Gdynia: Ludzie żyją w strachu - protest przeciwko bezradności państwa... » O gdyńskim Wzgórzu Orlicz-Dreszera znowu zrobiło się głośno, ponownie doszło tam do napaści na miesz... Dodatkowy milion lat życia na Pomorzu w zasięgu ręki » Podczas Gminnych Dni Seniora, odbywających się 16 listopada w Skarszewach, odbyła się inauguracja pi... Medale i odznaczenia z okazji 50-lecia pomorskiego WOPR » Z okazji jubileuszu 50-lecia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sali Okrągłej Urzędu Marsz... W spór artystów z dyrektorem w Operze Bałtyckiej włączył się rząd » W liście do związkowców wicepremier Piotr Gliński poinformował, że zwrócił się do marszałka Mieczysł... Dowiedz się jak nie dać się rakowi! » O profilaktyce i edukacji dotyczącej raka płuc będą rozmawiać zaproszeni eksperci podczas interdyscy... Prokurator przygląda się madryckiej eskapadzie gdańskich urzędników » Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowyc... Gdańska pikieta przeciwko faszyzmowi » „Nacjonalizm zabija”, „Stop rasizmowi” – z takimi hasłami pikietowali uczestnicy happeningu, który o... Ostrzał Muzeum II Wojny Światowej » Delegatura CBA w Gdańsku prowadzi, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, śledztwo dotyczące ... Pomorscy uczniowie dyskutowali o sztucznej inteligencji » Około 300 uczniów z Pomorza wzięło udział w I Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej "Sztuczna... Oświadczenie Wojewody Pomorskiego » Oświadczenie Wojewody Pomorskiego odnoszące się do przegłosowania w Parlamencie Europejskim rezolucj...
Reklama

altW smutnych nastrojach opuszczali halę Olivia gdańscy kibice. MH Automatyka rozegrała jedno ze słabszych spotkań w tym sezonie i została rozbita przez TatrySki Podhale Nowy Targ 8:2 (1:1, 3:0, 4:1).


MH Automatyka Gdańsk – TatrySki Podhale Nowy Targ 2:8 (1:1, 0:3, 1:4)
Bramki: 1:0 Szymon Marzec (6), 1:1 Jarosław Różański (11, 5/4), 1:2 Krzysztof Zapała (24), 1:3 Mateusz Michalski (29), 1:4 Krzysztof Zapała (33, 5/4), 1:5 Krzysztof Zapała (41, 5/4), 1:6 Bartłomiej Neupauer (42), 2:6 Jakub Stasiewicz (48), 2:7 Jarosław Różański (49), 2:8 Denis Dalidowicz (52)

MH Automatyka: Witkowski - Bilčík , Maciejewski; Vítek , Stasiewicz, Samusienko – Lehmann, Wachowski; Steber, Polodna, Skutchan – Kantor, Wysocki; Strużyk, Rompkowski, Szczerbakow – Dolny, Leśniak, Wrycza, Pesta, Marzec.


Spotkanie zapowiadało się ciekawie. Obie drużyny sąsiadowały w tabeli, a kibice od la ta są zaprzyjaźnieni. Fani z Nowego Targu pojawili się w hali Olivia i wspólnie z gdańskimi kibicami zagrzewali obie ekipy.

Spotkanie zaczęło się nieźle dla MH Automatyka. W 6 minucie krążek w nowotarskiej bramce umieścił Szymon Marzec. Jak się okazało były to miłe złego początki. A źle zaczął się dziać tuż po zdobyciu bramki. Najpierw na ławkę kar trafił Jan Steber. Potem Mateusz Strużyk. Przez 13 sekund gdańszczanie grali w podwójnym osłabieniu. Goście wykorzystali okres gry w przewadze gdy do końca kary Strużyka pozostały 24 sekundy. Od tego momentu nowotarżanie kontrolowali przebieg wydarzeń na lodzie. Pierwsza tercja była wyrównana, ale dwie następne to dominacja przyjezdnych. W drugiej tercji goście zdobyli trzy bramki. Stwarzanie sytuacji bramkowych i strzelanie goli przychodziło graczom Podhala zbyt łatwo. Bramki padały po ładnych akcjach, przy których nie zbyt przeszkadzała gdańska defensywa. Jeśli ktoś miał nadzieję na zryw i szaloną pogoń w trzeciej tercji to szybko został pozbawiony złudzeń. Najpierw Zapała zdobył swoja trzecią bramkę w meczu, a przy okazji była to trzecia bramka zdobyta przez Podhale w przewadze, a po chwili na 6:1 podwyższył Neupauer. Trener Kowaliew wziął czas i wydawało się, że to poskutkowało, bo na 2:6 trafił Jakub Stasiewicz. Odpowiedź gości był jednak bardzo szybka. Kolejne dwa trafienia ustaliły wynik meczu na 2:8.

Tmasz Łunkiewicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Galeria Sztuki Gdańskiej


20150209_180452.jpg

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Sport w szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam