Sąd wójta karze, wojewoda honoruje? » Czy to nie kompromitacja? Skazany prawomocnie na 25 tys. złotych grzywny za niewypłacenie należnych ... "Wejście w historię": Medal Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, przyzna... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podczas pierwszej w 2024 roku odsłony cyklu "Wejście w histori... Konkurs wokalnych talentów przedszkolaków » 13 przedszkolaków wzięło udział w Międzyprzedszkolnym konkursie piosenki "Śpiewam, bo lubię".Organiz... Tomasz Rakowski: Gdańsk nie ma gospodarza » O „układzie gdańskim” zmianach w polityce mieszkalnej i inwestycjach drogowych, również tych bardzo ... Mariusz Hoffman – „Plakat malowany poezją” » „Gdańska Galeria Sztuki” … „Gazety Gdańskiej” zaprasza do galerii „W zaułku” na kolejną prezentację ... VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny Szumiące Zabawy » Po raz ósmy Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku oraz Szkoła Podstawowa nr 49 w Gdańsku zorgan... Matysiak i Milewski w Telewizji Republika » W czwartek, 21 marca, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą posłanka Paulina Matysiak z Nowej Lewicy ... Szóstka Szostaka - program KWW Kocham Gdańsk » KWW Kocham Gdańsk przedstawił swój program - "szóstkę Szostaka".Przedstawione postulaty zostały opra... Goście Katarzyny Gójskiej: Tarczyński, Kanthak, Witkowski, Ćwik » W środę o 20:00 gośćmi redaktor Katarzyny Gójskiej w programie "W PUNKT" będą: Dominik Tarczyński, e... Grzywna dla wójta Szemudu - kiedy zapłaci nauczycielom? » Kompromitacja minister B. Nowackiej i wójta Szemudu R. Kalkowskiego. Szefowa MEN gawędziła w lutym o...

Lotos Trefl wreszcie pokonał Asseco Resovię w lidze przed swoją publicznością

Po raz drugi w ciągu 11 dni pięciosetowe spotkanie rozegrali siatkarze Lotosu Trefla i Asseco Resovii. Po raz drugi górą byli gdańszczanie. Podopieczni Andrei Anastasiego wygrali w ERGO Arena, po raz pierwszy w lidze z Asseco Resovią przed własną publicznością, 3:2 (23:25, 26:24, 17:25, 25:20, 15:10).

Lotos Trefl - Asseco Resovia 3:2 (23:25, 26:24, 17:25, 25:20, 15:10)
Lotos Trefl: Pietruczuk, Schulz, Paszycki, Gawryszewski, Hebda, Masny, Gacek (libero) - Niemiec, Stępień, Romać, Jakubiszak, Grzyb
Asseco Resovia: Nowakowski, Tichacek, Ivović, Rossard, Schmitt, Możdżonek, Wojtaszek (libero) - Drzyzga, Schoeps, Lemański, Perrin
MVP Schulz

Pierwsza partia zaczęła się od wymiany ciosów. Obie drużyny grały punkt za punkt. Pierwsi przełamali rywala gdańszczanie, którzy dzięki bardzo dobrej grze blokiem uciekli rywalom na 3 punkty (8:5). Przewagę udało się powiększyć do czterech punktów (12:8). Rzeszowianie gonili wynik, kilka razy zmniejszali straty do dwóch puktów (14:12, 19:17), ale żółto-czarni ponownie odskakiwali na 3-4 punkty. Końcówka należała do przyjezdnych. Asseco Resovia najpierw doprowadziła do wyrównania (22:22), aby po chwili po raz pierwszy w secie wyjść na prowadzenie (23:22). Gdańszczanie wyrównali, ale dwie ostatnie akcje należały do Rossarda. Francuz najpierw obił gdański blok, a po chwili asem serwisowym zakończył pierwszą partię.

Drugi set zaczął się tak jak pierwszy - od gry punkt za punkt. Tym razem taka wymiana ciosów trwała dłużej niż w pierwszej partii. Ponownie pierwsi rywala przełamali gdańszczanie, którzy odskoczyli na 2 punkty (11:9). Przewaga żółto-czarnych wzrosła do czterech oczek (15:11) po trzech pomyłkach Schoepsa - w zagrywce i dwóch w ataku. Kolejne minuty przypominały pierwszego seta. Rzeszowianie odrabiali straty, a gdańszczanie uciekali z wynikiem. Końcówka miała prawie taki sam przebieg jak w pierwszym secie. Goście ponownie ze stanu 20:22 doprowadzili do remisu (22:22). Tym razem jednak to żółto-czarni ostatnie piłki zapisali na swoje konto. Tak jak w pierwszym secie grę zakończył serwis. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Paszycki i w meczu był remis 1:1 w setach.

Po dziesięciominutowej przerwie lepiej trzeciego seta zaczęli goście. Rzeszowianie prowadzili 2:0. Gdańszczanie szybko wyrównali, ale przyjezdni ponownie odskoczyli na 2 punkty (4:2). Przewaga gości zaczęła rosnąć dzięki trudnej zagrywce i skuteczności Asseco Resovii w ataku (15:9). Żółto-czarni zdołali na moment zmniejszyć straty do 4 punktów (11:15), ale był to tylko chwilowy zryw. Przy zagrywce Nowakowskiego przewaga rzeszowian wzrosła do 9 punktów (21:12). Tych strat gdańszczanie nie zdołali już odrobić.
Początek czwartego seta przypominał pierwszy. Gdańszczanie podobnie jak w dwóch pierwszych partiach pierwsi przełamali rywala i wypracowali sobie najpierw 2 (5:3), a potem 4 punkty (11:7) przewagi. Bardzo skuteczny w czwartym secie był Hebda, po którego asie serwisowym Lotos Trefl prowadził 15:9. Gdańszczanie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i mimo, że rzeszowianie odrobili część strat pewnie wygrali seta doprowadzając do tie breaka.

Decydującą partię lepiej zaczęli gdańszczanie, a właściwie to źle goście, którzy zepsuli zagrywkę i dwa razy zaatakowali w aut (4:1). Podopieczni trenera Anastasiego powiększyli przewagę do 5 punktów (9:4), ale goście zmniejszyli straty do dwóch "oczek" (7:9). Po punkcie zdobytym bezpośrednio z zagrywki przez Schulza było 13:10. Meczbola dał gdańszczanom błąd w zagrywce rzeszowian. Mecz zakończył potrójny blok Lotosu Trefla, który zatrzymał atak Ivovica.