Oddział udarowy otwarty po remoncie » Po 12 miesiącach remontu, a właściwie budowy od nowa, otwarto oddział udarowy Szpitala im. Mikołaja ... Społeczność Ormiańska ma swoją siedzibę w Gdańsku » Na uroczystości związane z otwarciem siedziby Ormian w Gdańsku przybył specjalnie z Erywania arcybis... Polacy korzystają z ostatnich tygodni sezonu » Końcówka lata i początek jesieni to czas korzystania z ofert last minute. Polacy coraz chętniej mies... Sportowe Twarze Gdańska - Twarzami AWFiS » Łukasz Przybytek, Paweł Kołodziński, Miłosz Jankowski, Mateusz Biskup, Piotr Myszka - to piątka sp... Nocne burze nad Polską. Trójmiasto szczęśliwie bez ofiar, pomorskie na... » W nocy z piątku na sobotę nad Polską przeszły intensywne burze. W Trójmieście na szczęście skończyło... "Drużba" Karnowskiego » Słabą ma pamięć Jacek Karnowski. Pomawiając działaczy SKT o powiązania rosyjskie - sam zapomniał, że... „Cud nad Martwą Wisłą” w CSW ŁAŹNIA 2 » Piątą edycję festiwalu „Cud nad Martwą Wisłą” adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, któr... Daniel Obajtek: 3 milionowy klient, 448 milionów zysku » Podczas warszawskiej konferencji prasowej Grupy Energa S.A. poinformowano o uzyskaniu 3 milionowego ... Konstytuanta. Pierwsza debata ustrojowa odbędzie się w Gdańsku » Debata, która de facto rozpoczyna merytoryczną dyskusję jak powinna zmieniać się polska ustawa zasad... Rowerzysta gdański uprzywilejowany » Gdańsk od wielu lat uważany jest za najbardziej przyjazne dla rowerzystów miasto w Polsce. Interesów...
Reklama

W sześciu biegach 24. Biegu św. Dominika Festiwalu Biegowym wzięło udział ponad 2000 uczestników. W najważniejszym Biegu Elity, Mistrzostwach Polski na 10 km, triumfował Wycliffe Biwott z Kenii, który wyprzedził Marcina Chabowskiego.Festiwal Biegowy rozpoczął się tradycyjnym prologiem. Ponad 1000 osób zmierzyło się z dystansem 1200 m. Tu liczyło się pokonanie trasy.
Po raz 15. rywalizowali wózkarze. Na wózkach tradycyjnych kobiety i mężczyźni mieli do pokonania 2 rundy po 940 metrów, a panowie na wózkach wyczynowych rywalizowali na trasie dwukrotnie dłuższej. Zwyciężyli: Monika Pudlis, Bogdan Król (oboje Orneta) i Łukasz Rękawiecki (Iława).


Ponad 300 kobiet i prawie 500 mężczyzn wystartowało w biegach na 5 km. Najszybsi okazali się Paulina Kaczyńska (Pomorze Stargard) i Białorusin Ilja Slawenski.


altaltaltaltW biegu VIP-ów ENERGA CUP  na dystansie 1 okrążenia udział wzięło 20 zawodników. Na starcie stanęli m.in.: Jacek Kościelniak, wiceprezes zarządu ds. finansowych ENERGA SA, Jan Huruk, 4. maratończyk mistrzostw świata Tokio 1991, Wiesław Jasiński, wiceprezes zarządu ENERGA-Operator SA, Radosław Dudycz, były mistrz Polski w maratonie, Kazimierz Janiak, szef oddziału Totalizatora Sportowego w Gdańsku. 940 metrów najszybciej pokonał Piotr Pobłocki, radny Rady Miasta Lęborka. Jego żona Bożena Pobłocka była jedyną panią, która pobiegła w biegu VIP-ów.


altaltalt
O 17.30 rozpoczął się najbardziej prestiżowy bieg - Bieg Elity, będący Mistrzostwami Polski na 10 km. Do połowy dystansu prowadził Marcin Chabowski. W połowie trasy na czoło wysunął się Kenijczyk Wycliffe Biwott, który z okrążenia na okrążenie powiększał swoją przewagę i ostatecznie zwyciężył z przewagą 11 sekund.


alt- Dziękuję organizatorom i kibicom. Nastawiałem się na bieg z wynikiem, ale od połowy trasy wiatr w twarz dał się we znaki. Skupiłem się na walce o miejsce. Może gdybyśmy biegi we dwójkę można byłoby powalczyć o czas. Trójmiasto jest dla mnie szczęśliwe. Wystartowałem tutaj trzeci raz i po raz trzeci wygrywałem - powiedział Wycliffe Biwott.


alt- Z Kenijczykiem było ciężko wygrać. Tym bardziej, że nie mogłem wszystkiego zaryzykować. Pamiętałem, że poza zwycięstwem w biegu, walczymy także w mistrzach Polski. Zależało mi, by potwierdzić w nich swoją dominację. Startowałem po raz piąty i po raz piąty zdobyłem złoty medal. Pokazałem, że na 10 km nie ma na mnie silnych w kraju -  powiedział po minięciu mety Marcin Chabowski.


alt5 km LOTTO CUP
1. Paulina Kaczyńska WMLKS Pomorze Stargard 16:55
2. Katarzyna Rutkowska Ambasador Białystok Biega 16:58
3. Iryna Somara Białoruś 17:09

5 km MSiT CUP
1. Ilya Slawenski Białoruś 14:42
2. Dzmitry Ivanenka Białoruś 14:43
3. Mateusz Niemczyk Starogard Gdański 15:40

Bieg VIP-ów ENERGA CUP
1. Piotr Pobłocki
2. Łukasz Bejm
3. Jacek Rajski

Bieg Elity, Mistrzostwa Polski na 10 km
1. Wycliffe BIWOTT Kenia 29:03
2. Marcin CHABOWSKI Pomerania Szczecinek 29:14 1.MP
3. Artur KOZŁOWSKI MULKS MOS Sieradz 29:47 2.MP
4. Dmytro LASZYN Ukraina 29:50
5. Szymon KULKA niestowarzyszony 29:51 3.MP

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Galeria Sztuki Gdańskiej


autoportret-2.jpg

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Aktywne lato z GOKF i ENERGĄ

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam