Zapłacą 240 tys. zł podatku? Co opowiadała żona prezydenta? » Trzecia rozprawa w procesie Pawła Adamowicza oskarżanego o podawanie nieprawdy w oświadczeniach mają... Piotr Czauderna alarmuje. Chronić przestrzeń Gdańska - koszty budżetu,... » Spór o podział 12 milionów złotych budżetu obywatelskiego - gdzie piaskownica, a gdzie ławki? - odwr... Znikają Dąbrowszczacy. Na Przymorzu będzie ulica Lecha Kaczyńskiego » Z mapy Gdańska znika siedem ulic. Oczywiście nie dosłownie. Wojewoda pomorski Dariusz Drelich rozpor... Kiermasz Świąteczny w Oliwskim Ratuszu Kultury » W dniach 15-20 grudnia w Oliwskim Ratuszu Kultury odbędzie się Kiermasz Świąteczny. Dokonując zakupó... Dzień dla gdańskich hospicjów w Muzeum II Wojny Światowej » 16 grudnia dochód z biletów wstępu zakupionych przez zwiedzających Muzeum II Wojny Światowej zostani... Baśniowy świat zapałek Witolda Orzecha » Rozmowa z Witoldem Orzechem, podopiecznym Pomorskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, ... Sukces „Seniorów z energią”. Wiosną kolejna edycja programu Grupy Ener... » Uśmiechnięci, pełni życia, gotowi do działania i wdzięczni - tacy okazali się być uczestnicy pilotaż... 12. Doroczne Spotkanie Obywatelskie Gdańszczan » Po raz dwunasty w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej prezydent Paweł Adamowicz spotkał się z mieszkańca... Grudzień 1970 w filmie i w piosence » Dramat, który rozegrał się na ulicach Gdyni, Gdańska, Szczecina i Elbląga stał się niemal natychmias... Przystanków przybywa, pociągów ciągle mało » Uroczyście otwarto nowe przystanki Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny....
Reklama

alt49 dni musieli czekać kibice MH Automatyki na wygraną swoich ulubieńców w hali Olivia. Biało-niebiescy po serii pięciu porażek wreszcie cieszyli się z wygranej na swoim lodzie. Gdańszczanie pokonali Polonię Bytom 7:2 (4:1, 1:1, 2:0). Co ciekawe bytomianie byli... ostatnią drużyna pokonaną w Olivii przed serią porażek.


MH Automatyka Gdańsk – TMH Polonia Bytom 7:2 (4:1, 1:1, 2:0)
Bramki: 1:0 Petr Polodna (3), 1:1 David Turoň (5), 2:1 Yannick Mund(14, 5 na 4), 3:1 Petr Polodna (16, 5 na 4), 4:1 Josef Vítek (18), 5:1 Josef Vítek (25), 5:2 David Turoň (35, 5 na 4), 6:2 Filip Pesta (42),
7:2 Vlastimil Bilčík (56, 5 na 4)

MH Automatyka: Witkowski - Bilčík, Maciejewski; Steber, Polodna, Vítek – Lehmann, Mund; Rompkowski, Stasiewicz, Marzec – Dolny, Wysocki; Strużyk, Pesta, Szczerbakow - Leśniak, Różycki, Wrycza.

Polonia to "przerywacz" dla MH Automatyka. Bytomianie tydzień temu przerwali serię wyjazdowych wygranych gdańszczan. Biało-niebiescy przystępowali do meczu z Polonią po trzech z rzędu porażkach. Ewentualna strata punktów spowodowałaby, że przewaga gdańszczan na drużynami z miejsc 7-9 zmalałaby do minimum. MH Automatyka chciała również przełamać się we własnej hali, w której po raz ostatni wygrał 15 października.


MH Automatyka zaczęła z impetem. W 3 minucie Vitek uderzył na bramkę, krążek odbił się od któregoś graczy, trafił do Polodny, który strzałem w długi róg dał gospodarzom prowadzenie. 121 sekund bardzo kosztowny błąd popełnili gdańscy obrońcy. Przy próbie podania krążka za bramką gumę przejęli bytomianie i Turoń doprowadził do wyrównania. Bardzo dobre w wykonaniu biało-niebieskich było 6 ostatnich minut pierwszej tercji. W 14 i 16 minucie gdańszczanie wykorzystali okres przewagi. Najpierw spod niebieskiej kapitalnie uderzył Mund. Nowy zawodnik w gdańskiej drużynie w drugim meczu z rzędu wpisał się na listę strzelców. Niespełna 2 minuty później przy kolejnym osłabieniu rywali do siatki trafił Polodna. W 18 minucie spod niebieskiej uderzył Bilcik, tor lotu krążka zmienił Vitek i po 20 minutach było 4:1.


Vitek wpisał się na listę strzelców ponownie w 25 minucie. Było 5:1 i zanosiło się, że goście mogą wyjechać z Gdańska z dwucyfrowym wynikiem. Tymczasem wysokie prowadzenie jakby uspokoiło gdańszczan. Goście poczynali sobie coraz śmielej i w 35 minucie zdobyli drugą bramkę, a Witkowskiego ponownie pokonał Turoń.


Na początku trzeciej tercji wynik na 6:2 podwyższył Pesta co jakby odebrało nadzieję gościom. W 47 minucie za atak na głowę rywala karę meczu otrzymał Rompkowski. Goście nie zdołali wykorzystać 5 minut gry w przewadze. Wynik spotkania ustalił uderzeniem spod niebieskiej Bilcik.


Gdańszczanie wygrali przed swoją publicznością po 49 dniach. Ostatnią drużyną, którą pokonali w Olivii przed serią porażek była... Polonia Bytom.
Teraz w rozgrywkach PHL przerwa dla reprezentacji. Kolejny mecz MH Automatyka zagra 19 grudnia. W Olivii gdańszczanie zmierzą się z Orlikiem Opole.


Tomasz Łunkiewicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Sport w szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam