ROBYG dokonał przydziału obligacji serii K1 na kwotę 45 mln zł - Wybrzeze24.pl
Fundacja I See You podsumowała 7 miesięcy działania » W piątek 3 sierpnia odbyło się spotkanie Podopiecznych i Sympatyków Fundacji I See You. Miejscem spo... Niemcy nie sprzedadzą udziałów w GPEC nawet za 800 mln zł » 185 milionów euro zaproponowane przez Polską Grupę Energetyczną za niemieckie większościowe udziały ... Rozpad PO w Gdańsku » Paweł Adamowicz konsekwentnie demoluje gdańską PO, swoją macierzystą partię, której był do czasu pow... Piotr Czauderna: Czas odbić Gdańsk z rąk aroganckiej władzy » Z prof. dr hab. nauk med. Piotrem Czauderną, chirurgiem dziecięcym, radnym Miasta Gdańska, członkiem... Radna Wirska apeluje do Adamowicza » Radna Anna Wirska wystosowała apel do prezydenta Pawła Adamowicza. Szanowny Panie Prezydencie,apeluj... Taxi z urzędu » Jaśnie państwo z gdańskiego magistratu. Samochody służbowe traktują jak taksówki na telefon. Każą si... Wskaźniki rozwoju Energi w górę! » Grupa Energa odnotowała w pierwszym półroczu tego roku wzrost zysku netto do 557 mln zł oraz wzrost ... Ultimatum „Solidarności” » „Solidarność” stawia rządowi PiS i sojuszników ultimatum do 29 sierpnia br. Dotychczas obóz dobrej z... Związkowcy tracą cierpliwość. Spec-spotkanie „Solidarności” z premiere... » Nadzwyczajne spotkanie Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” z premierem Mateuszem Morawieckim odbędzi... Dwie role wicewojewody - w aurze lobbysty? » Michał Owczarczak, b. wicewojewoda pomorski z PO, przez kilka miesięcy był jednocześnie przewodniczą...
Reklama
Niemcy nie sprzedadzą udziałów w GPEC nawet za 800 mln zł
sobota, 11 sierpnia 2018 13:53
Niemcy nie sprzedadzą udziałów w GPEC nawet za 800 mln zł
185 milionów euro zaproponowane przez Polską Grupę Energetyczną za ...
Speed Car Motor - Zdunek Wybrzeże 42:48 89:91
niedziela, 12 sierpnia 2018 04:32
Speed Car Motor - Zdunek Wybrzeże 42:48 89:91
O godz. 14.30 w Lublinie rozpocznie się mecz Speed Car Motoru ze Zdun ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Czerwone maki” pani Rosvity z Sopotu
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 09:28
„Czerwone maki” pani Rosvity z Sopotu
W sopockiej Państwowej Galerii Sztuki dobiegła końca wystawa malars ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 lutego 2014 11:38

alt25 lutego 2014 ROBYG dokonał – w ramach emisji prywatnej – przydziału obligacji niezabezpieczonych serii K1 o wartości 45 mln zł. Popyt w ramach subskrypcji prywatnej ponad dwukrotnie przewyższył liczbę oferowanych obligacji. Spółka zamierza wprowadzić zaoferowane obligacje do obrotu w alternatywnym systemie obrotu CATALYST.


Termin wykupu obligacji serii K1 przypada na 26 lutego 2018 roku, co pozwala spółce na elastyczne dopasowywanie struktury finansowania do aktualnej sytuacji rynkowej i umożliwia kontynuowanie strategii związanej m.in. z uzupełnianiem banku ziemi.


- Już po raz kolejny ROBYG zanotował bardzo duże zainteresowanie emisją obligacji – to potwierdzenie zaufania, jakim darzą nas instytucje finansowe. Ponadto korzystna dla Spółki wysokość odsetek zaoferowana inwestorom umożliwia nam optymalizowanie kosztów finansowania prowadzonej działalności. Skuteczna kontrola finansowania jest kluczowa dla zachowania płynności finansowej spółki. Dzięki temu ROBYG posiada zapasy gotówki, które umożliwiają nam na swobodne kontynuowanie przyjętej strategii, zakładającej przeznaczenie do 150 mln zł na zakup ziemi pod inwestycje w Warszawie. Naszym priorytetem jest ciągłość prowadzenia działalności i wprowadzanie do oferty kolejnych inwestycji, co przekłada się na stabilny poziom kontraktacji. Rok 2013 zamknęliśmy wynikiem 1731 lokali i naszym celem jest utrzymanie podobnego poziomu w kolejnych latach. Jesteśmy przekonani, że regularne uzupełnianie portfolio, zabezpieczenie gotówki na bieżącą działalność, dobra kontrola długu i utrzymywanie wysokiej płynności finansowej – to czynniki, które zapewnią nam umacnianie pozycji rynkowej – powiedział Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.


alt


ROBYG zawsze dopasowuje finansowanie inwestycji do sytuacji makroekonomicznej. Spółka ma silną pozycję gotówkową oraz bardzo dobre przepływy pieniężne, jednak dla zapewnienia dynamicznego rozwoju w kolejnych latach planuje intensywne poszerzanie banku ziemi.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież