Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza » W sobotę o godz. 12.00 w bazylice Mariackiej odbędzie się msza pogrzebowa prezydenta Pawła Adamowicz... Wstrząs krwotoczny przyczyną zgonu prezydenta Adamowicza » Bezpośrednią przyczyną zgonu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny - wynika ze ... Aleksandra Dulkiewicz zostanie komisarzem miasta » Aleksandra Dulkiewicz, pierwsza zastępczyni prezydenta Pawła Adamowicza otrzymała od premiera Mateus... Gdańszczanie uczcili pamięć prezydenta Pawła Adamowicza » Tysiące gdańszczan pojawiło się na Długim Targu, aby wziąć udział w Wiecu Przeciwko Nienawiści i Prz... Paweł Adamowicz nie żyje » Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska miał 54 lata. Został ugodzony przez bandytę nożem podcza... Solidarni z walczącym o życie Pawłem Adamowiczem » Ks. kanonik Ludwik Kowalski, proboszcz Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku zachęca do przybycia do Bazyli... Prezydent Paweł Adamowicz zaatakowany ostrym narzędziem na finale WOŚP » Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany ostrym narzędziem podczas finału WOŚP w Gdańsku... Pożegnanie Waldemara Bartelika » Rodzina, przyjaciele, koledzy z siatkarskiego parkietu i współpracownicy z Energi pożegnali w minion... "Prawda" Andrzeja Wróblewskiego » Pierwszym wernisażem w Galerii ZPAP w 2019 roku był wystawa prac fotograficznych artysty fotografika... Polityka i miliony - orszak Tuska » Od stycznia tego roku Donald Franciszek Tusk zarabia w Brukseli 32 700 euro miesięcznie, o 550 euro ...
Reklama
Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza
środa, 16 stycznia 2019 13:16
Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza
W sobotę o godz. 12.00 w bazylice Mariackiej odbędzie się msza pogr ...
MH Automatyka wygrała Debry Pomorza w Toruniu
poniedziałek, 14 stycznia 2019 22:17
MH Automatyka wygrała Debry Pomorza w Toruniu
Trzecie Debry Pomorza w tym sezonie wygrali hokeiści MH Automatyki. G ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
środa, 02 stycznia 2019 11:28
Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
Oliwski Ratusz Kultury przedstawi niebawem interesującą kolekcję ma ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
czwartek, 20 grudnia 2018 21:07
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
W nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Rumi 14 grudnia br. n ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

ROBYG z sukcesem pozyskał 50 mln zł z emisji obligacji

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 23 stycznia 2013 12:38

Grupa ROBYG zakończyła emisję obligacji na łączną sumę 50 mln zł. W dniu 14 stycznia 2013 spółka dokonała przydziału 100 tys. sztuk obligacji niezabezpieczonych serii H, natomiast 15 stycznia 400 tys. sztuk obligacji zabezpieczonych serii G. Spółka zamierza wprowadzić zaoferowane obligacje do obrotu w alternatywnym systemie obrotu CATALYST. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na wcześniejszy wykup obligacji serii A, których zapadalność przypada na IV kwartał 2013 roku.


Termin wykupu obligacji obu serii przypada na I kwartał 2016 roku, co pozwala spółce na jeszcze lepsze dopasowanie struktury finansowania do realizowanych projektów deweloperskich oraz kontynuację polityki w zakresie dywidendy oraz akwizycji nowych projektów.


- Działalność dewelopera wymaga mocnej pozycji gotówkowej i generowania solidnych przepływów pieniężnych oraz planowania działalności finansowej z wyprzedzeniem. Przeprowadzone z sukcesem dwie emisje obligacji dowodzą zaufania, jakim obdarzają nas  instytucje finansowe, tym bardziej, iż zanotowaliśmy istotną nadsubsrypcję na nasze obligacje. Jednocześnie pozyskane finansowanie jest niżej oprocentowane niż wykupywana seria A. Jesteśmy dumni z naszych relacji z rynkiem zarówno finansowym, jak i klientami. Sukces na rynku potwierdza również kolejny rekord w kontraktacji, wynoszący 1113 lokali w 2012 roku. Zakończona właśnie emisja obligacji umożliwi nam utrzymanie dotychczasowego tempa rozwoju i realizowanie kolejnych inwestycji, przy pełnym zabezpieczeniu przepływów pieniężnych i dobrej kontroli długu spółki – powiedział Zbigniew Wojciech Okoński, prezes zarządu ROBYG SA.


W 2012 roku Grupa ROBYG zakontraktowała rekordową w historii spółki liczbę 1113 lokali netto w Warszawie i Gdańsku. Tym samym liczba zakontraktowanych lokali wzrosła wobec 2011 roku o blisko 10%. W roku 2013 Grupa zamierza zakontraktować ponownie 1000 lokali. Ponadto, Grupa systematycznie uzupełnia bank ziemi, a ostatnie zakupy na warszawskim Bemowie i Wilanowie pozwolą na wybudowanie około 2200 mieszkań.


alt

Inwestycja ROBYG City Apartments


W ostatnich tygodniach, Grupa ROBYG uzyskała pozwolenie na budowę V – ostatniego – etapu inwestycji Nowa Rezydencja Królowej Marysieńki (NRKM) w warszawskim Wilanowie oraz II etapu inwestycji Young City na warszawskim Bemowie. Spółka realizuje projekt NRKM zgodnie z przyjętym harmonogramem. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na 1 kwartał 2014 rok. W ramach V etapu powstanie 127 lokali mieszkalnych, z czego 40% już zostało zakontraktowanych. Obecnie w Wilanowie - w ramach osiedli Zdrowa i NRKM – ROBYG ma zrealizowane umowy na ponad 2000 lokali, z tego przeszło 1500 jest już przekazana klientom.


Oprócz budownictwa mieszkaniowego, Grupa Robyg realizuje na terenie warszawskiego Wilanowa projekt komercyjny: Robyg Business Center o szacowanej powierzchni użytkowej około 35.000 m.kw. W ramach inwestycji planowane jest wybudowanie kilku nowoczesnych budynków wraz z parkingami. Pierwszym najemcą jest firma ALMA SA, która na ponad 20% - z około 8.500 m.kw. – powierzchni komercyjnej pierwszego etapu poprowadzi działalność ekskluzywnych delikatesów. Dodatkowo ROBYG podpisał umowę dotyczącą pośrednictwa w zakresie wynajmu pozostałej powierzchni komercyjnej ROBYG Business Center z CBRE – międzynarodową firmą świadcząca usługi doradcze na rynku nieruchomości.


Grupa ROBYG osiągnęła po 3 kwartałach 2012 roku przychody w wysokości około 319 mln zł, czyli o 263% więcej w porównaniu do analogicznego okresu 2011. W tym okresie ROBYG zakontraktował 816 mieszkań, dzięki czemu spółka utrzymuje mocną pozycję w ścisłej czołówce polskich deweloperów. Zysk netto Grupy wyniósł 38,7 mln zł, co oznacza ośmiokrotny wzrost względem tego samego okresu roku poprzedniego. Grupa zanotowała ekonomiczny zysk netto (zysk netto skorygowany o bezgotówkowe odpisy konsolidacyjne) na poziomie 69,2 mln zł.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież