Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiści... » Gdańsk pożegnał w sobotę prezydenta śp. Pawła Adamowicza. Tego dnia od południa Główne Miasto zamien... Pożegnalna uroczysta sesja Rady Miasta w Dworze Artusa ponad podziałam... » Radni trzech dzisiejszych klubów w Radzie Miasta Gdańska oraz radni, którzy w niej zasiadali od 1990... Apel Straży Miejskiej w związku z uroczystościami pogrzebowymi prezyde... » W związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Miasta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, które odbęd... Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza » W sobotę o godz. 12.00 w bazylice Mariackiej odbędzie się msza pogrzebowa prezydenta Pawła Adamowicz... Wstrząs krwotoczny przyczyną zgonu prezydenta Adamowicza » Bezpośrednią przyczyną zgonu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny - wynika ze ... Aleksandra Dulkiewicz zostanie komisarzem miasta » Aleksandra Dulkiewicz, pierwsza zastępczyni prezydenta Pawła Adamowicza otrzymała od premiera Mateus... Gdańszczanie uczcili pamięć prezydenta Pawła Adamowicza » Tysiące gdańszczan pojawiło się na Długim Targu, aby wziąć udział w Wiecu Przeciwko Nienawiści i Prz... Paweł Adamowicz nie żyje » Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska miał 54 lata. Został ugodzony przez bandytę nożem podcza... Solidarni z walczącym o życie Pawłem Adamowiczem » Ks. kanonik Ludwik Kowalski, proboszcz Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku zachęca do przybycia do Bazyli... Prezydent Paweł Adamowicz zaatakowany ostrym narzędziem na finale WOŚP » Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany ostrym narzędziem podczas finału WOŚP w Gdańsku...
Reklama
Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiścią
sobota, 19 stycznia 2019 21:32
Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiścią
Gdańsk pożegnał w sobotę prezydenta śp. Pawła Adamowicza. Tego d ...
MH Automatyka rozgromiła Polonię Bytom przy pustych trybunach
piątek, 18 stycznia 2019 21:03
MH Automatyka rozgromiła Polonię Bytom przy pustych trybunach
W rozegranym w hali Olivia bez udziału publiczności i oprawy muzyczn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
środa, 02 stycznia 2019 11:28
Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
Oliwski Ratusz Kultury przedstawi niebawem interesującą kolekcję ma ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
czwartek, 20 grudnia 2018 21:07
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
W nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Rumi 14 grudnia br. n ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Policjanci grali z Orkiestrą - zebrali łącznie 7108,03 złote!

altW Gdańsku po raz kolejny utworzone zostały "błękitne, policyjne patrole WOŚP". Policjanci-wolontariusze z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku stojący koło nowych, srebrnych radiowozów oznaczonych czerwonymi serduszkami, kwestowali na rzecz Fundacji w Gdańsku na Długim Targu.

- Tutaj pomysł generalnie jest bardzo prosty, policjanci chcą pomagać również tym najmłodszym dla których są zbierane pieniądze. Przy tej okazji promujemy szeroko rozumiane bezpieczeństwo – mówi podinsp. Jan Kościuk, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. – Zbierało około dziecięciu osób, to nie pierwszy raz kiedy funkcjonariusze policji komendy gdańskiej wspierają orkiestrę, to już jest coroczna akcja – dodaje.   


alt


Bardzo miłym akcentem były datki dzieci zbierane do skarbonek przez cały rok i przeznaczone specjalnie na Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze Policji z Komendy Wojewódzkiej zebrali łącznie 7108,03 złote.


alt


W zamian za datki Policja rozdawała oczywiście orkiestrowe serduszka, najmłodsi otrzymywali także kolorowanki oraz gry o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Była także zabawa i edukacja. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego udostępnili "alkogogle", które po założeniu dawały pole widzenia podobne do spożycia około 1,5 promila alkoholu. Większość uczestników nie dawała rady przejechać (wyznaczonym do tego kołem) nawet jednego metra, ani podnieść z ziemi małego przedmiotu. – Alkogogle  zniekształcają i zawężają obraz tak aby przedstawić sposób widzenia świata osoby znajdującej się pod wpływem alkoholu. Po alkoholu obraz jest zawężony, włącza się widzenie tunelowe, coraz mniej widzimy tak zwanym „kątem oka” - tłumaczy podinsp. Jan Kościuk.


alt


Dużym zainteresowaniem cieszyły się radiowozy, gdyż podczas akcji można było wsiąść do policyjnego auta, zrobić zdjęcie, a nawet co niektórym udało się włączyć "bulaje".

Oprac. RS.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 ma 2011-01-11 09:45
E faszyści też ostatnio zbierali na "Pajacyka". Wielkie mi halo
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież