Grzegorz Strzelczyk: Miasto nie jest biznesmenem » Z Grzegorzem Strzelczykiem, radnym PiS rozmawia Artur S. Górski- Czy dzieciom i młodzieży z Gdańska ... Ponad 8 mln złotych na reklamy Gdańska - prof. Czauderna pyta prezyden... » Dobra propaganda, to propaganda skuteczna. Liczona ilością odsłon stron i podstron, materiałów zamie... Bunt gdańskiego barona - Adamowicz sam(o)rządzi » Oskarżony o składanie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych i podejrzewany o oszustwa podatkowe,pozb... Beton na boiskach AWFiS » Maklerzy umysłów czy Parceli Dziwna sytuacja w oliwskiej AWFiS. Na wniosek uczelni procedowany j... Oświadczenie Piotra Dudy » Koleżanki i Koledzy, Członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność", cora... J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! » Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezydenta Sopotu. -W programie na ż... Co ustali prokurator? - Grunwaldzka 597 » Sprzedaż przy ul. Grunwaldzkiej 597 w Oliwie jest badana przez prokuraturę. Sprawdzana jest sama tra... Tlen jako opium? » ”Tlen” od czasu swojego powstania (rok 2003) przewędrował już przez wiele polskich teatrów (również ... Karol Rabenda: Mam plan dla Gdańska » Konieczny jest zwrot ku mieszkańcom, traktowanym przez włodarza jak najemcyZ Karolem Rabendą, wicepr... Impulsy płyną z Tel Awiwu - wywiad z Leszkiem Millerem » W zachowaniu Polaków wobec Żydów w czasie wojny mieliśmy wszelkie możliwe postawy. Od pięknych i her...
Reklama

W środę 14 czerwca 2017 roku gdańskie przedszkolaki wezmą udział w olimpiadzie sportowej organizowanej przez Gdański Klub Sportowy KORSARZ. Zawody odbędą się w hali MOSiR w Gdańsku, przy ul. Kołobrzeskiej 61.Olimpiada Przedszkolaka to cykl imprez, które od 2015 roku organizowane są w ramach Narodowego Programu Upowszechniania i Usportowienia Dzieci i Młodzieży. Ich idea zakłada dobrą zabawę połączoną z konkurencjami sportowymi, w których wykorzystywane są elementy koszykówki. Dzieci m.in. turlają piłki, rzucają do kosza, rywalizują w sztafecie sprinterskiej, czy wykonują proste ćwiczenia gimnastyczne. Najważniejszy jest jednak uśmiech, bo w Olimpiadzie Przedszkolaka nie ma przegranych, zwycięzców, nikt nie zajmuje miejsca na podium. Liczy się integracja i to, że wspólnie dzieci chcą uprawiać sport. Każdy mały uczestnik na koniec imprezy otrzymuje drobny upominek, który ma przypomnieć mu o miłych, sportowych chwilach spędzonych z rówieśnikami.W tym roku GKS Korsarz zorganizował już Olimpiadę Przedszkola w Tczewie. Wzięło w niej udział ok. 400 dzieci. - Gdańska edycja to podsumowanie pracy, jaką nasz klub wykonał w całym przedszkolnym/szkolnym roku 2016/2017. W ramach realizowanego Narodowego Programu Upowszechniania i Usportowienia Dzieci i Młodzieży KORSARZ zapewnia wynagrodzenie dla nauczyciela, trenera prowadzące jeden raz w tygodniu 45-minutowe zajęcia, a także 3Kosze – przyrząd dydaktyczno-sportowy przeznaczony dla najmłodszych dzieci – mówi Andrzej Kwaśniewski, Prezes Gdańskiego Klubu Sportowego KORSARZ.


alt

foto. Julia Sabiecka PhotographyNarodowy Program Upowszechniania i Usportowienia Dzieci i Młodzieży zakłada wprowadzenie sportu w formie zabawy dla najmłodszych dzieci, które ukończyły 3 lata. Przez pierwszy okres wszyscy uczestnicy niezależnie od zdolności wspólnie bawią się, ćwiczą, biegają. W przedziale 10-12 lat zostaje uruchamiana druga część programu pod nazwą „ŚCIEŻKA SPORTOWA” przeznaczona dla dzieci wybitnie utalentowanych. Jednocześnie część programu pod nazwą „UPOWSZECHNIANIE” jest dalej kontynuowana bez względu na wiek. Trzecią częścią programu stanowi organizacja zajęć sportowych oraz rozgrywek dla  osób z niepełnosprawnością ruchową.


Program Gdańskiej Olimpiady Przedszkolaka:
9:00 Rejestracja uczestników
9:25 Uroczyste rozpoczęcie imprezy
9:30 Rozpoczęcie konkurencji
10:45 Wręczenie nagród
11:15 Wspólne zdjęcie oraz okrzyk
11:20 Zakończenie imprezy

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Olimpiadę Przedszkolaków Honorowym Patronatem objął Andrzej Jaworski – członek Prezydium Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Więcej informacji udziela: Andrzej Kwaśniewski, Prezes Gdańskiego Klubu Sportowego Korsarz, tel. 512 393 901, mail. korsarz_gdansk@o2.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezy ...
J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Prezydenci ministrów Prezydenci ministrów
Mateusz Morawiecki został 16 - a właściwie 17, bo M.F. Rakowski, kt ...
Prezydenci ministrów
Lechii sześć - drużyna jedna! Lechii sześć - drużyna jedna!
Biało-zieloną drużynę piłkarską obsługuje 5 spółek i fundacja ...
Lechii sześć - drużyna jedna!

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci
Sztukę prof. Wiesława Zaremby zawsze charakteryzuje doskonały rysun ...
Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...
Odkrywanie tajemnic spod ogona

Sport w szkole

Program ferii z GZSiSS Program ferii z GZSiSS
Od 29 stycznia do 9 lutego w województwie pomorskim dzieci i młodzie ...
Program ferii z GZSiSS
Młody jazz 3-miasta Młody jazz 3-miasta
21 lipca w Ogrodzie Muzeum Miasta Sopotu wystąpi Tomasz Chyła Quinte ...
Młody jazz 3-miasta
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II 30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam