Pomorskie konsultacje w sprawie systemu wsparcia osób niepełnosprawnyc... » Przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Państwowego Funduszu Rehabilitacj... Pożar w stoczni » Kłęby gęstego gryzącego dymu spowiły we wtorek od godzin południowych śródmieście Gdańska. Nad teren... Stowarzyszenie myGdańsk.pl przekazało Szkole Fregata drukarkę 3D » W poniedziałek 16 lipca Andrzej Jaworski, Karolina Helmin-Biercewicz i Hubert Grzegorczyk ze Stowarz... Święto truskawki na Złotej Górze » W sobotę 7 lipca w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu w Brodnicy Górnej koło Kartuz odbyła s... Dyptyk "Wołyń" eksponatem miesiąca w MIIWŚ » Dyptyk "Wołyń" autorstwa Moniki Duliasz to kolejny eksponat miesiąca, który można oglądać na poziomi... Sensoryczne zwiedzanie Oliwy » Fundacja I See You rozpoczęła cykl wycieczek po Gdańsku dla beneficjentów Fundacji.Zwiedzanie rozpoc... Wystawa „Milion zza oceanu” i jeep Wielkiej Czerwonej Jedynki w MIIWŚ » W Muzeum II Wojny Światowej otwarto wystawę „Milion zza oceanu” oraz zaprezentowano najnowszy nabyte... Szpitalne kominy - sute pensje u marszałka » Setki tysięcy złotych kosztują zarządy pomorskich spółek szpitalnych. Radna Danuta Sikora (PiS) pisz... Dodatkowe pieniądze dla Pomorza na leczenie zaćmy i endoprotezoplastyk... » Ponad 10, 4 mln z tak zwanej rezerwy ogólnej Narodowego Funduszu Zdrowia trafiło do pomorskiego oddz... Dominik Kwiatkowski z Nowoczesnej kandydatem na wiceprezydenta Gdańska » Dominik Kwiatkowski, sekretarz pomorskich struktur Nowoczesnej, to oficjalny kandydat na zastępcę do...
Reklama
Gruby portfel Karnowskiego - krocie z lotniska
wtorek, 10 lipca 2018 17:14
Gruby portfel Karnowskiego - krocie z lotniska
Urzędniczy kapitalizm ma się na Pomorzu wyjątkowo dobrze. Blisko 25 ...
Arka obroniła Superpuchar Polski!
sobota, 14 lipca 2018 20:12
Arka obroniła Superpuchar Polski!
Arka Gdynia po raz kolejny sprawiła sensację! Gdynianie w meczu o Su ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

wtorek, 10 lipca 2018 15:35
W galerii ZPAP w Gdańsku rozpoczęła się ekspozycja wystawy twórcz ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 22 listopada 2013 13:24

Grupa ROBYG osiągnęła po 3 kwartałach 2013 roku przychody w wysokości 369 mln zł, czyli o 16 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu 2012. Ekonomiczny zysk netto Grupy wyniósł 59,3 mln zł. ROBYG zakontraktował po trzech kwartałach 1181 lokali w Warszawie i Gdańsku (netto, po uwzględnieniu rezygnacji), dzięki czemu spółka znalazła się na pozycji lidera wśród polskich deweloperów giełdowych.Tylko w samym trzecim kwartale 2013 r. ROBYG osiągnął rekordowy w historii spółki wynik sprzedaży 476 lokali. Przyczyniły się do tego ciekawe oferty mieszkaniowe na gdańskich osiedlach, jak Lawendowe Wzgórza, Słoneczna Morena i domy szeregowe na Morenie oraz wieżowiec Albatross Towers na Przymorzu.


Spółka ROBYG ponadto przyjęła plan inwestycyjny o wartości do 150 mln zł na lata 2014-2016, który zapewni stabilny wzrost działalności firmy w Warszawie. Realizacja planu będzie podlegała każdorazowej akceptacji Rady Dyrektorów spółki.


alt- Pierwsze 9 miesięcy 2013 roku, to kolejne pasmo sukcesów dla ROBYG. Osiągnęliśmy rekordową kontraktację i bardzo dobre wyniki finansowe. Rekord kontraktacji, wynoszący 1181 lokali, to dla nas bardzo istotna wiadomość - powiedział nam Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG są (na powyższym zdjęciu). - Świadczy to zarówno o słuszności realizowanej przez Zarząd spółki strategii, sprawności naszego zespołu sprzedażowego, jak i bardzo dobrym dopasowaniu oferty do potrzeb rynku. Dzięki takiej elastyczności i odpowiadaniu na zapotrzebowanie naszych klientów, jesteśmy spokojni o przychody ROBYG w kolejnych kwartałach. Jednak nie spoczywamy na laurach. Żeby utrzymać taką kontraktację i osiągnąć w perspektywie ponad 1500 lokali, regularnie uzupełniamy ofertę i uruchamiamy kolejne etapy inwestycji. W III kwartale nabyliśmy kolejną działkę w Warszawie, w popularnej wśród mieszkańców dzielnicy Wola, która umożliwi nam wybudowanie około 300 lokali. Co istotne, przyjęliśmy właśnie plan inwestycyjny dla firmy na następne 3 lata. Zamierzamy przeznaczyć do 150 mln zł na zakup nieruchomości pod kolejne inwestycje w Warszawie. To otwiera przed nami nowe, szerokie perspektywy rozwoju na rynku. Działamy także na rzecz uruchamiania kolejnych etapów nie tylko na nowo zakupionych działkach. Na szybkie reagowanie na potrzeby i możliwości rynku pozwala nam duża płynność finansowa i zapasy gotówki, jakimi dysponuje ROBYG. Nie bez znaczenia jest również zaufanie i dobra współpraca z instytucjami finansowymi, dzięki czemu możemy optymalnie wynegocjować koszty obsługi długu. Wszystkie te czynniki umożliwiają ROBYG utrzymanie jednego z pierwszych miejsc na polskim rynku deweloperskim i kapitałowym. Jesteśmy przekonani, że ciężką pracą i konsekwentnie realizowaną oraz dobrze przemyślaną strategią, możemy osiągnąć jeszcze więcej. Naszym celem jest utrzymanie w kolejnych latach kontraktacji na poziomie ponad 1500 lokali i wypracowywanie dla naszych akcjonariuszy co raz lepszych wyników finansowych. Głęboko wierzymy, że nadchodzące kwartały będą dla ROBYG porównywalne, lub jeszcze lepsze niż dotychczasowe osiągnięcia.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież