K. Płażyński: Woda gdańska i zyski gdańskie » Sprzedaż wody w Gdańsku, przy braku konkurencji – to wydawałoby się działalność najprostsza z możliw... Milionerzy prezydenta - hojność gdańska » Kolejny dobry rok w portfelach urzędników miejskich z bezpośredniego otoczenia prezydenta Gdańska. D... Radna Wirska pyta prezydenta o awarię w Przepompowni Ścieków Ołowianka » Anna Wirska, radna PiS w Radzie Miasta Gdańska, złożyła do prezydenta Pawła Adamowicza interpelację ... Rejs Niepodległości „Daru Młodzieży” » Legendarny żaglowiec „Dar Młodzieży” rozpoczął rejs dookoła świata dla uczczenia setnej rocznicy odz... Dwa zawiadomienia do prokuratury w związku ze sprawą działki radnego Z... » W związku ze sprawą bezprzetargowej transakcji pomiędzy Miastem Gdańskiem, a radnym Platformy Obywat... Mirosław Zdanowicz zrzekł się mandatu radnego, ale jednak to rozważy » Po nagłośnieniu sprawy prowadzenia przez Mirosława Zdanowicza działalności gospodarczej na działce n... IV Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II » IV Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II odbyła się w sobotę 19 maja w budynku Gimnaz... Zabawa i nauka podczas Nocy Muzeów w Muzeum II Wojny Światowej » Tysiące osób w nocy z 19 na 20 maja podczas Europejskiej Nocy Muzeów skorzystało z zaproszenia i odw... Skandal w Sali BHP: dwa wrogie obozy » Sala BHP, symbol porozumienia i dogadania się "jak Polak z Polakiem", była świadkiem gorszących scen... Żywioł ogrodniczych zakupów » Szesnasta Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przyciągnęła do...
Reklama
Milionerzy prezydenta - hojność gdańska
środa, 23 maja 2018 19:25
Milionerzy prezydenta - hojność gdańska
Kolejny dobry rok w portfelach urzędników miejskich z bezpośrednieg ...
Finał Ligi Europy 2020 na Stadionie Energa!
czwartek, 24 maja 2018 15:50
Finał Ligi Europy 2020 na Stadionie Energa!
Po meczach mistrzostw Europy i kadry Polski kolejne wielkie wydarzenie ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Andrzej Piwarski kończy 80 lat
wtorek, 24 kwietnia 2018 09:08
Andrzej Piwarski kończy 80 lat
Związek Polskich Artystów Plastyków w Gdańsku zorganizował wystaw ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wynik bezbramkowy, więc trzeba pochwalić defensywę i zganić ofensywę. I w sumie tak to w skrócie wyglądało. Widać niby jakieś oznaki poprawy, ale do tego, co było w zeszłym sezonie jeszcze daleko. Lechia wciąż bez formy. Oceny w skali 0-5.


Dusan Kuciak (4) - Wraca do dobrej dyspozycji. Pewny na przed polu, nie myli się przy wyjściach, no i znów ratuje swój zespół w kluczowych momentach.


Grzegorz Wojtkowiak (3) - Wrócił po kontuzji i widać po nim, że jeszcze nie czuje się tak pewnie jak dawniej. Ale jego występ należy uznać za poprawny.


Błażej Augustyn (4) - Świetny debiut. Ostatnie lata spędził we Włoszech, a tamtejsza szkoła defensywy jest najlepsza na świecie. I faktycznie, szlify, które tam zebrał, zaowocowały w Szczecinie. Niemal nieomylny, świetnie dyrygujący kolegami, czujący grę. Miejmy nadzieję, że tak będzie przez cały sezon.


Steven Vitoria (3,5) - W cieniu Augustyna, który mógł być jedynym stoperem, ale czujnie asekurował Polaka i zagrał bardzo pewnie.


Jakub Wawrzyniak (4) - Ma takie mecze, jak ten, kiedy pokazuje formę reprezentacyjną. Szkoda, że są one tylko czasem, bo aż miło się patrzy.


Mateusz Matras (3,5) - Ładnie regulował tempo, kiedy było trzeba i nieźle trzymał środek pola. Szkoda tylko, że tak rzadko próbował niesygnalizowanych podań, bo kiedy to robił, były one naprawdę bardzo dobre.


Joao Nunes (3,5) - Portugalczyk dużo lepiej czuje się na pozycji defensywnego pomocnika i widać to było w Szczecinie. Owszem, nie ustrzegł się niewielkich błędów, ale miał tez dużo ważnych przechwytów i dobrze pomagał w obronie jako trzeci stoper.


Paweł Stolarski (2,5) - Tym razem młody wahadłowy nie miał najlepszego dnia, ale nie można mu odmówić ambicji i dlatego też nieco wyższa ocena. Szkoda, że tym razem nie wychodziło mu tyle rajdów, ile ma w zwyczaju.


Sławomir Peszko (2,5) - Starał się, szarpał, dryblował, ale bez wsparcia kolegów był bezradny.


Flavio Paixão (1,5) - Coś tam próbował, ale po jednej tylko sytuacji widać jak daleki jest od optymalnej formy. Po jednym z rzutów rożnych zgarnął piłkę na osiemnastym metrze i miał tyle czasu, że aż niemożliwe, że nie zauważył, że trzy czwarte bramki jest puste. A huknął nad poprzeczką.


Marco Paixão (1,5) - Miał jedną sytuację, ale na pewno nie stuprocentową. Poza tym długimi okresami niewidoczny.


Rezerwowi:

Patryk Lipski, Milos Krasic, Daniel Łukasik - Bez oceny. Tak, jak pisaliśmy w relacji. Pierwszy jeszcze nie czuje gry z kolegami, drugi świeżo po kontuzji, trzeci grał za krótko, żeby coś zdziałać.


goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież