PKN Orlen ma plan ekspansji. Połączenie z Lotosem to pierwszy krok » Daniel Obajtek, były wójt Pcimia i były prezes ENERGA SA, obecnie prezes zarządu PKN Orlen uważa, że... Kacper Płażyński przedstawił swoją drużynę » Kacper Płażyński, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, przed siedzibą Rady Miasta pr... III Gdański Piknik Patriotyczny » Na terenie Sali BHP odbył się III Gdański Piknik Patriotyczny. - Głównym przesłaniem tej edycji Pikn... Korekty PiS do sejmiku i rady miasta - Kanthak i Rabenda liderami? » Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Gazeta Gdańska", na listach Prawa i Sprawiedliwości do rady miast... Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta.... » Wielu z nas skorzysta lub skorzystało z usług linii lotniczych. Przeloty już dawno przestały być eks... Melodie wyborcze Piekarskiego » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, historykiem i politologiem, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu ... Wojewoda pomorski zabrał się za usuwanie resztek reliktów poprzedniego... » Wojewoda pomorski Dariusz Drelich na podstawie ustawy obowiązującej od dnia 1 kwietnia 2016 r. o zak... Gdański magistrat wydaje fortunę na porady prawne » Gdańska Palestra doradza gdańskim urzędnikom, bo zespół miejskich prawników nie wystarczy. Nie dość,... Tłumy odwiedziły kiermasz „Jesień w ogrodzie” » Tłumy gości odwiedziły stoiska około stu Wystawców, którzy wzięli udział w ósmej edycji kiermaszu og... Przed III edycją Gdańskiego Pikniku Patriotycznego » W niedzielę 16 września 2018 roku odbędzie się III Gdański Piknik Patriotyczny. Wydarzenie rozpoczni...
Reklama
Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta...
piątek, 14 września 2018 12:55
Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta...
Wielu z nas skorzysta lub skorzystało z usług linii lotniczych. Prze ...
Wisła zmyła Lechię z fotela lidera
niedziela, 16 września 2018 19:57
Wisła zmyła Lechię z fotela lidera
Na ósmej kolejce zakończyła się dobra passa Lechii. Podopieczni Pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Po wystawie prywatnej kolekcji malarstwa Andrzeja Walasa
niedziela, 09 września 2018 17:26
Po wystawie prywatnej kolekcji malarstwa Andrzeja Walasa
Dobiegły końca wakacje. Tradycyjnie w Gdańsku odbyło się wiele ci ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

altRozmowa z detektywem Krzysztofem Rutkowskim

- Jako pierwsi opublikowaliśmy informacje o nowych tropach w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Czy możemy już dzisiaj mówić, że mamy do czynienia z przełomem w śledztwie?
Krzysztof Rutkowski: Na pewno te informacje przybliżają nas do poznania prawdy o tym co stało się z Iwoną. Jeżeli potwierdzi się to, co mówił 24-letni Maciej Sz. w rozmowie ze znajomym naszego informatora  podczas sierpniowego festiwalu muzyki w Ostródzie, droga do rozwiązania tej zagadki stanie przed nami otworem. Oczywiście nie chcę tutaj niczego przesądzać. Sprawę dokładnie sprawdzi prokuratura, która podejmie odpowiednie czynności w tej sprawie i zweryfikuje nasze hipotezy.

- Jak wiemy przekazał pan wszystkie informacje w tej sprawie prokuraturze. Co w pana ocenie będzie najważniejsze w dalszym śledztwie?
Krzysztof Rutkowski: Nie chcę narzucać swojego punktu widzenia organom ścigania, ale w mojej ocenie najważniejsze będzie sprawdzenie telefonu komórkowego Macieja Sz.. W grę wchodzi nie tylko sprawdzenie wszystkich połączeń jakie wykonywał w okresie zaginięcia Iwony Wieczorek, ale również poznanie lokalizacji tego telefonu za pośrednictwem masztów telefonii komórkowej BTS. Dzięki temu będziemy wiedzieli, gdzie znajdował się Maciej Sz.. Jeżeli okaże się, że przebywał w momencie zaginięcia Iwony w tym samym miejscu co ona, prokuratura będzie miała podejrzanego.

alt

- Mówimy tutaj o Macieju Sz., jako tym kto mógł uczestniczyć w porwaniu Iwony. Kim był ten chłopak i jaki miał według pana udział w zaginięciu dziewiętnastolatki?
Krzysztof Rutkowski: Maciej Sz. to 24-latek zameldowany w województwie kujawsko-pomorskim. W trakcie wakacji w 2010 roku, kiedy zaginęła Iwona Wieczorek, wynajmował pokój w gdańskim Brzeźnie. Nie wyróżniał się niczym w towarzystwie, miał opinię normalnego chłopaka. Tym większym zdziwieniem było jego samobójstwo. Z informacji do jakich dotarliśmy wynika, że w pewnym momencie w sierpniu 2010 roku, mógł być uzależniony od dopalaczy. Przebywał również w szpitalu psychiatrycznym. Jego zwłoki odkryto 3 stycznia w Sopocie. Być może chłopaka gryzło sumienie. Według informacji przekazanych naszemu informatorowi Maciej Sz. razem z dwoma innymi kryminalistami, zaciągnęli Iwonę Wieczorek do samochodu, zgwałcili ją, a następnie wywieźli do jakiegoś ośrodka wypoczynkowego. Niestety nie wiemy co dalej stało się z dziewczyną.

- Czy nie boi się pan, że rodzina Macieja Sz. może mieć do pana pretensje jeżeli nie potwierdzą się przekazane wam informacje?
Krzysztof Rutkowski: Rozumiem ból i cierpienie tej rodziny. Najpierw stracili syna, który popełnił samobójstwo, teraz może się okazać, że był zamieszany w zaginięcie Iwony Wieczorek. Nie możemy jednak zignorować żadnego tropu w tej sprawie, nawet jeżeli mogłoby to urazić rodzinę chłopaka. Jeżeli faktycznie potwierdzą się  nasze informacje, oznaczać to będzie prawdziwy przełom w tej sprawie. Niestety rodzina musi to zrozumieć. Chciałbym zaznaczyć, że nawet jeżeli Maciej brał udział w gwałcie, z pewnością nie był organizatorem porwania Iwony. Z naszych informacji wynika, że mógł się znaleźć w tym samochodzie przypadkowo, być „w złym miejscu o złym czasie”. Sporządzony przez nas portret psychologiczny chłopaka wskazuje, że jego udział w porwaniu mógł mieć charakter wyłącznie bierny. Nie możemy jednak ignorować faktu, że Maciej Sz. mieszkał w sąsiedztwie agencji towarzyskiej w gdańskim Brzeźnie. Mógł znać osoby tam pracujące, być może nawiązał z nimi kontakt. Wszystkie te wątki powinna wyjaśnić prokuratura.

- Sprawą zajmuje się teraz prokuratura. Czy pana biuro planuje jakieś dalsze działania w tej sprawie?

Krzysztof Rutkowski: Tak, oczywiście. Staramy się ustalić informacje o wszystkich osobach, które mogły znać Macieja Sz.. Między innymi planujemy w tej sprawie zwołać konferencję prasową w środę w dniu 26 stycznia. Odbędzie się ona w hotelu Scandic w Gdańsku, w Sali Hamburg o godzinie 14.00. Zapraszamy wszystkich dziennikarzy, którzy są zainteresowani sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek. Jednocześnie apeluję do czytelników portalu o kontakt ze mną, w sytuacji gdyby mieli nowe informacje w tej sprawie. Proszę dzwonić bezpośrednio do mnie pod numer 512-206-020 lub na numer alarmowy mojego biura: 600-007-007.
Tomasz Wrzask

Fot. http://www.detektywrutkowski.pl/  

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #7 Gabi23 2011-01-26 21:41
Nie mogę patrzeć na gębę tego detektywa!!!Ten kolunio to jakiś pajac a nie detektyw.Żal.
Cytować
 
 
+1 #6 Kolega 2011-01-26 15:40
Napisano minutę temu #65
... no i nie ma przełomu .... i kto teraz przeprosi Maćka i jego rodzinę
0

* Do góryDo góry
* Raport Raportuj
* Odpowiedz Odpowiedz
* Odpowiedz Cytuj

~Jowamay~

*
za innymi
* Grupa Goście

Napisano minutę temu #66
efekt konferencji - brak przełomu w sprawie :D Matka tego chłopaka powinna się za to dobrać do tyłka Rutkowskiego - lanser za dychę!!! :angry:
0
Cytować
 
 
0 #5 King 2011-01-26 14:01
Cytuję dobrze poinformaowan:
a woli robić konferencje i blyszczeć


A jest już ta konferencja ?
Cytować
 
 
0 #4 dobrze poinformaowan 2011-01-25 13:20
Ale detektyw ... cytuje..... "Staramy się ustalić informacje o wszystkich osobach, które mogły znać Macieja Sz...." a wiem ze nie dotarł do tych osób gdzie wtedy był.... a woli robić konferencje i blyszczeć
Cytować
 
 
+1 #3 Anty 2011-01-25 08:52
Rutkowski jest tak dobrym detektywem, jak Pudzian bokserem. Tylko się lansuje. Kiedyś jak jechał z TVNem na akcje to jego ludzie mieli plastikową broń... Dzisiaj nawet on taką musi mieć, bo nie ma już pozwolenia... Poza tym kto jedzie na "akcję" w kabriolecie...
Cytować
 
 
+10 #2 andi 2011-01-25 07:21
Jeszcze raz napiszę. Maciek ze swoją dziewczyną przebywali na Kujawach w dniach 12-19 lipca (dokładnie Ania do 19. Maciek do 20.). Wieczorek zaginęła 16 lipca. Tego dnia Maciek z Anią przebywali w Połajewie nad Gopłem - myślę, że wiele osób ich widziało. Co jeszcze można dodać. Myślę, że prokuratura sprawdziła logowania się do sieci komórki Maćka i Ani. Dla mnie brak reakcji prokuratury - zabezpieczenie komputera, telefonu itp. Maćka jest dostatecznym dowodem na brak powiązania jego z zaginięciem dziewczyny.
"Ile można udowadniać, że nie jest się wielbłądem." - szczególnie jak się nie żyje.
Cóż to za detektyw, który nie potrafi (chyba nie chce) sprawdzić, gdzie przebywał Maciek w dniach zaginięcia dziewczyny.
Ile czasu można się lansować krzywdząc rodzinę, dziewczynę i znajomych Maćka?
Cytować
 
 
+3 #1 Anabel 2011-01-24 21:13
Mnie to w tych Waszych tekstach najbardziej drażni to, że "jako pierwsi". To jakaś stara szkoła, tego już w nowoczesnym dziennikarstwie się nie stosuje.
A teraz... ad meritum. Ta dziewczyna nie jest pierwszą i nie jest ostatnią, która w ubr. zaginęła. Takich osób jest wiele też w TRM, więc zachowajcie równowagę - może warto poinformować też o losach innych...
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież