Referendum w sprawie odwołania prezydenta Sopotu - faktem » Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Sopotu złożyło wymagane 2970 podpisów w sprawie referendum dotyczącego... Zmarł ksiądz infułat Stanisław Bogdanowicz » W piątek zmarł ksiądz infułat Stanisław Bogdanowicz, były proboszcz Bazyliki Mariackiej. Ks. Stanisł... Jarosław Bierecki: Pozbyliśmy się szpitali, problemy pozostały » Z Jarosławem Biereckim, radnym klubu PiS i przewodniczący komisji rewizyjnej Sejmiku Województwa Pom... Będzie referendum w sprawie odwołania Jacka Karnowskiego » Stowarzyszenie "Mieszkańcy dla Sopotu" zebrało wymaganą liczbę podpisów pod wnioskiem o przeprowadze... Dni Chryzantemy po raz 12-ty » Koniec października to szczególny czas zakupów i przygotowań, aby 1 listopada groby naszych zmarłych... W gdańskiej komunikacji brak porozumienia » Trwa pat w negocjacjach w spółce Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Dwa razy w tym tygodniu 16 i 19 paźdz... Harcerska ścieżka do prywatnej działki » Skautowego Jamboree nie będzie na Wyspie Sobieszewskiej. Wiadomo o tym od 16 sierpnia br., gdy w Bak... Karnowski na włosku - tylko 100 podpisów... » Niespełna 100 podpisów brakuje, by referendum w sprawie odwołania prezydenta Sopotu Jacka Karnowskie... Wystartowała VI edycja Gdynia E(x)plory Week » W środę, 18 października, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia rozpoczęła się VI edycja ... Prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku jego były wiceprezes i rzecznik Raf... » Sędzia Rafał Terlecki został powołany przez Ministra Sprawiedliwości na prezesa Sądu Okręgowego w Gd...

altSzalony mecz zobaczyli kibice w Gdyni. Arka w 1/16 finału Pucharu Polski do przerwy przegrywała 0:2 ze Śląskiem, aby doprowadzić do dogrywki, w której zdobyła dwie bramki i ostatecznie pokonała wrocławian 4:2 (0:2, 2:2).

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 4:2 (0:2, 2:2)
Bramki: 0:1 Mariusz Pawelec (42), 0:2 Arkadiusz Piech (43), 1:2 Damian Zbozień (63), 2:2 Rafał Siemaszko (65), 3:2 Yannick Kakoko (105), 4:2 Rafał Siemaszko (111)

Arka: Krzysztof Pilarz - Tadeusz Socha, Krzysztof Sobieraj, Frederik Helstrup, Damian Zbozień - Yannick Kakoko, Adam Marciniak (58 Szymon Nowicki), Siergiej Kriwiec, Filip Jazvić (84 Adam Danch), Mateusz Szwoch (73 Michał Nalepa) - Rafał Siemaszko

Śląsk: Jakub Słowik - Mariusz Pawelec, Piotr Celeban, Igors Tarasovs, Augusto (75 Boban Jović) - Dragojlub Srnić, Adrian Łyszczarz (70 Marcin Robak), Łukasz Madej, Jakub Kosecki, Michał Mak (46 Daniel Łuczak) - Arkadiusz Piech

Żółte kartki: Sobieraj, Nalepa, Zbozień (Arka) oraz Piech, Łyszczarz, Kosecki, Robak, Jović, Madej (Śląsk)

Huśtawkę emocji przeżyli kibice na stadionie w Gdyni. Pod koniec pierwszej połowy swoje "pięć minut", a tak naprawdę około 120 sekund, miał Śląsk, który zdobył dwie bramki. Przy drugiej duży udział miał bramkarz Arki, który tuż przed bramką wdał się w drybling z Arkadiuszem Piechem, z którego zwycięsko wyszedł napastnik Śląska. Gdynianie przeważali w pierwszej połowie, ale wystarczyły 2 minuty, aby schodzili do szatni przegrywając 0:2.

W drugiej połowie gdynianie nadal mieli inicjatywę i tym razem to żółto-niebiescy mieli swój czas. W ciągu trzech minut Arka doprowadziła do wyrównania po trafieniach Damiana Zbozienia i Rafała Siemaszki. Wyrównanie dodało skrzydeł gdynianom, którzy przeważali, ale do końca regulaminowego czasu gry nie potrafili udokumentować swojej przewagi. Doszło do dogrywki. W dodatkowym czasie gry Arka udokumentowała swoją przewagę. Na gole Yannicka Kakoko i Siemaszki Śląsk nie potrafił odpowiedzieć i po ostatnim gwizdku gdynianie mogli się cieszyć z awansu do 1/2 finału Pucharu Polski.