ROBYG z sukcesem pozyskał 50 mln zł z emisji obligacji - Wybrzeze24.pl
Dwaj biznesmeni mieli korumpować prezydenta Adamowicza » Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli czynnie korumpować... Lewica w Gdańsku z "thatcherystą" » Dr Andrzej Ceynowa otrzymał poparcie rady wojewódzkiej SLD na Pomorzu do startu w wyborach samorządo... Westerplatte nie powinno i nie może się stać zarzewiem konfliktu » 15 sierpnia br. w Dzień Wojska Polskiego, ustanowionego na cześć zwycięstwa polskiego oręża nad bols... Fundacja I See You podsumowała 7 miesięcy działania » W piątek 3 sierpnia odbyło się spotkanie Podopiecznych i Sympatyków Fundacji I See You. Miejscem spo... Niemcy nie sprzedadzą udziałów w GPEC nawet za 800 mln zł » 185 milionów euro zaproponowane przez Polską Grupę Energetyczną za niemieckie większościowe udziały ... Rozpad PO w Gdańsku » Paweł Adamowicz konsekwentnie demoluje gdańską PO, swoją macierzystą partię, której był do czasu pow... Piotr Czauderna: Czas odbić Gdańsk z rąk aroganckiej władzy » Z prof. dr hab. nauk med. Piotrem Czauderną, chirurgiem dziecięcym, radnym Miasta Gdańska, członkiem... Radna Wirska apeluje do Adamowicza » Radna Anna Wirska wystosowała apel do prezydenta Pawła Adamowicza. Szanowny Panie Prezydencie,apeluj... Taxi z urzędu » Jaśnie państwo z gdańskiego magistratu. Samochody służbowe traktują jak taksówki na telefon. Każą si... Wskaźniki rozwoju Energi w górę! » Grupa Energa odnotowała w pierwszym półroczu tego roku wzrost zysku netto do 557 mln zł oraz wzrost ...
Reklama
Niemcy nie sprzedadzą udziałów w GPEC nawet za 800 mln zł
sobota, 11 sierpnia 2018 13:53
Niemcy nie sprzedadzą udziałów w GPEC nawet za 800 mln zł
185 milionów euro zaproponowane przez Polską Grupę Energetyczną za ...
Zdunek Wybrzeże - Euro Finannce Polonia LIVE: 63:27 105:75
niedziela, 19 sierpnia 2018 12:05
Zdunek Wybrzeże - Euro Finannce Polonia LIVE: 63:27 105:75
O godz. 17.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się m ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sętowski to Sętowski
poniedziałek, 13 sierpnia 2018 07:38
Sętowski to Sętowski
Tworzy fantastyczne krajobrazy zaginionych miast o wysublimowanej, fin ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 23 stycznia 2013 12:38

Grupa ROBYG zakończyła emisję obligacji na łączną sumę 50 mln zł. W dniu 14 stycznia 2013 spółka dokonała przydziału 100 tys. sztuk obligacji niezabezpieczonych serii H, natomiast 15 stycznia 400 tys. sztuk obligacji zabezpieczonych serii G. Spółka zamierza wprowadzić zaoferowane obligacje do obrotu w alternatywnym systemie obrotu CATALYST. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na wcześniejszy wykup obligacji serii A, których zapadalność przypada na IV kwartał 2013 roku.


Termin wykupu obligacji obu serii przypada na I kwartał 2016 roku, co pozwala spółce na jeszcze lepsze dopasowanie struktury finansowania do realizowanych projektów deweloperskich oraz kontynuację polityki w zakresie dywidendy oraz akwizycji nowych projektów.


- Działalność dewelopera wymaga mocnej pozycji gotówkowej i generowania solidnych przepływów pieniężnych oraz planowania działalności finansowej z wyprzedzeniem. Przeprowadzone z sukcesem dwie emisje obligacji dowodzą zaufania, jakim obdarzają nas  instytucje finansowe, tym bardziej, iż zanotowaliśmy istotną nadsubsrypcję na nasze obligacje. Jednocześnie pozyskane finansowanie jest niżej oprocentowane niż wykupywana seria A. Jesteśmy dumni z naszych relacji z rynkiem zarówno finansowym, jak i klientami. Sukces na rynku potwierdza również kolejny rekord w kontraktacji, wynoszący 1113 lokali w 2012 roku. Zakończona właśnie emisja obligacji umożliwi nam utrzymanie dotychczasowego tempa rozwoju i realizowanie kolejnych inwestycji, przy pełnym zabezpieczeniu przepływów pieniężnych i dobrej kontroli długu spółki – powiedział Zbigniew Wojciech Okoński, prezes zarządu ROBYG SA.


W 2012 roku Grupa ROBYG zakontraktowała rekordową w historii spółki liczbę 1113 lokali netto w Warszawie i Gdańsku. Tym samym liczba zakontraktowanych lokali wzrosła wobec 2011 roku o blisko 10%. W roku 2013 Grupa zamierza zakontraktować ponownie 1000 lokali. Ponadto, Grupa systematycznie uzupełnia bank ziemi, a ostatnie zakupy na warszawskim Bemowie i Wilanowie pozwolą na wybudowanie około 2200 mieszkań.


alt

Inwestycja ROBYG City Apartments


W ostatnich tygodniach, Grupa ROBYG uzyskała pozwolenie na budowę V – ostatniego – etapu inwestycji Nowa Rezydencja Królowej Marysieńki (NRKM) w warszawskim Wilanowie oraz II etapu inwestycji Young City na warszawskim Bemowie. Spółka realizuje projekt NRKM zgodnie z przyjętym harmonogramem. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na 1 kwartał 2014 rok. W ramach V etapu powstanie 127 lokali mieszkalnych, z czego 40% już zostało zakontraktowanych. Obecnie w Wilanowie - w ramach osiedli Zdrowa i NRKM – ROBYG ma zrealizowane umowy na ponad 2000 lokali, z tego przeszło 1500 jest już przekazana klientom.


Oprócz budownictwa mieszkaniowego, Grupa Robyg realizuje na terenie warszawskiego Wilanowa projekt komercyjny: Robyg Business Center o szacowanej powierzchni użytkowej około 35.000 m.kw. W ramach inwestycji planowane jest wybudowanie kilku nowoczesnych budynków wraz z parkingami. Pierwszym najemcą jest firma ALMA SA, która na ponad 20% - z około 8.500 m.kw. – powierzchni komercyjnej pierwszego etapu poprowadzi działalność ekskluzywnych delikatesów. Dodatkowo ROBYG podpisał umowę dotyczącą pośrednictwa w zakresie wynajmu pozostałej powierzchni komercyjnej ROBYG Business Center z CBRE – międzynarodową firmą świadcząca usługi doradcze na rynku nieruchomości.


Grupa ROBYG osiągnęła po 3 kwartałach 2012 roku przychody w wysokości około 319 mln zł, czyli o 263% więcej w porównaniu do analogicznego okresu 2011. W tym okresie ROBYG zakontraktował 816 mieszkań, dzięki czemu spółka utrzymuje mocną pozycję w ścisłej czołówce polskich deweloperów. Zysk netto Grupy wyniósł 38,7 mln zł, co oznacza ośmiokrotny wzrost względem tego samego okresu roku poprzedniego. Grupa zanotowała ekonomiczny zysk netto (zysk netto skorygowany o bezgotówkowe odpisy konsolidacyjne) na poziomie 69,2 mln zł.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież