WRDS o tworzeniu jednego krajowego koncernu paliwowego » Dzisiaj w Gdańsku odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Zosta... Spotkanie prezydent Gdańska z wiceministrem kultury. Temat: Westerplat... » We wtorek 25 czerwca br. odbędzie się spotkanie prezydent Dulkiewicz z wiceministrem Sellinem. – W z... Andrzej Kobylarz: Na własny akwen nie wypływamy bez zgody Rosjan » Z Andrzejem Kobylarzem, posłem ruchu Kukiz’15, prezesem remontowej stoczni rzecznej, rozmawia Artur ... Kolejny bój o Westerplatte: Specustawa dla muzeum » Sejmowa Komisja Infrastruktury we wtorek 18 czerwca br. przyjęła projekt specustawy o Westerplatte, ... Westerplatte to nie jest własność tylko Gdańska » Stowarzyszenie Idee Solidarności wystosowało list otwarty do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz... Przy Wita Stwosza ma powstać Centrum Sportowe UG » Na terenie Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza prowadzone są prace rozbiórkowe elementów d... Kurs samoobrony dla kobiet » Stacja Orunia zaprasza na wakacyjną odsłonę kursu samoobrony dla kobiet Combat Self Defense.Na zajęc... Gimnastyka dla seniorów » Przez cały lipiec w Stacji Orunia będzie odbywać się Gimnastyka Dla Seniorów. Zapraszamy osoby powyż... Tadeusz Cymański: Lat zaniedbań nie można zasypać przez kadencję » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem Solidarnej Polski (klub parlamentarny PiS), b. europosłem (2009-14) ro... Liberalizm pogrzebowy » W roku 2010, przy konstruowaniu budżetu na rok następny, za rządów premiera Donalda Tuska, gdy nad f...
Reklama
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:59
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
Mieczysław Struk, "towarzysz naczelnik Jastarni" w 1988 roku odzyska ...
Udana inauguracja przygotowań do sezonu Arki Gdynia
sobota, 22 czerwca 2019 19:12
Udana inauguracja przygotowań do sezonu Arki Gdynia
Od zwycięstwa Arka rozpoczęła przygotowania do sezonu 2019/20. Zesp ...
Remis Lechii w sparingu z Chojniczanką - wynik
sobota, 22 czerwca 2019 18:56
Remis Lechii w sparingu z Chojniczanką - wynik
W pierwszym przedsezonowym sparingu Lechia Gdańsk zremisowała z I-li ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boże Ciało 1966 w obiektywie Erazma W. Felcyna
środa, 19 czerwca 2019 16:07
Boże Ciało 1966 w obiektywie Erazma W. Felcyna
Erazm Wojciech Felcyn fotografuje już od blisko 60 lat. Jest członki ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Policjanci grali z Orkiestrą - zebrali łącznie 7108,03 złote!

altW Gdańsku po raz kolejny utworzone zostały "błękitne, policyjne patrole WOŚP". Policjanci-wolontariusze z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku stojący koło nowych, srebrnych radiowozów oznaczonych czerwonymi serduszkami, kwestowali na rzecz Fundacji w Gdańsku na Długim Targu.

- Tutaj pomysł generalnie jest bardzo prosty, policjanci chcą pomagać również tym najmłodszym dla których są zbierane pieniądze. Przy tej okazji promujemy szeroko rozumiane bezpieczeństwo – mówi podinsp. Jan Kościuk, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. – Zbierało około dziecięciu osób, to nie pierwszy raz kiedy funkcjonariusze policji komendy gdańskiej wspierają orkiestrę, to już jest coroczna akcja – dodaje.   


alt


Bardzo miłym akcentem były datki dzieci zbierane do skarbonek przez cały rok i przeznaczone specjalnie na Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze Policji z Komendy Wojewódzkiej zebrali łącznie 7108,03 złote.


alt


W zamian za datki Policja rozdawała oczywiście orkiestrowe serduszka, najmłodsi otrzymywali także kolorowanki oraz gry o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Była także zabawa i edukacja. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego udostępnili "alkogogle", które po założeniu dawały pole widzenia podobne do spożycia około 1,5 promila alkoholu. Większość uczestników nie dawała rady przejechać (wyznaczonym do tego kołem) nawet jednego metra, ani podnieść z ziemi małego przedmiotu. – Alkogogle  zniekształcają i zawężają obraz tak aby przedstawić sposób widzenia świata osoby znajdującej się pod wpływem alkoholu. Po alkoholu obraz jest zawężony, włącza się widzenie tunelowe, coraz mniej widzimy tak zwanym „kątem oka” - tłumaczy podinsp. Jan Kościuk.


alt


Dużym zainteresowaniem cieszyły się radiowozy, gdyż podczas akcji można było wsiąść do policyjnego auta, zrobić zdjęcie, a nawet co niektórym udało się włączyć "bulaje".

Oprac. RS.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 ma 2011-01-11 09:45
E faszyści też ostatnio zbierali na "Pajacyka". Wielkie mi halo
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież