Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7...
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Mogło być 3 miejsce a był szczęśliwy remis

altGdańscy piłkarze najwyraźniej „nie lubią” ścisłej ligowej czołówki. Po raz kolejny mogli zapewnić sobie miejsce w czubie tabeli, nawet trzecią pozycje, jednak po raz kolejny stracili punkty w decydującym meczu. Marnym pocieszeniem jest to, że tym razem nie przegrali, a zdołali wyszarpać punkt po remisie z Wisłą 2:2 (1:0).

Jeszcze po pierwszej połowie były podstawy do optymizmu, jednak w drugich 45 minutach warunki gry dyktowała Wisła i to gdańszczanie musieli gonić wynik, a ostatecznie uratowała ich poprzeczka.

Przed meczem w gdańskim obozie było nieco obaw związanych z dyspozycją poszczególnych zawodników. Okazało się jednak, że podstawowi obrońcy – Jakub Wawrzyniak i Grzegorz Wojtkowiak mogą zagrać od pierwszej minuty. Zabrakło jednak Rafała Janickiego a jego miejsce na środku obrony niespodziewanie zajął Ariel Borysiuk, choć dość szybko wymienił się pozycjami ze Stojanem Vranjesem.

Gdańszczanie już w 4 minucie próbowali sprawdzić refleks swojego byłego kolegi w bramce Wisły – Michała Buchalika. Antonio Colak jednak w ostatniej chwili został zatrzymany w polu karnym. Gdańszczanie przeważali i starali się narzucić rywalom swój styl gry. Wprawdzie nie przeważali już tak wyraźnie jak podczas meczu w lutym, jednak i tak częściej byli w posiadaniu piłki. Po kwadransie gry piłka znalazła drogę do bramki krakowskiej, jednak arbiter gola nie uznał ze względu na spalonego. Kilka minut później na ofsajdzie znalazł się Colak, który wychodził sam na sam z bramkarzem Wisły. Goście starali się stwarzać zagrożenie ze stałych fragmentów gry, jednak defensywa Lechii i młody golkiper funkcjonowali w pierwszej połowie poprawnie stąd wysiłki Białej Gwiazdy spełzły na niczym.

W 34 minucie na mocne uderzenie zza pola karnego zdecydował się Sebastian Mila, piłka minimalnie minęła bramkę, ale już 3 minuty później znalazła się w bramce gości. Po błędzie defensywy Wisły do piłki dopadł Colak. Uderzenie gdańskiego napastnika odbił przed siebie Buchalik, najszybciej przy piłce znalazł się Makuszewski, strzelił nie do obrony, pod poprzeczkę, i otworzył wynik meczu. Za moment powinno być 2:0 jednak żaden z gdańszczan po dobrej centrze w pole karne nie zdołał uderzyć na bramkę.

Kolejne wyborne sytuacje biało-zieloni marnowali po przerwie. W 49 minucie Colak wychodził już sam na sam z Buchalikiem, jednak nie zdołał trafił w piłkę, którą wyłożył mu Makuszewski. W 57 minucie z rogu zagrywał Mila, Wojtkowiak odbił głową w kierunku bramki, ale Stojan Vranjes z bardzo bliska przeniósł piłkę nad poprzeczką. Skoro gdańszczanie „nie chcieli” zdobywać kolejnych bramek zaczęli robić to  krakowianie.

Już w 60 minucie po błyskawiczne kontrze Semir Stilić zagrał piłkę do Rafała Boguskiego, a ten głową pokonał Budziłka. Po niespełna 10 minutach Wisła już prowadziła. Wprowadzony po przerwie Jean Barrientos okazał się być najbardziej przytomnym w polu brakowym Lechii i piętą zdobył bramkę. Przy tym efektownym golu kompletnie nie popisali się gdańscy defensorzy, którzy przypominali bardziej kartonowe postaci z reklam awizujących mecz na gdańskich ulicach niż ekstraklasowych zawodników.

Lechii, która już „witała się z gąską” w postaci trzeciego miejsca w tabeli, przyszło teraz gonić wynik. Jak na kapitana przystało wziął to na swoje barki kapitan zespołu. Po dośrodkowaniu Mili z kornera do piłki w polu karnym Wisły najwyżej wyskoczył Kevin Friesenbichler i głową skierował piłkę do siatki. Gospodarzom nie wystarczyło jednak sił by pójść za ciosem, co więcej to Wisła była o wiele bliższa wywiezienia z Gdańska kompletu punktów. Goście raz po raz przedostawali się w pole karne gdańszczan i oddawali groźne strzały. W 86 minucie Stilić uderzył w poprzeczkę, później Budziłek z trudem wybił na róg, a po kolejnych kilkudziesięciu sekundach wiślacy oddali strzał prosto w gdańskiego golkipera. Żadnej ze stron nie udało się już trafić do bramki i mecz zakończył się podziałem punktów, który nie satysfakcjonuje chyba żadnej ze stron.

- Mam żal do zespołu o to, co działo się w pierwszej połowie, kiedy to swoją gra napędzaliśmy gdańską drużynę. W drugiej połowie było już lepiej. Szkoda tych punktów, bo choć w pierwszej połowie graliśmy gorzej, to w drugiej części meczu mogliśmy pokusić się o komplet – powiedział po meczu trener Wisły Kazimierz Moskal.

- To było bardzo dobre spotkanie. W pierwszej połowie my przeważaliśmy, później gra się wyrównała a w końcówce Wisła zaczęła przeważać. Dziś wygrała przede wszystkim piłka ponieważ każda z drużyn grała o 3 punkty – ocenił szkoleniowiec Lechii Jerzy Brzęczek.

LECHIA GDAŃSK – WISŁA KRAKÓW 2:2 (1:0)