Sąd wójta karze, wojewoda honoruje? » Czy to nie kompromitacja? Skazany prawomocnie na 25 tys. złotych grzywny za niewypłacenie należnych ... "Wejście w historię": Medal Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, przyzna... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podczas pierwszej w 2024 roku odsłony cyklu "Wejście w histori... Konkurs wokalnych talentów przedszkolaków » 13 przedszkolaków wzięło udział w Międzyprzedszkolnym konkursie piosenki "Śpiewam, bo lubię".Organiz... Tomasz Rakowski: Gdańsk nie ma gospodarza » O „układzie gdańskim” zmianach w polityce mieszkalnej i inwestycjach drogowych, również tych bardzo ... Mariusz Hoffman – „Plakat malowany poezją” » „Gdańska Galeria Sztuki” … „Gazety Gdańskiej” zaprasza do galerii „W zaułku” na kolejną prezentację ... VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny Szumiące Zabawy » Po raz ósmy Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku oraz Szkoła Podstawowa nr 49 w Gdańsku zorgan... Matysiak i Milewski w Telewizji Republika » W czwartek, 21 marca, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą posłanka Paulina Matysiak z Nowej Lewicy ... Szóstka Szostaka - program KWW Kocham Gdańsk » KWW Kocham Gdańsk przedstawił swój program - "szóstkę Szostaka".Przedstawione postulaty zostały opra... Goście Katarzyny Gójskiej: Tarczyński, Kanthak, Witkowski, Ćwik » W środę o 20:00 gośćmi redaktor Katarzyny Gójskiej w programie "W PUNKT" będą: Dominik Tarczyński, e... Grzywna dla wójta Szemudu - kiedy zapłaci nauczycielom? » Kompromitacja minister B. Nowackiej i wójta Szemudu R. Kalkowskiego. Szefowa MEN gawędziła w lutym o...

Lechia - Wisła LIVE

altO godz. 14.45 na stadionie przy ul. Traugutta rozpocznie się mecz na szczycie piłkarskiej ekstraklasy. Lechia zagra z Wisłą. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania. STRONA WYMAGA ODŚWIEŻANIA!

Składy:

Lechia: Kapsa - Janicki, Andriusevicius, Vućko, Deleu - Bajić, Nowak, Surma, Pietrowski - Traore, Lukjanovs

Wisła: Pareiko - Jaliens, Chavez, Palić, Cikos - Melicson, Sobolewski, Kirm, Wilk - Małecki, Genkov

0' Lechia musi w tym spotkaniu wygrać, gdyż w przypadku porażki może zostać na 6. miejscu, a w wypadku porażki Arki z Bełchatowem, spaść nawet na miejsce 7.

0' Na stadionie około 8 tysięcy kibiców, w tym spora część z Krakowa.

0' Wychodzą piłkarze

0' Kibice po odśpiewaniu " OOO NASZ", śpiewają również hymn Wisły

0' Spotkanie rozpocznie Lechia.

1' Początek spotkania. Lechia gra wyjątkowym ustawieniem 4-4-2

2' Lechia atakuje i wywalcza rożnego.

3' Strzela Vućko, ale jego główka była niecelna.

5' Lechia zamknęła Wisłę w hokejowym zamku, ale jak na razie nie było strzału.

7' Wisła wyszła z własnej połowy, ale jak na razie ciekawiej jest na trybunach. Kibice głośno i kulturalnie dopingują obie drużyny.

9' "TRYBUNA ZAMKNIĘTA NA WNIOSEK TUSKA" - Taki transparent zawisł na płocie na sektorze Zegar. Kibice jednak nie opuszczają trybun.

10' Groźny atak Melicsona, ale jego dośrodkowanie wybija Janicki.

11' Kibice jednak Wychodzą z trybun!

12' Cały zegar pusty, jednak na Prostej i Krytej kibice są w większości na swoich miejscach.

14' Świetna wrzutka Lukjanowsa do Nowaka, jednak Pareiko szybszy od pomocnika Lechii.

16' Większość kibiców wróciła już na swoje miejsca, tylko młyn jeszcze na koronie.

17' Strata w środku pola i Gol dla Wisły. Lechia - Wisła 0:1. Strzelcem gola Genkov.

20' Mecz się zepsuł. Nie ma już żadnych ciekawych akcji. Cisza na stadionie nie pomaga piłkarzom.

21' Doping wrócił. Może i gra się poprawi.

22' Prostopadłe podanie do Genkova, ale Bułgar na szczęście na spalonym.

25' Piłka w siatce, ale sędzia nie uznaje gola dla Lechii. Dobijał Traore, który był na spalonym.

27' Lechia zagrała ładną kombinacyjną piłkę w kwadracie Janicki, Bajić, Traore, Wania, ale dośrodkowanie Lukjanowsa przecięli obrońcy.

30' 0:2. Melikson zrobił kapitalny rajd wzdłuż linii końcowej i wyłożył niepilnowanemu Kirmowi.

32' Lechia jest całkowicie podłamana wynikiem. Pozwalają na coraz więcej piłkarzom Wisły.

33' Rajd małeckiego podobny do Meliksona, rzut rożny. Wykonanie na szczęście złe.

34' Żółta kartka dla Pajlicia.

36' kolejny rajd Izraelczyka, który strzela, jednak trafia w Kapsę.

37' Wolny dla Lechii z 40 metrów, ale wykonanie złe.

40' Rożny dla Lechii, ale strzelający Vućko faulował.

42' Ataki Lechii są kasowane już na 35 metrów przed bramką Pareiki. Dobry pressing stosują nawet Genkov i Małecki.

45' W starciu z obrońcami Wisły ucierpiał Marko Bajić. Lechia dalej nieudolnie atakuje.

45 + 1' Sędzia doliczył 1 minutę.

45 + 1' Nowak był przewracany w polu karnym ,ale gwizdek sędziego milczał. Przerwa.

Lechia gra bardzo słaby mecz. Jest doskonale wypunktowywana przez Wiślaków. Goście Są lepsi w każdym aspekcie, a osłabiona Lechia nie pokazuje szans na poprawienie sytuacji na boisku. Na ławce są jeszcze Poźniak, który w Derbach wypracował 2 gole, oraz Bedi Buval, który jednak nie strzela goli. Za około 10 minut kolejne komunikaty.

46' Piłkarze obu zespołów już na boisku zaraz zacznie się II połowa.

46' rozpoczęła się druga połowa. Oby Lechia pokazała się z lepszej strony.

48' Dośrodkowanie Bajicia do Traore, ten za lekko. Gdyby był drugi napastnik to mogła paść bramka.

50' Wolny wisły po faulu bajicia ok 40 metrów od bramki. Nic z tego.

52' Lechia się miesza. Nie ma żadnych konkretnych ataków. Oby nie czekali do ostatnich minut, jak w Derbach...

53' Strzał Cezarego Wilka, na szczęście niecelny.

54' Akcja Pietrowskiego z Deleu i Nowakiem. Ten ostatni wywalczył rożnego, ale już wykonanie słabe.

55' Bedi Buval wchodzi za Bajicia.

57' Ładna akcja Lechii, ale strzał Buvala z przewrotki uznany przez sędziego za faul.

58' Traore pociągnął lewą stroną, ale powstrzymany przez obrońców Wisły.

59' Bval na spalonym po podaniu Deleu. Minimalnym.

60' Podano oficjalnie, że na trybunach 10020 kibiców.

61' Rożny dla Wisły, ale w boczną siatkę. Nad stadionem wyszło słońce, oby był to prognostyk na lepszy wynik.

65' Buval groźnie po błędzie obrony wisły, ale Pareiko szybszy.

66' Poźniak za Pietrowskiego.

68' Rozbita obrona Lechii. Jednym podaniem uruchomiony Kirm, ale jego strzał nad bramką.

70' Zawodnicy Wisły dalej wyczekują na rywala ok. 40. metra i rozbijają z reguły ataki Lechii.

74' Groźnie pociągnął wzdłuż linii końcowej Poźniak, ale nikt nie przeciął jego dośrodkowania.

76' Traore szaleje na prawej stronie, ale nie ma z kim grać. Nikt nie wychodzi do podań.

78' Rożny dla Wisły po błędzie Vućki.Małecki ostro centruje, ale koledzy nie dochodzą do podania.

80' rzut wolny dla Wisły po prawej stronie od pola karnego. Nieudane wykonanie, ale Wiślacy cały czas przy piłce.

82' Strzał Genkova w poprzeczkę. Piłka niebezpiecznie blisko odbija się od murawy i wychodzi w pole.

83' W Wiśle schodzi Melicson, za niego Sivakou, a w Lechii Airapetian za Andriuskevicius.

85' Dalekie podanie Kapsy do Traore, ten do Nowaka i Wiślacy w aut.

86' 3 rożne dla Lechii, nieudane

87' 0:3. Szybkie wyjście Sivakoua i lob na Kapsie z 40 metrów.

89' Rożny dla Lechii.

90' Z rożnego nic oczywiście nie wyszło. Rios za Genkova w Wiśle.

90' Jeszcze 3minuty meczu.

91' Na bramkę z wolnego strzelał Traore, ale niecelnie. W Wiśle za Małeckiego Garguła

93' Strzał Garguły, ale Kapsa broni.

94' Koniecmeczu. Fani Lechii po meczu powinni kibicować... Arce, bo jej zwycięstwo pozwala utrzymać się na 6. miejscu.