Grzegorz Braun: Stworzyłem gdańszczanom możliwość wyboru » Z Grzegorzem Braunem, reżyserem, dokumentalistą, monarchistą, kandydatem na urząd prezydenta RP w 20... Słuchacze poznawali Radio Gdańsk "od kuchni" » Kilkaset osób odwiedził siedzibę Radia Gdańsk podczas Dnia Otwartego rozgłośni.W środę, 13 lutego, R... Niemiecki przedsiębiorca skazany za używanie języka nienawiści wobec P... » Niemiecki przedsiębiorca Hans G., prowadzący firmę w gminie Kosakowo, został skazany za szerzenie i ... Odwiedź Radio Gdańsk podczas Dni Otwartych » 13 i 22 lutego Radio Gdańsk zaprasza na Dni Otwarte. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, a po ... Architektura Biedronia - czy "Wiosna" nadeszła? » Partia "Wiosna" Roberta Biedronia, która zorganizowała swoją konwencję na Torwarze i notuje kilkunas... Premier Jan Olszewski dla "Gazety Gdańskiej": Byłem kandydatem neutral... » Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla "Gazety Gdańskiej", opublikowan... Troje kandydatów na prezydenta Gdańska » Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun zmierzą się w przedterminowych wyborach na prezy... Obchody urodzin Artura Schopenhauera w Stacji Orunia » W piątek 22 lutego 2019 przypada 231. rocznica urodzin Artura Schopenhauera. Tego dnia w Stacji Orun... Wystawa w Oliwskim Ratuszu Kultury » Oliwski Ratuszu Kultury przygotował niezmiernie interesującą wystawę XIX i XX – wiecznego malarstwa ... Krzysztof Gawkowski: Wiosna liberalnego socjalizmu » Z Krzysztofem Gawkowskim, sekretarzem zarządu partii Wiosna, w latach 2012-2018 Sekretarzem Generaln...
Reklama
Premier Jan Olszewski dla
niedziela, 10 lutego 2019 14:11
Premier Jan Olszewski dla
Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla " ...
Trefl wygrał dreszczowiec ze Skrą i zapewnił sobie grę w play off
czwartek, 14 lutego 2019 21:36
Trefl wygrał dreszczowiec ze Skrą i zapewnił sobie grę w play off
Prawdziwy dreszczowiec zafundowali kibicom siatkarze Trefla i PGE Skry ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
niedziela, 03 lutego 2019 17:03
Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
Wojciecha Kossaka z Gdańskiem związała znajomość z Cesarzem Niemi ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Św. Jan Bosko patronem Rumi
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:11
Św. Jan Bosko patronem Rumi
W niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspo ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Oblicza sportu: Wiosna przyszła...

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
wtorek, 27 listopada 2018 17:24

altNa razie na murawy, na stadiony tylko. Na razie. Bo kto wie, co tam w planach czeka. Kasiora dziś w sporcie rządzi, w piłce szczególnie. Więc futbolowy świat wciąż myśli. No i wymyśla! My tylko częściowo to kopiujemy. A to liga ligi, a to puchar ligi, a to puchar pucharów... Byle więcej, byle wpływało. No i może tak codziennie, może latem i zimą, może jesienią i wiosną. Kasa, kochani! Porwać, zakręcić, trybuny zapełnić.


Ale... no właśnie. Wymyślać łatwiej, niż widownię zapełniać, jak się okazuje. I tu nasz przykład od razu. Niby superatrakcja. Lechia - Jagiellonia. Lider kontra wicelider. Na dodatek początek „wiosny” i nowej rundy w ekstraklasie. No i nasze zdumienie, prawie. „Bursztyniak” nawet nie w jednej trzeciej zapełniony. I to gdzie? W Gdańsku?


A mecz niezły. Nie porwał może, ale przeciętność przebił. Pięć efektownych goli, walka, emocje. Niezły, powtórzę. Dla nas i radosny także. 3:2 dla Lechii! Umocnienie liderowania, nowe nadzieje, pewnie i marzenia nowe. Piłkarzy, trenera, no i kibiców. Bo coś się wyraźnie zacięło. 27. sezon w ekstraklasie i wciąż to jedno jedyne podium zaliczone. 1956, trzecia lokata, z przodu Legia i Ruch. Więc gdyby tak się udało, oj gdyby... Stop! Nie zapeszajmy.


Ekstraklasa „wiosnę” powitała. Wiosnę... jesienią. I to nie tylko w Gdańsku. W Trójmieście! Wygrał lider w Letnicy, ale wygrała i Arka. 4:1 Arki! Lanie Wisły w Gdyni, przywrócenie nadziei sobie i gdyńskim fanom. Gra o wyższą grupę, o wyższą półkę wciąż aktualna. Już po derbach pisałem o takich przewidywaniach. Ot, są atuty po prostu. Są w Gdańsku, są i w Gdyni.


Co dalej? Gramy! I to o pełną pulę gramy. Wyższe cele, większe emocje. I te trybuny... Niech to logo naszych klubów będzie. No i cóż? Wiosna przyszła...

Albert Gochniewski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież