PKN Orlen ma plan ekspansji. Połączenie z Lotosem to pierwszy krok » Daniel Obajtek, były wójt Pcimia i były prezes ENERGA SA, obecnie prezes zarządu PKN Orlen uważa, że... Kacper Płażyński przedstawił swoją drużynę » Kacper Płażyński, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, przed siedzibą Rady Miasta pr... III Gdański Piknik Patriotyczny » Na terenie Sali BHP odbył się III Gdański Piknik Patriotyczny. - Głównym przesłaniem tej edycji Pikn... Korekty PiS do sejmiku i rady miasta - Kanthak i Rabenda liderami? » Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Gazeta Gdańska", na listach Prawa i Sprawiedliwości do rady miast... Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta.... » Wielu z nas skorzysta lub skorzystało z usług linii lotniczych. Przeloty już dawno przestały być eks... Melodie wyborcze Piekarskiego » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, historykiem i politologiem, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu ... Wojewoda pomorski zabrał się za usuwanie resztek reliktów poprzedniego... » Wojewoda pomorski Dariusz Drelich na podstawie ustawy obowiązującej od dnia 1 kwietnia 2016 r. o zak... Gdański magistrat wydaje fortunę na porady prawne » Gdańska Palestra doradza gdańskim urzędnikom, bo zespół miejskich prawników nie wystarczy. Nie dość,... Tłumy odwiedziły kiermasz „Jesień w ogrodzie” » Tłumy gości odwiedziły stoiska około stu Wystawców, którzy wzięli udział w ósmej edycji kiermaszu og... Przed III edycją Gdańskiego Pikniku Patriotycznego » W niedzielę 16 września 2018 roku odbędzie się III Gdański Piknik Patriotyczny. Wydarzenie rozpoczni...
Reklama
Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta...
piątek, 14 września 2018 12:55
Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta...
Wielu z nas skorzysta lub skorzystało z usług linii lotniczych. Prze ...
Wisła zmyła Lechię z fotela lidera
niedziela, 16 września 2018 19:57
Wisła zmyła Lechię z fotela lidera
Na ósmej kolejce zakończyła się dobra passa Lechii. Podopieczni Pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Po wystawie prywatnej kolekcji malarstwa Andrzeja Walasa
niedziela, 09 września 2018 17:26
Po wystawie prywatnej kolekcji malarstwa Andrzeja Walasa
Dobiegły końca wakacje. Tradycyjnie w Gdańsku odbyło się wiele ci ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wiemy jeszcze więcej na temat zaginięcia Iwony Wieczorek, dziewiętnastolatki z Gdańska. Maciej Sz., 24-latek zameldowany w Radziejowie, miał, według osób przekazujących informację do Biura Detektywistycznego Rutkowski, brać udział w uprowadzeniu dziewczyny. Znajomi Macieja Sz. mieli zauważyć pod koniec wakacji jego problemy z uzależnieniem od dopalaczy.


Jak poinformował nas detektyw Rutkowski w niedzielę przekazał do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku nowe informacje w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Znamy już łańcuch imion i nazwisk osób, dzięki którym dowiedzieliśmy się o nowym tropie w sprawie dziewiętnastolatki.
- W trakcie sierpniowego festiwalu muzyki reggae w Ostródzie „Szacha”, bo tak był nazywany Maciej Sz., przekazał informację swojemu koledze Michałowi P. mieszkańcowi Inowrocławia, że miało dojść do zgwałcenia dziewczyny, o której jest bardzo głośno na wybrzeżu. Ta informacja trafiła później do Pawła S., naszego bezpośredniego informatora, który uzyskał ją od Jakuba C. mieszkańca Inowrocławia. Ciąg informacyjny może wydawać się długi, ale ma istotne znaczenie dla śledztwa – informuje Krzysztof Rutkowski.


Dzisiaj wiemy już dużo więcej o samym Macieju Sz., chłopaku który mógł uczestniczyć w porwaniu Iwony. Według informacji do jakich dotarło Biuro Detektywistyczne Rutkowski Maciej Sz. miał popełnić samobójstwo 3 stycznia. Chłopaka wiszącego na haku znalazła jego dziewczyna Ania. Podejrzane w tej sprawie jest fakt, że tego samego dnia Maciej Sz. był już po zdanych egzaminach na studia.
- Sytuacja wydaje się być jasna, ale w kontekście faktów, które znamy, trzeba zadać sobie pytanie czy śmierć Macieja Sz. to na pewno samobójstwo? – zastanawia się Krzysztof Rutkowski.

alt


Jak dodaje Rutkowski trzeba jednak przyznać, że argumenty za samobójstwem przeważają. O tym, że sumienie gryzło Macieja Sz. widać było już w trakcie sierpniowego festiwalu w Ostródzie, gdzie zwierza się z gwałtu na Iwonie swojemu koledze. O silnych obciążeniach psychicznych targających Maciejem Sz. świadczy fakt, że zaczął on faszerować się dopalaczami. Mocno uwidoczniło się to podczas jego wyjazdu do miejscowości Przyjezierze, do rodziców swojej dziewczyny. Rodzice Ani widząc uzależnienie chłopaka nakłonili ją do rozstania z partnerem. Konsekwencje dla 24–latka były poważne. Chłopak trafił do szpitala psychiatrycznego, z którego został wypuszczony dopiero pod koniec września. Na początku stycznia znaleziono go martwego w jednym z mieszkań w Sopocie.


Czy męczyło go sumienie po porwaniu Iwony? Czy może za jego śmiercią stoją inne osoby, które mogły nie chcieć ujawnienia prawdy? Pytań w tej sprawie jest wiele, ale wszyscy jesteśmy już coraz bliżej poznania prawdy o zaginięciu Iwony Wieczorek.


- O prawdziwym przełomie w śledztwie będziemy mogli mówić, jeżeli uda się ustalić lokalizacje telefonu komórkowego Macieja Sz. za pośrednictwem operatora telefonii komórkowej. Chodzi o wykorzystanie masztów BTS. Dzięki temu będziemy wiedzieli, gdzie znajdował się Maciej Sz. w trakcie zaginięcia Iwony. Jeżeli okażę się, że te miejsca się nakładają, będziemy już bardzo blisko poznania prawdy – przekonuje Rutkowski.   
Tomasz Wrzask


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
+3 #21 ania 2014-09-24 22:38
Macieja znałam bardzo dobrze..brał narkotyki od dawna i pił nie mało..miał duze ambicje i marzenia ale w rzeczywistosci mało robił...duzo mowił...pewnie nie miał z I W nic wspólnego poprostu opowiadał różne historie na haju!
Cytować
 
 
+7 #20 don 2013-06-12 18:30
PO 1 Rutek to nie cipa jedyny gosc ktory nie boi sie nikogo a inni robia w gacie proste a kazdy bierze kase nikt za darmo nie zyje proste Rutek to jest gosc
Cytować
 
 
-4 #19 Juliusz 2012-07-23 02:14
SPRAWA IWONY WIECZOREK, TV kanał 5: Lista Śledcza, 22 i 23 VII 2012

Upewniłem się tylko co do mych pierwotnych podejrzeń. Policja i Prokuraturą KRĘCĄ a w ich ślady podąża też detektyw Rutkowski. Nie twierdzę, że jet to zbrodnia Policji, ale Policja – która rozsupłała prawdopodobnie tą sprawę dzięki mnie – postanowiła sobie pograć finansowo z matką Iwony, żeby sprawę ODWLEC i doczekać jej Umorzenia, jaką postawę przyjęła też Prokuratura.
Dla mnie ta sprawa była od początku BANALNA, dzięki czemu rozwiązałem ją szybko, ale zaczyna się upodabniać do sprawy Olewnika, dla którego ojca (chyba obiecano?) kontrybucję. W sprawie Olewnika miałem awanturę w PSL-u i Dzięki Bogu, że tak tak to załatwiłem.
Cytować
 
 
+3 #18 Kazha 2011-10-03 09:33
Dajcie spokoj Panu Rutkowskiemu.. To detektyw nie jasnowidz... Musi brac pod uwage kazda mozliwosc, bo jak ktos znika jest tych mozliwosci bardzo wiele.. Na pewno jej rodzina wierzy ze ona wroci i jest jej bardzo trudno, ale trzeba wierzyc.. Ludzie odnajduja sie po 20 latach.. Nie wiem tylko czy naglosnienie tego na tak duza skale da rezultaty, bo nawet jesli ja ktos widzial to pozniej nie pamietal czy na zywo, czy w telewizji czy tez moze w ogloszeniu..
Cytować
 
 
-1 #17 gosc 2011-01-26 15:45
... i co tam Panie Rutkowski dal sie Pan .... :lol:
szkoda tylko ze tyle osób cierpi przez pana
Cytować
 
 
0 #16 tukan 2011-01-24 22:25
co za bzdura !!!!!!! próbują niewinnego i zmarłego chłopaka wmieszać, a Ci informatorzy to chyba sumienia nie mają, jak tak można żerować na cudzym nieszczęściu
Cytować
 
 
+2 #15 Paweł 2011-01-24 20:05
Wpi ...izde powinni wszyscy dostać za oczernianie ludzi, za ohydną pazerność , żerowanie na ludzkim nieszczęściu. Ciekawe jak to zrobił skoro był ze mną. Powybijał bym wszystkich za takie plugastwo.
Cytować
 
 
+3 #14 baca 2011-01-24 18:57
zastanawiające jest to, że Rutkowski skojarzył fakty dopiero po tragicznej śmierci Macieja Sz.Dopiero po śmierci chłopaka pasuje mu samobójstwo w Sopocie, może nawet blisko Jelitkowa.
Jest powód, żeby trzepać kasiorę jak mówi Ferdek Kiepski.
A co robił Rutkowski przez całe pół roku?
Nie wierzę Rutkowskiemu, działającemu na granicy prawa,albo bezprawia, udowodniono mu oszustwa, siedział w więzieniu.
Sam Maciej Sz.był skromnej postury, nie wyglądał na gangstera,
nie miał chyba nawet prawa jazdy.
Cytować
 
 
+10 #13 Kolega 2011-01-24 15:29
Sluchajcie Radio ESKA w Trojmiescie ... z Ostatniej chwili wiadomosć prokuratora nie potwierdza tych bzurnych doniesien... zobaczymy czy Rutkowski przeprosi rodzinę zmarłego ...
Cytować
 
 
0 #12 magus 2011-01-24 10:40
Cytuję Radziejów:
Znałem Maćka od urodzenia i jestem przekonany ,że Maciek nie ma nic wspólnego z tą sprawą. Teraz jest jasne ,że detektywi jak każda inna firma w dzisiejszych czasach potrzebuje rozgłosu i zaistnienia w mediach. Zamiast wykonywać swoją robotę to spekulują w nieskończoność oczerniając nieżyjącego dzięki czemu media o nich mówią. Czekam tylko aż hipoteza Pana Rutkowskiego upadnie , mam nadzieję ,że wtedy dostanie po uszach za takie rozsiewanie swoich głębokich przemyśleń a te same media , w których się teraz promuje ocenią rzetelnie jego zdolności dedukcyjne. Pijawa!


Zastanawia mnie jeszcze fakt, czy tak jak bez skrupułów portale o tym piszą czy tak samo, pózniej napisza przeprosiny;] Poza tym wiadomo jak wyglada sprawa w gluchy telefon: zaczniemy od ziemniaka a skonczymy na pigułce: Michał P.==> Paweł S.==> Jakub C. - widac jak sie konczy przekazywanie informacji, pewnie jeszcze za kazdym razem na fazie.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież