Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Siatkarska zamiana ról

altW drugim meczu półfinału Orlen Ligi PGE Atom Trefl w ERGO Arena pokonał Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0 (25:16, 25:17, 25:19). W rywalizacji do trzech wygranych jest 1:1. Kolejne dwa mecze w środę i czwartek w Muszynie.

PGE Atom Trefl Sopot - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0 (25:16, 25:17, 25:19)
Atom Trefl: Tokarska 7, Leys 15, Bełcik 7, Cooper 7, Kaczorowska 7, Zaroślińska 15, Durajczyk (libero) oraz Fonoimoana 5.
Muszynianka Muszyna: Carter 9, Różycka 6, Radenković 2, Sosnowska 3, Kurnikowska 11, Plchotova 7, Maj-Erwardt (libero) oraz Ciaszkiewicz-Lach, Hatala.
MVP:  Izabela Bełcik

Stan rywalizacji półfinałowej (do 3 zwycięstw): 1:1

Po czwartkowej porażce trener Lorenzo Micelli mówił, że jego zawodniczkom brakowało energii. Nie był pewien czy w piątek jego podopieczne zagrają inaczej. Jak się okazało sytuacja zmieniła się o 180 stopni.

Drugi mecz półfinału zaczął się od wyrównanej gry. Widać jednak było lepszą grę sopocianek w obronie, a także dużo lepszą skuteczność. Podopieczne trenera Micellego zaczęły przeważać przed pierwszą przerwą techniczną, na którą zeszły mając o dwa punkty więcej. "Mineralne" kilka razy zmniejszały straty do jednego punktu (8:9, 9:10, 10:11). Od stanu 11:10 sopocianki powiększyły przewagę do czterech punktów i z taką udały się na drugą przerwę techniczną. Po powrocie na parkiet przewaga sopockiej drużyny zaczęła szybko rosnąć. Po zablokowaniu ataku Carter PGE Atom Trefl zakończył pierwszego seta. Warto zauważyć, że był to pierwszy wygrane set przez sopocianki z Muszyną na swoim parkiecie po serii 11 przegranych setów! Po raz ostatni PGE Atom Trefl wygrał drugą partię w meczu zasadniczej części sezonu w styczniu 2014 roku. Kolejne jedenaście, w lidze i Pucharze Polski, wygrywały muszynianki.

W drugim secie wyrównana gra toczyła się do pierwszej przerwy technicznej. Po niej przyjezdne wypracowały sobie 4 punkty przewagi, w czym pomogła im czerwona kartka dla trenera Micellego. Na drugą przerwę techniczną zespół gości schodził prowadząc 16:13. Ostatni fragment drugiego seta to bezwzględna dominacja sopocianek, które tą część gry wygrały 12:1! Od stanu 17:17 punktowały tylko gospodynie.

Trzeci set przebiegał pod znakiem wyrównanej gry. Bardzo często na tablicy wyników widniał remis. Często zmieniało się również prowadzenie. Podobnie jak w drugiej partii "pechowe" dla przyjezdnych okazało się 17 punktów. Tak jak w drugim secie muszynianki na tym dorobku stanęły pozwalając sopociankom na zdobycie serii punktów, po której było jasne, że mecz zakończy się na trzech setach.

W piątek zobaczyliśmy podobny mecz jak w czwartek, ale obie drużyny zamieniły się rolami. Tym razem to sopocianki dominowały w każdym elemencie. Dużo lepiej wyglądała gra sopockiej drużyny w obronie i ataku. Równo grała pierwsza szósta PGE Atomu Trefla. Dwie zawodniczki zdobyły po 15 punktów, a cztery po 7.

Dwa kolejne spotkania rozegrane zostaną w Muszynie. Warto zauważyć, że PGE Atom Trefl nie przegrał wyjazdowego meczu z "Mineralnymi" od kwietnia 2013 roku. Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, aby ta seria została podtrzymana.