PKN Orlen ma plan ekspansji. Połączenie z Lotosem to pierwszy krok » Daniel Obajtek, były wójt Pcimia i były prezes ENERGA SA, obecnie prezes zarządu PKN Orlen uważa, że... Kacper Płażyński przedstawił swoją drużynę » Kacper Płażyński, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, przed siedzibą Rady Miasta pr... III Gdański Piknik Patriotyczny » Na terenie Sali BHP odbył się III Gdański Piknik Patriotyczny. - Głównym przesłaniem tej edycji Pikn... Korekty PiS do sejmiku i rady miasta - Kanthak i Rabenda liderami? » Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Gazeta Gdańska", na listach Prawa i Sprawiedliwości do rady miast... Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta.... » Wielu z nas skorzysta lub skorzystało z usług linii lotniczych. Przeloty już dawno przestały być eks... Melodie wyborcze Piekarskiego » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, historykiem i politologiem, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu ... Wojewoda pomorski zabrał się za usuwanie resztek reliktów poprzedniego... » Wojewoda pomorski Dariusz Drelich na podstawie ustawy obowiązującej od dnia 1 kwietnia 2016 r. o zak... Gdański magistrat wydaje fortunę na porady prawne » Gdańska Palestra doradza gdańskim urzędnikom, bo zespół miejskich prawników nie wystarczy. Nie dość,... Tłumy odwiedziły kiermasz „Jesień w ogrodzie” » Tłumy gości odwiedziły stoiska około stu Wystawców, którzy wzięli udział w ósmej edycji kiermaszu og... Przed III edycją Gdańskiego Pikniku Patriotycznego » W niedzielę 16 września 2018 roku odbędzie się III Gdański Piknik Patriotyczny. Wydarzenie rozpoczni...
Reklama
Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta...
piątek, 14 września 2018 12:55
Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta...
Wielu z nas skorzysta lub skorzystało z usług linii lotniczych. Prze ...
Wisła zmyła Lechię z fotela lidera
niedziela, 16 września 2018 19:57
Wisła zmyła Lechię z fotela lidera
Na ósmej kolejce zakończyła się dobra passa Lechii. Podopieczni Pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Po wystawie prywatnej kolekcji malarstwa Andrzeja Walasa
niedziela, 09 września 2018 17:26
Po wystawie prywatnej kolekcji malarstwa Andrzeja Walasa
Dobiegły końca wakacje. Tradycyjnie w Gdańsku odbyło się wiele ci ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

altW smutnych nastrojach opuszczali halę Olivia gdańscy kibice. MH Automatyka rozegrała jedno ze słabszych spotkań w tym sezonie i została rozbita przez TatrySki Podhale Nowy Targ 8:2 (1:1, 3:0, 4:1).


MH Automatyka Gdańsk – TatrySki Podhale Nowy Targ 2:8 (1:1, 0:3, 1:4)
Bramki: 1:0 Szymon Marzec (6), 1:1 Jarosław Różański (11, 5/4), 1:2 Krzysztof Zapała (24), 1:3 Mateusz Michalski (29), 1:4 Krzysztof Zapała (33, 5/4), 1:5 Krzysztof Zapała (41, 5/4), 1:6 Bartłomiej Neupauer (42), 2:6 Jakub Stasiewicz (48), 2:7 Jarosław Różański (49), 2:8 Denis Dalidowicz (52)

MH Automatyka: Witkowski - Bilčík , Maciejewski; Vítek , Stasiewicz, Samusienko – Lehmann, Wachowski; Steber, Polodna, Skutchan – Kantor, Wysocki; Strużyk, Rompkowski, Szczerbakow – Dolny, Leśniak, Wrycza, Pesta, Marzec.


Spotkanie zapowiadało się ciekawie. Obie drużyny sąsiadowały w tabeli, a kibice od la ta są zaprzyjaźnieni. Fani z Nowego Targu pojawili się w hali Olivia i wspólnie z gdańskimi kibicami zagrzewali obie ekipy.

Spotkanie zaczęło się nieźle dla MH Automatyka. W 6 minucie krążek w nowotarskiej bramce umieścił Szymon Marzec. Jak się okazało były to miłe złego początki. A źle zaczął się dziać tuż po zdobyciu bramki. Najpierw na ławkę kar trafił Jan Steber. Potem Mateusz Strużyk. Przez 13 sekund gdańszczanie grali w podwójnym osłabieniu. Goście wykorzystali okres gry w przewadze gdy do końca kary Strużyka pozostały 24 sekundy. Od tego momentu nowotarżanie kontrolowali przebieg wydarzeń na lodzie. Pierwsza tercja była wyrównana, ale dwie następne to dominacja przyjezdnych. W drugiej tercji goście zdobyli trzy bramki. Stwarzanie sytuacji bramkowych i strzelanie goli przychodziło graczom Podhala zbyt łatwo. Bramki padały po ładnych akcjach, przy których nie zbyt przeszkadzała gdańska defensywa. Jeśli ktoś miał nadzieję na zryw i szaloną pogoń w trzeciej tercji to szybko został pozbawiony złudzeń. Najpierw Zapała zdobył swoja trzecią bramkę w meczu, a przy okazji była to trzecia bramka zdobyta przez Podhale w przewadze, a po chwili na 6:1 podwyższył Neupauer. Trener Kowaliew wziął czas i wydawało się, że to poskutkowało, bo na 2:6 trafił Jakub Stasiewicz. Odpowiedź gości był jednak bardzo szybka. Kolejne dwa trafienia ustaliły wynik meczu na 2:8.

Tmasz Łunkiewicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież