Oświadczenie Piotra Dudy » Koleżanki i Koledzy, Członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność", cora... J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! » Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezydenta Sopotu. -W programie na ż... Co ustali prokurator? - Grunwaldzka 597 » Sprzedaż przy ul. Grunwaldzkiej 597 w Oliwie jest badana przez prokuraturę. Sprawdzana jest sama tra... Tlen jako opium? » ”Tlen” od czasu swojego powstania (rok 2003) przewędrował już przez wiele polskich teatrów (również ... Karol Rabenda: Mam plan dla Gdańska » Konieczny jest zwrot ku mieszkańcom, traktowanym przez włodarza jak najemcyZ Karolem Rabendą, wicepr... Impulsy płyną z Tel Awiwu - wywiad z Leszkiem Millerem » W zachowaniu Polaków wobec Żydów w czasie wojny mieliśmy wszelkie możliwe postawy. Od pięknych i her... Prezes Obajtek z Energi do Orlenu » Jak podał PKN Orlen, w związku z powołaniem od 6 lutego br. Daniela Obajtka na stanowisko prezesa za... Na wokandzie sądu w Wejherowie - "Dla Gazety Gdańskiej " : Poszkodowan... » Sprawa Hansa G., Niemca, który zapowiadał, że „chce rozstrzelać Polaków i jest hitlerowcem” pojawiła... Odpowiedź Miasta na interpelację nie satysfakcjonuje radnej Anny Wirsk... » - Ponieważ Miasto Gdańsk obecnie nie dysponuje broszurą, nie mogę udzielić Pani wyjaśnień, dotyczący... Bożena Sikorska: Wolne niedziele – wreszcie czas dla rodziny » Zbliża się moment zmiany niedzielnych przyzwyczajeń wypoczynku wielu Polaków. Dotychczasowe spędzani...
Reklama

W sześciu biegach 24. Biegu św. Dominika Festiwalu Biegowym wzięło udział ponad 2000 uczestników. W najważniejszym Biegu Elity, Mistrzostwach Polski na 10 km, triumfował Wycliffe Biwott z Kenii, który wyprzedził Marcina Chabowskiego.Festiwal Biegowy rozpoczął się tradycyjnym prologiem. Ponad 1000 osób zmierzyło się z dystansem 1200 m. Tu liczyło się pokonanie trasy.
Po raz 15. rywalizowali wózkarze. Na wózkach tradycyjnych kobiety i mężczyźni mieli do pokonania 2 rundy po 940 metrów, a panowie na wózkach wyczynowych rywalizowali na trasie dwukrotnie dłuższej. Zwyciężyli: Monika Pudlis, Bogdan Król (oboje Orneta) i Łukasz Rękawiecki (Iława).


Ponad 300 kobiet i prawie 500 mężczyzn wystartowało w biegach na 5 km. Najszybsi okazali się Paulina Kaczyńska (Pomorze Stargard) i Białorusin Ilja Slawenski.


altaltaltaltW biegu VIP-ów ENERGA CUP  na dystansie 1 okrążenia udział wzięło 20 zawodników. Na starcie stanęli m.in.: Jacek Kościelniak, wiceprezes zarządu ds. finansowych ENERGA SA, Jan Huruk, 4. maratończyk mistrzostw świata Tokio 1991, Wiesław Jasiński, wiceprezes zarządu ENERGA-Operator SA, Radosław Dudycz, były mistrz Polski w maratonie, Kazimierz Janiak, szef oddziału Totalizatora Sportowego w Gdańsku. 940 metrów najszybciej pokonał Piotr Pobłocki, radny Rady Miasta Lęborka. Jego żona Bożena Pobłocka była jedyną panią, która pobiegła w biegu VIP-ów.


altaltalt
O 17.30 rozpoczął się najbardziej prestiżowy bieg - Bieg Elity, będący Mistrzostwami Polski na 10 km. Do połowy dystansu prowadził Marcin Chabowski. W połowie trasy na czoło wysunął się Kenijczyk Wycliffe Biwott, który z okrążenia na okrążenie powiększał swoją przewagę i ostatecznie zwyciężył z przewagą 11 sekund.


alt- Dziękuję organizatorom i kibicom. Nastawiałem się na bieg z wynikiem, ale od połowy trasy wiatr w twarz dał się we znaki. Skupiłem się na walce o miejsce. Może gdybyśmy biegi we dwójkę można byłoby powalczyć o czas. Trójmiasto jest dla mnie szczęśliwe. Wystartowałem tutaj trzeci raz i po raz trzeci wygrywałem - powiedział Wycliffe Biwott.


alt- Z Kenijczykiem było ciężko wygrać. Tym bardziej, że nie mogłem wszystkiego zaryzykować. Pamiętałem, że poza zwycięstwem w biegu, walczymy także w mistrzach Polski. Zależało mi, by potwierdzić w nich swoją dominację. Startowałem po raz piąty i po raz piąty zdobyłem złoty medal. Pokazałem, że na 10 km nie ma na mnie silnych w kraju -  powiedział po minięciu mety Marcin Chabowski.


alt5 km LOTTO CUP
1. Paulina Kaczyńska WMLKS Pomorze Stargard 16:55
2. Katarzyna Rutkowska Ambasador Białystok Biega 16:58
3. Iryna Somara Białoruś 17:09

5 km MSiT CUP
1. Ilya Slawenski Białoruś 14:42
2. Dzmitry Ivanenka Białoruś 14:43
3. Mateusz Niemczyk Starogard Gdański 15:40

Bieg VIP-ów ENERGA CUP
1. Piotr Pobłocki
2. Łukasz Bejm
3. Jacek Rajski

Bieg Elity, Mistrzostwa Polski na 10 km
1. Wycliffe BIWOTT Kenia 29:03
2. Marcin CHABOWSKI Pomerania Szczecinek 29:14 1.MP
3. Artur KOZŁOWSKI MULKS MOS Sieradz 29:47 2.MP
4. Dmytro LASZYN Ukraina 29:50
5. Szymon KULKA niestowarzyszony 29:51 3.MP

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezy ...
J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Prezydenci ministrów Prezydenci ministrów
Mateusz Morawiecki został 16 - a właściwie 17, bo M.F. Rakowski, kt ...
Prezydenci ministrów
Lechii sześć - drużyna jedna! Lechii sześć - drużyna jedna!
Biało-zieloną drużynę piłkarską obsługuje 5 spółek i fundacja ...
Lechii sześć - drużyna jedna!

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci
Sztukę prof. Wiesława Zaremby zawsze charakteryzuje doskonały rysun ...
Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...
Odkrywanie tajemnic spod ogona

Sport w szkole

Program ferii z GZSiSS Program ferii z GZSiSS
Od 29 stycznia do 9 lutego w województwie pomorskim dzieci i młodzie ...
Program ferii z GZSiSS
Młody jazz 3-miasta Młody jazz 3-miasta
21 lipca w Ogrodzie Muzeum Miasta Sopotu wystąpi Tomasz Chyła Quinte ...
Młody jazz 3-miasta
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II 30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam