Rachunek za nowe kodeksy pracy: skręt ku liberalizmowi? » Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy do 15 marca br. zakończy przygotowanie projektów kodeksów indywidu... Mównica bezpłatna - rzecznik na służbie » Służbowy samochód, służbowy rzecznik, mównica w foyer Europejskiego Centrum Solidarności. Obywatel P... Sławomir Neumann: Adamowicz miał swoje powody by kandydować » Z posłem Sławomirem Neumannem, liderem Platformy Obywatelskiej na Pomorzu rozmawia Artur S. Górski- ... Grzegorz Strzelczyk: Miasto nie jest biznesmenem » Z Grzegorzem Strzelczykiem, radnym PiS rozmawia Artur S. Górski- Czy dzieciom i młodzieży z Gdańska ... Ponad 8 mln złotych na reklamy Gdańska - prof. Czauderna pyta prezyden... » Dobra propaganda, to propaganda skuteczna. Liczona ilością odsłon stron i podstron, materiałów zamie... Bunt gdańskiego barona - Adamowicz sam(o)rządzi » Oskarżony o składanie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych i podejrzewany o oszustwa podatkowe,pozb... Beton na boiskach AWFiS » Maklerzy umysłów czy Parceli Dziwna sytuacja w oliwskiej AWFiS. Na wniosek uczelni procedowany j... Oświadczenie Piotra Dudy » Koleżanki i Koledzy, Członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność", cora... J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! » Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezydenta Sopotu. -W programie na ż... Co ustali prokurator? - Grunwaldzka 597 » Sprzedaż przy ul. Grunwaldzkiej 597 w Oliwie jest badana przez prokuraturę. Sprawdzana jest sama tra...
Reklama

altRozmowa z detektywem Krzysztofem Rutkowskim

- Jako pierwsi opublikowaliśmy informacje o nowych tropach w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Czy możemy już dzisiaj mówić, że mamy do czynienia z przełomem w śledztwie?
Krzysztof Rutkowski: Na pewno te informacje przybliżają nas do poznania prawdy o tym co stało się z Iwoną. Jeżeli potwierdzi się to, co mówił 24-letni Maciej Sz. w rozmowie ze znajomym naszego informatora  podczas sierpniowego festiwalu muzyki w Ostródzie, droga do rozwiązania tej zagadki stanie przed nami otworem. Oczywiście nie chcę tutaj niczego przesądzać. Sprawę dokładnie sprawdzi prokuratura, która podejmie odpowiednie czynności w tej sprawie i zweryfikuje nasze hipotezy.

- Jak wiemy przekazał pan wszystkie informacje w tej sprawie prokuraturze. Co w pana ocenie będzie najważniejsze w dalszym śledztwie?
Krzysztof Rutkowski: Nie chcę narzucać swojego punktu widzenia organom ścigania, ale w mojej ocenie najważniejsze będzie sprawdzenie telefonu komórkowego Macieja Sz.. W grę wchodzi nie tylko sprawdzenie wszystkich połączeń jakie wykonywał w okresie zaginięcia Iwony Wieczorek, ale również poznanie lokalizacji tego telefonu za pośrednictwem masztów telefonii komórkowej BTS. Dzięki temu będziemy wiedzieli, gdzie znajdował się Maciej Sz.. Jeżeli okaże się, że przebywał w momencie zaginięcia Iwony w tym samym miejscu co ona, prokuratura będzie miała podejrzanego.

alt

- Mówimy tutaj o Macieju Sz., jako tym kto mógł uczestniczyć w porwaniu Iwony. Kim był ten chłopak i jaki miał według pana udział w zaginięciu dziewiętnastolatki?
Krzysztof Rutkowski: Maciej Sz. to 24-latek zameldowany w województwie kujawsko-pomorskim. W trakcie wakacji w 2010 roku, kiedy zaginęła Iwona Wieczorek, wynajmował pokój w gdańskim Brzeźnie. Nie wyróżniał się niczym w towarzystwie, miał opinię normalnego chłopaka. Tym większym zdziwieniem było jego samobójstwo. Z informacji do jakich dotarliśmy wynika, że w pewnym momencie w sierpniu 2010 roku, mógł być uzależniony od dopalaczy. Przebywał również w szpitalu psychiatrycznym. Jego zwłoki odkryto 3 stycznia w Sopocie. Być może chłopaka gryzło sumienie. Według informacji przekazanych naszemu informatorowi Maciej Sz. razem z dwoma innymi kryminalistami, zaciągnęli Iwonę Wieczorek do samochodu, zgwałcili ją, a następnie wywieźli do jakiegoś ośrodka wypoczynkowego. Niestety nie wiemy co dalej stało się z dziewczyną.

- Czy nie boi się pan, że rodzina Macieja Sz. może mieć do pana pretensje jeżeli nie potwierdzą się przekazane wam informacje?
Krzysztof Rutkowski: Rozumiem ból i cierpienie tej rodziny. Najpierw stracili syna, który popełnił samobójstwo, teraz może się okazać, że był zamieszany w zaginięcie Iwony Wieczorek. Nie możemy jednak zignorować żadnego tropu w tej sprawie, nawet jeżeli mogłoby to urazić rodzinę chłopaka. Jeżeli faktycznie potwierdzą się  nasze informacje, oznaczać to będzie prawdziwy przełom w tej sprawie. Niestety rodzina musi to zrozumieć. Chciałbym zaznaczyć, że nawet jeżeli Maciej brał udział w gwałcie, z pewnością nie był organizatorem porwania Iwony. Z naszych informacji wynika, że mógł się znaleźć w tym samochodzie przypadkowo, być „w złym miejscu o złym czasie”. Sporządzony przez nas portret psychologiczny chłopaka wskazuje, że jego udział w porwaniu mógł mieć charakter wyłącznie bierny. Nie możemy jednak ignorować faktu, że Maciej Sz. mieszkał w sąsiedztwie agencji towarzyskiej w gdańskim Brzeźnie. Mógł znać osoby tam pracujące, być może nawiązał z nimi kontakt. Wszystkie te wątki powinna wyjaśnić prokuratura.

- Sprawą zajmuje się teraz prokuratura. Czy pana biuro planuje jakieś dalsze działania w tej sprawie?

Krzysztof Rutkowski: Tak, oczywiście. Staramy się ustalić informacje o wszystkich osobach, które mogły znać Macieja Sz.. Między innymi planujemy w tej sprawie zwołać konferencję prasową w środę w dniu 26 stycznia. Odbędzie się ona w hotelu Scandic w Gdańsku, w Sali Hamburg o godzinie 14.00. Zapraszamy wszystkich dziennikarzy, którzy są zainteresowani sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek. Jednocześnie apeluję do czytelników portalu o kontakt ze mną, w sytuacji gdyby mieli nowe informacje w tej sprawie. Proszę dzwonić bezpośrednio do mnie pod numer 512-206-020 lub na numer alarmowy mojego biura: 600-007-007.
Tomasz Wrzask

Fot. http://www.detektywrutkowski.pl/  

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezy ...
J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Prezydenci ministrów Prezydenci ministrów
Mateusz Morawiecki został 16 - a właściwie 17, bo M.F. Rakowski, kt ...
Prezydenci ministrów
Jagiellonia rozbiła bezbarwną Lechię - wynik Jagiellonia rozbiła bezbarwną Lechię - wynik
Kolejny słaby mecz zagrali piłkarze Lechii. Biało-zieloni przegrali ...
Jagiellonia rozbiła bezbarwną Lechię - wynik

Galeria Sztuki Gdańskiej

Rosvita Stern: Kocham Sopot Rosvita Stern: Kocham Sopot
Tragiczne wspomnienia pani Rosvity wywołują olbrzymie emocje i nie p ...
Rosvita Stern: Kocham Sopot

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...
Odkrywanie tajemnic spod ogona

Sport w szkole

Program ferii z GZSiSS Program ferii z GZSiSS
Od 29 stycznia do 9 lutego w województwie pomorskim dzieci i młodzie ...
Program ferii z GZSiSS
Młody jazz 3-miasta Młody jazz 3-miasta
21 lipca w Ogrodzie Muzeum Miasta Sopotu wystąpi Tomasz Chyła Quinte ...
Młody jazz 3-miasta
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II 30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam