PKN Orlen ma plan ekspansji. Połączenie z Lotosem to pierwszy krok » Daniel Obajtek, były wójt Pcimia i były prezes ENERGA SA, obecnie prezes zarządu PKN Orlen uważa, że... Kacper Płażyński przedstawił swoją drużynę » Kacper Płażyński, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, przed siedzibą Rady Miasta pr... III Gdański Piknik Patriotyczny » Na terenie Sali BHP odbył się III Gdański Piknik Patriotyczny. - Głównym przesłaniem tej edycji Pikn... Korekty PiS do sejmiku i rady miasta - Kanthak i Rabenda liderami? » Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Gazeta Gdańska", na listach Prawa i Sprawiedliwości do rady miast... Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta.... » Wielu z nas skorzysta lub skorzystało z usług linii lotniczych. Przeloty już dawno przestały być eks... Melodie wyborcze Piekarskiego » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, historykiem i politologiem, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu ... Wojewoda pomorski zabrał się za usuwanie resztek reliktów poprzedniego... » Wojewoda pomorski Dariusz Drelich na podstawie ustawy obowiązującej od dnia 1 kwietnia 2016 r. o zak... Gdański magistrat wydaje fortunę na porady prawne » Gdańska Palestra doradza gdańskim urzędnikom, bo zespół miejskich prawników nie wystarczy. Nie dość,... Tłumy odwiedziły kiermasz „Jesień w ogrodzie” » Tłumy gości odwiedziły stoiska około stu Wystawców, którzy wzięli udział w ósmej edycji kiermaszu og... Przed III edycją Gdańskiego Pikniku Patriotycznego » W niedzielę 16 września 2018 roku odbędzie się III Gdański Piknik Patriotyczny. Wydarzenie rozpoczni...
Reklama
Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta...
piątek, 14 września 2018 12:55
Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta...
Wielu z nas skorzysta lub skorzystało z usług linii lotniczych. Prze ...
Wisła zmyła Lechię z fotela lidera
niedziela, 16 września 2018 19:57
Wisła zmyła Lechię z fotela lidera
Na ósmej kolejce zakończyła się dobra passa Lechii. Podopieczni Pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Po wystawie prywatnej kolekcji malarstwa Andrzeja Walasa
niedziela, 09 września 2018 17:26
Po wystawie prywatnej kolekcji malarstwa Andrzeja Walasa
Dobiegły końca wakacje. Tradycyjnie w Gdańsku odbyło się wiele ci ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 22 listopada 2013 13:24

Grupa ROBYG osiągnęła po 3 kwartałach 2013 roku przychody w wysokości 369 mln zł, czyli o 16 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu 2012. Ekonomiczny zysk netto Grupy wyniósł 59,3 mln zł. ROBYG zakontraktował po trzech kwartałach 1181 lokali w Warszawie i Gdańsku (netto, po uwzględnieniu rezygnacji), dzięki czemu spółka znalazła się na pozycji lidera wśród polskich deweloperów giełdowych.Tylko w samym trzecim kwartale 2013 r. ROBYG osiągnął rekordowy w historii spółki wynik sprzedaży 476 lokali. Przyczyniły się do tego ciekawe oferty mieszkaniowe na gdańskich osiedlach, jak Lawendowe Wzgórza, Słoneczna Morena i domy szeregowe na Morenie oraz wieżowiec Albatross Towers na Przymorzu.


Spółka ROBYG ponadto przyjęła plan inwestycyjny o wartości do 150 mln zł na lata 2014-2016, który zapewni stabilny wzrost działalności firmy w Warszawie. Realizacja planu będzie podlegała każdorazowej akceptacji Rady Dyrektorów spółki.


alt- Pierwsze 9 miesięcy 2013 roku, to kolejne pasmo sukcesów dla ROBYG. Osiągnęliśmy rekordową kontraktację i bardzo dobre wyniki finansowe. Rekord kontraktacji, wynoszący 1181 lokali, to dla nas bardzo istotna wiadomość - powiedział nam Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG są (na powyższym zdjęciu). - Świadczy to zarówno o słuszności realizowanej przez Zarząd spółki strategii, sprawności naszego zespołu sprzedażowego, jak i bardzo dobrym dopasowaniu oferty do potrzeb rynku. Dzięki takiej elastyczności i odpowiadaniu na zapotrzebowanie naszych klientów, jesteśmy spokojni o przychody ROBYG w kolejnych kwartałach. Jednak nie spoczywamy na laurach. Żeby utrzymać taką kontraktację i osiągnąć w perspektywie ponad 1500 lokali, regularnie uzupełniamy ofertę i uruchamiamy kolejne etapy inwestycji. W III kwartale nabyliśmy kolejną działkę w Warszawie, w popularnej wśród mieszkańców dzielnicy Wola, która umożliwi nam wybudowanie około 300 lokali. Co istotne, przyjęliśmy właśnie plan inwestycyjny dla firmy na następne 3 lata. Zamierzamy przeznaczyć do 150 mln zł na zakup nieruchomości pod kolejne inwestycje w Warszawie. To otwiera przed nami nowe, szerokie perspektywy rozwoju na rynku. Działamy także na rzecz uruchamiania kolejnych etapów nie tylko na nowo zakupionych działkach. Na szybkie reagowanie na potrzeby i możliwości rynku pozwala nam duża płynność finansowa i zapasy gotówki, jakimi dysponuje ROBYG. Nie bez znaczenia jest również zaufanie i dobra współpraca z instytucjami finansowymi, dzięki czemu możemy optymalnie wynegocjować koszty obsługi długu. Wszystkie te czynniki umożliwiają ROBYG utrzymanie jednego z pierwszych miejsc na polskim rynku deweloperskim i kapitałowym. Jesteśmy przekonani, że ciężką pracą i konsekwentnie realizowaną oraz dobrze przemyślaną strategią, możemy osiągnąć jeszcze więcej. Naszym celem jest utrzymanie w kolejnych latach kontraktacji na poziomie ponad 1500 lokali i wypracowywanie dla naszych akcjonariuszy co raz lepszych wyników finansowych. Głęboko wierzymy, że nadchodzące kwartały będą dla ROBYG porównywalne, lub jeszcze lepsze niż dotychczasowe osiągnięcia.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież