Casting do musicalu "Chłopcy z Placu Broni" » Stowarzyszenie Teatralne "Ingenium" przygotowujemy nową produkcję musicalową "Chłopcy z placu broni"... Adamowicz przesłuchany w sprawie madryckiej eskapady » Gdańscy włodarze, w tym prezydent Paweł Adamowicz, i organizatorzy sponsorowanej "wycieczki" urzędni... Prezydent RP docenił walczących z atakami żywiołów » Andrzej Duda odwiedził pomorskie gminy dotknięte ubiegłoroczną nawałnicą. Spotkał się także ze służb... Kazimierz Koralewski: Polityczna polemika w historycznej obwolucie » Z Kazimierzem Koralewskim, szefem Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska rozmawia Artur S. Górski... 24. Targi Akademia » Na Uniwersytecie Gdańskim odbyła się 24. edycja Targów Akademia. Na największych targach edukacyjnyc... Rodzina Ulmów w Muzeum II Wojny Światowej » Na wystawie stałej w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku upamiętniono rodzinę Ulmów z Podkarpacia, k... Gdańskie święto książki za nami, czytelnicy już czekają na kolejne » To było prawdziwe święto książki. Około 70 wydawnictw, blisko 50 autorów wzięło udział w I Gdańskich... „Andrzej K. Waśkiewicz we wspomnieniach” » Kiedy dostałem zaproszenie na spotkanie z Anną Sobecką, autorką wspomnień o Andrzeju Waśkiewiczu, do... Cztery lata i co dalej? Szansa na skruszenie gdańskiego układu - w lis... » Kandydaci do fotela prezydenta, pozostawieni w 2014 r. w pobitym polu przez osadzonego od 20 lat na ... SP 47 zwycięzcą 6. edycji turnieju "Szumiące Zabawy" » Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 47 w Gdańsku okazali się najlepsi spośród jedenastu szkół rywalizują...
Reklama
Kazimierz Koralewski: Polityczna polemika w historycznej obwolucie
środa, 21 marca 2018 15:51
Kazimierz Koralewski: Polityczna polemika w historycznej obwolucie
Z Kazimierzem Koralewskim, szefem Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gd ...
M. Paixao odsunięty od treningów z pierwszą drużyną Lechii!
czwartek, 22 marca 2018 19:41
M. Paixao odsunięty od treningów z pierwszą drużyną Lechii!
Decyzją Zarządu Klubu, na wniosek sztabu szkoleniowego Lechii Gdańs ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Józef Izydor Dobrowolski - malarz emocji
sobota, 10 marca 2018 13:38
Józef Izydor Dobrowolski - malarz emocji
Pierwszy ogląd wystawy malarstwa Izydora Dobrowolskiego pozostawił m ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Program ferii z GZSiSS
wtorek, 23 stycznia 2018 22:18
Program ferii z GZSiSS
Od 29 stycznia do 9 lutego w województwie pomorskim dzieci i młodzie ...
Mistrz i Małgorzata, konsultant Woland i kot Behemot zawitają do Gdyni
środa, 07 marca 2018 12:35
Mistrz i Małgorzata, konsultant Woland i kot Behemot zawitają do Gdyni
Wizyta gości z piekła rodem w Moskwie, określanej też jako Trzeci ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

alt- Na mecz z Legią wyjdziemy bez kompleksów i z dużą ambicją. Wierzę w to, że ci co przyjdą na stadion, nie pożałują. Celem zawodników i trenerów jest spełnianie oczekiwań kibiców. Oni wiedzą czego nam potrzeba i temu będziemy chcieli się podporządkować. Potrzebujemy punktów i skutecznej gry, a piękno gry schodzi na dalszy plan – przyznał na konferencji przed spotkaniem z Legią Warszawa, Energa Stadion, niedziela godz. 18.00, trener Piotr Stokowiec.


- Nie miałem dużo czasu, by dogłębnie poznać drużynę, niemniej jednak zdążyliśmy już „dotknąć” kilku problemów, z którymi zmagała się Lechia w ostatnim czasie i postaramy się znaleźć na nie lekarstwo. Odbyliśmy cztery treningi i poza tym że pracowaliśmy nad sferą taktyczną i fizyczną, zrobiliśmy sobie odprawę i porozmawialiśmy z drużyną. Jestem zbudowany tym spotkaniem i tym, że zawodnicy są świadomi tego co potrafią, co mają, ale również znają swoje słabsze strony. Nie sądziłem, że dialog będzie tak wyglądał. Widzę tu dużą szansę i nadzieję, by iść do góry. Chciałbym, by coś się zadziało już podczas meczu z Legią. Ważne, że drużyna nie ma spuszczonych głów. Mam wiele wniosków po rozmowach, jakie odbyłem z zawodnikami. Mieliśmy kilka odpraw, obejrzeliśmy też wspólnie mecz Ligi Mistrzów, przy okazji był czas na dyskusje. Jestem zbudowany tym, co usłyszałem od piłkarzy. Rozmawialiśmy bardzo otwarcie i wiem, że piłkarze są świadomi swoich słabych stron, ale też zdają sobie sprawę z tego, co potrafią.


- To wszystko daje duże nadzieje na najbliższą przyszłość. Wiem, że czeka nas dużo pracy, ale ona jest już wykonywana. Coś pozytywnego zaczyna się dziać i chciałbym, by było to widoczne już podczas niedzielnego meczu z Legią. Na pewno będziemy chcieli grać bardziej agresywnie. To jest nam potrzebne, by szybko przerywać akcje rywala i z drugiej strony, by nie tracić łatwo piłki.


altJakim ustawieniem taktycznym będzie grała Lechia? – Rozumiem, że kibiców to interesuje. Chcielibyśmy, aby Lechia grała ładnie dla oka ofensywny i ładny dla oka futbol, ale znaleźliśmy się w takiej sytuacji, że powinniśmy być przede wszystkim skuteczni w ofensywie i defensywie. Piękno gry musi zejść na dalszy plan. Połączenie wielu cech, to właściwy klucz. Nie chciałbym deklarować tego jak będziemy grać, ale jest pomysł na najbliższy mecz. Moim zadaniem jest maksymalnie wykorzystać to, co już mamy. Nie powiem czy zagramy trójką, czy czwórką w obronie. Mogę natomiast powiedzieć, że każdy z piłkarzy otrzymał szansę pokazania się i na pewno wybiorę najlepszą osiemnastkę oraz wystawię optymalny skład. Niektóre wybory mogą się wydawać mniej racjonalne, ale na pewno podjęte według odpowiedniego klucz.


Czy piłkarze, którzy grali mniej jak chociażby Patryk Lipski czy Sebastian Mila mogą znaleźć się w kadrze na mecz z Legią? - Nie chciałbym w tej chwili zdradzać planów na Legię, ale wiadomo, że każdy ma teraz szanse. Ciężko teraz coś deklarować, ale meczowa „18” to będą najlepsi w tej chwili piłkarze Lechii. Reszta znajduje się na pozycji numer 19, i będą musieli naciskać. Mecz z Legią będzie dla nich dobrą okazją, by pokazać, że mamy coś udowodnienia i czas na czyny. Przyglądam się, najbliższe tygodnie będą po to, by poznać drużynę. To jest proces, który będzie trwał, zawodnicy każdego dnia pracują, nawet nie po to, by mnie przekonać, ale by dać coś drużynie.


Legia zajmująca pozycje wicelidera pokonała w ostatniej kolejce Lecha Poznań, ale jej gra nie do końca wygląda tak jakby oczekiwał tego jej szkoleniowiec. - Legia jest w dobrym miejscu i prezentuje się ciekawie. Ten zespół ma swoje problemy, ale Lechia żyje swoim życiem. Niedzielne starcie zapowiada się bardzo ciekawie. Wielu zawodników Lechii grało wcześniej w Legii i mogą się oni zmierzyć z przeszłością oraz pokazać podrażnione ambicje. Pracujemy nad odbudową relacji w zespole. Nie widzę spuszczonych głów, zespół zdaje sobie sprawę ze swoich atutów - powiedział Stokowiec.

PD


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież