"Szybkojezdne" stojaki dla Oddziału Hematologii » 28 stojaków do kroplówek amerykańskiej marki Pryor oraz dwie wagi i miarka SECA to sprzęt, który dzi... Andrzej Jaworski: PZU Zdrowie w Gdańsku z "Linią życia" » Rozmowa z Andrzejem Jaworskim, b. wiceprezesem zarządu PZU SA, wieloletnim posłem PiS- Powitanie pre... 1400 podpisów do referendum w Sopocie » Blisko 1600 podpisów zebrali już zwolennicy referendum w sprawie odwołania prezydenta Sopotu, Jacka ... KKS Gedania zasługuje na szacunek » Ostatnie oświadczenie firmy Robyg było powodem zwołania przez mec. Kacpra Płażyńskiego konferencji p... Artyści przed Urzędem Marszałkowskim: Stop niszczeniu Opery Bałtyckiej » W strugach deszczu i przy podmuchach wiatru blisko pięćdziesiąt osób uczestniczyło w zgromadzeniu pu... Krystian Kłos: prawdziwe intencje firmy Robyg będą znane po sesji Rady... » Krystian Kłos – przewodniczący zarządu Dzielnicy Wrzeszcz Dolny, uważa, że to jeszcze za wcześnie n... "Żegnaj Przyjacielu, żegnaj Nauczycielu, żegnaj Mistrzu" - W Sopocie p... » Na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie pożegnano w ceremoniale świeckim prof. Jerzego Młynarczyka, prezyd... Teresa Krystman: Żal mleczarstwa i tylu lat wysiłków, budowania marki » Teresa Krystman, ostatnia prezes Spółdzielni Mleczarskiej Maćkowy do przejęcia przez Polmlek, uważa,... Prezes o środowisku i osiedlach » W przesłanym nam oficjalnym stanowisku Grupy Polmlek wobec likwidacji zakładu produkcyjnego Polmek-M... Podwójne odbicie. Miliony pod sopocką siatką » Z nieoficjalnych informacji "Gazety Gdańskiej" wynika, że w grupie PGE trwa audyt umów zawieranych p...
Reklama

W środę 14 czerwca 2017 roku gdańskie przedszkolaki wezmą udział w olimpiadzie sportowej organizowanej przez Gdański Klub Sportowy KORSARZ. Zawody odbędą się w hali MOSiR w Gdańsku, przy ul. Kołobrzeskiej 61.Olimpiada Przedszkolaka to cykl imprez, które od 2015 roku organizowane są w ramach Narodowego Programu Upowszechniania i Usportowienia Dzieci i Młodzieży. Ich idea zakłada dobrą zabawę połączoną z konkurencjami sportowymi, w których wykorzystywane są elementy koszykówki. Dzieci m.in. turlają piłki, rzucają do kosza, rywalizują w sztafecie sprinterskiej, czy wykonują proste ćwiczenia gimnastyczne. Najważniejszy jest jednak uśmiech, bo w Olimpiadzie Przedszkolaka nie ma przegranych, zwycięzców, nikt nie zajmuje miejsca na podium. Liczy się integracja i to, że wspólnie dzieci chcą uprawiać sport. Każdy mały uczestnik na koniec imprezy otrzymuje drobny upominek, który ma przypomnieć mu o miłych, sportowych chwilach spędzonych z rówieśnikami.W tym roku GKS Korsarz zorganizował już Olimpiadę Przedszkola w Tczewie. Wzięło w niej udział ok. 400 dzieci. - Gdańska edycja to podsumowanie pracy, jaką nasz klub wykonał w całym przedszkolnym/szkolnym roku 2016/2017. W ramach realizowanego Narodowego Programu Upowszechniania i Usportowienia Dzieci i Młodzieży KORSARZ zapewnia wynagrodzenie dla nauczyciela, trenera prowadzące jeden raz w tygodniu 45-minutowe zajęcia, a także 3Kosze – przyrząd dydaktyczno-sportowy przeznaczony dla najmłodszych dzieci – mówi Andrzej Kwaśniewski, Prezes Gdańskiego Klubu Sportowego KORSARZ.


alt

foto. Julia Sabiecka PhotographyNarodowy Program Upowszechniania i Usportowienia Dzieci i Młodzieży zakłada wprowadzenie sportu w formie zabawy dla najmłodszych dzieci, które ukończyły 3 lata. Przez pierwszy okres wszyscy uczestnicy niezależnie od zdolności wspólnie bawią się, ćwiczą, biegają. W przedziale 10-12 lat zostaje uruchamiana druga część programu pod nazwą „ŚCIEŻKA SPORTOWA” przeznaczona dla dzieci wybitnie utalentowanych. Jednocześnie część programu pod nazwą „UPOWSZECHNIANIE” jest dalej kontynuowana bez względu na wiek. Trzecią częścią programu stanowi organizacja zajęć sportowych oraz rozgrywek dla  osób z niepełnosprawnością ruchową.


Program Gdańskiej Olimpiady Przedszkolaka:
9:00 Rejestracja uczestników
9:25 Uroczyste rozpoczęcie imprezy
9:30 Rozpoczęcie konkurencji
10:45 Wręczenie nagród
11:15 Wspólne zdjęcie oraz okrzyk
11:20 Zakończenie imprezy

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Olimpiadę Przedszkolaków Honorowym Patronatem objął Andrzej Jaworski – członek Prezydium Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Więcej informacji udziela: Andrzej Kwaśniewski, Prezes Gdańskiego Klubu Sportowego Korsarz, tel. 512 393 901, mail. korsarz_gdansk@o2.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Galeria Sztuki Gdańskiej


p1280332.jpg

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Aktywne lato z GOKF i ENERGĄ

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam