Piotr Czauderna alarmuje. Chronić przestrzeń Gdańska - koszty budżetu,... » Spór o podział 12 milionów złotych budżetu obywatelskiego - gdzie piaskownica, a gdzie ławki? - odwr... Znikają Dąbrowszczacy. Na Przymorzu będzie ulica Lecha Kaczyńskiego » Z mapy Gdańska znika siedem ulic. Oczywiście nie dosłownie. Wojewoda pomorski Dariusz Drelich rozpor... Kiermasz Świąteczny w Oliwskim Ratuszu Kultury » W dniach 15-20 grudnia w Oliwskim Ratuszu Kultury odbędzie się Kiermasz Świąteczny. Dokonując zakupó... Dzień dla gdańskich hospicjów w Muzeum II Wojny Światowej » 16 grudnia dochód z biletów wstępu zakupionych przez zwiedzających Muzeum II Wojny Światowej zostani... Baśniowy świat zapałek Witolda Orzecha » Rozmowa z Witoldem Orzechem, podopiecznym Pomorskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, ... Sukces „Seniorów z energią”. Wiosną kolejna edycja programu Grupy Ener... » Uśmiechnięci, pełni życia, gotowi do działania i wdzięczni - tacy okazali się być uczestnicy pilotaż... 12. Doroczne Spotkanie Obywatelskie Gdańszczan » Po raz dwunasty w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej prezydent Paweł Adamowicz spotkał się z mieszkańca... Grudzień 1970 w filmie i w piosence » Dramat, który rozegrał się na ulicach Gdyni, Gdańska, Szczecina i Elbląga stał się niemal natychmias... Przystanków przybywa, pociągów ciągle mało » Uroczyście otwarto nowe przystanki Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny.... Daniel Obajtek: Patriotyzm gospodarczy zmienia Polskę » Z Danielem Obajtkiem, prezesem Grupy Kapitałowej Energa rozmawiają Artur S. Górski i Marek Formela -...
Reklama

W sześciu biegach 24. Biegu św. Dominika Festiwalu Biegowym wzięło udział ponad 2000 uczestników. W najważniejszym Biegu Elity, Mistrzostwach Polski na 10 km, triumfował Wycliffe Biwott z Kenii, który wyprzedził Marcina Chabowskiego.Festiwal Biegowy rozpoczął się tradycyjnym prologiem. Ponad 1000 osób zmierzyło się z dystansem 1200 m. Tu liczyło się pokonanie trasy.
Po raz 15. rywalizowali wózkarze. Na wózkach tradycyjnych kobiety i mężczyźni mieli do pokonania 2 rundy po 940 metrów, a panowie na wózkach wyczynowych rywalizowali na trasie dwukrotnie dłuższej. Zwyciężyli: Monika Pudlis, Bogdan Król (oboje Orneta) i Łukasz Rękawiecki (Iława).


Ponad 300 kobiet i prawie 500 mężczyzn wystartowało w biegach na 5 km. Najszybsi okazali się Paulina Kaczyńska (Pomorze Stargard) i Białorusin Ilja Slawenski.


altaltaltaltW biegu VIP-ów ENERGA CUP  na dystansie 1 okrążenia udział wzięło 20 zawodników. Na starcie stanęli m.in.: Jacek Kościelniak, wiceprezes zarządu ds. finansowych ENERGA SA, Jan Huruk, 4. maratończyk mistrzostw świata Tokio 1991, Wiesław Jasiński, wiceprezes zarządu ENERGA-Operator SA, Radosław Dudycz, były mistrz Polski w maratonie, Kazimierz Janiak, szef oddziału Totalizatora Sportowego w Gdańsku. 940 metrów najszybciej pokonał Piotr Pobłocki, radny Rady Miasta Lęborka. Jego żona Bożena Pobłocka była jedyną panią, która pobiegła w biegu VIP-ów.


altaltalt
O 17.30 rozpoczął się najbardziej prestiżowy bieg - Bieg Elity, będący Mistrzostwami Polski na 10 km. Do połowy dystansu prowadził Marcin Chabowski. W połowie trasy na czoło wysunął się Kenijczyk Wycliffe Biwott, który z okrążenia na okrążenie powiększał swoją przewagę i ostatecznie zwyciężył z przewagą 11 sekund.


alt- Dziękuję organizatorom i kibicom. Nastawiałem się na bieg z wynikiem, ale od połowy trasy wiatr w twarz dał się we znaki. Skupiłem się na walce o miejsce. Może gdybyśmy biegi we dwójkę można byłoby powalczyć o czas. Trójmiasto jest dla mnie szczęśliwe. Wystartowałem tutaj trzeci raz i po raz trzeci wygrywałem - powiedział Wycliffe Biwott.


alt- Z Kenijczykiem było ciężko wygrać. Tym bardziej, że nie mogłem wszystkiego zaryzykować. Pamiętałem, że poza zwycięstwem w biegu, walczymy także w mistrzach Polski. Zależało mi, by potwierdzić w nich swoją dominację. Startowałem po raz piąty i po raz piąty zdobyłem złoty medal. Pokazałem, że na 10 km nie ma na mnie silnych w kraju -  powiedział po minięciu mety Marcin Chabowski.


alt5 km LOTTO CUP
1. Paulina Kaczyńska WMLKS Pomorze Stargard 16:55
2. Katarzyna Rutkowska Ambasador Białystok Biega 16:58
3. Iryna Somara Białoruś 17:09

5 km MSiT CUP
1. Ilya Slawenski Białoruś 14:42
2. Dzmitry Ivanenka Białoruś 14:43
3. Mateusz Niemczyk Starogard Gdański 15:40

Bieg VIP-ów ENERGA CUP
1. Piotr Pobłocki
2. Łukasz Bejm
3. Jacek Rajski

Bieg Elity, Mistrzostwa Polski na 10 km
1. Wycliffe BIWOTT Kenia 29:03
2. Marcin CHABOWSKI Pomerania Szczecinek 29:14 1.MP
3. Artur KOZŁOWSKI MULKS MOS Sieradz 29:47 2.MP
4. Dmytro LASZYN Ukraina 29:50
5. Szymon KULKA niestowarzyszony 29:51 3.MP

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Sport w szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam