Prof. Czauderna: Miasto obrosło siecią układów wynikających z wielolet... » Z prof. Piotrem Czauderną, koordynatorem Sekcji Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju przy Prezyden... Brudno(s)pis wyborczy: Z mroków PRL-u lider PO » Mieczysław Struk, który zimą 1988 roku od przydziału pokoju z kuchnią uzależniał niejako wybór na st... Agnieszka Trojok: Mieszkańcy mają zyskiwać, a nie tracić na rozwoju mi... » Rozmowa z Agnieszką Trojok, kandydatką do Rady Miasta Gdańska w okręgu nr 3 z listy PiS, pozycja nr ... Kazimierz Koralewski: Czy wyzwolimy się ze zbiorowego syndromu sztokho... » Z Kazimierzem Koralewskim, przewodniczącym Klubu Radnych PiS w Radzi Miasta Gdańska, radnym od 2000 ... Jak oddać głos by go nie zmarnować » Przed nami najważniejsze dla lokalnych ojczyzn wybory. Ich wynik zależy nie tylko od preferencji ucz... Zagadka okólnika czyli jak ubezpieczać w Gdańsku » Według informacji "Gazety Gdańskiej" Andrzej Bojanowski, wówczas zastępca prezydenta Gdańska ds. pol... III Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami » W środę, 17 października, na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Prawa i Administracji odbył się III... Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo? » Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji firmy budowlanej Robyg. W porannej ... Elżbieta Jachlewska: Lepszy Gdańsk jest możliwy, gdy my sami w to uwie... » Z Elżbietą Jachlewską, ekonomistką, aktywistką społeczną, feministką, jedną z liderek Inicjatywy Fem... Elżbieta Strzelczyk: Będę reprezentować problemy i kłopoty mieszkańców... » Rozmowa z Elżbietą Strzelczyk, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na radną Gdańska z okręgu nr 5 obe...
Reklama
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
środa, 17 października 2018 21:24
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji f ...
Muzaj poprowadził Trefl do wygranej
środa, 17 października 2018 21:39
Muzaj poprowadził Trefl do wygranej
Po ponad dwugodzinnym dreszczowcu Trefl Gdańsk pokonał w ERGO Arena ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
poniedziałek, 08 października 2018 15:37
ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
Dobiega końca kolejna czteroletnia kadencja zarządu (2014-2018) Pols ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Lechia bez wysiłku, ale z całkiem sporą konsekwencją - oceny po inauguracji w Płocku

altPowiedzmy to jasno - ósmy mecz z rzędu bez porażki i bez straconej bramki musi robić wrażenie. Niemniej jednak pierwszy mecz sezonu w Płocku nie porwał. Ale trzeba zauważyć jedno - pewną konsekwencję i mądrość w grze Lechii. Jeśli nie musi, nie forsuje tempa i bezsensownie nie traci sił. A że Wisła nie chciała w piątek nawet punktu, to gdańszczanie, grając nawet tak ospale, byli zdecydowanie bardziej przekonujący i zasłużenie zainkasowali trzy punkty. Ospale nie znaczy jednak źle. Oceny w skali 0-5.


Dusan Kuciak (3,5) - Ocena wyjściowa, bo nie miał zbyt wiele do roboty, a to co musiał obronił. Poza tym śrubuje klubowy rekord bez straty bramki.


Paweł Stolarski (4) - Asysta, świetne wejścia ofensywne i bardzo dobre blokowanie prawej strony obrony. Bardzo dobry początek sezonu w wykonaniu młodego lechisty.


Mario Maloca (4) - Nie miał zbyt wiele pracy, bo we wszystkim ubiegał go Michał Nalepa, ale kiedy było trzeba, stawał na wysokości zadania.


Michał Nalepa (4,5) - Czyżby drugi generał pojawił się w szeregach gdańszczan? Najwyraźniej. I już nikt nie pamięta o Rafale Janickim.


Jakub Wawrzyniak (3,5) - Miał momenty zawahania i jego strona nie była już tak szczelna jak ta Stolarskiego, ale nie popełnił żadnych rażących błędów. Mimo wszystko wiemy, że stać go na wiele więcej.


Mateusz Matras (4,5) - Filar środka pola. Bardzo dobry transfer w wykonaniu Lechii. Zawodnik pokazał, że potrafi zachować balans pomiędzy atakiem i obroną. No i do tego strzelił bramkę na 2:0.


Daniel Łukasik (4) - Nie wiemy (chyba nikt nie wie) co i kto zrobił coś z pomocnikiem, ale czas, jaki przebywał na boisku był w jego wykonaniu bardzo dobry. Czytał grę, dobrze bronił, był szybki (!!!) i nie popełniał kretyńskich błędów. No, no, niezłe czary odprawiono nad nim w tej drugiej Bundeslidze. w której przecież prawie nie grał.


Flavio Paixão (3,5) - Miał swoje momenty, zaliczył asystę drugiego stopnia przy golu brata, kilka razy błysnął techniką i wyeliminował z gry Furmana, ale wszyscy wiedzą (i on sam na pewno też), że stać go na o wiele, wiele więcej.


Milos Krasic (3,5) - Podobnie jak Flavio. Miał swoje momenty, ale jednocześnie potrafił irytować. Czy to stratą, czy zbyt długim holowaniem piłki. Ale ta asysta z rożnego? Palce lizać - przebłysk geniuszu i inteligencji, którą pamiętamy z jego czasów w Juve.


Lukas Haraslin (4) - Był moment, że wyraźnie pracował na tytuł man of the match. Musiał jednak uznać wyższość swoich kolegów z defensywy, którzy w tym meczu dyrygowali całym zespołem. Widać, że wciąż jest w wysokiej formie i myśli na boisku, a to tylko jak najlepiej wróży na resztę sezonu.


Marco Paixão (4) - Rozpoczął strzelanie w ekstraklasie. I to jak! Idealnie wyszedł do piłki i idealnie ją uderzył głową. Oby tylko tym razem częściej trafiał do siatki. Poza tym był to ten Portugalczyk, którego lubimy - zaangażowany, kreatywny i zespołowy.


Rezerwowi:

Aleksandar Kovacević (3,5) - Za bardzo chciał. Stąd też wiele rzeczy mu nie wychodziło. Gdyby podszedł bardziej na chłodno to pewnie jego występ byłby dużo lepszy.


Mateusz Lewandowski (+) - Widać, że będzie z niego pożytek na pozycji wahadłowego po lewej stronie boiska.


Grzegorz Kuświk - Niewiele brakowało a chwilę po wejściu od razu by miał bramkę. Niestety, piłka skozłowała i nieczysto w nią trafił. Trudno go jednoznacznie ocenić, bo miał za mało czasu na boisku.


goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież