Mirosław Zdanowicz zrzekł się mandatu radnego, ale jednak to rozważy » Po nagłośnieniu sprawy prowadzenia przez Mirosława Zdanowicza działalności gospodarczej na działce n... IV Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II » IV Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II odbyła się w sobotę 19 maja w budynku Gimnaz... Zabawa i nauka podczas Nocy Muzeów w Muzeum II Wojny Światowej » Tysiące osób w nocy z 19 na 20 maja podczas Europejskiej Nocy Muzeów skorzystało z zaproszenia i odw... Skandal w Sali BHP: dwa wrogie obozy » Sala BHP, symbol porozumienia i dogadania się "jak Polak z Polakiem", była świadkiem gorszących scen... Żywioł ogrodniczych zakupów » Szesnasta Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przyciągnęła do... Kacper Płażyński pyta Pawła Adamowicza » W związku z awarią Stacji Przepompownia Ołwianka Kacper Płażyński przedstawił listę 7 pytań do prezy... Pomorskie szkoły walczą ze smogiem » Ponad 700 dzieci uczy się jak poprawić jakość powietrza w swoim otoczeniu. Kwietne łąki neutralizują... Sławomir Neumann: Gdańsk jest naszym oczkiem w głowie » Z posłem Sławomirem Neumannem, liderem PO na Pomorzu i szefem Klubu Parlamentarnego Platformy Obywat... Ogrodnicze święto po raz 16. w Rënku » Jakie są aktualne trendy i możliwości aranżacji ogrodowych, jak upiększyć tereny zielone - na te pyt... Ostre dementi Energi - prądu był dostatek! » - Nie pozwolimy, żeby nawet w domniemaniu, nawet w mówieniu prawdopodobnie, żeby sugerowano, że my p...
Reklama
Sławomir Neumann: Gdańsk jest naszym oczkiem w głowie
czwartek, 17 maja 2018 19:32
Sławomir Neumann: Gdańsk jest naszym oczkiem w głowie
Z posłem Sławomirem Neumannem, liderem PO na Pomorzu i szefem Klubu ...
Kolejna wpadka Zdunek Wybrzeże na swoim torze
niedziela, 20 maja 2018 16:45
Kolejna wpadka Zdunek Wybrzeże na swoim torze
Takiego wyniku nie spodziewali się chyba nawet najwięksi pesymiści. ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Andrzej Piwarski kończy 80 lat
wtorek, 24 kwietnia 2018 09:08
Andrzej Piwarski kończy 80 lat
Związek Polskich Artystów Plastyków w Gdańsku zorganizował wystaw ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

altDuże rozczarowanie przeżyli kibice którzy przyszli na stadion im. Zbigniewa Podleckiego na mecz Zdunek Wybrzeże ze Speed Car Motorem Lublin. Podopieczni Lecha Kędziory przegrali 43:47. Trudno było jednak o korzystny wynik przy tak dziurawym składzie jaki w sobotę miała gdańska drużyna.


Przed meczem spodziewano się zaciętej rywalizacji, ale chyba nikt nie dopuszczał porażki. Początek był obiecujący. W pierwszym wyścigu debiutujący w gdańskiej drużynie Patrick Hougaard i Oskar Fajfer przywieźli podwójne zwycięstwo. W pierwszych wyścigach zawodnicy mieli problemy z nerwami. Do trzech pierwszych wyścigów wyjeżdżali w sumie 8 razy. Po godzinie od planowanej godzinie rozpoczęcia odjechano 3 biegi.

Już drugi wyścig pokazał, że może być problem. Za dwukrotne utrudnianie startu wykluczony został Wiktor Lampart. Gdańszczanie nie wykorzystali osłabienia rywali. Oskar Bober nie dał szans gdańskiej parze. W trzecim biegu goście po raz pierwszy wygrali bieg drużynowo. Dawid Lampart pokonał Mikkela Becha, a Daniel Jeleniewski poradził sobie z Michałem Szczepaniakiem. W czwartym biegu znakomicie pojechał Mikkel Michelsen. Wyścig piąty to pierwsza strata punktów przez Zdunek Wybrzeże. Walczący o drugą pozycję Szczepaniak upadł na ostatnim wirażu. Sędzia po obejrzeniu powtórek uznał, że upadek gdańszczanina był bez kontaktu z rywalem i zamiast wygranej biegowej był remis. W wyścigu szóstym kapitalnym atakiem na czoło stawki wyszedł Michelsen. Po chwili jęk zawodu na trybunach. Prowadzący Hougaard na drugim wirażu pierwszego okrążenia zanotował defekt. Ponieważ Fajfer jechał z tyłu lublinianie wyszli na prowadzenie. Riposta gdańszczan była natychmiastowa. Podwójnie wygrali Dominik Kossakowski i Michelsen. Duńczyk po raz kolejny zaprezentował kapitalną akcje na dystansie przechodząc z czwartej pozycji na drugą. W biegu dziewiątym bracia Lampartowie nie dali szans parze Hougaard-Fajfer. Po dwóch wygranych podwójnie biegach Zdunek Wybrzeże objęło prowadzenie 36:30. To były ostatnie miłe momenty dla gdańskich kibiców. Trzy kolejne wyścigi po 5:1 wygrali goście. Po wygranym wyścigu 14. przyjezdni mogli się cieszyć ze zwycięstwa w meczu. Wygrany 4:2 przez parę Bech-Michelsen bieg 15 był tylko pocieszeniem.

Zdunek Wybrzeże przegrało ze Speed Car Motorem, bo miało zbyt dziurawy skład. Pretensji nie można mieć do Mikkelów - Becha o Michelesena. Na lepszy występ w debiucie liczył Hougaard i gdańscy kibice. Na tym kończą się pozytywy w ekipie trenera Lecha Kędziory. Kossakowski, Fajfer i Szczepaniak mieli po jednym dobrym wyścigu. Najbardziej zawiedli polscy seniorzy, którzy w ośmiu startach zdobyli tylko 6 punktów. W dwóch i pół zawodnika trudno było wygrać mecz.

Goście również nie byli monolitem, mieli dziury, ale mieli dwóch liderów i asa w rękawie czyli Wiktora Lamparta. 17-latek po wykluczeniu w pierwszym starcie w kolejnych czterech występach rządził i dzielił na gdańskim torze wygrywając biegi z dużą przewagą.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież