Grzegorz Braun: Stworzyłem gdańszczanom możliwość wyboru » Z Grzegorzem Braunem, reżyserem, dokumentalistą, monarchistą, kandydatem na urząd prezydenta RP w 20... Słuchacze poznawali Radio Gdańsk "od kuchni" » Kilkaset osób odwiedził siedzibę Radia Gdańsk podczas Dnia Otwartego rozgłośni.W środę, 13 lutego, R... Niemiecki przedsiębiorca skazany za używanie języka nienawiści wobec P... » Niemiecki przedsiębiorca Hans G., prowadzący firmę w gminie Kosakowo, został skazany za szerzenie i ... Odwiedź Radio Gdańsk podczas Dni Otwartych » 13 i 22 lutego Radio Gdańsk zaprasza na Dni Otwarte. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, a po ... Architektura Biedronia - czy "Wiosna" nadeszła? » Partia "Wiosna" Roberta Biedronia, która zorganizowała swoją konwencję na Torwarze i notuje kilkunas... Premier Jan Olszewski dla "Gazety Gdańskiej": Byłem kandydatem neutral... » Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla "Gazety Gdańskiej", opublikowan... Troje kandydatów na prezydenta Gdańska » Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun zmierzą się w przedterminowych wyborach na prezy... Obchody urodzin Artura Schopenhauera w Stacji Orunia » W piątek 22 lutego 2019 przypada 231. rocznica urodzin Artura Schopenhauera. Tego dnia w Stacji Orun... Wystawa w Oliwskim Ratuszu Kultury » Oliwski Ratuszu Kultury przygotował niezmiernie interesującą wystawę XIX i XX – wiecznego malarstwa ... Krzysztof Gawkowski: Wiosna liberalnego socjalizmu » Z Krzysztofem Gawkowskim, sekretarzem zarządu partii Wiosna, w latach 2012-2018 Sekretarzem Generaln...
Reklama
Premier Jan Olszewski dla
niedziela, 10 lutego 2019 14:11
Premier Jan Olszewski dla
Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla " ...
Trefl wygrał dreszczowiec ze Skrą i zapewnił sobie grę w play off
czwartek, 14 lutego 2019 21:36
Trefl wygrał dreszczowiec ze Skrą i zapewnił sobie grę w play off
Prawdziwy dreszczowiec zafundowali kibicom siatkarze Trefla i PGE Skry ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
niedziela, 03 lutego 2019 17:03
Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
Wojciecha Kossaka z Gdańskiem związała znajomość z Cesarzem Niemi ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Św. Jan Bosko patronem Rumi
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:11
Św. Jan Bosko patronem Rumi
W niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspo ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

ROBYG liderem wśród polskich deweloperów

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 22 listopada 2013 13:24

Grupa ROBYG osiągnęła po 3 kwartałach 2013 roku przychody w wysokości 369 mln zł, czyli o 16 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu 2012. Ekonomiczny zysk netto Grupy wyniósł 59,3 mln zł. ROBYG zakontraktował po trzech kwartałach 1181 lokali w Warszawie i Gdańsku (netto, po uwzględnieniu rezygnacji), dzięki czemu spółka znalazła się na pozycji lidera wśród polskich deweloperów giełdowych.Tylko w samym trzecim kwartale 2013 r. ROBYG osiągnął rekordowy w historii spółki wynik sprzedaży 476 lokali. Przyczyniły się do tego ciekawe oferty mieszkaniowe na gdańskich osiedlach, jak Lawendowe Wzgórza, Słoneczna Morena i domy szeregowe na Morenie oraz wieżowiec Albatross Towers na Przymorzu.


Spółka ROBYG ponadto przyjęła plan inwestycyjny o wartości do 150 mln zł na lata 2014-2016, który zapewni stabilny wzrost działalności firmy w Warszawie. Realizacja planu będzie podlegała każdorazowej akceptacji Rady Dyrektorów spółki.


alt- Pierwsze 9 miesięcy 2013 roku, to kolejne pasmo sukcesów dla ROBYG. Osiągnęliśmy rekordową kontraktację i bardzo dobre wyniki finansowe. Rekord kontraktacji, wynoszący 1181 lokali, to dla nas bardzo istotna wiadomość - powiedział nam Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG są (na powyższym zdjęciu). - Świadczy to zarówno o słuszności realizowanej przez Zarząd spółki strategii, sprawności naszego zespołu sprzedażowego, jak i bardzo dobrym dopasowaniu oferty do potrzeb rynku. Dzięki takiej elastyczności i odpowiadaniu na zapotrzebowanie naszych klientów, jesteśmy spokojni o przychody ROBYG w kolejnych kwartałach. Jednak nie spoczywamy na laurach. Żeby utrzymać taką kontraktację i osiągnąć w perspektywie ponad 1500 lokali, regularnie uzupełniamy ofertę i uruchamiamy kolejne etapy inwestycji. W III kwartale nabyliśmy kolejną działkę w Warszawie, w popularnej wśród mieszkańców dzielnicy Wola, która umożliwi nam wybudowanie około 300 lokali. Co istotne, przyjęliśmy właśnie plan inwestycyjny dla firmy na następne 3 lata. Zamierzamy przeznaczyć do 150 mln zł na zakup nieruchomości pod kolejne inwestycje w Warszawie. To otwiera przed nami nowe, szerokie perspektywy rozwoju na rynku. Działamy także na rzecz uruchamiania kolejnych etapów nie tylko na nowo zakupionych działkach. Na szybkie reagowanie na potrzeby i możliwości rynku pozwala nam duża płynność finansowa i zapasy gotówki, jakimi dysponuje ROBYG. Nie bez znaczenia jest również zaufanie i dobra współpraca z instytucjami finansowymi, dzięki czemu możemy optymalnie wynegocjować koszty obsługi długu. Wszystkie te czynniki umożliwiają ROBYG utrzymanie jednego z pierwszych miejsc na polskim rynku deweloperskim i kapitałowym. Jesteśmy przekonani, że ciężką pracą i konsekwentnie realizowaną oraz dobrze przemyślaną strategią, możemy osiągnąć jeszcze więcej. Naszym celem jest utrzymanie w kolejnych latach kontraktacji na poziomie ponad 1500 lokali i wypracowywanie dla naszych akcjonariuszy co raz lepszych wyników finansowych. Głęboko wierzymy, że nadchodzące kwartały będą dla ROBYG porównywalne, lub jeszcze lepsze niż dotychczasowe osiągnięcia.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież