Sąd wójta karze, wojewoda honoruje? » Czy to nie kompromitacja? Skazany prawomocnie na 25 tys. złotych grzywny za niewypłacenie należnych ... "Wejście w historię": Medal Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, przyzna... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podczas pierwszej w 2024 roku odsłony cyklu "Wejście w histori... Konkurs wokalnych talentów przedszkolaków » 13 przedszkolaków wzięło udział w Międzyprzedszkolnym konkursie piosenki "Śpiewam, bo lubię".Organiz... Tomasz Rakowski: Gdańsk nie ma gospodarza » O „układzie gdańskim” zmianach w polityce mieszkalnej i inwestycjach drogowych, również tych bardzo ... Mariusz Hoffman – „Plakat malowany poezją” » „Gdańska Galeria Sztuki” … „Gazety Gdańskiej” zaprasza do galerii „W zaułku” na kolejną prezentację ... VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny Szumiące Zabawy » Po raz ósmy Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku oraz Szkoła Podstawowa nr 49 w Gdańsku zorgan... Matysiak i Milewski w Telewizji Republika » W czwartek, 21 marca, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą posłanka Paulina Matysiak z Nowej Lewicy ... Szóstka Szostaka - program KWW Kocham Gdańsk » KWW Kocham Gdańsk przedstawił swój program - "szóstkę Szostaka".Przedstawione postulaty zostały opra... Goście Katarzyny Gójskiej: Tarczyński, Kanthak, Witkowski, Ćwik » W środę o 20:00 gośćmi redaktor Katarzyny Gójskiej w programie "W PUNKT" będą: Dominik Tarczyński, e... Grzywna dla wójta Szemudu - kiedy zapłaci nauczycielom? » Kompromitacja minister B. Nowackiej i wójta Szemudu R. Kalkowskiego. Szefowa MEN gawędziła w lutym o...

Lotos Trefl po raz kolejny nie postawił kropki nad i

altPo raz kolejny siatkarze Lotosu Trefla zmienili losy meczu, ale nie potrafili postawić kropki nad i. Podopieczni Andrei Anastasiego przegrali w Katowicach z GKS 2:3 (22:25, 13:25, 25:20, 25:16, 13:15).

GKS Katowice - Lotos Trefl Gdańsk 3:2 (25:22, 25:13, 20:25, 16:25, 15:13)

GKS: Falaschi 1, Sobański 12, Krulicki 10, Butryn 19, Kapelus 20, Pietraszko 5, Stańczak (libero) oraz Stelmach, Kalembka 2, Błoński, Fijałek, van Walle
Lotos Trefl: Masny 2, Pietruczuk 8, Paszycki 9, Schulz 21, Hebda 4, Gawryszewski 9, Gacek (libero) oraz Stępień, Romać, Jakubiszak 14, Grzyb, Niemiec 2

MVP: Serhiy Kapelus

Gdańszczanie w Katowicach zakończyli tygodniową wyprawę na południe Polski. Po wygranej w ćwierćfinale Puchar Polski w Rzeszowie i porażce w półfinale turnieju finałowego Pucharu Polski ze Skrą żółto-czarni zagrali w Katowicach awansem mecz 26 kolejki z GKS. Spotkanie w Spodku miało kilka oblicz. Pierwszy set to wyrównana gra, w której przez długi czas żadna z drużyn nie mogła uzyskać nawet 2 punktów przewagi. Pierwsi na dwa "oczka" odskoczyli katowiczanie (16:14). Gospodarze nie tylko utrzymali tą przewagę, ale jeszcze ją powiększyli i pierwszą partię zapisali na swoją korzyść. Bardzo jednostronny przebieg miał drugi set. Od początku dominowali podopieczni Piotra Gruszki, którzy bezlitośnie wykorzystywali beznadziejną grę gdańszczan. Przewaga katowiczan błyskawicznie rosła i set zakończył się rozbiciem żółto-czarnych do 13. Początek trzeciej partii wskazywał, że będzie ostatnią. Gospodarze prowadzili 4:1, a gdańszczanie byli bezradni. GKS miał piłkę na 5:1, ale jej nie wykorzystał. To był punkt zwrotny. Podopieczni trenera Anastasiego złapali wiatr w żagle. Punktować w ataku zaczął Damian Schulz, a skutecznie wspierał go Szymon Jakubiszak, który pod koniec drugiej partii zastąpił Miłosza Hebdę. Gdańszczanie wyszli na prowadzenie i pewnie wygrali trzeciego seta. W czwartym secie żółto-czarni zrewanżowali się za drugą partię i wysoko pokonali katowiczan doprowadzając do tie breaka. Decydującą partię lepiej zaczęli gdańszczanie, którzy prowadzili 4:2. Gospodarze szybko doprowadzili do remisu i przez długi czas toczyła się wyrównana gra. Podopieczni trenera Anastasiego prowadzili 10:8, ale końcówka należała do katowiczan. GKS od stanu 12:12 zdobył dwa punkty. Pierwszego meczbola zmarnował Butryn posyłając zagrywkę w aut. Przy drugiej piłce meczowej nie pomylił się Kapelus i gospodarze mogli się cieszyć z drugiej wygranej w tym sezonie nad gdańszczanami.