Prof. Czauderna: Miasto obrosło siecią układów wynikających z wielolet... » Z prof. Piotrem Czauderną, koordynatorem Sekcji Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju przy Prezyden... Brudno(s)pis wyborczy: Z mroków PRL-u lider PO » Mieczysław Struk, który zimą 1988 roku od przydziału pokoju z kuchnią uzależniał niejako wybór na st... Agnieszka Trojok: Mieszkańcy mają zyskiwać, a nie tracić na rozwoju mi... » Rozmowa z Agnieszką Trojok, kandydatką do Rady Miasta Gdańska w okręgu nr 3 z listy PiS, pozycja nr ... Kazimierz Koralewski: Czy wyzwolimy się ze zbiorowego syndromu sztokho... » Z Kazimierzem Koralewskim, przewodniczącym Klubu Radnych PiS w Radzi Miasta Gdańska, radnym od 2000 ... Jak oddać głos by go nie zmarnować » Przed nami najważniejsze dla lokalnych ojczyzn wybory. Ich wynik zależy nie tylko od preferencji ucz... Zagadka okólnika czyli jak ubezpieczać w Gdańsku » Według informacji "Gazety Gdańskiej" Andrzej Bojanowski, wówczas zastępca prezydenta Gdańska ds. pol... III Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami » W środę, 17 października, na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Prawa i Administracji odbył się III... Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo? » Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji firmy budowlanej Robyg. W porannej ... Elżbieta Jachlewska: Lepszy Gdańsk jest możliwy, gdy my sami w to uwie... » Z Elżbietą Jachlewską, ekonomistką, aktywistką społeczną, feministką, jedną z liderek Inicjatywy Fem... Elżbieta Strzelczyk: Będę reprezentować problemy i kłopoty mieszkańców... » Rozmowa z Elżbietą Strzelczyk, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na radną Gdańska z okręgu nr 5 obe...
Reklama
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
środa, 17 października 2018 21:24
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji f ...
Lechia wydarła remis w Gliwicach
piątek, 19 października 2018 21:01
Lechia wydarła remis w Gliwicach
W pierwszym meczu po przerwie reprezentacyjnej Lechia zremisowała w G ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
poniedziałek, 08 października 2018 15:37
ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
Dobiega końca kolejna czteroletnia kadencja zarządu (2014-2018) Pols ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

ROBYG z sukcesem pozyskał 50 mln zł z emisji obligacji

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 23 stycznia 2013 12:38

Grupa ROBYG zakończyła emisję obligacji na łączną sumę 50 mln zł. W dniu 14 stycznia 2013 spółka dokonała przydziału 100 tys. sztuk obligacji niezabezpieczonych serii H, natomiast 15 stycznia 400 tys. sztuk obligacji zabezpieczonych serii G. Spółka zamierza wprowadzić zaoferowane obligacje do obrotu w alternatywnym systemie obrotu CATALYST. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na wcześniejszy wykup obligacji serii A, których zapadalność przypada na IV kwartał 2013 roku.


Termin wykupu obligacji obu serii przypada na I kwartał 2016 roku, co pozwala spółce na jeszcze lepsze dopasowanie struktury finansowania do realizowanych projektów deweloperskich oraz kontynuację polityki w zakresie dywidendy oraz akwizycji nowych projektów.


- Działalność dewelopera wymaga mocnej pozycji gotówkowej i generowania solidnych przepływów pieniężnych oraz planowania działalności finansowej z wyprzedzeniem. Przeprowadzone z sukcesem dwie emisje obligacji dowodzą zaufania, jakim obdarzają nas  instytucje finansowe, tym bardziej, iż zanotowaliśmy istotną nadsubsrypcję na nasze obligacje. Jednocześnie pozyskane finansowanie jest niżej oprocentowane niż wykupywana seria A. Jesteśmy dumni z naszych relacji z rynkiem zarówno finansowym, jak i klientami. Sukces na rynku potwierdza również kolejny rekord w kontraktacji, wynoszący 1113 lokali w 2012 roku. Zakończona właśnie emisja obligacji umożliwi nam utrzymanie dotychczasowego tempa rozwoju i realizowanie kolejnych inwestycji, przy pełnym zabezpieczeniu przepływów pieniężnych i dobrej kontroli długu spółki – powiedział Zbigniew Wojciech Okoński, prezes zarządu ROBYG SA.


W 2012 roku Grupa ROBYG zakontraktowała rekordową w historii spółki liczbę 1113 lokali netto w Warszawie i Gdańsku. Tym samym liczba zakontraktowanych lokali wzrosła wobec 2011 roku o blisko 10%. W roku 2013 Grupa zamierza zakontraktować ponownie 1000 lokali. Ponadto, Grupa systematycznie uzupełnia bank ziemi, a ostatnie zakupy na warszawskim Bemowie i Wilanowie pozwolą na wybudowanie około 2200 mieszkań.


alt

Inwestycja ROBYG City Apartments


W ostatnich tygodniach, Grupa ROBYG uzyskała pozwolenie na budowę V – ostatniego – etapu inwestycji Nowa Rezydencja Królowej Marysieńki (NRKM) w warszawskim Wilanowie oraz II etapu inwestycji Young City na warszawskim Bemowie. Spółka realizuje projekt NRKM zgodnie z przyjętym harmonogramem. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na 1 kwartał 2014 rok. W ramach V etapu powstanie 127 lokali mieszkalnych, z czego 40% już zostało zakontraktowanych. Obecnie w Wilanowie - w ramach osiedli Zdrowa i NRKM – ROBYG ma zrealizowane umowy na ponad 2000 lokali, z tego przeszło 1500 jest już przekazana klientom.


Oprócz budownictwa mieszkaniowego, Grupa Robyg realizuje na terenie warszawskiego Wilanowa projekt komercyjny: Robyg Business Center o szacowanej powierzchni użytkowej około 35.000 m.kw. W ramach inwestycji planowane jest wybudowanie kilku nowoczesnych budynków wraz z parkingami. Pierwszym najemcą jest firma ALMA SA, która na ponad 20% - z około 8.500 m.kw. – powierzchni komercyjnej pierwszego etapu poprowadzi działalność ekskluzywnych delikatesów. Dodatkowo ROBYG podpisał umowę dotyczącą pośrednictwa w zakresie wynajmu pozostałej powierzchni komercyjnej ROBYG Business Center z CBRE – międzynarodową firmą świadcząca usługi doradcze na rynku nieruchomości.


Grupa ROBYG osiągnęła po 3 kwartałach 2012 roku przychody w wysokości około 319 mln zł, czyli o 263% więcej w porównaniu do analogicznego okresu 2011. W tym okresie ROBYG zakontraktował 816 mieszkań, dzięki czemu spółka utrzymuje mocną pozycję w ścisłej czołówce polskich deweloperów. Zysk netto Grupy wyniósł 38,7 mln zł, co oznacza ośmiokrotny wzrost względem tego samego okresu roku poprzedniego. Grupa zanotowała ekonomiczny zysk netto (zysk netto skorygowany o bezgotówkowe odpisy konsolidacyjne) na poziomie 69,2 mln zł.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież