Wszystko za immunitet. Skąd ma pani 450 tys. zł? » Wiosną 2018 przy okazji kolejnych zarzutów związanych z nieujawnieniem przez prezydenta Gdańska 150 ... Radny dzielnicy Chełm walczy o windy na przystankach tramwajowych » Od prawie 2 lat nie działają windy na przystankach tramwajowych Odrzańska i Pohulanka. Zostały wyłąc... Jak nie zmarnować głosu 26 maja? » W niedzielę wybierzemy naszych posłów do Parlamentu Europejskiego, forum debaty politycznej i podejm... Koncert Wojciecha Karolaka w 80. urodziny artysty » Kompozytor, pianista, saksofonista altowy i tenorowy, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w ... NFZ i PFRON podpisały porozumienie o współpracy » W gabinecie dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałe... W sprawie piramidy finansowej Amber Gold: Winni! » Dzisiaj rozpoczęło się odczytywanie w gdańskim Sądzie Okręgowym sentencji wyroku na Marcina P. i jeg... W słońcu i deszczu "Wiosna w ogrodzie" bije frekwencyjny rekord » 17. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przeszła do historii.... Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold » Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności... W maju ścieżki prowadzą do Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Gdańsk miastem wolności i polskości? » W rocznicę bezwarunkowej kapitulacji Niemiec, kończącej II wojnę światową w Europie, 8 maja br. wyso...
Reklama
Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold
czwartek, 16 maja 2019 20:02
Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold
Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do ...
O finale zadecyduje mecz w Gdyni
czwartek, 23 maja 2019 17:55
O finale zadecyduje mecz w Gdyni
Arka Gdynia nie wykorzystała dwumeczowego prowadzenia w półfinale P ...
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
wtorek, 21 maja 2019 10:23
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
W miniony weekend polskie drużyny zakończyły sezon 2018/2019. Lechi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
wtorek, 14 maja 2019 14:35
Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
Niezaprzeczalnym faktem jest przynależność Fritza Pfuhle do narodow ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Oblicza sportu: Jesień nasza!

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
wtorek, 13 listopada 2018 19:10

altSportu blaski, sportu cienie... Porzekadło wciąż aktualne, wciąż potwierdza to życie. Nie inaczej w minione weekend. Nasz – gdański, trójmiejski – sportowy weekend. Wpadki pod koszem, pod siatką, nawet nasze przez lata potężne rugby obroniło się tylko srebrem Ogniwa. Nic więcej! I oto na placu – no, na murawie, powiedzmy – jedynie piłka została. Lechia na czele, Arka 4:0 w Legnicy i wciąż w grze o wyższe lokaty zostaje. My tak kopiemy czy inni teraz gorzej kopią? Jest jak jest...


Mistrz jesieni. Była szansa, były nadzieje, jest mistrz. Pisałem przed tygodniem, że wierzyć trzeba, że wiara cuda czyni. Uczyniła! Bo nie było łatwo. Trener Probierz Cracovię jako tamę na „Bursztyniaku” postawił. Szło im jak z nut prawie. Aż Kuciak się przypomniał... Parę meczów na ławce, nie najlepszy występ w pucharowym spotkaniu w Rzeszowie, a tu nagle Dusan trybuny rozpala. Obroniony karny, cały serial przepięknych interwencji. Cracovia nie na Kuciaka.


Ale i nie na Flavio. Dziesiąty gol tej jesieni współlidera (z Robakiem ze Śląska) strzelców ekstraklasy, mistrza jesieni nam zafundował. Gdańska jesień! Trzy punkty nad Jagą, aż pięć nad Legią.


Bywało różnie. Jak to z tym sportem, jak to z tą piłką. Tyle że suma się liczy, bilans. Piętnaście spotkań, dziewięć wygranych (siedem bez straty gola!), cztery remisy, dwie przegrane. Dwadzieścia pięć strzelonych, piętnaście straconych bramek. No i to, co najważniejsze, te 31 punktów na koncie. I jedynie kartki trochę przerażają. Alarm! Alarm, panie trenerze! Oby ludzi do składu nie zabrakło. Oby!


Gramy, gramy dalej. Za dwa tygodnie Jagiellonia u nas w gościnie. Zaczynamy... wiosnę. Tak to teraz z tym piłkarskim terminarzem. No i co z tą wiosną? Bis może? Nic tu naprzeciw. Jesień nasza!

Albert Gochniewski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież