Gdańska pikieta przeciwko faszyzmowi » „Nacjonalizm zabija”, „Stop rasizmowi” – z takimi hasłami pikietowali uczestnicy happeningu, który o... Ostrzał Muzeum II Wojny Światowej » Delegatura CBA w Gdańsku prowadzi, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, śledztwo dotyczące ... Pomorscy uczniowie dyskutowali o sztucznej inteligencji » Około 300 uczniów z Pomorza wzięło udział w I Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej "Sztuczna... Oświadczenie Wojewody Pomorskiego » Oświadczenie Wojewody Pomorskiego odnoszące się do przegłosowania w Parlamencie Europejskim rezolucj... Nie będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta Jacka Karnowskieg... » Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Sopotu zebrało blisko 3100 podpisów pod wnioskiem w sprawie referendum... Udany III kwartał dla Grupy Energa. Dystrybucja motorem rozwoju » - Bardzo dobre wyniki trzeciego kwartału pokazują, że wykorzystaliśmy skutecznie wszystkie przewagi ... Krzysztof Piekarski: PiS ma plan skrojony nie na jedną kadencję » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Teorii Poli... Paweł Braun: Dobrze jak od czasu do czasu pewne epoki zamykamy i otwie... » Rozmowa z Pawłem Braunem, dyrektorem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conr... W TVP3 o konflikcie w Operze Bałtyckiej: trzeba szukać porozumienia i ... » TVP3 Gdańsk w programie „Pomorze Samorządowe” zajęła się palącym konfliktem w Operze Bałtyckiej. Pie... Gdyński magistrat broni się przed udostępnieniem nagrań obrad rajców » Dzień obrad rady miejskiej to każdego miesiąca w roku ważny dzień dla mieszkańców miast. Wtedy właśn...
Reklama

XXIII Energa Maraton Solidarności potwierdził dominację Kenijczyków w biegach długodystansowych. Biegiem maratońskim chciało uczcić powstanie NSZZ „Solidarność” 1002 zawodników, tylu zgłosiło się do udziału. To rekord imprezy. Ostatecznie wystartowało 763 biegaczy, a maraton ukończyło 738.Maraton zaczął się o godz. 9 startem honorowym sprzed Pomnika Ofiar Grudnia 70’ w Gdyni. Na mecie na Długim Targu, czyli w najpiękniejszej scenerii finiszu biegu, najszybciej zameldował się Kenijczyk Benard Kipkorir Talam. 30-latek wygrał bieg czasem 2 godziny 27 min. 54 sek. Za nim uplasował się jego rodak Karim Kwemoi z czasem 2 godz. 28 min. i 4 sek. Pierwszym z Polaków był Kamil Kunert, który przybiegł jako trzeci (czas 2 godz. 37 min. 32 sek.). Piąta w klasyfikacji generalnej była najlepsza z kobiet Arleta Meloch (czas 2 godz. 49 min. 15 sek.).


Maraton Solidarności odbywa się zawsze w sierpniu - miesiącu narodzin największego ruchu społecznego w historii Polski, czyli NSZZ „Solidarność”.    Wśród zawodników byli też członkowie  związku. Jako 7 na mecie zameldował się Grzegorz Jezierski z NSZZ Solidarność Wielkopolska (czas 2:54:55), a zawodnik z naszego Regionu Andrzej Cechmann przybiegł jako 12 z czasem 2:58:45. W klasyfikacji generalnej bardzo dobre 25 miejsce zajęła Monika Brzozowska z NSZZ Solidarność Wielkopolska (3:05:39).

ASG


 Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Sport w szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam