Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7...
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Lotos Trefl wygrał kolejny horror!

altLotos Trefl nie zwalnia tempa. Podopieczni Andrei Anastasiego w trzecim spotkaniu z rzędu grali tie break i po raz drugi z rzędu schodzili z parkietu zwycięscy. Gdańszczanie po kolejnym horrorze wygrali na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem 3:2 (20:25, 25:22, 25:19, 19:25, 17:15).

Jastrzębski Węgiel - Lotos Trefl Gdańsk 2:3 (25:20, 22:25, 19:25, 25:19, 15:17)

Jastrzębski Węgiel: Łasko 19, Masny 1, Czarnowski 7, Pajenk 14, Bartman 19, Gierczyński 15, Wojtaszek (libero) oraz Kosok 2, Kańczok 1, Popiwczak 1.
Lotos Trefl Gdańsk: Troy 21, Falaschi 4, Gawryszewski 9, Grzyb 8, Schwarz 13, Mika 19, Gacek (libero) oraz Wierzbowski, Schulz 2, Stolc 2, Stępień 1.

MVP: Piotr Gacek

Podopieczni Andrei Anastasiego w ostatnim czasie upodobali sobie horrory. W trzecim kolejnym meczu żółto-czarni grali pięć setów. Były to trzy mecze z zespołami zaliczanymi do potęg PlusLigi. Przed bieżącym sezonem były trzy zespoły z PlusLigi, nie licząc beniaminków, z którymi gdańszczanie nie wygrali. Teraz jedynym niepokonanym zespołem jest Skra.

Lotos Trefl do meczu z Jastrzębskim Węglem przystąpił po historycznej wygranej nad Resovią. Z Jastrzębiem gdańszczanie mieli taki sam bilans jak z rzeszowianami - 8 meczów, 8 porażek, tylko trzy wygrane sety.

Spotkanie zaczęło się dobrze dla gdańszczan, którzy nieznacznie, ale przeważali. Minimalna przewaga utrzymywała się do drugiej przerwy technicznej. Gospodarze objęli prowadzenie 18:17, a po chwili powiększyli przewagę do 3 punktów (20:17). Tej straty gdańszczanie byli w stanie zniwelować.

Od początku drugiej partii przeważali gdańszczanie. Lotos Trefl systematycznie powiększał przewagę i na drugiej przerwie technicznej był lepszy o siedem punktów (16:9). Okazało się, że tak wysokie prowadzenie niczego nie gwarantuje.  Jastrzębianie rzucili się do odrabiania strat i zdołali doprowadzić do remisu 21:21! W końcówce mniej błędów popełnili gdańszczanie i doprowadzili do remisu w meczu.

Trzeci set miał podobny przebieg jak drugi. Tym razem po wypracowaniu sobie kilku punktów przewagi żółto-czarni nie pozwolili rywalom na odrobinie strat i bez większych problemów wygrali seta do 19.

Czwarta partia to powtórka z trzeciej, tylko, że role się odwróciły. Tym razem to jastrzębianie bez większych problemów budowali swoją przewagę. Przy stracie 6-7 punktów w połowie seta trener Anastasi zaczął na parkiet wpuszczać rezerwowych. Co ciekawe podobna sytuacja miała miejsce w meczu z Resovią. Po trzecim gładko wygranym secie w czwartym gdańszczanie równie gładko przegrali. Wówczas trener Anastasi również zaczął wpuszczać rezerwowych i oszczędzać podstawowych zawodników na tie break. Ta taktyka okazała się skuteczna również w starciu z Jastrzębiem. Gdańszczanie znakomicie zaczęli decydującą partię. Na zmianie stron było 8:4 dla żółto-czarnych. Po zmianie stron gospodarze ruszyli do odrabiania strat i zdołali doprowadzić do remisu 12:12. Gdańszczanie mieli trzy piłki meczowe, ale jastrzębianie zdołali się wybronić. Przy stanie 16:15 dla Lotosu Trefla trener Anastasi na zagrywkę wpuścił Przemysława Stępnia. To okazało się zmianą meczu. Rezerwowy rozgrywający Lotosu Trefla zaserwował tak, że Damian Wojtaszek źle przyjął piłkę, która mimo ofiarnej akcji Zbigniewa Bartmana wyszła poza boisko i wygrana Lotosu Trefla stała się faktem!