Kazimierz Zimny: Maraton to idea i powrót do źródeł sportu » Z Kazimierzem Zimnym, olimpijczykiem z Melbourne i Rzymu (brązowy medal), koordynatorem XXIV Orlen M... Gdzie jest oświadczenie prezesa Investgda? » Od kwietnia ub. roku Alan Aleksandrowicz, prezes gdańskiej spółki Investgda, dodatkowo, ze wskazania... Pomorskie konsultacje w sprawie systemu wsparcia osób niepełnosprawnyc... » Przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Państwowego Funduszu Rehabilitacj... Pożar w stoczni » Kłęby gęstego gryzącego dymu spowiły we wtorek od godzin południowych śródmieście Gdańska. Nad teren... Stowarzyszenie myGdańsk.pl przekazało Szkole Fregata drukarkę 3D » W poniedziałek 16 lipca Andrzej Jaworski, Karolina Helmin-Biercewicz i Hubert Grzegorczyk ze Stowarz... Święto truskawki na Złotej Górze » W sobotę 7 lipca w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu w Brodnicy Górnej koło Kartuz odbyła s... Dyptyk "Wołyń" eksponatem miesiąca w MIIWŚ » Dyptyk "Wołyń" autorstwa Moniki Duliasz to kolejny eksponat miesiąca, który można oglądać na poziomi... Sensoryczne zwiedzanie Oliwy » Fundacja I See You rozpoczęła cykl wycieczek po Gdańsku dla beneficjentów Fundacji.Zwiedzanie rozpoc... Wystawa „Milion zza oceanu” i jeep Wielkiej Czerwonej Jedynki w MIIWŚ » W Muzeum II Wojny Światowej otwarto wystawę „Milion zza oceanu” oraz zaprezentowano najnowszy nabyte... Szpitalne kominy - sute pensje u marszałka » Setki tysięcy złotych kosztują zarządy pomorskich spółek szpitalnych. Radna Danuta Sikora (PiS) pisz...
Reklama
W Sopocie jak w Dubaju? Jakubiak odpowiada Skwierawskiemu
piątek, 20 lipca 2018 18:35
W Sopocie jak w Dubaju? Jakubiak odpowiada Skwierawskiemu
- To są działania, które mają usadowić na kortach Sopockiego Klub ...
Lechia wygrała na inaugurację w Białymstoku!
piątek, 20 lipca 2018 20:53
Lechia wygrała na inaugurację w Białymstoku!
Od niespodzianki, ale bardzo miłej rozpoczęli rywalizację w sezonie ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

wtorek, 10 lipca 2018 15:35
W galerii ZPAP w Gdańsku rozpoczęła się ekspozycja wystawy twórcz ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

altDuże rozczarowanie przeżyli kibice którzy przyszli na stadion im. Zbigniewa Podleckiego na mecz Zdunek Wybrzeże ze Speed Car Motorem Lublin. Podopieczni Lecha Kędziory przegrali 43:47. Trudno było jednak o korzystny wynik przy tak dziurawym składzie jaki w sobotę miała gdańska drużyna.


Przed meczem spodziewano się zaciętej rywalizacji, ale chyba nikt nie dopuszczał porażki. Początek był obiecujący. W pierwszym wyścigu debiutujący w gdańskiej drużynie Patrick Hougaard i Oskar Fajfer przywieźli podwójne zwycięstwo. W pierwszych wyścigach zawodnicy mieli problemy z nerwami. Do trzech pierwszych wyścigów wyjeżdżali w sumie 8 razy. Po godzinie od planowanej godzinie rozpoczęcia odjechano 3 biegi.

Już drugi wyścig pokazał, że może być problem. Za dwukrotne utrudnianie startu wykluczony został Wiktor Lampart. Gdańszczanie nie wykorzystali osłabienia rywali. Oskar Bober nie dał szans gdańskiej parze. W trzecim biegu goście po raz pierwszy wygrali bieg drużynowo. Dawid Lampart pokonał Mikkela Becha, a Daniel Jeleniewski poradził sobie z Michałem Szczepaniakiem. W czwartym biegu znakomicie pojechał Mikkel Michelsen. Wyścig piąty to pierwsza strata punktów przez Zdunek Wybrzeże. Walczący o drugą pozycję Szczepaniak upadł na ostatnim wirażu. Sędzia po obejrzeniu powtórek uznał, że upadek gdańszczanina był bez kontaktu z rywalem i zamiast wygranej biegowej był remis. W wyścigu szóstym kapitalnym atakiem na czoło stawki wyszedł Michelsen. Po chwili jęk zawodu na trybunach. Prowadzący Hougaard na drugim wirażu pierwszego okrążenia zanotował defekt. Ponieważ Fajfer jechał z tyłu lublinianie wyszli na prowadzenie. Riposta gdańszczan była natychmiastowa. Podwójnie wygrali Dominik Kossakowski i Michelsen. Duńczyk po raz kolejny zaprezentował kapitalną akcje na dystansie przechodząc z czwartej pozycji na drugą. W biegu dziewiątym bracia Lampartowie nie dali szans parze Hougaard-Fajfer. Po dwóch wygranych podwójnie biegach Zdunek Wybrzeże objęło prowadzenie 36:30. To były ostatnie miłe momenty dla gdańskich kibiców. Trzy kolejne wyścigi po 5:1 wygrali goście. Po wygranym wyścigu 14. przyjezdni mogli się cieszyć ze zwycięstwa w meczu. Wygrany 4:2 przez parę Bech-Michelsen bieg 15 był tylko pocieszeniem.

Zdunek Wybrzeże przegrało ze Speed Car Motorem, bo miało zbyt dziurawy skład. Pretensji nie można mieć do Mikkelów - Becha o Michelesena. Na lepszy występ w debiucie liczył Hougaard i gdańscy kibice. Na tym kończą się pozytywy w ekipie trenera Lecha Kędziory. Kossakowski, Fajfer i Szczepaniak mieli po jednym dobrym wyścigu. Najbardziej zawiedli polscy seniorzy, którzy w ośmiu startach zdobyli tylko 6 punktów. W dwóch i pół zawodnika trudno było wygrać mecz.

Goście również nie byli monolitem, mieli dziury, ale mieli dwóch liderów i asa w rękawie czyli Wiktora Lamparta. 17-latek po wykluczeniu w pierwszym starcie w kolejnych czterech występach rządził i dzielił na gdańskim torze wygrywając biegi z dużą przewagą.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież