Lotos nagrodził pracownice stacji paliw, które uratowały niemowlę » Pracownice stacji paliw Lotos, które uratowały niemowlę, zostały nagrodzone przez władze spółki. Pan... Święto Uniwersytetu Gdańskiego – otwarcie roku jubileuszowego 50-lecia... » 20 marca 2020 roku minie 50 lat od powstania Uniwersytetu Gdańskiego. Dziś to największa uczelnia w ... Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej » Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielnic w Gdańsku.- Czy mieszkańcy ul.Ko... Pomnik rotmistrza Pileckiego w Gdańsku jeszcze nie stanął, a już jest ... » 15 marca br. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wydaną w imieniu prezydent Miasta Gdańska... Zahistoriowani » Grupą uczniów II Liceum Ogólnokształcących uwielbiających historię licealistów pragnie przez projekt... Czy koalicja roztopi lewicę? » Z prof. Longinem Pastusiakiem, liderem pomorskich list SLD-UP do Europarlamentu w 2009 i 2014 roku, ... Rajmund Rybiński: Gospodarka III RP czyli restauracja kapitalizmu na m... » W niniejszym wykładzie chciałbym pokazać choćby cząstkę tego, co prawicowa polityka historyczna wypa... Red. Żebrowski rzecznikiem prezydent? » Według nieoficjalnych informacji "GG", głównym kandydatem do objęcia funkcji spikera prezydent Gdańs... Ostatnie pożegnanie Floriana Staniewskiego » W środę na cmentarzu łostowickim pożegnano Floriana Staniewskiego (73. l), zmarłego kilka dni temu p... Bistro Gdańsk » Ponad 900 tys. złotych przeznaczył w ciągu ostatnich trzech miesięcy gdański urząd miasta na "zakup ...
Reklama
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
wtorek, 19 marca 2019 13:46
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielni ...
Trefl pokazał lwie serce, ale w Final Four zagra Zenit
wtorek, 19 marca 2019 19:42
Trefl pokazał lwie serce, ale w Final Four zagra Zenit
Siatkarze Trefl mieli cztery meczbole i piłkę w górze aby wygrać w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
wtorek, 05 marca 2019 14:11
Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
Nie często wybieram się na wystawy malarstwa poza granice trójmiejs ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Policjanci grali z Orkiestrą - zebrali łącznie 7108,03 złote!

altW Gdańsku po raz kolejny utworzone zostały "błękitne, policyjne patrole WOŚP". Policjanci-wolontariusze z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku stojący koło nowych, srebrnych radiowozów oznaczonych czerwonymi serduszkami, kwestowali na rzecz Fundacji w Gdańsku na Długim Targu.

- Tutaj pomysł generalnie jest bardzo prosty, policjanci chcą pomagać również tym najmłodszym dla których są zbierane pieniądze. Przy tej okazji promujemy szeroko rozumiane bezpieczeństwo – mówi podinsp. Jan Kościuk, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. – Zbierało około dziecięciu osób, to nie pierwszy raz kiedy funkcjonariusze policji komendy gdańskiej wspierają orkiestrę, to już jest coroczna akcja – dodaje.   


alt


Bardzo miłym akcentem były datki dzieci zbierane do skarbonek przez cały rok i przeznaczone specjalnie na Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze Policji z Komendy Wojewódzkiej zebrali łącznie 7108,03 złote.


alt


W zamian za datki Policja rozdawała oczywiście orkiestrowe serduszka, najmłodsi otrzymywali także kolorowanki oraz gry o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Była także zabawa i edukacja. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego udostępnili "alkogogle", które po założeniu dawały pole widzenia podobne do spożycia około 1,5 promila alkoholu. Większość uczestników nie dawała rady przejechać (wyznaczonym do tego kołem) nawet jednego metra, ani podnieść z ziemi małego przedmiotu. – Alkogogle  zniekształcają i zawężają obraz tak aby przedstawić sposób widzenia świata osoby znajdującej się pod wpływem alkoholu. Po alkoholu obraz jest zawężony, włącza się widzenie tunelowe, coraz mniej widzimy tak zwanym „kątem oka” - tłumaczy podinsp. Jan Kościuk.


alt


Dużym zainteresowaniem cieszyły się radiowozy, gdyż podczas akcji można było wsiąść do policyjnego auta, zrobić zdjęcie, a nawet co niektórym udało się włączyć "bulaje".

Oprac. RS.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 ma 2011-01-11 09:45
E faszyści też ostatnio zbierali na "Pajacyka". Wielkie mi halo
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież