Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k...
sobota, 20 kwietnia 2024 19:14
Kolejne trzy punkty i kolejny krok Lechii do ekstraklasy.

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Chomski: daliśmy im wygrać

altJadący w rezerwowym składzie Lotos Wybrzeże przegrał w Łodzi z Orłem 42:48.

Gdańszczanie na mecz w Łodzi wybrali się mocno rezerwowym składem. Zabrakło trójki Szwedów i Darcy Warda. Mimo wszystko wydawało się, że nawet drugi garnitur gdańskiej drużyny powinien sobie poradzić. Podopieczni Stanisława Chomskiego byli bliscy wygranej. Kilka punktów gdańszczanie potracili na skutek defektów i upadków, nie zawsze swoich.

Z pierwszych dziesięciu biegów tylko dwa ukończyła czwórka zawodników. Wypadki losowe diametralnie zmieniały sytuacje na torze. W wyścigu czwartym gdańszczanie w drugi wiraż wjeżdżali na 4:2, po świetnym ataku po zewnętrznej Sperz wyprzedził Szczepaniaka, ale upadł Michalski i wyścig został przerwany. W powtórce łodzianin nie dał parze Lotosu Wybrzeże żadnych szans.

W biegu szóstym jadący po pewne dwa punkty Stachyra tuż przed końcem trzeciego okrążenia miał defekt i przez ponad jedno okrążenie musiał pchać motocykl. Linię mety minął 13 sekund przed upływem czasu jaki miał na ukończenie biegu.

W wyścigu siódmym para Orła przez dwa okrążenia wiozła podwójne zwycięstwo. Defekt Rempały zmienił wynik biegu na 3:3.

Najdziwniejszy przebieg miał bieg dziewiąty. Od startu na dwóch pierwszych miejscach jechali gdańszczanie. Na drugim okrążeniu defekt zanotował Brzozowski, a na drugim wirażu trzeciego okrążenia pewnie prowadzący Stachyra... zahaczył o bandę. Z 5:1 zrobiło się 1:5. Zamiast prowadzenia 30:24 gdańszczan na tablicy pojawił się wynik 28:26. Gospodarze objęli dzięki temu prowadzenie, którego nie oddali do końca.

Ostatni wypadek kibice oglądali w wyścigu dziesiątym. Na drugim wirażu upadli obaj zawodnicy Orła. Po regulaminowej przerwie po wyścigu dziesiątym na torze zrobiło się spokojniej i zawodnicy w komplecie dojeżdżali do mety.

Po spotkaniu na torze, na motocyklu żużlowym, pojawił się Witold Skrzydlewski, który przejechał dwa kółka. Taka była stawka zakładu głównego sponsora z zawodnikami. W przypadku wygranej Orła Skrzydlewski miał przejechać dwa okrążenia na motocyklu żużlowym.

alt

Lotos Wybrzeże w Łodzi. Stoją: Paweł Hlib, Kamil Brzozowski, Renat Gafurow, Mirosław Berliński (kierownik drużyny).

W dolnym rzędzie: Marcel Szmko, Damian Sperz i Dawid Stachyra. Tak polskiego składu gdańskiej drużyny, pięciu Polaków i jeden obcokrajowiec, nie było od 4 lata

- Nie da się ukryć, że w wygranej pomógł nam klub z Gdańska, który nie przyjechał w najsilniejszym składzie - wyznał po meczu Witold Skrzydlewski. - Widowisko było ciekawe. Wynik do końca niepewny. Musimy się cieszyć z tej wygranej, bo został nam jeszcze tylko jeden mecz ligowy i mamy koniec sezonu, bo nie załapaliśmy się do czołowej czwórki. Chcielibyśmy zająć piąte, szóste miejsce.

- Wszystko było bardzo dobrze do momentu przerwania czwartego biegu, w którym prowadziłem przed Mateuszem Szczepaniakiem - ocenił Damian Sperz. - Przerwanie tego wyścigu wybiło mnie z rytmu. W powtórce nie wyszedłem już tak dobrze ze startu. Ogólnie występ niezły. Nie było zer. Muszę przyznać, że tak jak miałem pecha w biegu czwartym, to później miałem też trochę szczęścia. Być może mój występ byłby jeszcze lepszy gdybym nie przerwany bieg czwarty i gdybym dowiózł w nim zwycięstwo. To by mnie podbudowało i jechałbym pewniej.

- Tak prawdę mówiąc to nie gospodarze wygrali, tylko my im podarowaliśmy wygraną - stwierdził trener Stanisław Chomski. - W większości wypadków przez upadki i defekty to my straciliśmy więcej punktów. Daliśmy im wygrać. Nawet w tym składzie powinniśmy ten mecz wygrać. Walczymy o ekstraligę i zawodnicy, którzy wszyscy aspirują do miejsca w składzie i mają pretensje, jeśli nie są powoływani na mecze, to muszą pokazać coś więcej. Nie będę nikogo wyróżniał, ani ganił. Kibice po punktach widzą jak to się odbywało.

Nasze oceny

Renat Gafurow 3+ - nie udany pierwszy i ostatni bieg, w pozostałych punktował, ale z tak słabym rywalem powinien zrobić kilka punktów więcej

Dawid Stachyra - 2+ - "Davidoff" na pewno tego sezonu nie zaliczy do udanych. W Łodzi po raz kolejny wypadł bardzo słabo. 3 punkty w sześciu startach to na tle tak słabego rywala mizerny wynik. Taśma, defekt, upadek - Dawid w Łodzi zliczył wszystko co można w meczu ligowym. Plus za ambicje i pchanie motocykla w biegu szóstym

Kamil Brzozowski - 3+ - wypadł dużo lepiej niż Stachyra. Waleczny, walczący, po dobrym początku w drugiej części meczu, po defekcie, spisywał się słabiej

Paweł Hlib - 4+ - zdecydowanie najlepszy zawodnik w gdańskiej drużynie. W każdym biegu walczył

Damian Sperz - 3+ - zaczął bardzo udanie. Zanosiło się, że będzie miał dwie trójki, ale czwarty bieg został przerwany i z Damiana jakby uszło powietrze, w kolejnych startach jechał bezbarwnie

Marcel Szymko - 2+ - miał szansę na drugie miejsce w wyścigu juniorskim, ale dał się wyprzedzić Michalskiemu. Po długiej przerwie pojawił się na torze dopiero w biegu 12