadził w trzech biegach i w każdym gospodarze w prosty sposób mijali Troya. Z gdańszczan jedynie Thomsen zrobił mijankę w biegu szóstym na ostatnim wirażu wyprzedzając Lahtiego. Niestety im dłużej trwał mecz tym bardziej gasł Duńczyk, który w biegu trzynastym nie dojechał do mety. Nierówny był Oskar Fajfer, który oprócz dwóch wygranych biegów zanotował taśmę i czwarte miejsce. Gafurow, który potrafił przywieźć w Daugavpils dwucyfrowy dorobek tym razem miał problem z juniorami. Gafurowa i Fajfera można w pewien sposób usprawiedliwić urazami, których nie dawno doznali. Fajfer zapowiedział, że po sezonie musi się poddać operacji. Bezbarwnie jechał Łęgowik. W pierwszym wyścigu miał szansę na jazdę przed Bogdanowsem, ale nie zamknął rywala na wyjściu z pierwszego wirażu. W biegu ósmym "Łęgi" prowadził, ale na trasie spadł na trzecie miejsce. Gdańscy juniorzy byli tylko tłem na łotewskich i na metę przyjeżdżali z dużą stratą do trzeciego zawodnika.


Niestety po raz kolejny w Daugavpils gdańszczanie ponieśli wysoką porażkę. Wybrzeże na Łotwie albo minimalnie wygrywa, albo jest rozbijane. Tym razem była ta druga sytuacja. Nadzieję na lepszy wynik w półfinale można upatrywać w tym, że pojadą Kacper Gomólski i Dominik Kossakowski.


Dzięki wygranej za trzy punkty Lokomotiv awansował na trzecie miejsce w tabeli co oznacza, że będzie rywalem Zdunek Wybrzeże w półfinale NICE 1. Ligi Żużlowej. Pierwszy mecz 20 sierpnia w Daugavpils.


Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Oskar Fajfer 3, t, 0, 3 - 6
2. Hubert Łęgowik 1, 1, 1 - 3
3. Renat Gafurow 0, 1, 1*, 0 - 2
4. Anders Thomsen 3, 3, 2, 1, d - 9
5. Troy Batchelor 2, 2, 2, 1 - 7
6. Marcin Turowski 0, 0, 0, 0 - 0
7. Aureliusz Bieliński 1, 0, 0 - 1

Lokomotiv Daugavpils
9. Maksim Bogdanow 2, 3, 3, 3 - 11
10. Artiom Trofimow 0, 1, 0  - 1
11. Kjastas Puodżuks 2, 3, 3, 2 - 10
12. Oleg Mihaiłow 1*, 2*, 1, 2* - 6
13. Timo Lahti 1, 2, 2*, 3 - 8
14. Davis Kurmis 2*, d, 1* - 3
15. Jewgienij Kostygows 3, 3, 3, 2* - 11

1. Fajfer, Bogdanow, Łęgowik, Trofimow 2:4 2:4 40:56
2. Kostygows, Kurmis, Bieliński, Turowski 5:1 7:5 45:57
3. Thomsen, Poudżuks, Mihaiłow, Gafurow 3:3 10:8 48:60
4. Kostygows, Batchelor, Lahti, Bieliński 4:2 14:10 52:62
5. Poudżuks, Mihaiłow, Łęgowik, Turowski 5:1 19:11 57:63
6. Thomsen, Lahti, Gafurow, Kurmis (d) 2:4 21:15 59:67
7. Bogdanows, Batchelor, Trofimow, Turowski 4:2 25:17 63:69
8. Kostygows, Lahti, Łęgowik, Fajfer 5:1 30:18 68:70
9. Bogdanows, Thomsen, Gafurow, Trofimow 3:3 33:21 71:73
10. Poudżuks, Batchelor, Mihaiłow, Bieliński 4:2 37:23 75:75
11. Lahti, Kostygows, Thomsen, Gafurow 5:1 42:24 80:76
12. Fajfer, Poudżuks, Kurmis, Turowski 3:3 45:27 83:79
13. Bogdanows, Mihaiłow, Batchelor, Thomsen (d) 5:1 50:28 88:80

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezy ...
J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Prezydenci ministrów Prezydenci ministrów
Mateusz Morawiecki został 16 - a właściwie 17, bo M.F. Rakowski, kt ...
Prezydenci ministrów
Lechii sześć - drużyna jedna! Lechii sześć - drużyna jedna!
Biało-zieloną drużynę piłkarską obsługuje 5 spółek i fundacja ...
Lechii sześć - drużyna jedna!

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci
Sztukę prof. Wiesława Zaremby zawsze charakteryzuje doskonały rysun ...
Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...
Odkrywanie tajemnic spod ogona

Sport w szkole

Program ferii z GZSiSS Program ferii z GZSiSS
Od 29 stycznia do 9 lutego w województwie pomorskim dzieci i młodzie ...
Program ferii z GZSiSS
Młody jazz 3-miasta Młody jazz 3-miasta
21 lipca w Ogrodzie Muzeum Miasta Sopotu wystąpi Tomasz Chyła Quinte ...
Młody jazz 3-miasta
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II 30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam