Prof. Czauderna: Miasto obrosło siecią układów wynikających z wielolet... » Z prof. Piotrem Czauderną, koordynatorem Sekcji Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju przy Prezyden... Brudno(s)pis wyborczy: Z mroków PRL-u lider PO » Mieczysław Struk, który zimą 1988 roku od przydziału pokoju z kuchnią uzależniał niejako wybór na st... Agnieszka Trojok: Mieszkańcy mają zyskiwać, a nie tracić na rozwoju mi... » Rozmowa z Agnieszką Trojok, kandydatką do Rady Miasta Gdańska w okręgu nr 3 z listy PiS, pozycja nr ... Kazimierz Koralewski: Czy wyzwolimy się ze zbiorowego syndromu sztokho... » Z Kazimierzem Koralewskim, przewodniczącym Klubu Radnych PiS w Radzi Miasta Gdańska, radnym od 2000 ... Jak oddać głos by go nie zmarnować » Przed nami najważniejsze dla lokalnych ojczyzn wybory. Ich wynik zależy nie tylko od preferencji ucz... Zagadka okólnika czyli jak ubezpieczać w Gdańsku » Według informacji "Gazety Gdańskiej" Andrzej Bojanowski, wówczas zastępca prezydenta Gdańska ds. pol... III Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami » W środę, 17 października, na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Prawa i Administracji odbył się III... Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo? » Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji firmy budowlanej Robyg. W porannej ... Elżbieta Jachlewska: Lepszy Gdańsk jest możliwy, gdy my sami w to uwie... » Z Elżbietą Jachlewską, ekonomistką, aktywistką społeczną, feministką, jedną z liderek Inicjatywy Fem... Elżbieta Strzelczyk: Będę reprezentować problemy i kłopoty mieszkańców... » Rozmowa z Elżbietą Strzelczyk, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na radną Gdańska z okręgu nr 5 obe...
Reklama
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
środa, 17 października 2018 21:24
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji f ...
Dwie zabójcze kontry i Śląsk na kolanach przed Arką
sobota, 20 października 2018 18:41
Dwie zabójcze kontry i Śląsk na kolanach przed Arką
Arka Gdynia do Wrocławia na mecz ze Śląskiem pojechała, by powtór ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
poniedziałek, 08 października 2018 15:37
ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
Dobiega końca kolejna czteroletnia kadencja zarządu (2014-2018) Pols ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Przemysław Tutaj: Celujemy w play off

altRozmowa z Przemysławem Tutajem, dyrektorem sportowym MH Automatyka Gdańsk
- Jesteśmy tuż przed startem rozgrywek ligowych. Jak ocenisz przygotowanie drużyny do rywalizacji w PHL?
Przemysław Tutaj: Myślę, że udało się wykonać plan w stu procentach. Planując okres przygotowawczy na koniec poprzedniego sezonu założyliśmy, że wyjdziemy z początkiem sierpnia na lód. Z tym nie było problemu. W opinii trenera rozegraliśmy wystarczającą liczbę sparingów. Wyniki są obiecujące. Co prawda drugi mecz z Toruniem i z Janowem nie do końca nam wyszły, ale pokazaliśmy, że potrafimy wygrywać z czołówką ligi, myślę tu o Polonii Bytom oraz Orliku Opole, który w zeszłym sezonie znajdował się w górnej szóstce.


- Drużyna przystąpi do rozgrywek w zmienionym składzie. Jak oceniasz bilans ruchów kadrowych? Jest na plus czy straciliśmy na jakości?
Przemysław Tutaj: Na papierze drużyna na pewno jest mocniejsza. Zweryfikuje to sezon. Wydaje się, że udało się sprowadzić do Gdańska zawodników z dużo większym doświadczeniem, którzy grali w lidze o czołowe lokaty. Myślę tu o Jozefie Vitku czy o hokeistach z Cracovii Marku Wróblu, Dawidzie Maciejewskim. Nie możemy ukrywać, że tych zmian było dość dużo. To pokłosie zamieszania organizacyjne. Odeszło trzech młodych zawodników, których chcieliśmy zostawić w drużynie, ale niestety wybrali oferty innych klubów. Poza Petrem Polodną wymieniliśmy także obcokrajowców. Tak naprawdę ta drużyna potrzebuje czasu żeby można było w pełni ją ocenić. Podsumowania można będzie dokonać po pierwszych meczach sezonu. Cały czas idziemy drogą, którą obraliśmy na początku. Grają u nas w głównej mierze wychowankowie, którzy stanowią 70 procent drużyny, plus obcokrajowcy, z których część też jest związana z Gdańskiem jak Jan Steber, Adam Skutchan czy Jozef Vitek, który w przeszłości grał nad morzem przez trzy lata. Z poza Gdańska mam tak naprawdę tylko jednego zawodnika krajowego, Kacpra Różyckiego. Ta droga według nas jest słuszna i dalej będziemy nią szli. Jesteśmy w kontakcie ze wszystkimi wychowankami z Gdańska, ale nie będziemy ukrywać, że blokują nas finanse. Druga sprawa to fakt, że mają swoje zobowiązania kontraktowe w klubach w których grają obecnie. Młodzi zawodnicy, jak Adam Skutchan, Dima Szczerbakow Filip Pesta, Kuba Stasiewicz, Kamil Dolny czy Patryk Wysocki będą krzepnąć na ekstraligowych taflach i zyskiwać doświadczenie. To też nie wprost, ale traktujemy jako wzmocnienie zespołu w dłuższej perspektywie.


- Drużyna złożona z wychowanków, zawodników związanych z Gdańskiem jest bliższa dla kibiców, którzy czują z nią większą więź.
Przemysław Tutaj: Oczywiście. Zdecydowana część kibiców pamięta wcześniejsze występy zawodników, którzy wrócili do Gdańska. Myślę, że zmiany kadrowe wpłyną też na to, że część tych "starych" kibiców wróci na trybuny hali Olivia. Osobiście widzę już kilka takich twarzy. Zawodnicy, którzy przed tym sezonem dołączyli do drużyny są dla nich takim magnesem.


- W pierwszym sezonie po powrocie do PHL celem było utrzymanie. Jaki cel jest w tym sezonie? Play off czy coś więcej?
Przemysław Tutaj: Nie będę ukrywał, że na początku mierzymy w play off. Formuła rozgrywek jest trochę zmieniona. Zlikwidowano podział na szóstki więc do końca będzie toczyć się walka o udział w play offie. Pierwsza szóstka ma zapewniony udział w ćwierćfinałowej rywalizacji, a pozostałe zmierzą się w fazie pre play off. Celujemy w play off. Jak nam uda się to osiągnąć to już sprawa drugorzędna.


- Atutem drużyny jest trener Kowaliew, który w poprzednim sezonie poprawił styl gry i miał bardzo duży wkład w utrzymanie drużyny w PHL.
Przemysław Tutaj: Przyjęliśmy taktykę, że zaczynamy budowę drużyny od trenera. Ze wszystkimi ruchami kadrowymi wstrzymywaliśmy się do podjęcia przez niego decyzji. Szczęśliwie dla nas trener Kowaliew zdecydował się zostać w Gdańsku. Uważam, że jest jednym z najlepszych trenerów w lidze jeśli chodzi o podejście do zespołu, wiedzę, doświadczenie. To także znakomity taktyk oraz analityk, jeśli chodzi o rozpracowanie drużyn przeciwnych. Nasz młody zespół może z tego czerpać.


- Już mecze sparingowe pokazały, że ta drużyna może liczyć na wsparcie kibiców...
Przemysław Tutaj: Myślę, że frekwencja na sparingach w Gdańsku przebiła większość polskich lodowisk jeśli chodzi o frekwencję w sezonie. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Sparing z Toruniem i drużyną z Lipska pokazały, że zapotrzebowanie na hokej jest potężne. Z każdym kolejnym meczem chcemy udowadniać, że warto wspierać tą drużynę i chcemy kibiców pozytywnie zaskoczyć na tafli.


Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
W zawodach wystartowało trzech zawodników Zdunek Wybrze…</div>', 270);" onmouseout="hidettip();">Żupiński najlepszy w rundzie NICE Cup w Toruniu
 • 06/09/2017 13:16 - Składy na pierwszy mecz finału NICE 1. Ligi
 • 05/09/2017 21:25 - Efektowna wygrana MH Automatyka w ostatnim sprawdzianie przed ligą
 • 04/09/2017 20:21 -
 • - Dziś kibi…</div>', 270);" onmouseout="hidettip();">Oskar Fajfer: Daję z siebie 110 procent
 • 03/09/2017 17:00 - Trochę walki, trochę straszenia - po meczu Zdunek Wybrzeże - Lokomotiv
 •  

  Dodaj komentarz


  Kod antysapmowy
  Odśwież