Sąd wójta karze, wojewoda honoruje? » Czy to nie kompromitacja? Skazany prawomocnie na 25 tys. złotych grzywny za niewypłacenie należnych ... "Wejście w historię": Medal Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, przyzna... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podczas pierwszej w 2024 roku odsłony cyklu "Wejście w histori... Konkurs wokalnych talentów przedszkolaków » 13 przedszkolaków wzięło udział w Międzyprzedszkolnym konkursie piosenki "Śpiewam, bo lubię".Organiz... Tomasz Rakowski: Gdańsk nie ma gospodarza » O „układzie gdańskim” zmianach w polityce mieszkalnej i inwestycjach drogowych, również tych bardzo ... Mariusz Hoffman – „Plakat malowany poezją” » „Gdańska Galeria Sztuki” … „Gazety Gdańskiej” zaprasza do galerii „W zaułku” na kolejną prezentację ... VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny Szumiące Zabawy » Po raz ósmy Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku oraz Szkoła Podstawowa nr 49 w Gdańsku zorgan... Matysiak i Milewski w Telewizji Republika » W czwartek, 21 marca, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą posłanka Paulina Matysiak z Nowej Lewicy ... Szóstka Szostaka - program KWW Kocham Gdańsk » KWW Kocham Gdańsk przedstawił swój program - "szóstkę Szostaka".Przedstawione postulaty zostały opra... Goście Katarzyny Gójskiej: Tarczyński, Kanthak, Witkowski, Ćwik » W środę o 20:00 gośćmi redaktor Katarzyny Gójskiej w programie "W PUNKT" będą: Dominik Tarczyński, e... Grzywna dla wójta Szemudu - kiedy zapłaci nauczycielom? » Kompromitacja minister B. Nowackiej i wójta Szemudu R. Kalkowskiego. Szefowa MEN gawędziła w lutym o...

To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie

Lechia - Piast LIVE Lechia przegrała 0:1!

alto 14.45 na stadionie przy ul. Traugutta rozpoczął się mecz Lechii z Piastem

Wyjściowe jedenastki

Lechia: Kapsa, Bąk, Wołąkiewicz, Kożans, Kaczmarek, Laizans, Surma, Nowak, Wiśniewski, Dawidowski, Buzała

Piast: Nalepa, Michniewicz, Glik, Gamla, Smektała, Biskup, Zaganiacz, Szary, Iwan, Olszar, Muszalik

4 min Bąk z autu wrzucił w pole karne Piasta, ale goście wybijają

5 min gra toczy się w środku boiska

7 min  Dawidowski dogrywa z prawej strony na skraj pola karnego, ale dobrze zainterweniowali obroncy Piasta

9 min faul na Laizansie w środku pola Lechia jednak nie wyprowadz groźnej akcji

11 min faul na Nowaku w obrębie pola karnego, kartka żółta dla Gamla

14 min groźna akcja Piasta z prawej strony dośrodkowanie łapie Kapsa

16min Buzała sam na sam z Nalepą, ale nieczysto uderza i były bramkarz Arsenalu Kijów łapie piłkę

18 min świetna akcja Lechii jednak strzał Laizansa broni Nalepa

20 min akcja Wiśniewskiego i Nowaka zakończona niecelnym dośrodkowaniem tego ostatniego

22 min akcja Dawidowskiego, po jego dośrodkowaniu faulowany był Kaczmarek ok 20 metrow od bramki

23 min strzał Wiśniewskiego z wolnego cudem broni Nalepa

26 min rzut wolny wykonuje Nowak, ale jego dośrodkowania nie trafiają dziś do adresata

27 min Kaczmarek fauluje z prawej strony pola karnego Lechii, rzut wolny dla Piasta, niecelnie strzela Bartosz Iwan

30 min w dalszym ciągu Lechia ma lekką przewagę, ale nie przynosi to efektów w strzałach co powoduje, że nie mamy jeszcze przy Traugutta bramek

31 min Piast starał się przeprowadzić kontrę skutecznie jednak przez obrońców Lechii

33 min Piast przycisnął, groźnie strzelal Biskup

34 min żółta kartka za niepotrzebny faul - Tomasz Dawidowski

37 min po dośrodkowaniu z lewej strony obrońca zdjął piłkę z głowy Dawidowskiemu

39 min 0:1 GOL DLA PIASTA!  Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę dla gości strzelił Bartosz Iwan

42 min faul na Wiśniewskim na 40 metrze, z wolnego centruje Nowak jednak Malepa łapie piłkę i został sfaulowany przez Kożansa

44  min kolejny rzut rożny dla Piasta

Piast teraz prowadzi grę i nie daje się rozwinąć graczom Kafarskiego

sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej połowy

45 min dwa dośrodkowania Lechii prawie znalazły drogę do napastników, jednak szczęście dalej nie jest po stronie Lechii

Koniec pierwszej połowy. Lechia przegrywa 0:1

Lukjanovs gotowy do zmiany i zgłoszony u sędziego technicznego. Wchodzi za Laizansa

Początek drugiej połowy

46 min groźna kontra Piasta, strzał Biskupa obroniony przez Kapsę

47 min faul Smektały na Wiśniewskim, rzut wolny bez efektu

48 min kolejny strzał z dystansu - Bartosz Iwan, broni Kapsa

51 min rzut rożny dla Lechii

52 starcie w polu karnym po roznym Kaczmarka,  leżą Kożans, który dostał kartke za faul oraz poszkodowany Iwan

53 min Lechia nieudolnie atakuje,  wszystkie piłki posyłane w pole karne wybijają obrońcy Piasta

Do wejścia gotowy Pietrowski

55 min Dawidowski dostaje piłkę w polu karnym, ale o dziwo się nie kładzie, tylko wywalcza rzut rożny, po jego wykonaniu strzela groźnie acz niecelnie Buzała, Pietrowski wchodzi za Nowaka

57 min poza kilkoma przebłyskami w grze Lechii dalej oglądamy nuuuudny mecz , Lechia się stara, ale Piast umiejętnie się broni

58 min Buzała ośmiesza się gubiąc się  w dryblingu podpolem karnym Piasta

kibice "odwdzieczają" się graczom za słabą grę słabym dopingiem

60 min groźna akcja Olszara - minął Bąka i dograł w środek , ale obrona Lechii zareagowala dobrze

61 min po błędzie obronców Kapsa zmuszony do wybicia piłki na 30 metrze od bramki, gdyż juz zmierzał do niej Olszar

63 min Lechia dalej nie potrafi przebić się przez mur postawiony przez defensorów z Gliwic, dodatkowo nieprozumienia w szeregach gospodarzy nie pomagają

64 min udało się wywalczyć róg fatalnie wykonany przez Buzałę

65 min kontra Piasta po strzale Muszalika z linii bramkowej piłkę wybijaKaczmarek

66 min dwa kolejne rogi dla Piasta, groźny strzał Olszara głową po jednym z nich - minimalnie nad poprzeczką

Rogalski przygotowany do zmiany, wchodzi za Buzałę, który schodzi wygwizdany przez własnych kibiców

69 min przez obronę Lechii przebija się Smektała, ale jego dośrodkowanie nie trafia do kolegów

70 min po niezłej akcji minimalnie niecelnie strzela Rogalski

72 min zmiana w Piaście,  za Olszara wchodzi wypożyczony z Legii Paluchowski

73 min kolejna koronkowa akcja Lechii - Kaczmarek do Rogalskiego, ten do Lukjanovsa, ale sędzia odgwizdał faul Łotysza

75 kolejna niezła akcja Lechii, strzał Lukjanovsa odbija się od słupka i wychodzi na aut
zmiana w Piaście Chylaszek za Smektałę

78  min akcja Dawidowskiego i kolejny strzał w słupek

80 min  Dawidowski dostaje drugą żółtą kartkę - za niesportowe zachowanie (kopnięcie piłki po gwizdku) - i w konsekwencji czerwoną

82 min - kibice zaczynają opuszczać stadion

83 min kontra Piasta, ale bardzo niecelnie strzela Biskup, zmiana w Piaście Matuszek za Iwana

w tej chwili to kibice Piasta skandują "Lechia Gdańsk", kibice Lechii lekko szyderczo skandują "Kapsa gol"

88 min goście grają akcje, niby atakują, ale wyraźnie widać, że grają na czas

90 min kibice Piasta doskonale się bawią, kulturalnie, choć na "gołych klatach", dopingują swoją drużynę

sędzia doliczył 4 minuty

92 min Lechia ostatkiem sił próbuje wyrównać, ale nic biało-zielonym nie wychodzi

Koniec meczu. Lechia przegrała 0:1. Trenera Kafarskiego i jego podopiecznych żegnają gwizdy