Płażyński pyta Dulkiewicz » Podczas Trójmiejskiego Marszu Równości kontrowersje wywołał jeden z transparentów. Kacper Płażyński,... PiS - KE 46:39. Z Pomorza: Adamowicz, Fotyga, Lewandowski » Mariaż lewicy z liberałami w ramach Koalicji Europejskiej nie dał sukcesu. Przy rekordowej, jak na p... Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący » Z dr. hab. Wojciechem Lamentowiczem, prawnikiem, b. ambasadorem w Grecji i na Cyprze, wiceprzewodnic... Wszystko za immunitet. Skąd ma pani 450 tys. zł? » Wiosną 2018 przy okazji kolejnych zarzutów związanych z nieujawnieniem przez prezydenta Gdańska 150 ... Radny dzielnicy Chełm walczy o windy na przystankach tramwajowych » Od prawie 2 lat nie działają windy na przystankach tramwajowych Odrzańska i Pohulanka. Zostały wyłąc... Jak nie zmarnować głosu 26 maja? » W niedzielę wybierzemy naszych posłów do Parlamentu Europejskiego, forum debaty politycznej i podejm... Koncert Wojciecha Karolaka w 80. urodziny artysty » Kompozytor, pianista, saksofonista altowy i tenorowy, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w ... NFZ i PFRON podpisały porozumienie o współpracy » W gabinecie dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałe... W sprawie piramidy finansowej Amber Gold: Winni! » Dzisiaj rozpoczęło się odczytywanie w gdańskim Sądzie Okręgowym sentencji wyroku na Marcina P. i jeg... W słońcu i deszczu "Wiosna w ogrodzie" bije frekwencyjny rekord » 17. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przeszła do historii....
Reklama
PiS - KE 46:39. Z Pomorza: Adamowicz, Fotyga, Lewandowski
poniedziałek, 27 maja 2019 10:23
PiS - KE 46:39. Z Pomorza: Adamowicz, Fotyga, Lewandowski
Mariaż lewicy z liberałami w ramach Koalicji Europejskiej nie dał s ...
Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE: 47:43
niedziela, 26 maja 2019 07:46
Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE: 47:43
O godz. 17.00 ma się rozpocząć pierwszy bieg meczu Orzeł Łódź - ...
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
wtorek, 21 maja 2019 10:23
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
W miniony weekend polskie drużyny zakończyły sezon 2018/2019. Lechi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
wtorek, 14 maja 2019 14:35
Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
Niezaprzeczalnym faktem jest przynależność Fritza Pfuhle do narodow ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

ROBYG z sukcesem pozyskał 50 mln zł z emisji obligacji

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 23 stycznia 2013 12:38

Grupa ROBYG zakończyła emisję obligacji na łączną sumę 50 mln zł. W dniu 14 stycznia 2013 spółka dokonała przydziału 100 tys. sztuk obligacji niezabezpieczonych serii H, natomiast 15 stycznia 400 tys. sztuk obligacji zabezpieczonych serii G. Spółka zamierza wprowadzić zaoferowane obligacje do obrotu w alternatywnym systemie obrotu CATALYST. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na wcześniejszy wykup obligacji serii A, których zapadalność przypada na IV kwartał 2013 roku.


Termin wykupu obligacji obu serii przypada na I kwartał 2016 roku, co pozwala spółce na jeszcze lepsze dopasowanie struktury finansowania do realizowanych projektów deweloperskich oraz kontynuację polityki w zakresie dywidendy oraz akwizycji nowych projektów.


- Działalność dewelopera wymaga mocnej pozycji gotówkowej i generowania solidnych przepływów pieniężnych oraz planowania działalności finansowej z wyprzedzeniem. Przeprowadzone z sukcesem dwie emisje obligacji dowodzą zaufania, jakim obdarzają nas  instytucje finansowe, tym bardziej, iż zanotowaliśmy istotną nadsubsrypcję na nasze obligacje. Jednocześnie pozyskane finansowanie jest niżej oprocentowane niż wykupywana seria A. Jesteśmy dumni z naszych relacji z rynkiem zarówno finansowym, jak i klientami. Sukces na rynku potwierdza również kolejny rekord w kontraktacji, wynoszący 1113 lokali w 2012 roku. Zakończona właśnie emisja obligacji umożliwi nam utrzymanie dotychczasowego tempa rozwoju i realizowanie kolejnych inwestycji, przy pełnym zabezpieczeniu przepływów pieniężnych i dobrej kontroli długu spółki – powiedział Zbigniew Wojciech Okoński, prezes zarządu ROBYG SA.


W 2012 roku Grupa ROBYG zakontraktowała rekordową w historii spółki liczbę 1113 lokali netto w Warszawie i Gdańsku. Tym samym liczba zakontraktowanych lokali wzrosła wobec 2011 roku o blisko 10%. W roku 2013 Grupa zamierza zakontraktować ponownie 1000 lokali. Ponadto, Grupa systematycznie uzupełnia bank ziemi, a ostatnie zakupy na warszawskim Bemowie i Wilanowie pozwolą na wybudowanie około 2200 mieszkań.


alt

Inwestycja ROBYG City Apartments


W ostatnich tygodniach, Grupa ROBYG uzyskała pozwolenie na budowę V – ostatniego – etapu inwestycji Nowa Rezydencja Królowej Marysieńki (NRKM) w warszawskim Wilanowie oraz II etapu inwestycji Young City na warszawskim Bemowie. Spółka realizuje projekt NRKM zgodnie z przyjętym harmonogramem. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na 1 kwartał 2014 rok. W ramach V etapu powstanie 127 lokali mieszkalnych, z czego 40% już zostało zakontraktowanych. Obecnie w Wilanowie - w ramach osiedli Zdrowa i NRKM – ROBYG ma zrealizowane umowy na ponad 2000 lokali, z tego przeszło 1500 jest już przekazana klientom.


Oprócz budownictwa mieszkaniowego, Grupa Robyg realizuje na terenie warszawskiego Wilanowa projekt komercyjny: Robyg Business Center o szacowanej powierzchni użytkowej około 35.000 m.kw. W ramach inwestycji planowane jest wybudowanie kilku nowoczesnych budynków wraz z parkingami. Pierwszym najemcą jest firma ALMA SA, która na ponad 20% - z około 8.500 m.kw. – powierzchni komercyjnej pierwszego etapu poprowadzi działalność ekskluzywnych delikatesów. Dodatkowo ROBYG podpisał umowę dotyczącą pośrednictwa w zakresie wynajmu pozostałej powierzchni komercyjnej ROBYG Business Center z CBRE – międzynarodową firmą świadcząca usługi doradcze na rynku nieruchomości.


Grupa ROBYG osiągnęła po 3 kwartałach 2012 roku przychody w wysokości około 319 mln zł, czyli o 263% więcej w porównaniu do analogicznego okresu 2011. W tym okresie ROBYG zakontraktował 816 mieszkań, dzięki czemu spółka utrzymuje mocną pozycję w ścisłej czołówce polskich deweloperów. Zysk netto Grupy wyniósł 38,7 mln zł, co oznacza ośmiokrotny wzrost względem tego samego okresu roku poprzedniego. Grupa zanotowała ekonomiczny zysk netto (zysk netto skorygowany o bezgotówkowe odpisy konsolidacyjne) na poziomie 69,2 mln zł.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież