Konkurs recytatorski "Z biegiem Wisły" » Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku oraz Szkoła Podstawowa nr 60 w Gdańsku wspólnie zorgani... Chcesz żyć? Rzuć palenie! » Nawet 90% osób, u których diagnozuje się raka płuc przyznaje się do palenia papierosów. Nałóg nikoty... Gdynia: Ludzie żyją w strachu - protest przeciwko bezradności państwa... » O gdyńskim Wzgórzu Orlicz-Dreszera znowu zrobiło się głośno, ponownie doszło tam do napaści na miesz... Dodatkowy milion lat życia na Pomorzu w zasięgu ręki » Podczas Gminnych Dni Seniora, odbywających się 16 listopada w Skarszewach, odbyła się inauguracja pi... Medale i odznaczenia z okazji 50-lecia pomorskiego WOPR » Z okazji jubileuszu 50-lecia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sali Okrągłej Urzędu Marsz... W spór artystów z dyrektorem w Operze Bałtyckiej włączył się rząd » W liście do związkowców wicepremier Piotr Gliński poinformował, że zwrócił się do marszałka Mieczysł... Dowiedz się jak nie dać się rakowi! » O profilaktyce i edukacji dotyczącej raka płuc będą rozmawiać zaproszeni eksperci podczas interdyscy... Prokurator przygląda się madryckiej eskapadzie gdańskich urzędników » Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowyc... Gdańska pikieta przeciwko faszyzmowi » „Nacjonalizm zabija”, „Stop rasizmowi” – z takimi hasłami pikietowali uczestnicy happeningu, który o... Ostrzał Muzeum II Wojny Światowej » Delegatura CBA w Gdańsku prowadzi, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, śledztwo dotyczące ...
Reklama

W środę 14 czerwca 2017 roku gdańskie przedszkolaki wezmą udział w olimpiadzie sportowej organizowanej przez Gdański Klub Sportowy KORSARZ. Zawody odbędą się w hali MOSiR w Gdańsku, przy ul. Kołobrzeskiej 61.Olimpiada Przedszkolaka to cykl imprez, które od 2015 roku organizowane są w ramach Narodowego Programu Upowszechniania i Usportowienia Dzieci i Młodzieży. Ich idea zakłada dobrą zabawę połączoną z konkurencjami sportowymi, w których wykorzystywane są elementy koszykówki. Dzieci m.in. turlają piłki, rzucają do kosza, rywalizują w sztafecie sprinterskiej, czy wykonują proste ćwiczenia gimnastyczne. Najważniejszy jest jednak uśmiech, bo w Olimpiadzie Przedszkolaka nie ma przegranych, zwycięzców, nikt nie zajmuje miejsca na podium. Liczy się integracja i to, że wspólnie dzieci chcą uprawiać sport. Każdy mały uczestnik na koniec imprezy otrzymuje drobny upominek, który ma przypomnieć mu o miłych, sportowych chwilach spędzonych z rówieśnikami.W tym roku GKS Korsarz zorganizował już Olimpiadę Przedszkola w Tczewie. Wzięło w niej udział ok. 400 dzieci. - Gdańska edycja to podsumowanie pracy, jaką nasz klub wykonał w całym przedszkolnym/szkolnym roku 2016/2017. W ramach realizowanego Narodowego Programu Upowszechniania i Usportowienia Dzieci i Młodzieży KORSARZ zapewnia wynagrodzenie dla nauczyciela, trenera prowadzące jeden raz w tygodniu 45-minutowe zajęcia, a także 3Kosze – przyrząd dydaktyczno-sportowy przeznaczony dla najmłodszych dzieci – mówi Andrzej Kwaśniewski, Prezes Gdańskiego Klubu Sportowego KORSARZ.


alt

foto. Julia Sabiecka PhotographyNarodowy Program Upowszechniania i Usportowienia Dzieci i Młodzieży zakłada wprowadzenie sportu w formie zabawy dla najmłodszych dzieci, które ukończyły 3 lata. Przez pierwszy okres wszyscy uczestnicy niezależnie od zdolności wspólnie bawią się, ćwiczą, biegają. W przedziale 10-12 lat zostaje uruchamiana druga część programu pod nazwą „ŚCIEŻKA SPORTOWA” przeznaczona dla dzieci wybitnie utalentowanych. Jednocześnie część programu pod nazwą „UPOWSZECHNIANIE” jest dalej kontynuowana bez względu na wiek. Trzecią częścią programu stanowi organizacja zajęć sportowych oraz rozgrywek dla  osób z niepełnosprawnością ruchową.


Program Gdańskiej Olimpiady Przedszkolaka:
9:00 Rejestracja uczestników
9:25 Uroczyste rozpoczęcie imprezy
9:30 Rozpoczęcie konkurencji
10:45 Wręczenie nagród
11:15 Wspólne zdjęcie oraz okrzyk
11:20 Zakończenie imprezy

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Olimpiadę Przedszkolaków Honorowym Patronatem objął Andrzej Jaworski – członek Prezydium Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Więcej informacji udziela: Andrzej Kwaśniewski, Prezes Gdańskiego Klubu Sportowego Korsarz, tel. 512 393 901, mail. korsarz_gdansk@o2.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Galeria Sztuki Gdańskiej


20150209_180452.jpg

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Sport w szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam