"Szybkojezdne" stojaki dla Oddziału Hematologii » 28 stojaków do kroplówek amerykańskiej marki Pryor oraz dwie wagi i miarka SECA to sprzęt, który dzi... Andrzej Jaworski: PZU Zdrowie w Gdańsku z "Linią życia" » Rozmowa z Andrzejem Jaworskim, b. wiceprezesem zarządu PZU SA, wieloletnim posłem PiS- Powitanie pre... 1400 podpisów do referendum w Sopocie » Blisko 1600 podpisów zebrali już zwolennicy referendum w sprawie odwołania prezydenta Sopotu, Jacka ... KKS Gedania zasługuje na szacunek » Ostatnie oświadczenie firmy Robyg było powodem zwołania przez mec. Kacpra Płażyńskiego konferencji p... Artyści przed Urzędem Marszałkowskim: Stop niszczeniu Opery Bałtyckiej » W strugach deszczu i przy podmuchach wiatru blisko pięćdziesiąt osób uczestniczyło w zgromadzeniu pu... Krystian Kłos: prawdziwe intencje firmy Robyg będą znane po sesji Rady... » Krystian Kłos – przewodniczący zarządu Dzielnicy Wrzeszcz Dolny, uważa, że to jeszcze za wcześnie n... "Żegnaj Przyjacielu, żegnaj Nauczycielu, żegnaj Mistrzu" - W Sopocie p... » Na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie pożegnano w ceremoniale świeckim prof. Jerzego Młynarczyka, prezyd... Teresa Krystman: Żal mleczarstwa i tylu lat wysiłków, budowania marki » Teresa Krystman, ostatnia prezes Spółdzielni Mleczarskiej Maćkowy do przejęcia przez Polmlek, uważa,... Prezes o środowisku i osiedlach » W przesłanym nam oficjalnym stanowisku Grupy Polmlek wobec likwidacji zakładu produkcyjnego Polmek-M... Podwójne odbicie. Miliony pod sopocką siatką » Z nieoficjalnych informacji "Gazety Gdańskiej" wynika, że w grupie PGE trwa audyt umów zawieranych p...

XXIII Energa Maraton Solidarności potwierdził dominację Kenijczyków w biegach długodystansowych. Biegiem maratońskim chciało uczcić powstanie NSZZ „Solidarność” 1002 zawodników, tylu zgłosiło się do udziału. To rekord imprezy. Ostatecznie wystartowało 763 biegaczy, a maraton ukończyło 738.Maraton zaczął się o godz. 9 startem honorowym sprzed Pomnika Ofiar Grudnia 70’ w Gdyni. Na mecie na Długim Targu, czyli w najpiękniejszej scenerii finiszu biegu, najszybciej zameldował się Kenijczyk Benard Kipkorir Talam. 30-latek wygrał bieg czasem 2 godziny 27 min. 54 sek. Za nim uplasował się jego rodak Karim Kwemoi z czasem 2 godz. 28 min. i 4 sek. Pierwszym z Polaków był Kamil Kunert, który przybiegł jako trzeci (czas 2 godz. 37 min. 32 sek.). Piąta w klasyfikacji generalnej była najlepsza z kobiet Arleta Meloch (czas 2 godz. 49 min. 15 sek.).


Maraton Solidarności odbywa się zawsze w sierpniu - miesiącu narodzin największego ruchu społecznego w historii Polski, czyli NSZZ „Solidarność”.    Wśród zawodników byli też członkowie  związku. Jako 7 na mecie zameldował się Grzegorz Jezierski z NSZZ Solidarność Wielkopolska (czas 2:54:55), a zawodnik z naszego Regionu Andrzej Cechmann przybiegł jako 12 z czasem 2:58:45. W klasyfikacji generalnej bardzo dobre 25 miejsce zajęła Monika Brzozowska z NSZZ Solidarność Wielkopolska (3:05:39).

ASG


 Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Galeria Sztuki Gdańskiej


p1280332.jpg

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Aktywne lato z GOKF i ENERGĄ

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam