Konkurs recytatorski "Z biegiem Wisły" » Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku oraz Szkoła Podstawowa nr 60 w Gdańsku wspólnie zorgani... Chcesz żyć? Rzuć palenie! » Nawet 90% osób, u których diagnozuje się raka płuc przyznaje się do palenia papierosów. Nałóg nikoty... Gdynia: Ludzie żyją w strachu - protest przeciwko bezradności państwa... » O gdyńskim Wzgórzu Orlicz-Dreszera znowu zrobiło się głośno, ponownie doszło tam do napaści na miesz... Dodatkowy milion lat życia na Pomorzu w zasięgu ręki » Podczas Gminnych Dni Seniora, odbywających się 16 listopada w Skarszewach, odbyła się inauguracja pi... Medale i odznaczenia z okazji 50-lecia pomorskiego WOPR » Z okazji jubileuszu 50-lecia Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sali Okrągłej Urzędu Marsz... W spór artystów z dyrektorem w Operze Bałtyckiej włączył się rząd » W liście do związkowców wicepremier Piotr Gliński poinformował, że zwrócił się do marszałka Mieczysł... Dowiedz się jak nie dać się rakowi! » O profilaktyce i edukacji dotyczącej raka płuc będą rozmawiać zaproszeni eksperci podczas interdyscy... Prokurator przygląda się madryckiej eskapadzie gdańskich urzędników » Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowyc... Gdańska pikieta przeciwko faszyzmowi » „Nacjonalizm zabija”, „Stop rasizmowi” – z takimi hasłami pikietowali uczestnicy happeningu, który o... Ostrzał Muzeum II Wojny Światowej » Delegatura CBA w Gdańsku prowadzi, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, śledztwo dotyczące ...
Reklama

altAnders Thomsen, Troy Batchelor i Kacper Gomólski reprezentowali Zdunek Wybrzeże w Pucharze NICE 1. Ligi Żużlowej rozegranym w Pile. Najlepiej spisał się Gomólski, który w finale był czwarty.Trójka gdańszczan - Anders Thomsen, Troy Batchelor i Kacper Gomólski - na podstawie średnich biegowych została zakwalifikowana do Pucharu NICE 1. Ligi Żużlowej. Najlepiej wypadł Gomólski. Kacper zaczął źle, bo w czasie 2 minut nie zdążył ustawić się pod taśmą i został wykluczony. Lepiej było w kolejnych startach. "Ginger" mógł imponować rozegraniem pierwszego wirażu, gdy po słabszych startach umiejętnymi atakami wychodził na czołowe pozycje. Dobra postawa w czterech biegach wystarczyła do zakwalifikowania się do biegu barażowego, w którym Kacper przyjechał drugi przed Troyem Batchelorem. W finale Gomólski przegrał start a rywale nie dali mu okazji do ataku na pierwszym wirażu i przyjechał czwarty.


Bliski finału był Batchelor, który w barażu przegrał z Gomólskim. W zasadniczej części turnieju Australijczyk regularnie punktował. Podobnie jak w lidze Troy tracił punkty na dystansie.


Tylko dwa razy na torze pojawił się Anders Thomsen. Duńczyk zaczął od 2 punktów po ładnej walce. W drugim starcie Anders uniknął poważnego karambolu z Arturem Czają. Do kolejnego biegu już nie wyjechał. Powodem wycofania się z zawodów był skręcenie kostki.


Końcówka zawodów w Pile przypominała zawody Pomorskiej Ligi Młodzieżowej. Biegi toczyły się w obsadzie 3 lub nawet 2-osobowej. Było to wynikiem wycofania się z turnieju oprócz Thomsena również Bogdanowsa. Już przed zawodami z listy startowej wypadło dwóch zawodników. Do Piły przyjechał Peter Ljung, ale ani razu nie pojawił się na torze ponieważ z powodu niedyspozycji żołądkowej. Na zawody nie przyjechał Hans Andersen.


W turnieju najlepszy okazał się Norbert Kościuch, który poza jednym wyścigiem był nieosiągalny dla rywali. Drugi w finale był Artur Mroczka, a trzeci Mateusz Szczepaniak.


1. Norbert Kościuch (Euro Finnance Polonia Piła) 13 (3,3,1,3,3) + 3
2. Artur Mroczka (Grupa Azoty Unia Tarnów) 13 (2,3,3,2,3) + 2
3. Mateusz Szczepaniak (Arge Speedway Wanda Kraków) 11 (3,2,2,3,1) + 1
4. Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 10 (w,2,2,3,3) + 0
5. Troy Batchelor (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 11 (2,2,3,2,2)
6. Mikkel Michelsen (Grupa Azoty Unia Tarnów) 10 (1,1,3,3,2)
7. Artur Czaja (Grupa Azoty Unia Tarnów) 10 (3,2,1,3,1)
8. Adrian Cyfer (Euro Finnance Polonia Piła) 8 (3,3,0,2,0)
9. Michał Szczepaniak (Euro Finannce Polonia Piła) 7 (2,0,1,1,3)
10. Kenneth Bjerre (Grupa Azoty Unia Tarnów) 7 (1,3,d,1,2)
11. Timo Lahti (Lokomotiv Daugavpils) 5 (0,d,1,2,2)
12. Wadim Tarasienko (Euro Finannce Polonia Piła) 5 (0,1,2,1,1)
13. Paweł Staniszewski (Euro Finannce Polonia Piła) 3 (1,d,2,0,0)
14. Anders Thomsen (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 2 (2,1,ns,ns,ns)
15. Maksim Bogdanow (Lokomotiv Daugavpils) 0 (1,1,w,ns,ns)
16. Kacper Grzegorczyk (Euro Finnance Polonia Piła) 0 (0,0)
17. Peter Ljung (Grupa Azoty Unia Tarnów) 0 (w,-,-,-,-)*

Bieg po biegu:
1. Kościuch, Batchelor, Bjerre, Lahti
2. Mat.Szczepaniak, Thomsen, Michelsen, Tarasienko
3. Cyfer, Mroczka, Bogdanow
4. Czaja, Mi.Szczepaniak, Staniszewski, Gomólski (w/2min)
5. Kościuch, Mat.Szczepaniak, Bogdanow, Staniszewski (d4)
6. Bjerre, Gomólski, Tarasienko, Grzegorczyk
7. Cyfer, Czaja, Thomsen, Lahti (d4)
8. Mroczka, Batchelor, Michelsen, Mi.Szczepaniak
9. Kościuch, Tarasienko, Mi.Szczepaniak, Cyfer
10. Mroczka, Mat.Szczepaniak, Czaja, Bjerre (d4)
11. Michelsen, Gomólski, Lahti, Grzegorczyk (Bogdanow w/2min)
12. Batchelor, Staniszewski
13. Gomólski, Mroczka, Kościuch
14. Michelsen, Cyfer, Bjerre, Staniszewski
15. Mat.Szczepaniak, Lahti, Mi.Szczepaniak
16. Czaja, Batchelor, Tarasienko
17. Kościuch, Michelsen, Czaja
18. Mi.Szczepaniak, Bjerre
19. Mroczka, Lahti, Tarasienko, Staniszewski
20. Gomólski, Bathelor, Szczepaniak, Cyfer

Baraż:
21. Mat.Szczepaniak, Gomólski, Batchelor, Michelsen

Bieg finałowy:
22. Kościuch, Mroczka, Mat.Szczepaniak, Gomólski

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Galeria Sztuki Gdańskiej


20150209_180452.jpg

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Sport w szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam