Grzegorz Braun: Stworzyłem gdańszczanom możliwość wyboru » Z Grzegorzem Braunem, reżyserem, dokumentalistą, monarchistą, kandydatem na urząd prezydenta RP w 20... Słuchacze poznawali Radio Gdańsk "od kuchni" » Kilkaset osób odwiedził siedzibę Radia Gdańsk podczas Dnia Otwartego rozgłośni.W środę, 13 lutego, R... Niemiecki przedsiębiorca skazany za używanie języka nienawiści wobec P... » Niemiecki przedsiębiorca Hans G., prowadzący firmę w gminie Kosakowo, został skazany za szerzenie i ... Odwiedź Radio Gdańsk podczas Dni Otwartych » 13 i 22 lutego Radio Gdańsk zaprasza na Dni Otwarte. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, a po ... Architektura Biedronia - czy "Wiosna" nadeszła? » Partia "Wiosna" Roberta Biedronia, która zorganizowała swoją konwencję na Torwarze i notuje kilkunas... Premier Jan Olszewski dla "Gazety Gdańskiej": Byłem kandydatem neutral... » Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla "Gazety Gdańskiej", opublikowan... Troje kandydatów na prezydenta Gdańska » Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun zmierzą się w przedterminowych wyborach na prezy... Obchody urodzin Artura Schopenhauera w Stacji Orunia » W piątek 22 lutego 2019 przypada 231. rocznica urodzin Artura Schopenhauera. Tego dnia w Stacji Orun... Wystawa w Oliwskim Ratuszu Kultury » Oliwski Ratuszu Kultury przygotował niezmiernie interesującą wystawę XIX i XX – wiecznego malarstwa ... Krzysztof Gawkowski: Wiosna liberalnego socjalizmu » Z Krzysztofem Gawkowskim, sekretarzem zarządu partii Wiosna, w latach 2012-2018 Sekretarzem Generaln...
Reklama
Premier Jan Olszewski dla
niedziela, 10 lutego 2019 14:11
Premier Jan Olszewski dla
Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla " ...
Trefl wygrał dreszczowiec ze Skrą i zapewnił sobie grę w play off
czwartek, 14 lutego 2019 21:36
Trefl wygrał dreszczowiec ze Skrą i zapewnił sobie grę w play off
Prawdziwy dreszczowiec zafundowali kibicom siatkarze Trefla i PGE Skry ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
niedziela, 03 lutego 2019 17:03
Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
Wojciecha Kossaka z Gdańskiem związała znajomość z Cesarzem Niemi ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Św. Jan Bosko patronem Rumi
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:11
Św. Jan Bosko patronem Rumi
W niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspo ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Przemysław Tutaj: Celujemy w play off

altRozmowa z Przemysławem Tutajem, dyrektorem sportowym MH Automatyka Gdańsk
- Jesteśmy tuż przed startem rozgrywek ligowych. Jak ocenisz przygotowanie drużyny do rywalizacji w PHL?
Przemysław Tutaj: Myślę, że udało się wykonać plan w stu procentach. Planując okres przygotowawczy na koniec poprzedniego sezonu założyliśmy, że wyjdziemy z początkiem sierpnia na lód. Z tym nie było problemu. W opinii trenera rozegraliśmy wystarczającą liczbę sparingów. Wyniki są obiecujące. Co prawda drugi mecz z Toruniem i z Janowem nie do końca nam wyszły, ale pokazaliśmy, że potrafimy wygrywać z czołówką ligi, myślę tu o Polonii Bytom oraz Orliku Opole, który w zeszłym sezonie znajdował się w górnej szóstce.


- Drużyna przystąpi do rozgrywek w zmienionym składzie. Jak oceniasz bilans ruchów kadrowych? Jest na plus czy straciliśmy na jakości?
Przemysław Tutaj: Na papierze drużyna na pewno jest mocniejsza. Zweryfikuje to sezon. Wydaje się, że udało się sprowadzić do Gdańska zawodników z dużo większym doświadczeniem, którzy grali w lidze o czołowe lokaty. Myślę tu o Jozefie Vitku czy o hokeistach z Cracovii Marku Wróblu, Dawidzie Maciejewskim. Nie możemy ukrywać, że tych zmian było dość dużo. To pokłosie zamieszania organizacyjne. Odeszło trzech młodych zawodników, których chcieliśmy zostawić w drużynie, ale niestety wybrali oferty innych klubów. Poza Petrem Polodną wymieniliśmy także obcokrajowców. Tak naprawdę ta drużyna potrzebuje czasu żeby można było w pełni ją ocenić. Podsumowania można będzie dokonać po pierwszych meczach sezonu. Cały czas idziemy drogą, którą obraliśmy na początku. Grają u nas w głównej mierze wychowankowie, którzy stanowią 70 procent drużyny, plus obcokrajowcy, z których część też jest związana z Gdańskiem jak Jan Steber, Adam Skutchan czy Jozef Vitek, który w przeszłości grał nad morzem przez trzy lata. Z poza Gdańska mam tak naprawdę tylko jednego zawodnika krajowego, Kacpra Różyckiego. Ta droga według nas jest słuszna i dalej będziemy nią szli. Jesteśmy w kontakcie ze wszystkimi wychowankami z Gdańska, ale nie będziemy ukrywać, że blokują nas finanse. Druga sprawa to fakt, że mają swoje zobowiązania kontraktowe w klubach w których grają obecnie. Młodzi zawodnicy, jak Adam Skutchan, Dima Szczerbakow Filip Pesta, Kuba Stasiewicz, Kamil Dolny czy Patryk Wysocki będą krzepnąć na ekstraligowych taflach i zyskiwać doświadczenie. To też nie wprost, ale traktujemy jako wzmocnienie zespołu w dłuższej perspektywie.


- Drużyna złożona z wychowanków, zawodników związanych z Gdańskiem jest bliższa dla kibiców, którzy czują z nią większą więź.
Przemysław Tutaj: Oczywiście. Zdecydowana część kibiców pamięta wcześniejsze występy zawodników, którzy wrócili do Gdańska. Myślę, że zmiany kadrowe wpłyną też na to, że część tych "starych" kibiców wróci na trybuny hali Olivia. Osobiście widzę już kilka takich twarzy. Zawodnicy, którzy przed tym sezonem dołączyli do drużyny są dla nich takim magnesem.


- W pierwszym sezonie po powrocie do PHL celem było utrzymanie. Jaki cel jest w tym sezonie? Play off czy coś więcej?
Przemysław Tutaj: Nie będę ukrywał, że na początku mierzymy w play off. Formuła rozgrywek jest trochę zmieniona. Zlikwidowano podział na szóstki więc do końca będzie toczyć się walka o udział w play offie. Pierwsza szóstka ma zapewniony udział w ćwierćfinałowej rywalizacji, a pozostałe zmierzą się w fazie pre play off. Celujemy w play off. Jak nam uda się to osiągnąć to już sprawa drugorzędna.


- Atutem drużyny jest trener Kowaliew, który w poprzednim sezonie poprawił styl gry i miał bardzo duży wkład w utrzymanie drużyny w PHL.
Przemysław Tutaj: Przyjęliśmy taktykę, że zaczynamy budowę drużyny od trenera. Ze wszystkimi ruchami kadrowymi wstrzymywaliśmy się do podjęcia przez niego decyzji. Szczęśliwie dla nas trener Kowaliew zdecydował się zostać w Gdańsku. Uważam, że jest jednym z najlepszych trenerów w lidze jeśli chodzi o podejście do zespołu, wiedzę, doświadczenie. To także znakomity taktyk oraz analityk, jeśli chodzi o rozpracowanie drużyn przeciwnych. Nasz młody zespół może z tego czerpać.


- Już mecze sparingowe pokazały, że ta drużyna może liczyć na wsparcie kibiców...
Przemysław Tutaj: Myślę, że frekwencja na sparingach w Gdańsku przebiła większość polskich lodowisk jeśli chodzi o frekwencję w sezonie. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Sparing z Toruniem i drużyną z Lipska pokazały, że zapotrzebowanie na hokej jest potężne. Z każdym kolejnym meczem chcemy udowadniać, że warto wspierać tą drużynę i chcemy kibiców pozytywnie zaskoczyć na tafli.


Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
W zawodach wystartowało trzech zawodników Zdunek Wybrze…</div>', 270);" onmouseout="hidettip();">Żupiński najlepszy w rundzie NICE Cup w Toruniu
 • 06/09/2017 13:16 - Składy na pierwszy mecz finału NICE 1. Ligi
 • 05/09/2017 21:25 - Efektowna wygrana MH Automatyka w ostatnim sprawdzianie przed ligą
 • 04/09/2017 20:21 -
 • - Dziś kibi…</div>', 270);" onmouseout="hidettip();">Oskar Fajfer: Daję z siebie 110 procent
 • 03/09/2017 17:00 - Trochę walki, trochę straszenia - po meczu Zdunek Wybrzeże - Lokomotiv
 •  

  Dodaj komentarz


  Kod antysapmowy
  Odśwież