Elżbieta Strzelczyk: Będę reprezentować problemy i kłopoty mieszkańców... » Rozmowa z Elżbietą Strzelczyk, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na radną Gdańska z okręgu nr 5 obe... Spotkanie z książką dzieci z Przedszkola nr 77 i Przedszkola nr 81 » W Bibliotece Manhattan odbyło się spotkanie z książką, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola N... 65-lecie Koła PZW nr 4 Gdańsk-Portowa » 12 października w siedzibie Zarządu Okręgu PZW odbyło się spotkanie okolicznościowe z okazji 65 rocz... 100#WOLNOŚĆ z okazji stulecia odzyskania niepodległości i 60-lecia TVP... » W sobotę 13 października br. wieczorem w Gdańsku na placu przed Muzeum II Wojny Światowej zorganizow... Fotograficzna pasja Marii Kamenskiej » W piątek 12 października w Stacji Orunia GAK odbył się wernisaż wystawy fotografii Marii Kamenskiej.... W kadrach Adamowicza - "Zasłużony działacz ORMO" » Andrzej Schulz, członek ORMO od 1 maja 1974 do 1989 roku, od lipca 1983 dyrektor gabinetu wojewody g... Gdańska woda napędza młyny w Île-de-France » Kolejny rok przyniósł wysoki zysk 13,5 mln zł dla Saur Neptun Gdańsk, przedsiębiorstwa zajmującego s... Kacper Płażyński przedstawił swoje propozycje dla Przeróbki, Stogów, K... » W ramach cyklu spotkań "Lepiej w dzielnicy" we wtorek, 9 października, Kacper Płażyński, kandydat Zj... K. Płażyński i prezes Portu Gdańsk o plaży na Stogach » Kacper Płażyński, kandydat na prezydenta Gdańska, i Łukasz Greinke, prezes Portu Gdańsk, zapewnili, ... GPEC grzeje Lipsk » Coraz cieplej mieszkańcom Lipska, dopieszczanym przez Stadtwerke GPEC. Rok 2017 był dla saksońskiego...
Reklama
Elżbieta Strzelczyk: Będę reprezentować problemy i kłopoty mieszkańców Zaspy i Przymorza
wtorek, 16 października 2018 21:27
Elżbieta Strzelczyk: Będę reprezentować problemy i kłopoty mieszkańców Zaspy i Przymorza
Rozmowa z Elżbietą Strzelczyk, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości ...
MH Automatyka rozstrzelała kadrę U23
wtorek, 16 października 2018 21:38
MH Automatyka rozstrzelała kadrę U23
Zgodnie z oczekiwaniami MH Automatyka nie miała żadnych problemów i ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
poniedziałek, 08 października 2018 15:37
ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
Dobiega końca kolejna czteroletnia kadencja zarządu (2014-2018) Pols ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

ROBYG dokonał przydziału obligacji serii K1 na kwotę 45 mln zł

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 lutego 2014 11:38

alt25 lutego 2014 ROBYG dokonał – w ramach emisji prywatnej – przydziału obligacji niezabezpieczonych serii K1 o wartości 45 mln zł. Popyt w ramach subskrypcji prywatnej ponad dwukrotnie przewyższył liczbę oferowanych obligacji. Spółka zamierza wprowadzić zaoferowane obligacje do obrotu w alternatywnym systemie obrotu CATALYST.


Termin wykupu obligacji serii K1 przypada na 26 lutego 2018 roku, co pozwala spółce na elastyczne dopasowywanie struktury finansowania do aktualnej sytuacji rynkowej i umożliwia kontynuowanie strategii związanej m.in. z uzupełnianiem banku ziemi.


- Już po raz kolejny ROBYG zanotował bardzo duże zainteresowanie emisją obligacji – to potwierdzenie zaufania, jakim darzą nas instytucje finansowe. Ponadto korzystna dla Spółki wysokość odsetek zaoferowana inwestorom umożliwia nam optymalizowanie kosztów finansowania prowadzonej działalności. Skuteczna kontrola finansowania jest kluczowa dla zachowania płynności finansowej spółki. Dzięki temu ROBYG posiada zapasy gotówki, które umożliwiają nam na swobodne kontynuowanie przyjętej strategii, zakładającej przeznaczenie do 150 mln zł na zakup ziemi pod inwestycje w Warszawie. Naszym priorytetem jest ciągłość prowadzenia działalności i wprowadzanie do oferty kolejnych inwestycji, co przekłada się na stabilny poziom kontraktacji. Rok 2013 zamknęliśmy wynikiem 1731 lokali i naszym celem jest utrzymanie podobnego poziomu w kolejnych latach. Jesteśmy przekonani, że regularne uzupełnianie portfolio, zabezpieczenie gotówki na bieżącą działalność, dobra kontrola długu i utrzymywanie wysokiej płynności finansowej – to czynniki, które zapewnią nam umacnianie pozycji rynkowej – powiedział Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.


alt


ROBYG zawsze dopasowuje finansowanie inwestycji do sytuacji makroekonomicznej. Spółka ma silną pozycję gotówkową oraz bardzo dobre przepływy pieniężne, jednak dla zapewnienia dynamicznego rozwoju w kolejnych latach planuje intensywne poszerzanie banku ziemi.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież