Ćwierćwiecze Spółdzielni Mieszkaniowej „Południe” » Ostatnia sobota maja stała się okazją do uczczenia 25. rocznicy powołania do życia Spółdzielni Miesz... Święto Miasta w kulminacyjnej fazie » Na ostatni weekend maja zaplanowano w tym roku 13. już edycję Święta Miasta. Obchody rozpoczęły się ... SM Południe świętuje 25-lecie » W sobotę, 27 maja, Spółdzielnia Mieszkaniowa "Południe" zaprasza na festyn rodzinny z okazji 25-leci... Mnóstwo atrakcji z okazji Dnia Dziecka w gdańskiej IKEA » Podłoga interaktywna Magiczny Dywan, zabawy z animatorami i gra terenowa – to rozrywki przygotowane ... Po naszych publikacjach: wyjaśnienia dyrektor Biura Rozwoju Gdańska » W nawiązaniu do materiału „Gedania – świetny biznes czy świętokradztwo?” opublikowanym na portalu wy... Koralewski: Dalekowzroczność prezydenta czyli biznes ponad wszystko » Z Kazimierzem Koralewskim, szefem Klubu radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska rozmawia Artur S. Górski... Bonifikaty na wykup mieszkań komunalnych podgrzały atmosferę posiedzen... » Bonifikaty na wykup mieszkań komunalnych zdominowały XXXIX sesję Rady Miasta Gdańska. Sala Obrad po ... Dobrobyt i nepotyzm - prezydenckie majątki 2016 » Paweł Adamowicz zarobił w gabinecie miejskim ponad 300 tys. zł w 2016 - niemal połowa tej kwoty to w... Radni PiS o "sejmiku sejmików" i plamie Struka » W Łodzi odbył się I Kongres Sejmików Województw RP „Samorządowe oblicza regionów”, zorganizowany prz... "Usłyszeć obraz" - zgłoś się na szkolenie z audiodeskrypcji » CSW ŁAŹNIA zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu z audiodeskrypcji, realizowanym już po...

Lotos Trefl miał szanse na wygranie dwóch setów, ale ich nie wykorzysta i przegrał w trzech z Indykpol AZS-em. W ERGO Arena olsztynianie wygrali 3:0 (28:26, 27:25, 25:18).

Lotos Trefl - Indykpol AZS 0:3 (26:28, 25:27, 18:25)
Lotos Trefl: Schulz 17, Paszycki 12, Gawryszewski 4, Mika 10, Hebda 2, Masny, Gacek (libero)- Niemiec 1, Stępień 2, Romać 3, Pietruczuk 2, Grzyb, Majcherski
Indykpol AZS: Hadrava 19, Pliński 4, Kochanowski 8, Śliwka 7, Woicki 4, Włodarczyk 15, Żurek (libero) - Boskwinkel, Zniszczoł
MVP Hadrava

Przy prezentacji drużyny fan club Lotosu Trefla zaprezentował baner "Andrea stay with us".

Spotkania zazwyczaj były bardzo zacięte. Nie inaczej było i tym razem, przynajmniej w dwóch pierwszych setach. Trzeci to zdecydowana dominacja olsztynian.

W pierwszym secie od pierwszych akcji gra była wyrównana. Prowadzenie zmieniało się kilka razy. Przewaga żadnej z drużyn nie była większa niż 2 punkty. Na taki dystans uciekli goście w końcówce (24:22). Gdańszczanie obronili trzy piłki setowe i po chwili sami stanęli przed szansą na zapisanie pierwszego seta na swoje konto. Trzy ostatnie akcje należały jednak dla olsztynian. Seta zakończył blok na Schulzu.

Drugą partię podopieczni trenera Anastasiego jakby podrażnieni porażką w pierwszym secie zaczęli od prowadzenia 4:0. Goście początkowych problemach pozbierali się i w jednym przejściu odrobili straty (z 5:10 na 9:10). W kolejnych minutach można było zobaczyć obrazek znany z pierwszego seta czyli grę punkt za punkt. Gdańszczanie utrzymywali minimalne prowadzenie, ale po trzypunktowej serii goście wypracowali sobie 2 punkty przewagi (16:14). Po chwili żółto-czarnym udało się doprowadzić do remisu (21:21) i powtórzyła się sytuacja z pierwszego seta. Ponownie olsztynianie uciekli na 24:22, a gdańszczanie obronili dwa setobole i sami mieli piłkę setową. Powtórzyła się sytuacja z pierwszej partii i przy setbolu dla Lotosu Trefla trzy kolejne akcje punktami zakończyli goście. Drugiego seta zakończył blok na Pietruczuku.

Początek trzeciego seta należał zdecydowanie do olsztynian, którzy zaczęli trzecią partię od prowadzenie 6:0. Pierwszy punkt dla gdańszczan to również zasługa gości, którzy dotknęli siatki. Decydujący moment seta miał miejsce przy wyniku 6:9. Podopieczni trenera Anastasiego cieszyli się z siódmego punktu, ale goście poprosili o wideoweryfikację, która wykazała, że atak Hadravy trafił jednak w boisko. Zamiast dwóch punktów straty po chwili zrobiło się 6 (6:12). Gdańszczanie nie zdołali już powrócić do gry, a olsztynianie powiększali przewagę, która momentami wynosiła nawet 9 punktów. Mecz zakończył autowy serwis Grzyba.