SLD po wyborach - tylko emblemat czy... » Czy SLD na Pomorzu to tylko emblemat? Bardzo dobre indywidualne wyniki Joanny Senyszyn, Macieja Koby... Grzegorz Braun: Stworzyłem gdańszczanom możliwość wyboru » Z Grzegorzem Braunem, reżyserem, dokumentalistą, monarchistą, kandydatem na urząd prezydenta RP w 20... Słuchacze poznawali Radio Gdańsk "od kuchni" » Kilkaset osób odwiedził siedzibę Radia Gdańsk podczas Dnia Otwartego rozgłośni.W środę, 13 lutego, R... Niemiecki przedsiębiorca skazany za używanie języka nienawiści wobec P... » Niemiecki przedsiębiorca Hans G., prowadzący firmę w gminie Kosakowo, został skazany za szerzenie i ... Odwiedź Radio Gdańsk podczas Dni Otwartych » 13 i 22 lutego Radio Gdańsk zaprasza na Dni Otwarte. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, a po ... Architektura Biedronia - czy "Wiosna" nadeszła? » Partia "Wiosna" Roberta Biedronia, która zorganizowała swoją konwencję na Torwarze i notuje kilkunas... Premier Jan Olszewski dla "Gazety Gdańskiej": Byłem kandydatem neutral... » Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla "Gazety Gdańskiej", opublikowan... Troje kandydatów na prezydenta Gdańska » Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun zmierzą się w przedterminowych wyborach na prezy... Obchody urodzin Artura Schopenhauera w Stacji Orunia » W piątek 22 lutego 2019 przypada 231. rocznica urodzin Artura Schopenhauera. Tego dnia w Stacji Orun... Wystawa w Oliwskim Ratuszu Kultury » Oliwski Ratuszu Kultury przygotował niezmiernie interesującą wystawę XIX i XX – wiecznego malarstwa ...
Reklama
Premier Jan Olszewski dla
niedziela, 10 lutego 2019 14:11
Premier Jan Olszewski dla
Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla " ...
Do sześciu razy sztuka czyli MH Automatyka wreszcie pokonała GKS Tychy
wtorek, 19 lutego 2019 22:33
Do sześciu razy sztuka czyli MH Automatyka wreszcie pokonała GKS Tychy
Rekordowa widownia na trybunach hali Olivia, dobra gra i wygrana gdań ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
niedziela, 03 lutego 2019 17:03
Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
Wojciecha Kossaka z Gdańskiem związała znajomość z Cesarzem Niemi ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Św. Jan Bosko patronem Rumi
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:11
Św. Jan Bosko patronem Rumi
W niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspo ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Oblicza sportu: Jesień nasza!

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
wtorek, 13 listopada 2018 19:10

altSportu blaski, sportu cienie... Porzekadło wciąż aktualne, wciąż potwierdza to życie. Nie inaczej w minione weekend. Nasz – gdański, trójmiejski – sportowy weekend. Wpadki pod koszem, pod siatką, nawet nasze przez lata potężne rugby obroniło się tylko srebrem Ogniwa. Nic więcej! I oto na placu – no, na murawie, powiedzmy – jedynie piłka została. Lechia na czele, Arka 4:0 w Legnicy i wciąż w grze o wyższe lokaty zostaje. My tak kopiemy czy inni teraz gorzej kopią? Jest jak jest...


Mistrz jesieni. Była szansa, były nadzieje, jest mistrz. Pisałem przed tygodniem, że wierzyć trzeba, że wiara cuda czyni. Uczyniła! Bo nie było łatwo. Trener Probierz Cracovię jako tamę na „Bursztyniaku” postawił. Szło im jak z nut prawie. Aż Kuciak się przypomniał... Parę meczów na ławce, nie najlepszy występ w pucharowym spotkaniu w Rzeszowie, a tu nagle Dusan trybuny rozpala. Obroniony karny, cały serial przepięknych interwencji. Cracovia nie na Kuciaka.


Ale i nie na Flavio. Dziesiąty gol tej jesieni współlidera (z Robakiem ze Śląska) strzelców ekstraklasy, mistrza jesieni nam zafundował. Gdańska jesień! Trzy punkty nad Jagą, aż pięć nad Legią.


Bywało różnie. Jak to z tym sportem, jak to z tą piłką. Tyle że suma się liczy, bilans. Piętnaście spotkań, dziewięć wygranych (siedem bez straty gola!), cztery remisy, dwie przegrane. Dwadzieścia pięć strzelonych, piętnaście straconych bramek. No i to, co najważniejsze, te 31 punktów na koncie. I jedynie kartki trochę przerażają. Alarm! Alarm, panie trenerze! Oby ludzi do składu nie zabrakło. Oby!


Gramy, gramy dalej. Za dwa tygodnie Jagiellonia u nas w gościnie. Zaczynamy... wiosnę. Tak to teraz z tym piłkarskim terminarzem. No i co z tą wiosną? Bis może? Nic tu naprzeciw. Jesień nasza!

Albert Gochniewski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież