Oświadczenie Piotra Dudy » Koleżanki i Koledzy, Członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność", cora... J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! » Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezydenta Sopotu. -W programie na ż... Co ustali prokurator? - Grunwaldzka 597 » Sprzedaż przy ul. Grunwaldzkiej 597 w Oliwie jest badana przez prokuraturę. Sprawdzana jest sama tra... Tlen jako opium? » ”Tlen” od czasu swojego powstania (rok 2003) przewędrował już przez wiele polskich teatrów (również ... Karol Rabenda: Mam plan dla Gdańska » Konieczny jest zwrot ku mieszkańcom, traktowanym przez włodarza jak najemcyZ Karolem Rabendą, wicepr... Impulsy płyną z Tel Awiwu - wywiad z Leszkiem Millerem » W zachowaniu Polaków wobec Żydów w czasie wojny mieliśmy wszelkie możliwe postawy. Od pięknych i her... Prezes Obajtek z Energi do Orlenu » Jak podał PKN Orlen, w związku z powołaniem od 6 lutego br. Daniela Obajtka na stanowisko prezesa za... Na wokandzie sądu w Wejherowie - "Dla Gazety Gdańskiej " : Poszkodowan... » Sprawa Hansa G., Niemca, który zapowiadał, że „chce rozstrzelać Polaków i jest hitlerowcem” pojawiła... Odpowiedź Miasta na interpelację nie satysfakcjonuje radnej Anny Wirsk... » - Ponieważ Miasto Gdańsk obecnie nie dysponuje broszurą, nie mogę udzielić Pani wyjaśnień, dotyczący... Bożena Sikorska: Wolne niedziele – wreszcie czas dla rodziny » Zbliża się moment zmiany niedzielnych przyzwyczajeń wypoczynku wielu Polaków. Dotychczasowe spędzani...
Reklama

alt49 dni musieli czekać kibice MH Automatyki na wygraną swoich ulubieńców w hali Olivia. Biało-niebiescy po serii pięciu porażek wreszcie cieszyli się z wygranej na swoim lodzie. Gdańszczanie pokonali Polonię Bytom 7:2 (4:1, 1:1, 2:0). Co ciekawe bytomianie byli... ostatnią drużyna pokonaną w Olivii przed serią porażek.


MH Automatyka Gdańsk – TMH Polonia Bytom 7:2 (4:1, 1:1, 2:0)
Bramki: 1:0 Petr Polodna (3), 1:1 David Turoň (5), 2:1 Yannick Mund(14, 5 na 4), 3:1 Petr Polodna (16, 5 na 4), 4:1 Josef Vítek (18), 5:1 Josef Vítek (25), 5:2 David Turoň (35, 5 na 4), 6:2 Filip Pesta (42),
7:2 Vlastimil Bilčík (56, 5 na 4)

MH Automatyka: Witkowski - Bilčík, Maciejewski; Steber, Polodna, Vítek – Lehmann, Mund; Rompkowski, Stasiewicz, Marzec – Dolny, Wysocki; Strużyk, Pesta, Szczerbakow - Leśniak, Różycki, Wrycza.

Polonia to "przerywacz" dla MH Automatyka. Bytomianie tydzień temu przerwali serię wyjazdowych wygranych gdańszczan. Biało-niebiescy przystępowali do meczu z Polonią po trzech z rzędu porażkach. Ewentualna strata punktów spowodowałaby, że przewaga gdańszczan na drużynami z miejsc 7-9 zmalałaby do minimum. MH Automatyka chciała również przełamać się we własnej hali, w której po raz ostatni wygrał 15 października.


MH Automatyka zaczęła z impetem. W 3 minucie Vitek uderzył na bramkę, krążek odbił się od któregoś graczy, trafił do Polodny, który strzałem w długi róg dał gospodarzom prowadzenie. 121 sekund bardzo kosztowny błąd popełnili gdańscy obrońcy. Przy próbie podania krążka za bramką gumę przejęli bytomianie i Turoń doprowadził do wyrównania. Bardzo dobre w wykonaniu biało-niebieskich było 6 ostatnich minut pierwszej tercji. W 14 i 16 minucie gdańszczanie wykorzystali okres przewagi. Najpierw spod niebieskiej kapitalnie uderzył Mund. Nowy zawodnik w gdańskiej drużynie w drugim meczu z rzędu wpisał się na listę strzelców. Niespełna 2 minuty później przy kolejnym osłabieniu rywali do siatki trafił Polodna. W 18 minucie spod niebieskiej uderzył Bilcik, tor lotu krążka zmienił Vitek i po 20 minutach było 4:1.


Vitek wpisał się na listę strzelców ponownie w 25 minucie. Było 5:1 i zanosiło się, że goście mogą wyjechać z Gdańska z dwucyfrowym wynikiem. Tymczasem wysokie prowadzenie jakby uspokoiło gdańszczan. Goście poczynali sobie coraz śmielej i w 35 minucie zdobyli drugą bramkę, a Witkowskiego ponownie pokonał Turoń.


Na początku trzeciej tercji wynik na 6:2 podwyższył Pesta co jakby odebrało nadzieję gościom. W 47 minucie za atak na głowę rywala karę meczu otrzymał Rompkowski. Goście nie zdołali wykorzystać 5 minut gry w przewadze. Wynik spotkania ustalił uderzeniem spod niebieskiej Bilcik.


Gdańszczanie wygrali przed swoją publicznością po 49 dniach. Ostatnią drużyną, którą pokonali w Olivii przed serią porażek była... Polonia Bytom.
Teraz w rozgrywkach PHL przerwa dla reprezentacji. Kolejny mecz MH Automatyka zagra 19 grudnia. W Olivii gdańszczanie zmierzą się z Orlikiem Opole.


Tomasz Łunkiewicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezy ...
J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Prezydenci ministrów Prezydenci ministrów
Mateusz Morawiecki został 16 - a właściwie 17, bo M.F. Rakowski, kt ...
Prezydenci ministrów
Lechii sześć - drużyna jedna! Lechii sześć - drużyna jedna!
Biało-zieloną drużynę piłkarską obsługuje 5 spółek i fundacja ...
Lechii sześć - drużyna jedna!

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci
Sztukę prof. Wiesława Zaremby zawsze charakteryzuje doskonały rysun ...
Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...
Odkrywanie tajemnic spod ogona

Sport w szkole

Program ferii z GZSiSS Program ferii z GZSiSS
Od 29 stycznia do 9 lutego w województwie pomorskim dzieci i młodzie ...
Program ferii z GZSiSS
Młody jazz 3-miasta Młody jazz 3-miasta
21 lipca w Ogrodzie Muzeum Miasta Sopotu wystąpi Tomasz Chyła Quinte ...
Młody jazz 3-miasta
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II 30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam