Franciszek Szmyt – polski kupiec gdański » Franciszek Szmyt, Polak, kupiec gdański ur. 24.01.1895 pochodził z poznańskiego (Kościan) z rodziny ... Konwencja PiS w Gdańsku: Elity w Gdańsku służą sobie same » - Chcemy spełniać te małe i duże marzenia mieszkańców naszego miasta, są one bardzo nie wymagające, ... Karol Rabenda: Będziemy iść w stronę Gdańska zwróconego ku interesom j... » Z Karolem Rabendą, wiceprezesem partii Porozumienie, kandydatem Zjednoczonej Prawicy do Rady Miasta ... Z zarzutami w radzie nadzorczej spółki Arena Operator, bo Adamowicz za... » Urzędniczka z zarzutami prokuratorskimi, zawieszona na czas postępowania zastępczyni dyrektora Wydzi... PKN Orlen ma plan ekspansji. Połączenie z Lotosem to pierwszy krok » Daniel Obajtek, były wójt Pcimia i były prezes ENERGA SA, obecnie prezes zarządu PKN Orlen uważa, że... Kacper Płażyński przedstawił swoją drużynę » Kacper Płażyński, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, przed siedzibą Rady Miasta pr... III Gdański Piknik Patriotyczny » Na terenie Sali BHP odbył się III Gdański Piknik Patriotyczny. - Głównym przesłaniem tej edycji Pikn... Korekty PiS do sejmiku i rady miasta - Kanthak i Rabenda liderami? » Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Gazeta Gdańska", na listach Prawa i Sprawiedliwości do rady miast... Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta.... » Wielu z nas skorzysta lub skorzystało z usług linii lotniczych. Przeloty już dawno przestały być eks... Melodie wyborcze Piekarskiego » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, historykiem i politologiem, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu ...
Reklama
Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta...
piątek, 14 września 2018 12:55
Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta...
Wielu z nas skorzysta lub skorzystało z usług linii lotniczych. Prze ...
MH Automatyka przeważała, ale przegrała po karnych
niedziela, 23 września 2018 21:15
MH Automatyka przeważała, ale przegrała po karnych
Niedosyt mogą czuć hokeiści MH Automatyki. Gdańszczanie w hali Oli ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Po wystawie prywatnej kolekcji malarstwa Andrzeja Walasa
niedziela, 09 września 2018 17:26
Po wystawie prywatnej kolekcji malarstwa Andrzeja Walasa
Dobiegły końca wakacje. Tradycyjnie w Gdańsku odbyło się wiele ci ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

altDuże rozczarowanie przeżyli kibice którzy przyszli na stadion im. Zbigniewa Podleckiego na mecz Zdunek Wybrzeże ze Speed Car Motorem Lublin. Podopieczni Lecha Kędziory przegrali 43:47. Trudno było jednak o korzystny wynik przy tak dziurawym składzie jaki w sobotę miała gdańska drużyna.


Przed meczem spodziewano się zaciętej rywalizacji, ale chyba nikt nie dopuszczał porażki. Początek był obiecujący. W pierwszym wyścigu debiutujący w gdańskiej drużynie Patrick Hougaard i Oskar Fajfer przywieźli podwójne zwycięstwo. W pierwszych wyścigach zawodnicy mieli problemy z nerwami. Do trzech pierwszych wyścigów wyjeżdżali w sumie 8 razy. Po godzinie od planowanej godzinie rozpoczęcia odjechano 3 biegi.

Już drugi wyścig pokazał, że może być problem. Za dwukrotne utrudnianie startu wykluczony został Wiktor Lampart. Gdańszczanie nie wykorzystali osłabienia rywali. Oskar Bober nie dał szans gdańskiej parze. W trzecim biegu goście po raz pierwszy wygrali bieg drużynowo. Dawid Lampart pokonał Mikkela Becha, a Daniel Jeleniewski poradził sobie z Michałem Szczepaniakiem. W czwartym biegu znakomicie pojechał Mikkel Michelsen. Wyścig piąty to pierwsza strata punktów przez Zdunek Wybrzeże. Walczący o drugą pozycję Szczepaniak upadł na ostatnim wirażu. Sędzia po obejrzeniu powtórek uznał, że upadek gdańszczanina był bez kontaktu z rywalem i zamiast wygranej biegowej był remis. W wyścigu szóstym kapitalnym atakiem na czoło stawki wyszedł Michelsen. Po chwili jęk zawodu na trybunach. Prowadzący Hougaard na drugim wirażu pierwszego okrążenia zanotował defekt. Ponieważ Fajfer jechał z tyłu lublinianie wyszli na prowadzenie. Riposta gdańszczan była natychmiastowa. Podwójnie wygrali Dominik Kossakowski i Michelsen. Duńczyk po raz kolejny zaprezentował kapitalną akcje na dystansie przechodząc z czwartej pozycji na drugą. W biegu dziewiątym bracia Lampartowie nie dali szans parze Hougaard-Fajfer. Po dwóch wygranych podwójnie biegach Zdunek Wybrzeże objęło prowadzenie 36:30. To były ostatnie miłe momenty dla gdańskich kibiców. Trzy kolejne wyścigi po 5:1 wygrali goście. Po wygranym wyścigu 14. przyjezdni mogli się cieszyć ze zwycięstwa w meczu. Wygrany 4:2 przez parę Bech-Michelsen bieg 15 był tylko pocieszeniem.

Zdunek Wybrzeże przegrało ze Speed Car Motorem, bo miało zbyt dziurawy skład. Pretensji nie można mieć do Mikkelów - Becha o Michelesena. Na lepszy występ w debiucie liczył Hougaard i gdańscy kibice. Na tym kończą się pozytywy w ekipie trenera Lecha Kędziory. Kossakowski, Fajfer i Szczepaniak mieli po jednym dobrym wyścigu. Najbardziej zawiedli polscy seniorzy, którzy w ośmiu startach zdobyli tylko 6 punktów. W dwóch i pół zawodnika trudno było wygrać mecz.

Goście również nie byli monolitem, mieli dziury, ale mieli dwóch liderów i asa w rękawie czyli Wiktora Lamparta. 17-latek po wykluczeniu w pierwszym starcie w kolejnych czterech występach rządził i dzielił na gdańskim torze wygrywając biegi z dużą przewagą.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież