Nie będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta Jacka Karnowskieg... » Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Sopotu zebrało blisko 3100 podpisów pod wnioskiem w sprawie referendum... Udany III kwartał dla Grupy Energa. Dystrybucja motorem rozwoju » - Bardzo dobre wyniki trzeciego kwartału pokazują, że wykorzystaliśmy skutecznie wszystkie przewagi ... Krzysztof Piekarski: PiS ma plan skrojony nie na jedną kadencję » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Teorii Poli... Paweł Braun: Dobrze jak od czasu do czasu pewne epoki zamykamy i otwie... » Rozmowa z Pawłem Braunem, dyrektorem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conr... W TVP3 o konflikcie w Operze Bałtyckiej: trzeba szukać porozumienia i ... » TVP3 Gdańsk w programie „Pomorze Samorządowe” zajęła się palącym konfliktem w Operze Bałtyckiej. Pie... Gdyński magistrat broni się przed udostępnieniem nagrań obrad rajców » Dzień obrad rady miejskiej to każdego miesiąca w roku ważny dzień dla mieszkańców miast. Wtedy właśn... Dobra zmiana w dyskusji Instytutu Debaty Publicznej » Na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się kolejna merytoryczna dyskusja, tym r... Młodzi dyskutowali o sztuce budowania wizerunku » Sztuka budowania wizerunku była myślą przewodnią Aeropagu Młodych, który odbył się w Zespole Szkół Ł... A. Jaworski wiceprezesem Polskiego Cukru » Andrzej Jaworski, b. członek zarządu PZU SA, został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu Krajo... Dlaczego Dąbrowszczacy powinni zniknąć jako patroni ulicy w Gdańsku » Ze sfery publicznej powinny zniknąć nazwiska i pseudonimy osób oraz nazwy organizacji niosących za s...
Reklama

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 07 października 2014 06:34

Prof. Piotr Czauderna, kierownik kliniki chirurgii i urologi dzieci i młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego otworzy listę kandydatów na radnych Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 2 (m.in. Śródmieście). To mocna odpowiedź PiS dla Pawła Adamowicza, który od lat w tym okręgu zdobywa mandat radnego z list PO/AWS/KLD. Prof. P. Czauderna jest absolwentem IX LO w Gdańsku, wtedy im. Giuseppe di Vittorio, dziś Krzysztofa Kolbergera. W 1986 ukończył studia medyczne w gdańskiej AMG, wyróżniony nagrodą dla studentów osiągających świetne wyniki w nauce "Primus Inter Pares". W 2002 roku habilitacja pod kierunkiem prof. Czesława Sobby. Od 2004 roku szef kliniki, także prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Dziecięcej. Przed laty związany z "Gazetą Gdańską", publikował felietony medyczne, teraz aktywny komentator w Radiu Gdańsk, broni praw pacjenta i publiczną służbę zdrowia.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Sport w szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam