PKN Orlen ma plan ekspansji. Połączenie z Lotosem to pierwszy krok » Daniel Obajtek, były wójt Pcimia i były prezes ENERGA SA, obecnie prezes zarządu PKN Orlen uważa, że... Kacper Płażyński przedstawił swoją drużynę » Kacper Płażyński, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, przed siedzibą Rady Miasta pr... III Gdański Piknik Patriotyczny » Na terenie Sali BHP odbył się III Gdański Piknik Patriotyczny. - Głównym przesłaniem tej edycji Pikn... Korekty PiS do sejmiku i rady miasta - Kanthak i Rabenda liderami? » Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Gazeta Gdańska", na listach Prawa i Sprawiedliwości do rady miast... Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta.... » Wielu z nas skorzysta lub skorzystało z usług linii lotniczych. Przeloty już dawno przestały być eks... Melodie wyborcze Piekarskiego » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, historykiem i politologiem, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu ... Wojewoda pomorski zabrał się za usuwanie resztek reliktów poprzedniego... » Wojewoda pomorski Dariusz Drelich na podstawie ustawy obowiązującej od dnia 1 kwietnia 2016 r. o zak... Gdański magistrat wydaje fortunę na porady prawne » Gdańska Palestra doradza gdańskim urzędnikom, bo zespół miejskich prawników nie wystarczy. Nie dość,... Tłumy odwiedziły kiermasz „Jesień w ogrodzie” » Tłumy gości odwiedziły stoiska około stu Wystawców, którzy wzięli udział w ósmej edycji kiermaszu og... Przed III edycją Gdańskiego Pikniku Patriotycznego » W niedzielę 16 września 2018 roku odbędzie się III Gdański Piknik Patriotyczny. Wydarzenie rozpoczni...
Reklama
Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta...
piątek, 14 września 2018 12:55
Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta...
Wielu z nas skorzysta lub skorzystało z usług linii lotniczych. Prze ...
Wisła zmyła Lechię z fotela lidera
niedziela, 16 września 2018 19:57
Wisła zmyła Lechię z fotela lidera
Na ósmej kolejce zakończyła się dobra passa Lechii. Podopieczni Pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Po wystawie prywatnej kolekcji malarstwa Andrzeja Walasa
niedziela, 09 września 2018 17:26
Po wystawie prywatnej kolekcji malarstwa Andrzeja Walasa
Dobiegły końca wakacje. Tradycyjnie w Gdańsku odbyło się wiele ci ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

altW niedzielę w Tarnowie rozegrany zostanie rewanżowy mecz finału NICE 1. Ligi Żużlowej pomiędzy Grupa Azoty Unią i Zdunek Wybrzeże. Gdańszczanie w pierwszym meczu wygrali 40:32. Początek niedzielnego spotkania o godz. 14.30.8 punktów to dużo czy mało? To było najczęściej zadawane pytanie po pierwszym meczu finału NICE 1. Ligi Żużlowej. Kibice w większości uważali, że to zbyt mało. Niedzielne mecze PGE Ekstraligi pokazały, że osiem punktów to może być wystarczająca zaliczka i jest czego bronić. Tak naprawdę to gdańszczanie mają 7 punktów zaliczki. W przypadku jeśli "Jaskółki" wygrają w rewanżu 8 punktami to tarnowianie wywalczą awans, bo w rundzie zasadniczej zajęli wyższą lokatę.


Pierwszy mecz finału zaczął się dla Zdunek Wybrzeże fatalnie. Gdańszczanie źle wyszli ze startu, a na drugim wirażu Oskar Fajfer zahaczył o koło Jakuba Jamroga i zanotował groźny upadek, po którym nie był w stanie kontynuować jazdy. Mimo straty jednego z liderów w ostatnich spotkaniach podopieczni Mirosława Kowalika pewnie pokonali rywali. W pierwszej części meczu gdańszczanie mimo słabszych wyjść spod taśmy na dystansie mijali rywali. Można żałować kilku punktów. Na przykład w biegu siódmym Anders Thomsen na wyjściu z pierwszego wirażu wyprzedził Kennetha Bjerre, ale potem popełnił błąd i spadł na drugie miejsce. Szkoda również wyścigu dwunastego, w którym Troy Batchelor wygrał z Bjerre, ale dość niespodziewanie wyścig wygrał słaby w tym meczu Patryk Rolnicki. W gdańskim obozie żałowano, że nie rozegrano trzech ostatnich biegów, bo czwórka seniorów Zdunek Wybrzeże sprawiała lepsze wrażenie od rywali. Decyzja o przerwania spotkania po odjechaniu wymaganych do zaliczenia meczu 12 biegów wydaje się jednak słuszna. Tor przy padającym deszczu robił się coraz bardziej niebezpieczny. Zawodnicy nie walczyli ze sobą, ale z torem. O tym jak trudne były warunki najlepiej świadczą czasy biegów, w biegu dwunastym ponad 70 sekund, i jazda bez gogli Batchelora.


Tarnowianie na mecz rewanżowy zgłosili ten sam skład, którym jadą od kilku kolejek. Trener Paweł Baran nie dokonywał żadnych roszad i zostawiły ustawienie par tak jak we wcześniejszych spotkaniach. Pierwszą parę tworzą Peter Ljung i Jakub Jamróg. W drugiej pojadą Arturowie - Mroczka i Czaja. Tradycyjnie z juniorami jechać będzie Kenneth Bjerre.


Mirosław Kowalik w zgłoszonym składzie dokonał zmiany w pierwszej parze. Na prowadzącego parę przesunięty został Anders Thomsen, a pod dwójką zgłoszony Hubert Łęgowik. Takie ustawienie wynika z tego, że nie wiadomo czy w niedzielę będzie mógł pojechać Oskar Fajfer. Gdyby "Oski" został zgłoszony z "1" i nie mógł pojechać w Tarnowie to gdyby zastąpił go Łęgowik, który w biegu dwunastym jechałby z juniorem. To byłoby zbyt ryzykowane. Bez zmian w drugiej parze. Z juniorami będzie jeździł Kacper Gomólski.


W walce o ekstraligę gdańszczanie mają z tarnowianami rachunki do wyrównania. W 2003 roku obie drużyny spotkały się w barażach. W pierwszym meczu w Tarnowie Unia wygrała 48:42. Przed rewanżem Wybrzeże było zdecydowanym faworytem. Tymczasem tarnowianie wygrali po raz drugi i cieszyli się z awansu, a gdańszczanie spadli do I ligi. W tym roku sytuacja jest odwrotna. To gdańszczanie wygrali pierwszy mecz, a tarnowianie są faworytem rewanżu. Czy podopieczni Mirosława Kowalika zrewanżują się "Jaskółkom" za przegrane baraże w 2003? Co ciekawe taka zdobycz punktowa jak w 2003 roku teraz dałabym Zdunek Wybrzeże awans.


Awizowane składy
Zdunek Wybrzeże
1. Anders Thomsen
2. Hubert Łęgowik
3. Troy Batchelor
4. Mikkel Bech Jensen
5. Kacper Gomólski
6. Dominik Kossakowski

Grupa Azoty Unia
9. Peter Ljung
10. Jakub Jamróg
11. Artur Czaja
12. Artur Mroczka
13. Kenneth Bjerre
15. Patryk Rolnicki

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież