Grzegorz Strzelczyk: Miasto nie jest biznesmenem » Z Grzegorzem Strzelczykiem, radnym PiS rozmawia Artur S. Górski- Czy dzieciom i młodzieży z Gdańska ... Ponad 8 mln złotych na reklamy Gdańska - prof. Czauderna pyta prezyden... » Dobra propaganda, to propaganda skuteczna. Liczona ilością odsłon stron i podstron, materiałów zamie... Bunt gdańskiego barona - Adamowicz sam(o)rządzi » Oskarżony o składanie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych i podejrzewany o oszustwa podatkowe,pozb... Beton na boiskach AWFiS » Maklerzy umysłów czy Parceli Dziwna sytuacja w oliwskiej AWFiS. Na wniosek uczelni procedowany j... Oświadczenie Piotra Dudy » Koleżanki i Koledzy, Członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność", cora... J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! » Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezydenta Sopotu. -W programie na ż... Co ustali prokurator? - Grunwaldzka 597 » Sprzedaż przy ul. Grunwaldzkiej 597 w Oliwie jest badana przez prokuraturę. Sprawdzana jest sama tra... Tlen jako opium? » ”Tlen” od czasu swojego powstania (rok 2003) przewędrował już przez wiele polskich teatrów (również ... Karol Rabenda: Mam plan dla Gdańska » Konieczny jest zwrot ku mieszkańcom, traktowanym przez włodarza jak najemcyZ Karolem Rabendą, wicepr... Impulsy płyną z Tel Awiwu - wywiad z Leszkiem Millerem » W zachowaniu Polaków wobec Żydów w czasie wojny mieliśmy wszelkie możliwe postawy. Od pięknych i her...
Reklama

altW niedzielę w Tarnowie rozegrany zostanie rewanżowy mecz finału NICE 1. Ligi Żużlowej pomiędzy Grupa Azoty Unią i Zdunek Wybrzeże. Gdańszczanie w pierwszym meczu wygrali 40:32. Początek niedzielnego spotkania o godz. 14.30.8 punktów to dużo czy mało? To było najczęściej zadawane pytanie po pierwszym meczu finału NICE 1. Ligi Żużlowej. Kibice w większości uważali, że to zbyt mało. Niedzielne mecze PGE Ekstraligi pokazały, że osiem punktów to może być wystarczająca zaliczka i jest czego bronić. Tak naprawdę to gdańszczanie mają 7 punktów zaliczki. W przypadku jeśli "Jaskółki" wygrają w rewanżu 8 punktami to tarnowianie wywalczą awans, bo w rundzie zasadniczej zajęli wyższą lokatę.


Pierwszy mecz finału zaczął się dla Zdunek Wybrzeże fatalnie. Gdańszczanie źle wyszli ze startu, a na drugim wirażu Oskar Fajfer zahaczył o koło Jakuba Jamroga i zanotował groźny upadek, po którym nie był w stanie kontynuować jazdy. Mimo straty jednego z liderów w ostatnich spotkaniach podopieczni Mirosława Kowalika pewnie pokonali rywali. W pierwszej części meczu gdańszczanie mimo słabszych wyjść spod taśmy na dystansie mijali rywali. Można żałować kilku punktów. Na przykład w biegu siódmym Anders Thomsen na wyjściu z pierwszego wirażu wyprzedził Kennetha Bjerre, ale potem popełnił błąd i spadł na drugie miejsce. Szkoda również wyścigu dwunastego, w którym Troy Batchelor wygrał z Bjerre, ale dość niespodziewanie wyścig wygrał słaby w tym meczu Patryk Rolnicki. W gdańskim obozie żałowano, że nie rozegrano trzech ostatnich biegów, bo czwórka seniorów Zdunek Wybrzeże sprawiała lepsze wrażenie od rywali. Decyzja o przerwania spotkania po odjechaniu wymaganych do zaliczenia meczu 12 biegów wydaje się jednak słuszna. Tor przy padającym deszczu robił się coraz bardziej niebezpieczny. Zawodnicy nie walczyli ze sobą, ale z torem. O tym jak trudne były warunki najlepiej świadczą czasy biegów, w biegu dwunastym ponad 70 sekund, i jazda bez gogli Batchelora.


Tarnowianie na mecz rewanżowy zgłosili ten sam skład, którym jadą od kilku kolejek. Trener Paweł Baran nie dokonywał żadnych roszad i zostawiły ustawienie par tak jak we wcześniejszych spotkaniach. Pierwszą parę tworzą Peter Ljung i Jakub Jamróg. W drugiej pojadą Arturowie - Mroczka i Czaja. Tradycyjnie z juniorami jechać będzie Kenneth Bjerre.


Mirosław Kowalik w zgłoszonym składzie dokonał zmiany w pierwszej parze. Na prowadzącego parę przesunięty został Anders Thomsen, a pod dwójką zgłoszony Hubert Łęgowik. Takie ustawienie wynika z tego, że nie wiadomo czy w niedzielę będzie mógł pojechać Oskar Fajfer. Gdyby "Oski" został zgłoszony z "1" i nie mógł pojechać w Tarnowie to gdyby zastąpił go Łęgowik, który w biegu dwunastym jechałby z juniorem. To byłoby zbyt ryzykowane. Bez zmian w drugiej parze. Z juniorami będzie jeździł Kacper Gomólski.


W walce o ekstraligę gdańszczanie mają z tarnowianami rachunki do wyrównania. W 2003 roku obie drużyny spotkały się w barażach. W pierwszym meczu w Tarnowie Unia wygrała 48:42. Przed rewanżem Wybrzeże było zdecydowanym faworytem. Tymczasem tarnowianie wygrali po raz drugi i cieszyli się z awansu, a gdańszczanie spadli do I ligi. W tym roku sytuacja jest odwrotna. To gdańszczanie wygrali pierwszy mecz, a tarnowianie są faworytem rewanżu. Czy podopieczni Mirosława Kowalika zrewanżują się "Jaskółkom" za przegrane baraże w 2003? Co ciekawe taka zdobycz punktowa jak w 2003 roku teraz dałabym Zdunek Wybrzeże awans.


Awizowane składy
Zdunek Wybrzeże
1. Anders Thomsen
2. Hubert Łęgowik
3. Troy Batchelor
4. Mikkel Bech Jensen
5. Kacper Gomólski
6. Dominik Kossakowski

Grupa Azoty Unia
9. Peter Ljung
10. Jakub Jamróg
11. Artur Czaja
12. Artur Mroczka
13. Kenneth Bjerre
15. Patryk Rolnicki

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezy ...
J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Prezydenci ministrów Prezydenci ministrów
Mateusz Morawiecki został 16 - a właściwie 17, bo M.F. Rakowski, kt ...
Prezydenci ministrów
Lechii sześć - drużyna jedna! Lechii sześć - drużyna jedna!
Biało-zieloną drużynę piłkarską obsługuje 5 spółek i fundacja ...
Lechii sześć - drużyna jedna!

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci
Sztukę prof. Wiesława Zaremby zawsze charakteryzuje doskonały rysun ...
Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...
Odkrywanie tajemnic spod ogona

Sport w szkole

Program ferii z GZSiSS Program ferii z GZSiSS
Od 29 stycznia do 9 lutego w województwie pomorskim dzieci i młodzie ...
Program ferii z GZSiSS
Młody jazz 3-miasta Młody jazz 3-miasta
21 lipca w Ogrodzie Muzeum Miasta Sopotu wystąpi Tomasz Chyła Quinte ...
Młody jazz 3-miasta
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II 30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam